Blog > Komentarze do wpisu
pełniący obowiązki

Zachęcam do zapoznania się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 24 września 2009 r., III SA/Lu 295/09, LEX nr 530485, na temat zatrudniania pracowników, jako p.o. kierowników jednostki organizacyjnej w samorządach. Krótko streszczę: Niedopuszczalne jest zatrudnianie pracownika samorządowego na stanowisku pełniącego obowiązki kierownika wydziału, czy kierownika jednostki organizacyjnej. Istotą pracy na stanowisku kierownika jest właśnie pełnienie jego obowiązków. Nie można tworzyć stanowiska pełniącego obowiązki kierownika jako protezy dla stanowiska kierownika. W praktyce takie zabiegi często są robione w celu uniknięcia wymogów kwalifikacyjnych dla danego stanowiska kierowniczego. Nie ma prawnej możliwości zatrudnienia kogoś na stanowisku pełniącego obowiązki kierownika, powołania na stanowisko pełniącego obowiązki, czy ogłoszenie konkursu lub naboru na takie stanowisko. Drugim ważnym ograniczeniem, jest czas kierowania jednostką organizacyjną, wydziałem, otóż może być to tylko 3 m-ce w roku kalendarzowym, do powołania kierownika. Pani dyrektorka szpitala, jest kierownikiem jednostki organizacyjnej powiatu, już ponad pół roku, a zarząd powiatu na czele z Krupą w d...e ma, jakieś tam stanowiska sądu, czy też ustawę o pracownikach samorządowych. Ma tam, gdzie powiedziałem, lub po prostu ich nie zna, widząc dyletanctwo naszej władzy powiatowej, mam przypuszczenie, graniczące z pewnością, że to drugie, ale pierwszego również nie wykluczam :). Zresztą, jeżeli chodzi o Panią dyrektorkę, słyszałem że została ona powołana na p.o. dyrektorkę niezgodnie z prawem. Zarząd powiatowy, powołując ją na to stanowisko powołał się nie na te paragrafy, co powinien, innymi słowy podał złą podstawę prawną. Fajni kolesie nami rządzą, nie! Z tego co się orientuję, to Pani p.o. dyrektorki i tak ma słaby staż, rekordzistą jest niejaki Muc, który p.o. naczelnika wydziału, jest 10 lat, a jak, co tam jakieś marne 3 miechy, tu gładziutkie 10 lat, czyli 120 miesięcy! Muc to ten facio, którego córka naucza w żeromskim. Z tego co wiem, ma ona doktorat z archeologii śródziemnomorskiej. Za doktorat, szóstka z plusem, ale w czasie zatrudnienia, nie miała kwalifikacji, pozwalających na uczenie. Ale co to dla Muca, Muc to móc. Jeszcze parę słów na temat działek przy posesji  Krupy, podobno geneza tych działek jest dosyć ciekawa. Działki, te były własnością prywatną, jako że leżały przy rzece Bagience, zostały przejęte przez Skarb Państwa, jako tereny zalewowe. Teraz rzekę uregulowano, moim zdaniem, trzeba by działki zwrócić właścicielom, lub ich spadkobiercom. Dlaczego je sprzedano? Niech każdy odpowie sam na to pytanie.

Ceterum censeo PZD esse delendam

środa, 24 października 2012, gabrieldors

Polecane wpisy

  • ZAPROSZENIE

    Pani Poseł Ewa Malik oraz Zarząd KT PiS w Zawierciu zaprasza na spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem MOK Zawiercie ul. Piastowska 1 sala 3

  • Lekkomyslność, czy...

    J uż parę tygodni do tyłu wystawiłem o protokoły odbioru robót dotyczące inwestycji na Zuzance. Poniżej prezentuję część protokołu z placu zabaw, który jak pami

  • Rok, nie wyrok, 4 lata, jak dla brata...?

    Po przerwie chorobowej i komunijnej, z pewną taką nieśmiałością usiadłem do klawiatury, a w zasadzie zostałem zmuszony przez ogłoszenie wyroku w sprawie ex prez

Komentarze
Gość: Login, *.play-internet.pl
2012/10/25 00:23:39
Akurat z doktoratem to bardzo łatwo sprawdzić: nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=233701&lang=pl

"Uzyskany stopień doktor nauk humanistycznych w zakresie historii".
-
Gość: iwona, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/10/25 11:09:28
Ostatnio przeczytałam kilka wpisów i jako mieszkanka Kroczyc muszę dodać kilka słów od siebie a mianowicie;
1. nowy pasaż w Kroczycach centrum jest bardzo potrzebny i na Pana miejscu nie stawiałabym wyroków i kilkumilonowej straty urzędu gminy ponieważ sprzedaż jest w toku. Prosze zauważyć Kroczyce to gmina turystyczna i jest to wreszcie cywilizowana nasza wizytówka, lokale umożliwią nam dostęp do wielu usług i sklepów, które są potrzebne nam mieszkańom
2. w artykule o działce Starosty Krupy jest bardzo niewiele prawdy reszta to bardzo rozbudowana wyobraźnia Pana Mazanka z Kuriera...i zapewne Pan o ty dobrze wie...
3. Gimnazjum w Kroczycach to jedno z najlepiej zarządzanych gimnazjów w okolicy. Wiem bo mam tam dziecko i w rozmowach z rodzicami z innych tego typu szkół np z Zawiercia inni rodzice nam zazdroszczą !.Czemu? Bo nasza młodzież w tej szkole ma jasno określone ramy zachowania, szybko wyciągane są konsekwencje, uregulowane są kwestie wydawałoby się prozaiczne-STRÓJU i WYGLĄDU.Tego pilnują nauczyciele po to aby im i nam rodzicom było łatwiej w wychowaniu zwłaszcza w tym trudnym okresie tzw burzy hormonów. Wpisy tego rodzaju napewno w utrzaymaniu tej harmonii nie pomogą młodym ludziom tam uczęsczającym.

-
Gość: Pseudonim, *.play-internet.pl
2012/10/25 20:07:46
Szanowny Panie Dors, a możne Pan nam wszystkim przypomni, dlaczego nie jest Pan już radnym powiatowym (bo przecież Pan był)? Przecież tak wiele dobrego zdziałałby Pan dla powiatu. Co więc stanęło na przeszkodzie?
-
Gość: inny login, *.opera-mini.net
2012/10/26 04:07:26
Ad vocem wpisu Iwony.

1) To, że Centrum było potrzebne, nikt nie zaprzecza. Jednakże zrobić coś, byle co, byle odtrąbić "parasukces", to jednak lepiej było zostawić to komuś, kto się na tym zna, a nie pozwolić lokalnym dygnitarzom i rodzinnym klanom zrobić lokalny "Amber Gold"... A że niewiadoma może być wola ludu znikąd podczas najbliższych wyborów i być może to ostatnia kadencja (mam taką szczerą nadzieję), więc skoro oczyszczalnia się nie udała, trzeba było "zabezpieczyć emeryturę" w inny sposób, bo kolejnej okazji "na sukces" może już nie być.

Pragnę też przypomnieć, że nie jesteśmy dużą miejscowością/gminą. Do Zawiercia mamy ~20min samochodem, gdzie wybór jest znacznie większy, ceny o wiele niższe (nawet wliczając przejazd!) i obsługa milsza oraz szybsza. Kroczyce to nie Szczekociny bądź Lelów, które maja dosyć daleko do miast.

Turyści, to w większości okolice, emeryci, działkowicze i studenci. Bogaci Rosjanie nigdy tu nie zawitają. Sezon u nas jest głównie późną wiosną i latem (o ile nie leje).
Niby podkreślamy walory turystyczne, ale jakoś nie widzę promocji gminy ani dbania o samą miejscowość. Odpicowane centrum wśród góry śmieci i chaszczy chwastów na niedokończonych chodnikach, oraz obskurnych gdzieniegdzie obiektów, jak również najbardziej dziurawych dróg w całym województwie, braku wspierania inicjatyw ekologicznych itd, turystów nam nie napędzi.
Z resztą, nie czarujmy się, nie jesteśmy Zakopanem, tak jak to niektórym się marzy. Nie neguję okolicznych walorów turystycznych, jednakże ci sami decydenci dosłownie nic nie zrobili, żeby nasze okolice były bardziej rozpoznawane, oraz atrakcyjne. Wręcz przeciwnie, chciano zafundować oczyszczalnię w miejscu, które przyciąga najwięcej ludzi w sezonie letnim, oraz sporą grupę ludzi chcących się tam osiedlić. Naprawdę, pogratulować logicznego i analitycznego umysłu.

No i sama konstrukcja pod względem funkcjonalnym nie zachwyca. Wprawdzie każdy ma swój gust i jednym budynek się podoba, innym nie, ale o ile o gustach się nie dyskutuje (a szkoda), to dla właścicieli powierzchni, dodatkowym kosztem będzie ogrzewanie i oświetlenie, bo tak "profesjonalnie" został zaprojektowany ten obiekt.
Proszę popytać architektów (ale nie z tych "szlacheckich" rodzin) co myślą o tym "centrum".

Już za samo umiejscowienie (schowanie w głębi) fontanny należy się nagana, bo to, że nie działa, to mnie nie dziwi. Rozdzielnia też mogłaby być ładniej zabudowana, a nie straszyć.

Stało się. Liczę jednak na tutejszych rozsądnych mieszkańców, którzy podczas najbliższych wyborów podziękują należycie za brak dróg, zamknięte szkoły itd oraz brak 5 baniek w kasie gminy.

2) Skąd u Pani ta wiedza i przekonanie, ze to Pani ma rację? Może podzieli się Pani tymi informacjami?

3) Jakbym czytał którąś z nauczycielek tutejszego gimnazjum ;) Poza tym, wzorem Pani z pkt.2 napiszę że wiem, ale nie powiem. Na całe szczęście nie jestem autorem tego bloga, więc nie muszę się rozpisywać o braku kompetencji i układach, aczkolwiek byłoby co pisać...

Jak widać, są ludzie, którzy bezkrytycznie chwalą i bezgranicznie ufają władzy umiłowanej. Zazdroszczę i jednocześnie współczuję takiego podejścia do życia.
-
Gość: iwona, *.itcomp.pl
2012/10/26 13:01:01
CENTRUM KROCZYC
Panie Gabrielu gratuluję patriotyzmu lokalnego i gratuluję pomysłu na robienie zakupów wszędzie tylko nie u siebie bo taniej, milsza obsługa ...., nie w sklepach na miejscu.
a można odnieść wrażenie że sprawy lokalne leżą Panu na sercu?! ale chyba po to aby KRYTYKOWAĆ wszystko i wszystkich
odnoszę wrażenie że Pana hobby to jest zdeptać kogoś, opluć, oczernić, skrytykować i na tym kończy się Pana rola
a słyszał Pan o akcji "tu mieszkam tu kupuję"?
chyba nie
ja pracuję poza kroczycami i z przyjemnością po pracy kupuję w naszych sklepach i wcale nie jest drożej i obsługa jest miła znajoma, jestem pewna jakości kupionych rzeczy, chociaż do Wielkiego Zawiercia i tak dojeżdżam
rozumiem że Centrum kroczyc się Panu nie podoba zatem stary "Żelazny" był bardziej estetyczny NO BRAWO
pisze Pan o nowym centrum że to jest byle co . A po czym Pan tak wnosi..
Cos mi się wydaje że liczy Pan na koniec Pantaka ale z tym swoim podejściem wszędzie lepiej niż w krozycach raczej Pan Wójtem Kroczyc nie zostanie, i licze na to że mieszkańcy przeczytaja z uwagą Pana wpis i wyciągną właściwe wnioski.

DZIAŁKA KRUPY
to sugeruje Pan że starostwo i inne urtrzędy działalją bezprawnie czy też bardziej prawdopodobne jest zmyślenie przez Kuriera wielu faktów z tego artykułu. Zaznczam że jestem osoba myslącą..i wiem w jakim stylu bujnej wypobraźni pisze kurier mieliśmy tego wcześniejsze przykłady. Ciekawe czy ktoś wystąpił na ścieżkę sądową w celu ukarania takich praktyk kuriera...może paredziesiąt tysięcy kary na jakiś zbożny cel ukróciłby te poczynania...

GIMNAZJUM KROCZYCE
muszę Pana rozczarować : nie jestem nauczycielem z gimnazjum w kroczycach, co więcej nie jestem wcale nauczycielem. I mam słuszne uprzedzenia do tego zawodu choćby ze względu na niesprawiedliwe przywileje wynikające z karty nauczyciela. Jednak potrafię zauważyć jak dobrą robotę ta szkoła wykonuje.
Nie przekonam Pana w żadnej kwestii bo widzę że Pana dewizą jest nienawiść do wszystkiego i wszystkich ..okazuje się że nawet do naszych sklepów.....
współczuje Panu Panie Gabrielu i nie zamierzam więcej ani czytać ani pisać na Pana stronie szkoda mojego czasu..ale o ile ma Pan jeszcze energię niech pan sieje nienawiścią wokół i liczy na poparcie w wyborach ....życzę poowodzenia bo napewno się Panu przyda...

-
Gość: dziennikarz, *.dynamic.chello.pl
2012/10/26 17:53:02
Iwona gratuluję, poświęciłaś tak wiele cennego czasu na ten komentarz. Sam bym tego lepiej nie ujął.Dobrze, że ktoś w końcu odważył się to powiedzieć. Panie Gabrielu jest Pan poprostu "hejterem", tak młodzież, właśnie ta gimnazjalna nazywa osoby, które do wszystkiego nastawione są sceptycznie, a to nie jest miłe."Hejterzy" prędzej czy później są odrzuceni przez społeczeństwo
-
Gość: e, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/10/26 19:52:29
iwona(?) i dziennikarz,
moze zanim nastepnym razem zaczniecie odpowiadac wpierw przeczytajcie ze zrozumieniem (tego ucza w gimnazjum!) ;) Bo jak na razie to pokazujecie jedynie swoja ignorancje, zacietrzewienie i ograniczenie oraz strach nie zwracajac nawet uwagi na argumenty oraz kto byl autorem danego wpisu.
Jest to prywatny BLOG i mamy wolnosc slowa. Nie jest to oficjalna strona ani starostwa ani gminy ani zadnej organizacji gdzie sa same ochy i achy :)

AGA, iwona, Pracownik Szpitala, samorzadowiec... tyle roznych nickow to taka strategia czy schizofrenia z rozdwojeniem jazni? ;) Kto jest hejterem? Polecam wam po przeczytaniu waszych komentarzy spojrzec w lustro :)
-
Gość: Login, *.play-internet.pl
2012/10/26 20:05:14
Iwona i dziennikarz zacietrzewieni? Hehe, bo padnę ze śmiechu! To co w takim razie Panie/Pani E. powiesz na temat autora tego bloga?
Wolność słowa? A czy wolność słowa oznacza, że można w nieskończoność powtarzać kłamstwa, oczerniać wszystkich dookoła i pozostawać za to bezkarnym?? Jeśli tak Pan/Pani pojmuje wolność słowa, to pozostaje mi tylko "pogratulować" poziomu moralności. Argumenty? Bez jaj - jakie argumenty? Wyłącznie zasłyszane z nie wiadomo jakich źródeł, niesprawdzone - i co gorsza! - fałszywe informacje.

P.S. Może zanim zacznie Pan/Pani E. odpowiadać i komentować, WPIERW proszę zauważyć istnienie polskich znaków ą, ę, ś, ć, itd. Tego już nie uczą w gimnazjum - to poziom podstawówki.
-
Gość: antydors, *.play-internet.pl
2012/10/28 16:35:23
Panie Dors, z matematyką u Pana kiepsko. P. Muc pracuje w starostwie około 7 lat ( sprawdziłem ), więc jakim cudem jest p.o przez 10 lat?
Wyroki sądowe należy czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie brakuje Panu tej umiejętności.
Można też zacytować inny wyrok sądowy ...?
-
Gość: g, 89.174.8.*
2012/11/08 11:03:15
ano na sesji Muc sam mówił że jest p.o. dziesiec lat... sam słyszałem...
co do działki Krupy gdzie tu miejsce na kłamstwa w kurierze
wywłaszczyli czy nie wywłaszczyli i na jaki cel... przeciz są dokumenty kto w ktorym roku
przekwalifikowali i podzielili od nowa czy nie podzielili... znowu są dokumenty
sprzedali za dwa szescet z hakiem czy nie sprzedali... znowu dokumenty
kupiła ciotka krupy z męzem czy nie kupiła.... wiemy kto jest nabywcą....
ogrodzil Krupa czy nie ogrodził jak swoje... zawsze mozna podjechac ja bylem widzialem na wlasne oczy....
co tu jest kłamstwem z tym faktów, proszę mi powiedziec....
-
Gość: radny, *.play-internet.pl
2012/11/11 16:36:06
To nie Pan Muc mówił, to mówił radny ZAMORA