RSS
wtorek, 28 czerwca 2016
Druga Zmiana

Już przez nikogo nie kochana

Jak nocna służba, jak druga zmiana

Zapomniana przez Pana, wyklęta przez lud

Szła, szła na wschód..

Dziewiątka na dwie zmiany, SP nr 9 w Zawierciu, będzie uczyć dzieci na dwie zmiany, taki genialny pomysł przyszedł do…głowy, chciałem bardziej dosadnie, ale zostałem przy głowie, przyszedł do głowy wadzy miejskiej. Nie wiedziałem, że szkoła to fabryka, a dzieci to produkty!

Taak w Chinach dzieci spią podczas lekcji aby uczyć sie lepiej, a wychodzi na to, że w Zawierciu będa spać w szkole, aby w ogóle móc sie uczyć

Tak dla przypomnienia, genialny tekst Pink Floyd We don't need no education https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U To nie jest song przeciwko wykształceniu, jest to song przeciwko traktowaniu dzieci, uczniów jak przedmioty, śrubki, gwoździe, czy worki kartofli. Taki mały przykład, Witek pracuje przy produkcji śrubek, na jedną zmianę produkuje ich 1000, jakby zatrudnić jeszcze kogoś np. Marka na drugą zmianę, to wyprodukują 2 tysiaki. Takie ma być podejście w miejskiej oświacie? Prezydent Grim ma nowego doradcę, a właściwie doradczynię do spraw oświaty, to niedawna pracownica kuratorium, to ona tak doradza? Ciekaw jestem opinii akurat właśnie tej doradczyni. Hey! Mr President, leave us kids alone!

A może zamiast organizować zmianówkę, tak dla odmiany, a może dla relaksu, Pan Prezydent powinien wreszcie zainteresować się budynkiem na Krakowskiej.

 

Jak na razie to tylko ogrodzono chodnik i gra i buczy pełne zadowolenie i uśmiech na twarzy szeroki

Zacząłem rymem i rymem skończę, szkoda że gatunku pośledniejszego

Tu synowa,

a tam swat

syn na etat ma chęć

dorównuje mu w tym zięć

Sześć i pięć

i trójeczka osireczka,

o czym ta piosneczka?

 

16:53, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 czerwca 2016
UK po za UE

Brytyjczycy w referendum zdecydowali, osobiście uważam, że źle się się stało. Rozbicie UE może mieć negatywne skutki dla Polski, obym się mylił. Lewacy rządzący Unią, ciężko pracowali na nieufność w stosunku do niej i nie chodzi mi o absurdy normatywne http://znews.pl/2016/06/25/europejski-przepis-na-absurd-tego-nie-wiecie-o-unii/

 • Zakaz produkowania odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Według Brukseli ma to zapobiegać zużyciu energii i pomagać w walce ze zmianami klimatu.

 • We wszystkich krajach wspólnoty w sklepach miały się znajdować banany i ogórki tylko o odpowiednim kształcie, z dokładnie określoną krzywizną na miarę Europy. To jeden z pierwszych i najgłośniejszych unijnych absurdów. Na szczęście już nie obowiązuje.

 • W 2011 roku unijni urzędnicy zaszokowali cały świat, gdy orzekli, że nie ma dowodów na to, że woda nawadnia organizm. Bruksela zakazała producentom butelkowanej wody mineralnej umieszczania na etykiecie swoich produktów czegokolwiek, co mogłoby sugerować, że picie wody zapobiega odwodnieniu.

 • Rok 2011 był wyjątkowo obfity w nowe dyrektywy! Inne zarządzenie UE z tego roku zakazuje promowania suszonych śliwek jako środków pomagających w wypróżnieniu. Po zbadaniu wpływu tych owoców na ludzki organizm Bruksela orzekła: „Nie można ustalić związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy jedzeniem suszonych śliwek, a utrzymaniem prawidłowych funkcji jelit”.

 • Kolejny przykład zarządzenia z 2011 roku. Unijna dyrektywa dotycząca zabawek zakazuje dmuchania balonów przez dzieci do lat ośmiu bez nadzoru dorosłych. Bruksela argumentuje, że dziecko podczas dmuchania balona może go połknąć, co w rezultacie może doprowadzić do zadławienia.

 • Wchodzenie na drzewa to jedno z ulubionych zabaw dzieci. Niestety, żeby wspinać się po gałęziach trzeba mieć teraz specjalne zaświadczenie. A żeby je otrzymać koniecznie jest przebycie odpowiednich ćwiczeń.

 • Deputowani zajęli się też warunkami hodowli zwierząt, określili np. minimalne wymiary klatek, w których można hodować kury. W przepisach zapisano też, że kura w klatce ma stać pazurami do przodu klatki!

 • Ślimaki to mięczaki. Wie to każdy uczeń gimnazjum. Jednak dla unijnych urzędników ślimak to ryba słodkowodna! Dlaczego? Wywalczyli to Francuzi, bo jak wiadomo hodują dużo ślimaków. A do ślimaków nie ma wysokich dotacji.

 • Każdy europoseł może dostać dotację na naukę języków obcych w wysokości 5 tys. euro rocznie, które może wydać…dowolnie.

 • W dyrektywie z 1989 roku Bruksela nakazała, aby producenci do każdej pary kaloszy dołączali wielostronicową i przetłumaczoną na kilkanaście języków instrukcję obsługi. Dowiemy się z niej m.in. jak je wkładać, jak dopasować kalosze, jak je przechowywać, konserwować i czyścić. Itd...

Lewaccy urzędnicy, zaczęli wpieprzać się nie tylko w sprawy krajów członkowskich, ale również w sprawy zwykłych ludzi, kogo lubić, jak i kogo kochać, jak chodzić, w co wierzyć, kogo gościć, kto jest cacy, a kto be. Pamiętam taką piosenkę autorstwa Andrzeja Garczarka jeszcze z okresu słusznie minionego

Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
Wrogów poszukam sobie sam.
Dlaczego kurwa mać bez przerwy
Poucza ktoś w co wierzyć mam

Ten refren niestety znów pasuje. Wszyscy decydenci unijni powinni wyciągnąć wnioski, rozbijanie UE nie leży w interesie krajów europejskich, no może poza nielicznymi wyjątkami. Może to już ten czas, aby na nowo określić szerokość i głębokość integracyjną.

Aby nie wpadać w panikę i nie zwieszać nosa na kwintę, przypominam, że wczoraj Polska wygrała ze Szwajcarią i gramy w ćwierćfinale :) a z netu wyciągnąłem parę memów, tak dla uśmiechu


Miłej niedzieli! :)

08:53, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 czerwca 2016
INTERES

Dziś miała miejsce sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego, na której to Paweł Sokół dowiedział się, że bliżej niesprecyzowani „WY”, chodziło chyba nie tylko o Pawła, działają na szkodę powiatu. Otóż ci bliżej niesprecyzowani „WY” mają niby działać w interesie ministerstwa. Co za kretynizm! Nie wiem jak dotrzeć tam, gdzie powinny znajdować się choć dwie szare komórki, aby nastąpił proces myślowy. Nie w interesie ministra, nie w interesie starosty, nie w interesie przewodniczącego, nie w interesie radnych, a w interesie szkoły, szkoły i jej uczniów. Wbijcie sobie to wszyscy do szanownych głów, w interesie szkoły i jej uczniów!

Nie pojmuję, dlaczego tak ciężko jest zrozumieć, że ktoś może działać bezinteresownie, że zależy mu na interesie ogółu, że nie szuka profitów z pełnionej funkcji. Przecież do jasnej cholery do tego został powołany!

Taka mała dygresja, skoro ci „WY” działają na szkodę powiatu, a w interesie ministra, to w czyim interesie działa starosta, przewodniczący, zarząd , ogólnie koalicja PSL-PO-SLD i Rok oddając marszałkowi obiekt w Jeziorowicach. Te 20 ha warte są, może 800 tys., może milion zł, a w Jeziorowicach internat, całe zaplecze, warte 3-4 miliony, to kto urwał nać jest szkodnikiem.

Słyszałem, że padł zarzut, iż ci „WY” uszczuplają mienie powiatu, pod które ewentualnie starostwo mogłoby brać kredyty. To mam pytanko, jak starostwo chciało brać kredyty, skoro chciało się pozbyć tych gruntów i w trybie bezprzetargowym sprzedać ANR? Dlaczego to wspomniana koalicja wyraziła zgodę na sprzedaż działek w Udorzu o pow. 6,3 ha? UCHWAŁA NR XVII/163/16 RADY POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanej wchodzącego w skład powiatowego zasobu nieruchomości. Przecież mogliby brać kredyty pod zastaw! Co stanie się z tymi sześcioma hektarami? Będą sprzedane! A kto kupi? Towarzysz Słup!

Słuchajcie no, wy starosto, wy przewodniczący, ty członkowie zarządu i ty radni koalicji, nie mierzcie innych swoją miarą, bo nie każdy może powiedzieć o sobie, że zawsze chodzi mu o interes powiatu.


17:03, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 20 czerwca 2016
Sokół Orli!

 

Dzięki zdecydowanej postawie Pawła Sokoła i pozostałej dwójki radnych PiS, Beaty Chawuły i Włodzimierza Styczńskiego, uratowano chociaż 20 ha dla szkoły w Żarnowcu.

 

Pamiętam, jeszcze zimą, kiedy to radni PiS wystąpili z pismem popierającym przejęcie tej szkoły przez ministerstwo. Pamiętam jak Paweł Sokół zabiegał o poparcie dla tego przejęcia, zainteresował ta sprawą parlamentarzystów z naszego okręgu, posłów Ewę Malik i Waldemara Andzela oraz senatora Arkadiusza Grabowskiego. Ale pamiętam również wzburzenie Pawła, kiedy odkrył, że przy okazji przekazania tej szkoły, KTOŚ próbuje zachachmęcić te 26 ha. Było to pod koniec lutego i od tego czasu radni PiS, ale ze szczególnym zaangażowaniem Pawła Sokoła, rozpoczęli walkę o te grunty. Poniżej cytuję fragmenty z wystąpienia Pawła Sokoła na XIX sesji Rady Powiatu:

Przekazanie szkoły w Żarnowcu ministerstwu rolnictwa jest zasadne, natomiast forma i majątek jaki ma być przekazany, zupełnie bezzasadna.

Nie zostanie przekazane 26 hektarów najlepszych gruntów w gminie Żarnowiec... proszę zobaczyć, czy są gdzieś w okolicy takie wspaniałe uprawy, jak obecnie pszenżyta...

Co zostanie przekazane, grunty szóstej klasy... tak się maja uczyć nasze dzieci, dzieci z powiatu, praktycznej nauki zawodu?!

To Wy Państwo radni bierzecie odpowiedzialność, jak będzie wyglądało kształcenie praktycznej nauki zawodu w tej szkole..

Nie ważne kto prowadzi tę szkołę, czy to będzie powiat, czy to będzie ministerstwo, czy to będzie ktokolwiek inny. Cel najwyższy jest jeden, nadrzędny, dobro młodzieży!...

I tutaj, jak pamiętam, jakiekolwiek zarządy powiatu by nie były od momentu istnienia tej struktury samorządowej. Nikt nie podniósł reki na majątek szkoły. Nikt! Wręcz każdy z zarządów, każda z władz, dołożyła własna cegiełkę do tego majątku. Dzisiaj, o ironio, rządzi powiatem Polskie Stronnictwo Ludowe, które mieni się partią chłopską. Czy to nie jest hipokryzja zabierać teraz majątek tej szkole?! Co wy powiecie tym rolnikom, tam w terenie? Że to radni w większości z PSL, które dziś rządzi powiatem, zabieracie grunty! Zabieracie grunty dzieciom rolników! Czy to tak wypada? Czy to tak ma być? Po co to komu jest? Jaki był motyw zdjęcia trwałego zarządu z tych gruntów? Co kierowało Zarządem, parę groszy? Gdzież pamięć na słowa patrona tej szkoły, Jana Pawła II, ziemia Polską własnością jest, ziemia własnością narodu, a naród to ci uczniowie, a nie jakiś tam prywatny biznesmen, który to kupi.

I tu Państwo radni, zastanówcie się nad tym, bo to na waszych barkach będzie to spoczywać!...

Była również rozmowa z ministrem i oficjalne pismo do ministra, po tym piśmie minister poprosił starostę o wyjaśnienia dot. tych gruntów. Starosta odpisał, ale tak, że w rozmowie telefonicznej, minister oznajmił senatorowi Arkadiuszowi Grabowskiemu, że szkoła nie będzie przejęta. Mimo to rozmowy jeszcze trwały i tu o dziwo cud. Starosta ugiął się i odpuścił, radni PiS uratowali chociaż te 20 ha, bo te wcześniejsze 6 ha już przepadło. Gwarantuję Wam, że będę bacznie obserwował, kto i za ile kupi te grunty i co stanie się z nimi później oraz kto będzie ich faktycznym użytkownikiem.

Warto walczyć o to w co się wierzy, warto być wytrwałym i nie poddawać się. Dziękuję parlamentarzystom PiS za wsparcie, a radnym PiS za wytrwałość i za słuszny wybór w sprawie szkoły w Żarnowcu!

16:37, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 czerwca 2016
Referendum 7 sierpnia!

Komisarz Wyborczy w Częstochowie wyznaczył datę referendum w Szczekocinach, będzie to 7 sierpień 2016 roku. Termin niezbyt szczęśliwy, bo to okres wakacyjny, a także okres prac żniwnych. W referendum będą dwa pytania:

 1. Czy jesteś za odwołaniem Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny przed upływem kadencji ?

 2. Czy jesteś za odwołaniem Rady Miasta i Gminy Szczekociny przed upływem kadencji ?

Aby choć trochę ułatwić decyzję mieszkańcom gminy Szczekociny podam parę przykładów przewinień burmistrza i dla równowagi przypomnę jego osiągnięcia i żeby było sprawiedliwie po 5 przykładów.

Porażki:

 1. Likwidacja Szkół w Goleniowach i Rokitnie, nieliczenie się z głosem lokalnej społeczności i narażenie dzieci na stres związany ze zmianą szkoły oraz uciążliwe dojazdy

 2. Budowa farmy wiatrowej w Tęgoborzu pomimo ostrego sprzeciwu mieszkańców. Trzymanie strony inwestora wbrew lokalnej społeczności, pod budynkiem gdzie odbywały się zebrania w sprawie wiatraków, parkował samochód policji, czym wywierano presję na mieszkańcach.,

 3. Budowa amfiteatru, nie wiadomo po co, nie wiadomo dla kogo i w sumie nie wiadomo za ile, bo ten obiekt jeszcze nie ukończony. To szkaradzieństwo inwestycyjno-budowlane bardziej można nazwać amficyrkiem niż amfiteatrem.

 4. Chęć wyznaczenia płatnych parkingów, co przyczyniłoby się do wyrwania z kieszeni mieszkańców gminy opłat postojowych oraz zmniejszenie obrotów w sklepach lokalnych przedsiębiorców

 5. Zwiększenie zatrudnienia w Urzędzie Miasta i Gminy oraz w jednostkach organizacyjnych. Zatrudnianie bez pojęcia rodziny i znajomych, znajomych rodziny i rodziny znajomych.

Sukcesy:

 1. Likwidacja Szkół w Goleniowach i Rokitnie, jako przejaw troski o finanse gminy i dobro dzieci oraz poprawa warunków pracy nauczycieli. Dzieci już od przedszkola nauczą się samodyscypliny, wczesnego wstawania i poznają stolicę gminy, rodzice poprawią samoorganizację swojego czasu, a nauczyciele poznają nowe techniki szukania pracy.

 2. Budowa farmy wiatrowej w Tęgoborzu pomimo ostrego sprzeciwu mieszkańców, jako przejaw zdecydowanej polityki finansowej gminy, gdyż powstanie tej farmy, mogłoby zasilić kasę urzędu, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo ruchów migracyjnych i spadek cen nieruchomości, co mogłoby przyczynić się do rozwiązania kwestii mieszkaniowej, chociaż w tej części gminy.

 3. Budowa amfiteatru, nie wiadomo po co, nie wiadomo dla kogo i w sumie nie wiadomo za ile, jako przykład kreatywnego wydawania pieniędzy, mającego na celu rozruszanie lokalnej gospodarki i ożywienie życia kulturalnego w Szczekocinach.

 4. Chęć wyznaczenia płatnych parkingów, co przyczyniłoby się do poprawy ładu publicznego w centrum Szczekocin, a także pozwoliłoby mieszkańcom okolicznych miejscowości na udział w finansowaniu inwestycji gminnych, jak choćby budowa amfiteatru. Właściciele lokali handlowych, wyzbyli by się obciążenia w postaci zatrudniania pracowników, gdyż spadające obroty zmusiłyby ich do zwolnień i wreszcie sami ochoczo mogliby zająć się handlem bezpośrednim

 5. Zwiększenie zatrudnienia w Urzędzie Miasta i Gminy oraz w jednostkach organizacyjnych, jako przejaw wyrazistej polityki prorodzinnej. Godna pochwały postawa burmistrza doprowadziła do zdecydowanego zmniejszenia bezrobocia wśród rodziny i znajomych, znajomych rodziny i rodziny znajomych.

Mam nadzieję, że przypomnienie zarówno porażek, jak i sukcesów przyczyni się do podjęcia właściwej decyzji. Kto chce aby zarówno burmistrz, jak i radni zostali odwołani, niech głosuje za ich odwołaniem, kto chce aby zostali, niech głosuje przeciwko. To już 7-mego sierpnia!

06:37, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 czerwca 2016
Oświata miejska

Z nieskrywaną przyjemnością pragnę poinformować o wyborze „nowych” dyrektorów placówek oświatowych w mieście Zawiercie. Korzystając z okazji składam również podwójne gratulacje. Gratuluję nowo wybranym dyrektorom, zaszczytnej ale i odpowiedzialnej funkcji, a także moje gratulacje kieruję do organu założycielskiego z Prezydentem Grimem na czele. Panie Prezydencie, Szanowna Komisjo, GRATULUJĘ!

Tak jakoś dziwnie się składa, że POprzegrywali kandydaci kojarzeni z PO. Ło, przegrał nawet jeden z radnych, a wiem iż niedawno na jednej imprezie był tytułowany Panem Dyrektorem. Tytułujący, to był nie byle kto, ale wysoki, rzekłbym bardzo wysoki urzędnik samorządowy i nie chodzi mi o wzrost, bo to nie był Konarski. Jak on się cieszył, tak się cieszył, że rozdawał nawet stanowiska zastępców.

Hmm, ciekawe czemu? Ciekawe czemu przegrali kandydaci popierani przez PO? A może Grim wraca do korzeni, bo np. taki Wilk to NAW. Tak, tak, wiem, że to komisja, że uczciwie, że najlepsi… Ale ja dalej swoje… Czyżby Grim wypiął się na PO, że NAWowców robi dyrektorami? No, to Ania nie będzie zadowolona.

N koniec pytanko, które być może będzie zapowiedzią kolejnego wpisu, czy ktoś wie gdzie pracują dzieci pewnego wysokiego samorządowca i nie chodzi mi o wzrost, dzieci i ich drugie połowy?17:50, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
czwartek, 09 czerwca 2016
Lwica PiSu

Dziś pojawiła się informacja o wycofaniu się z pomysłu likwidacji POZ http://www.itvzawiercie.pl/component/k2/item/766-szpital-zmienia-decyzj%C4%99-lekarz-rodzinny-zostaje.html


Chylę czoła przed bezkompromisową postawą radnej Prawa i Sprawiedliwości, która wspólnie z kolegami Pawłem Sokołem i Włodzimierzem Styczyńskim sprzeciwiła się likwidacji POZ przy szpitalu w Zawierciu. Mam nadzieje Beatko, że mi wybaczysz tę lwicę, ale tak się cieszę, że POZ zostaje, że pozwoliłem sobie użyć tego porównania. Proszę Państwa, radna rady powiatu z Prawa i Sprawiedliwości Beata Chawuła, wspólnie z wymienionymi kolegami, przeprowadziła ostry sprzeciw, przeciwko zamiarowi likwidacji POZ w Zawierciu, dysponuje protokołem z komisji zdrowia, z którego pozwolę sobie przytoczyć, niektóre fragmenty:

Beata Chawuła Czy ktoś w ogóle rozmawiał z pacjentami, czy była przygotowana jakaś oficjalna informacja dla pacjentów.

Dyrektor szpitala stwierdziła, że jest informacja oficjalna na facebooku.

Beata Chawuła -To nie jest oficjalna informacja, bo facebook nie jest oficjalną stroną internetową. Ludzie się dowiadują o tym pokątnie, z Rady Społecznej, nie wiadomo skąd, piszą do nas prośby, dzwonią i przychodzą, żeby to ratować. Bo oni nie chcą likwidacji, bo mają tutaj bardzo dobrych lekarzy i nie chcą szukać innych”.

Beata Chawuła zapytała kto ponosi winę za to, że ludzie nie wiedzą co będzie likwidowane i dlatego się boją

Dyrektor szpitala odpowiedziała, że przez media

Beata Chawuła Już wielokrotnie prosiłam, żeby uchwały zawierały wyczerpujące i rzeczowe uzasadnienie ze skutkami finansowymi. A uchwały przygotowane na dzisiaj, z wyjątkiem tej dotyczącej onkologii, nie mają nic. Ja za takimi uchwałami nie będę głosować „za”. Chcę mieć na piśmie uzasadnienie z planami oraz wyliczeniem i skutkami finansowymi, ile będzie co kosztować i skąd weźmiemy na to pieniądze. Później okazuje się, że mamy coś zrobić, a nie wiemy, skąd wziąć pieniądze i chodzimy, szukamy i prosimy się. To nie może tak wyglądać

Beata Chawuła stwierdziła, że może nie będzie pieniędzy na utworzenie nowych poradni i niepotrzebnie likwidujemy POZ

Beata Chawuła stwierdziła, że jak pacjenci po przejściu do ZLA będą czekać po 4 godziny na przyjęcie przez lekarza, to dopiero będą skargi).Pacjent zapisany na godzinę nie musi tak długo czekać. Jak nie zapisują na godziny (co podniosła Beata Chawuła) to znaczy, że to jest zła organizacja pracy.

Na sesji radni PSL, PO, SLD, oraz Z. Rok przegłosowali likwidację POZ przy szpitalu. Pisałem o tym http://gabrieldors.blox.pl/2016/04/PO-POZ.html oraz http://gabrieldors.blox.pl/2016/04/Jazda-po-BANDZIE.html

Cieszę się, że radni PiS stoją po stronie ludzi, że dbają o interesy, ale nie swoje, jak niektórzy, ale interesy mieszkańców. Brawo! Tak trzymać, zawsze pro publico bono!19:54, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 06 czerwca 2016
Bajeczka o Sierotce Marysi

Co prawda już po dniu dziecka, ale bajeczkę zawsze można opowiedzieć. Proszę zauważyć że używam słowo bajeczka, a nie opowiadanie, opis, czy opowieść. Jak to w bajeczce, wszystkie postaci są wymyślone, a zdarzenia nieprawdziwe.... co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście? :)

Na skraju gaiku, przy niewielkim lasku, na brzegu puszczy mieszkała Sierotka Marysia. Marysia chciała zostać gajowym. Niestety, nie udało się, podobnie zresztą jak Rysiowi, który chciał ponownie zostać gajowym w swoim gaiku. Rysio jednak, miał plan B, postanowił zostać leśniczym. Udało się Rysiowi. Cwana Sierotka Marysia, pożyczyła strój od kapturka i śmigała z koszyczkami do Rysia, jak twierdzą zorientowani stąd to zamiłowanie Rysia do koszyczków z łakociami i nie tylko :)


Wtedy to zrodziła się słynna anegdota: Czemu Ala ma kota? Bo sierotka MaRysia :). Ale jak mawiał pewien urolog, odłóżmy jaja na bok. Koszyczki i ten czerwony strój kapturka przyniosły efekt, Marysia została borowym w leśnictwie Rysia, gdzie wiodła żywot szczęśliwy przez następne 7 lat, pomimo że leśniczy się zmienił, gdyż Rysio ponownie został gajowym. Kiedy Rysiem zainteresowała się straż leśna, między innymi za koszyczki z łakociami, Marysia przykucnęła, wyciszyła się i obserwowała. Kiedy to las zrobił się bardziej zielony, postanowiła radośnie przywitać te zieleń, a nawet wymalowała się na zielono.

Ten zabieg kosmetyczno-malarski oraz zmiana czerwonego kapturka na zielony, przyniosły zamierzony efekt, bo kiedy leśniczym został Krzyś, Marysia awansowała na podleśniczego. Marysi zależało na rządzeniu, a mieszkańcy gaiku Marysi mogli liczyć na wsparcie. Chociaż, jak ćwierkają zające, nie chciała Ani z gaiku, na szefa zespołu dzięciołów stacjonarnych. Podobno aż musiał interweniować sam nadleśniczy Stach, dopiero Marysia ugięła się i Ania mogła cieszyć się nowo objęta dziuplą.

Co przyniesie przyszłość? Jaki kapturek założy tym razem Sierotka Marysia? Czy wytrwa w zielonym, czy może zmieni na pomarańczowy, albo wróci do czerwonego? A może będzie to Marysia bez kapturka, taka nowoczesna Sierotka Marysia?

19:55, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
czwartek, 02 czerwca 2016
SESJA CZY FARSA

Cenię sobie Kurier Zawierciański, bo dotyka naszych spraw lokalnych. Czasami opisuje sytuacje, bardzo wyraziście. Po ostatniej sesji powiatowej, również był artykuł http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2702 Redakcja tegoż tygodnika od początku trzyma stronę starostwa, wolno im. Mnie zastanawia, dlaczego to redakcja owa stara się zdyskredytować radych PiS? Oto cytat : Egzotyczna koalicja: NAW którego szef ma szereg korupcyjnych zarzutów (prokuratura wstępnie zapowiada zakończenie śledztwa na koniec czerwca) i PiS. Czym pachnie „dobra zmiana” w całej Polsce już wiemy, w Zawierciu oznacza pochwałę łamania wolności słowa i wyrzucanie z pracy za krytykę. Co do jasnej cholery wspólnego z PiSem ma szef NAW, który „ma szereg korupcyjnych zarzutów” Kiedy NAW głosował za powołaniem wicestarosty Piotrowskiego, to wtedy szef NAW nie miał szeregu zarzutów korupcyjnych? Gdzie i jak PiS głosi pochwałę łamania wolności słowa i wyrzuca za krytykę w Zawierciu? Nie rozumiem tego, takiego zestawienia słów, użyto celowo aby utożsamić PiS z NAWem i Machem, a działania Dyrektor PPP, słuszne, czy nie, przypisać PiSowi. Lama by się nie powstydziła.

 

Wspólne działanie z NAW było takie, że razem opuścili obrady w proteście przeciwko prowadzeniem obrad przez przewodniczącego, który świadomie, lub nieświadomie, łamał zapisy Statutu Powiatu Zawierciańskiego.

Radni PiS wydali oświadczenie, oto jego treść

W związku z różnymi insynuacjami na temat naszego opuszczenia ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego oświadczamy, iż nasze zachowanie było wyrazem protestu wobec sposobu prowadzenia sesji oraz jawnego łamania zapisów Statutu Powiatu Zawierciańskiego przez Przewodniczącego Rady Jarosława Kleszczewskiego:

 • Przewodniczący Kleszczewski nie chciał poddać pod głosowanie projektu uchwały, który był w przyjętym na początku sesji porządku obrad i nie złożył wniosku o zmianę porządku obrad, czym złamał zapisy Statutu Powiatu Zawierciańskiego określone w §18.

 • Przewodniczący Kleszczewski próbował wprowadzić do porządku obrad wniosek grupy radnych, lub też usiłował poddać pod głosowanie projekt uchwały, który nie był zaopiniowany przez przedmiotowe komisje Rady Powiatu oraz Zarząd Powiatu, co powinno mieć miejsce zgodnie z § 29 Statutu Powiatu Zawierciańskiego. Nie mogliśmy zrozumieć o co chodziło Przewodniczącemu, gdyż od sam nie umiał tego sprecyzować. Radca Prawny, poproszona o opinię, także dopytywała, o co chodzi Przewodniczącemu, który swoim zachowaniem doprowadził do chaosu w obradach.

 • Przewodniczący Kleszczewski, chcąc najwyraźniej uniknąć dalszej kompromitacji, ogłosił przerwę w obradach. Uczynił to jednak bez poddania propozycji przerwy pod głosowanie Rady oraz bez wypowiedzenia formuły „Jeżeli nie usłyszę głosu sprzeciwu, uznam, że Rada propozycję przyjęła” czym złamał zapisy określone w § 21 i § 26 Statutu Powiatu Zawierciańskiego, czyli kompromitacji ciąg dalszy.

 

Oświadczamy również, że nie zawarliśmy żadnej koalicji, ani z powiatowym obozem władzy (PSL/PO/SLD/Z.Rok), ani z pozostałą opozycją (NAW). W naszych głosowaniach zawsze kierujemy się dobrem ogółu i nigdy nie uczestniczymy w zakulisowych rozgrywkach. O wszystkich sprawach mówimy głośno i otwarcie. Nasze stanowisko jest zawsze czytelne i staramy się z nim dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Nasze poparcie, lub sprzeciw dla projektów zgłaszanych przez Zarząd Powiatu wynika tylko i wyłącznie z troski o wspólne dobro mieszkańców naszego powiatu.

Radni Prawa i Sprawiedliwości, Beata Chawuła, Paweł Sokół i Włodzimierz Styczyński

Na stronie starostwa można obejrzeć i posłuchać tego powiatowego cyrku omyłkowo nazwanego sesją. https://www.youtube.com/watch?v=c-Ak4tVVX4g

Przewodniczący Kleszczewski wznowił obrady, pomimo iż na Sali nie było kworum, wyjaśniając, iż obecnie jest dyskusja, a nie głosowanie i kworum jest niepotrzebne, czym złamał kolejne zapisy Statutu Powiatu Zawierciańskiego - § 17 pkt 4

No nie spodziewałem się, nie przypuszczałem, ani przez myśl mi nie przeszło, że Barczyk może powiedzieć coś z sensem, a jednak. Ogłaszam wszem i wobec, członek ZP w Zawierciu Pan Cezary Barczyk może powiedzieć coś z sensem!

Głosowanie uchwały to jakaś parodia, dogłosowanie, bo radny nie zrozumiał o co chodzi. A dalej jeszcze weselej. No coś nie tak, radny nie brał udziału w głosowaniu, czyli nie było kworum. Głosować można „za” „przeciw” lub „wstrzymać się” skoro radny nie wybrał żadnych z tych opcji, to nie było kworum! Ludzie! Co WY URWAŁ ROBICIE!18:20, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
środa, 01 czerwca 2016
Referendum będzie!


Dziś tj 31-05-2016 r, złożono listę podpisów pod inicjatywą referendum w sprawie odwołania burmistrza gm. Szczekociny oraz Rady Miasta i Gminy Szczekociny. Udało mi się porozmawiać z liderem grupy inicjatywnej Panem Jerzym Orlińskim.

Gabriel Dors (G.D.) Klamka zapadła?

Jerzy Orliński Formalnie jeszcze nie, teraz trwa weryfikacja podpisów, może potrwać nawet miesiąc, ale sądzę iż po dwóch tygodniach będziemy wiedzieć, mamy górkę w postaci 150 podpisów, tak że jestem spokojny

G.D. Panie Jurku, co skłoniło Pana, ale także innych mieszkańców gminy Szczekociny do pójścia w kierunku referendum?

Jerzy Orliński Jestem radnym, widzę jaki jest stan finansowy naszej gminy, podaję dane na koniec roku 2015

- zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek - 8.070.197 zł

- wykup zespołu parkowo-pałacowego /leasing zwrotny/ - 3.190.007 zł

- zobowiązania 3.441.357 zł w tym zobowiązania wymagalne - 1.330.617 zł

Daje to niebagatelną kwotę - 12.590.821 zł. To referendum to ostatnia szansa na ratunek, przerwanie polityki pustych obietnic, rozdętego zatrudnienia i permanentnego zadłużania.

G.D. Wspomniał Pan że jest radnym, czyli wystąpił Pan o odwołanie także siebie, gdyż referendum będzie również w sprawie odwołania rady?

Jerzy Orliński Tak to może wyglądać. Panie Gabrielu, kilku radnych nie jest w stanie przeforsować dobrych pomysłów, czy też zablokować złych. Obecna rada działa pod dyktando burmistrza. Jeżeli chcemy dobrej zmiany, innej jakości, musimy zacząć od nowa, także ze składem rady.

G.D. Rozumiem. Czy tylko zadłużenie gminy stanowi problem?

Jerzy Orliński Zadłużenie jest, czynnikiem podstawowym, ale nie jedynym. Likwidacja szkół w Goleniowach i Rokitnie, dopychanie kolanem ferm wiatrowych w Tęgoborzu, zamiar wprowadzenia płatnych parkingów, pseudobudowa amfiteatru. Mamy burmistrza pieprzno-obrotowego, gdzie się nie obróci to coś spieprzy.

G.D. Co Pan sądzi o aktywności burmistrza na facebooku?

Jerzy Orliński Słyszałem i widziałem. No cóż, grube żarty dla dorosłych, dobry poziom Dobrzyniewicza. Nie jestem wstanie już zrozumieć tego człowieka, chyba nie panuje nad tym co pisze i mówi. Na sesji w dniu 25 maja 2016 r. burmistrz gminy Szczekociny dał polskiemu rządowi ultimatum, cytuję dosłownie " Jeżeli rząd do końca czerwca b.r. przejmie szkoły i całą oświatę to on wspaniałomyślnie wycofa uchwały o likwidacji szkół, jeżeli rząd nie dotrzyma tego terminu to wszystko zostania tak jak jest" Widzę że nie może Pan powstrzymać śmiechu

G.D. No, nie wiem jak rząd się podźwignie po takim ultimatum, to na pewno czekają nas przedwczesne wybory, zarówno na prezydenta, jak i do parlamentu.

Jerzy Orliński No właśnie, widzę że Pan dostrzega te groteskę. Mnie jako mieszkańcowi i radnemu nie jest do śmiechu. RIO już po raz trzeci wydało opinię negatywną z wykonania budżetu /pierwsza była za 2014 r., druga za półrocze 2105 i trzecia za 2015 r./  W woj. śląskim tylko Szczekociny i gmina Krzanowice w powiecie raciborskim miały opinię negatywna. Na 100 % czwarta opinia negatywna będzie z wykonania budżetu za I półrocze 2016 r. Ale co z tego skoro Komisja Rewizyjna na posiedzeniu w dniu 25 maja 2016 r. głosami ludzi pana burmistrza 4 do 2 przeciwnych opracowała wniosek o udzielenie absolutorium dla burmistrza z wykonania budżetu za rok 2015 wbrew opinii RIO i wbrew oczywistym faktom. Tak iż można już szykować kwiaty i owacje dla pana burmistrza.

Jedyna nadzieja na przerwanie tego chocholego tańca burmistrza i rady to udział w referendum.

 05:32, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 57
Skopiuj CSS