RSS
piątek, 23 września 2016
BIP

Jesień już jest, nie lubię jesieni, co prawda nie lubię również zimy, ale pewnie to nikogo nie obchodzi. W gminie Kroczyce ponownie wyłożono plan zagospodarowania przestrzennego, niestety na stronie BIP brak szczegółów http://www.kroczyce.bip.jur.pl/ Mieszkańcy żeby dowiedzieć się o konkretnych zapisach, muszą pofatygować się do UG Kroczyce. Współczesne możliwości techniczne pozwalają na zamieszczanie wielu informacji i to o dużej pojemności informatycznej. Nie rozumiem , dlaczego nie opublikowano całości planu! Jak już wspomniałem, jest jesień, a zima za pasem, to chyba zajmę się egzekwowaniem od samorządów naszego powiatu, ustawy o dostępie do informacji publicznej. Samorządy nie publikują informacji, które na stronie BIP powinny się znaleźć. Nie wiem dlaczego tego nie robią, może nie chcą, aby ludzie za dużo wiedzieli, a może nie wiedzą co podlega publikacji. Podam przykład, zgodnie ze wspomniana ustawą, nie wystarczy samo ogłoszenie o sesji wraz z porządkiem obrad, należy również publikować projekty uchwał jakie będą na sesji podejmowane. Nie zauważyłem, aby samorządy wywiązywały się z tego. Przypominam wszystkim samorządowcom o Art. 23. wspomnianej ustawy „Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Jesienią będę BIPował, za to ostatnią wiosnę powiatową, zdominowały dwa tematy. Konflikt w PPP oraz przekazanie szkoły w Żarnowcu, a w zasadzie gruntów będących w jej trwałym zarządzie. Sprawa poradni przeniosła się do organów ścigania i jest prowadzona przez prokuraturę częstochowską. Mnie niedawno zaskoczyła informacja w sprawie przekazania gruntów w Żarnowcu, bo podobno też jest postepowanie w tej sprawie. Zastanawiam się dlaczego wszczęto takie postępowanie, bo nie wiem w czym rzecz, zarząd nie chciał przekazać gruntów i mógł wdrożyć procedurę o ich wyłączeniu z przekazania. Chyba, że jest coś o czym nie mam pojęcia i dlatego wszczęto postepowanie. Myślę, że niedługo wszystko się wyjaśni.16:14, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 września 2016
KLIMAKS

Co to takiego ten klimaks? Z czym się to je? Klimaks to nic innego jak końcowe, stabilne stadium rozwojowe biocenozy, i uwarunkowany jest klimatem. Prościej, jest to stan siedliska, przyrody, do którego dąży natura i zależny jest od szerokości geograficznej oraz wysokości n.p.m. na tej wysokości pod tą szerokością geograficzną, klimaksem jest LAS.

Owce miały utrzymać murawy kserotermiczne, niektórzy nawet sie cieszyli z tego http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,35271,18110305,Owce_wyzeraja_nam_Jure__A_my_sie_z_tego_cieszymy.html Pamiętam, że kiedy pytałem jednego z entuzjastów tego projektu, o zasadność ingerencji, bo natura dąży do klimaksu, a klimaksem, na tej wysokości pod tą szerokością geograficzną jest las. Uzyskałem odpowiedź, że przedtem dzika zwierzyna wyżerała te skałki, dlatego krzewy, czy drzewa nie mogły podjąć szerokiej ekspansji. D..a zbita, zwierzęta dzikie nie zapewniłyby wystarczającej ingerencji, te murawy kserotermiczne, to ingerencja człowieka.

Parę lat temu rozmawiałem z rolnikiem, który miał jeszcze konia pociągowego. Opowiadał mi, chociaż już jak to mówią górale, „ździebko podnapity”, że otrzymał 3 tysiaki, za to że podpisał umowę z jakąś organizacją, za wyciąganie drzewa w obszarze Natura 2000. Twierdził, że w ogóle nigdzie nie był, 3 tysiaki skasował a :jakaś organizacja” wynajęła firmę, a ta ciężkim sprzętem usunęła te drzewa. Przypominam sobie jak mamrotał, że umowa opiewała na wiele więcej, ale być może to bajania podnapitego jurajskiego górala.

Samo TMZZ przejęte zostało przez lokalnych polityków, którzy zrobili sobie zaplecze wyborcze. Być może są też w TMZZ ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy w co zostali wplątani i jak ich wykorzystano.

Czy będzie licytacja? http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/licytacja-dzialek-na-jurze-odroczona,3861654,art,t,id,tm.html Pewnie niebawem dowiemy się.

Twierdziłem i dalej podtrzymuję swoje stanowisko, pod płaszczykiem ochrony przyrody, kręci się najlepsze lody. Nawet mi się rymło :) A gdzie kasa? Odpowiem słowami Jacka Kaczmarskiego "Co się zżarło i wychlało, na zmęczonych puchnie pyskach" :)

 19:02, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2016
Sprawozdanie Poselskie- Waldemar Andzel

Tym razem nic oprócz materiałów jpg. :)

18:02, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 września 2016
siedemnasty

21:28, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
czwartek, 15 września 2016
Och! To Zawiercie!

Chodzą słuchy, że Agencja Rozwoju Zawiercia, w skrócie ARZ, wymieni szefową. Podobno za słabe wyniki, czy też słaba aktywność, czy też słaba szefowa, albo jeszcze cos innego. Te słabe wyniki, nie są skutkiem złej szefowej. Moim, jak zwykle skromnym zdaniem jest to wina nazwy, a w zasadzie jej skrótu ARZ Jak to czytać, tak jak zmarzłem, czy może bardziej zmarzłem? Skrót nie wpadający, ani w oko, ani w ucho. O ile bardziej nośny byłby skrót od nazwy np. Dyrekcja Urzędu Promocji Aktywności, to jest nazwa, to jest skrót, a nie jakieś tam ARZ.


Pod jednym z wpisów, ktoś dodał komentarz, że w Juracie szkoliły się, czy też konferowały, 3 urzędniczki związane ze Starostwem w Zawierciu. Dowiedziałem się, iż jedna z Pań, to wysoko postawiony członek zarządu, a dwie pozostałe Panie, to wysoko postawione dyrektorki szpitala. Mam głęboką nadzieję, że nabyta wiedza, doświadczenie, czy też umiejętności, przyczynią się do zdecydowanie lepszej pracy oraz będą miały znaczący wpływ na pacjentów. Szkoda tylko, że tak daleko te szkolenia, zapewne długa i męcząca podróż, oraz możliwy syndrom przebywania poza domem, mogą mieć wpływ, na poziom przyswojonej wiedzy. Mimo wszystko i tak liczę na owocne szkolenie, czy też konferowanie.

Etatowy Członek Zarządu Maria Milejska

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu  Anna Pilarczyk- Sprycha

Z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno- Technicznych  Dorota Suchy

A tam! Piosenka fajna, to jeszcze raz :)16:25, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
wtorek, 13 września 2016
Złote plaże Juraty

Tę przepiękną piosenkę dedykuję trzem Paniom z naszego powiatu.

23:05, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
czwartek, 08 września 2016
bad comments

Już we wcześniejszych wpisach podkreślałem, że wszystkie komentarze zamieszczone pod moimi wpisami zostawiam w formie niezmienionej, zostawiam również te, które są niekorzystne dla mnie. http://gabrieldors.blox.pl/2011/07/Kneble-Grozby-i.html Również wielokrotnie zaznaczałem, że usuwał będę te wpisy, w których używane będą słowa powszechnie uważane za obraźliwe, lub w niewybredny sposób obrażane będą możliwe do zidentyfikowania osoby. Z przykrością stwierdzam, że pod wpisem http://gabrieldors.blox.pl/2016/09/MM.html natrafiłem na właśnie taki komentarz. Wywalam go i informuję, że tak postępował będę z każdymi podobnymi komentarzami. Robię to z ciężkim sercem, gdyż cenię sobie każdy głos w dyskusji publicznej, cały komentarz możliwy do zaakceptowania, oprócz ostatniego zdania, jako że nie mam technicznej możliwości jego modyfikacji, dlatego usuwam go w całości, a autora proszę aby w przyszłości , nie używał podobnych zwrotów.

Wpisy na tym blogu komentowano ponad 600 razy, a odwiedzających blog jest ponad 10 tys. na tydzień. Dlatego proszę o zrozumienie mnie i uszanowanie osób, których dotyczy ewentualny komentarz.

Pozdrawiam wszystkich czytelników.

P.S. Informacja bezpośrednia: FCIL złożył odwołanie do UM, piłka w grze, aha i to FCIL miał być beneficjentem, a powiat partnerem, ja podałem na odwrót.

15:55, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 06 września 2016
M&M

Od paru tygodni jest głośno, że Pani Maria Milejska, członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, Naczelnik Wydziału Zdrowia i SS, naczelny kontroler PPP, kreator dyrektorów szpitala et cetera... łakomym okiem błyska w kierunku ZLA. Tak w sumie to chciała na koniec kadencyi, ale niestety obecna dyrektorka złożyła wypowiedzenie i klops papciu. Należy rozpisać konkurs, bo dwa lata na p.o. nie lzja. Konkurs na 6 lat i po kadencji, to tera będzie konkurs, do którego stanie M&M i tyla.

Jeżeli M&M stanie do konkursu, to taki wybitny fachowiec, najlepsza z najlepszych, primus inter pares, ostrze dzidy i źrenica oka, musi go wygrać. Nie widzę innej możliwości, bo w przeciwnym razie zalałoby Saharę, spłonąłby Atlantyk i piekło by zamarzło.

Czyli M&M będzie szefem ZLA, a mnie aż ze wzruszenia zakręciła się łza. O w morde, przecież mamy już jedną specjalistkę od zdrowia z Ogrodzieńca, hmm... no to zanosi się na to, że powiatowym zdrowiem, zawiadywać będzie zespół dwóch pań S&M Band, czyli Sprycha & Marycha.

Nie pytajcie czyj ten trzeci palec :)

Rodzi się pytanie, kto za M&M? Tu mam parę typów, ale ze względu na wiele czynników obstawiam Tomka Ślusarczyka, radnego PSL, obecnie zatrudnionego w szpitalu. A w radzie to sprawa jasna, do gry wraca, znany powszechnie wodnik z Pilicy, czyli Rozlach Adam. Gracz już nie ten i gra zupełnie inna, ale wraca.

W powiecie możemy stracić jeszcze jednego radnego, nie wiem, czy nie byłoby zdrowiej, aby sam zrezygnował.

CIL, czy też FCIL, nie będzie partnerem powiatu w realizacji projektu Działanie 11.2 Poddziałanie 11.2.1-Wsparcie szkolnictwa zawodowego. Projekt nie uzyskał wystarczającej liczby punktów.

Doszły mnie wieści, że niejaki Grim Witold, który jak ustaliłem, mieszkańcem Zawiercia jest, choć pochodzi z południa województwa, jeszcze parę miesięcy temu obiecywał rodzicom dzieci, którzy poślą sześciolatki do szkół, że ich pociechy otrzymają roczny karnet na basen i 500 zł na zakupy. Jak podaje jedna z Matek, ten karnet jest, ale na pół roku, a zakupy i owszem, ale 40 km od Zawiercia i dopiero kiedy rodzice okażą paragon. Podobno nawet był autobus spod Prezydium.

 18:43, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 września 2016
Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

 

Oto co udało mi się wyczytać http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/529920,kijowski-musimy-tworzyc-panstwo-podziemne.html Fragment aż zacytuję: Potrzebny jest drugi etap obywatelskiego zrywu - budowa "państwa podziemnego", instytucji, które pomogą przenieść nasze wartości przez czas opresji - mówił szef KOD Mateusz Kijowski. Pierdzieli się w tej zawiązanej w kucyk łepetynie i to zdrowo. Kto używa wobec Ciebie opresji chłopie, zresztą ciężko nazwać Cię chłopem, bo prawdziwy chłop, jakby narobił dzieci, to wziąłby za nie odpowiedzialność, a nie uchylał się od płacenia alimentów. No normalnie paranoja jakaś, kod buduje państwo podziemne! Rozumiem, że teraz działacze kodu, przechodząc do podziemia będą uprawiać partyzantkę, ogniska, ziemianki, transzeje, i te klimaty. Służbowe futra mogą nie wystarczyć. Cała ta maskarada kodziarska wypaliła się i zdycha. Marsze, manifestacje i pikniki, gromadziły coraz mniej osób, coraz więcej wewnętrznych sporów, doprowadziło do kodziarskiej agonii. Mateo już nie błyszczy, nie przyciąga i nie celebruje, namaszczony przez … jeszcze się odgraża, ale to już raczej takie .. „ Nu zajec, pagadi)


Teraz to PiS może mieć problem. Dlaczego? To proste, upadający kod, może spowodować, że wszelkiej maści lewactwo po całej Europie będzie łazić i wygadywać, że PiS za pomocą służb, spacyfikował kod i że to jest właśnie dowodem na brak demokracji. No cóż, trzeba będzie wyciągnąć babcine, czy mamine futro i iść na manifestacje, żeby ich chociaż kilka setek było

Zawsze szanowałem i szanuję poglądy innych ludzi, mogę się z nimi nie zgadzać, ale jeżeli ktoś umie inteligentnie ich bronić, należy je uszanować. Nie tak dawno, jednemu z fejsbukowych znajomych, ewidentnie sprzyjającemu kod, napisałem bez zacięcia i nadęcia „ Walcz o to w co wierzysz”, tak, bo o to chodzi, nie zgadzam się z nim, ale demokracja polega na tym, aby każdy mógł bronić swoich poglądów. Teraz mam problem, bo nie wiem jak traktować wypowiedź Mateo. To bardziej nadaję się do psychiatry niż do poważnej dyskusji, „państwo podziemnie” i „czas opresji” Jaki chory umysł to wymyślił? Wiem, że to jest cholerny ból kodziarzy, że nikt ich nie pałował, nie aresztował i mogli sobie spokojnie, wręcz sielankowo manifestować. Łazili, krzyczeli, podskakiwali, jak np. pewien celebrycki adwokat, … i nic, nul, kompletne zero reakcji. Hm skoro nie udało się sprowokować, no to tera będzie państwo podziemne. Tylko nie schodźcie za głęboko chłopacy, bo możecie już nie wyjść na powierzchnię 16:57, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2016
Mętna Woda

Na portalu społecznościowym o nazwie fb, jeden z użytkowników zarzucił mi, że wspólnie, albo inaczej, podobnie jak jeden z mieszkańców Zawiercia, krytykuję „wszystko i wszystkich”. Nie mogę zgodzić się z tą, jakże krzywdzącą opinią, gdyż krytykuję tylko to co uważam za niepotrzebne, źle prowadzone, czy wręcz głupie, nie krytykuje osób, ale ich postępowanie. Może nie wychwaliłem np.. takiego Pantaka na pradelskim, czy kroczyckim odpuście, ale już dziś mogę powiedzieć, że są działania które podobają mi się, jak choćby solary, place zabaw, czy może docenianie OSP i KGW i chyba jedna z najlepszych, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, który jest najbardziej cenną wizytówka naszej gminy. Pantakowi gratuluję, pomysłu i wytrwałości, rodzicom genów, a dzieciom i młodzieży uporu i ciężkiej pracy. Nie zmienia to faktu, że znam o wiele więcej spraw, które wg mojej oceny kładą się cieniem na tym już dwudziestosześcioletnim wójtowaniu. Skandaliczne uchwalenie planu zagospodarowania w Siedliszowicach, sposób przeprowadzenia postępowania o drogę konieczną w Przyłubsku, chęć zagarnięcia działki w Pradłach, decyzja o przywrócenie spływu wód gruntowych w Dzibicach, oczyszczalnia w Kostkowicach, czy słynne krupówki , to wszystko i wiele innych spraw jest negatywnych i te właśnie krytykuję.

 

Krytykuję i wytykam błędy w wielu dziedzinach naszego powiatowego życia. Często może zbyt surowo, może zbyt ostro i dosadnie, ale też od początku tego bloga, założyłem sobie, że nie będę owijał w bawełnę. Kiedyś, czytałem książkę o Filipie Macedońskim. Pewnego razu Filip przechodził ulicą wraz ze swoją świtą, gdy jeden z przechodniów skrytykował go, zaraz jeden z przybocznych, chciał go obić, ale wtedy Filip odrzekł „ Daj spokój, nie wiedziałem, że jest moim przyjacielem”. Rozumiecie na czym polegała mądrość Filipa Macedońskiego? To proste, nie każdy kto krytykuje jest wrogiem, zgodnie z powiedzeniem „Zwróć uwagę głupcowi, to cię znienawidzi, zwróć uwagę mędrcowi, a będzie ci wdzięczny”. Jak zapewne większości z Państwa wiadomo, nie oczekuję ani podziękowań, ani okazywania wdzięczności. Jeżeli choćby jeden przypadek w całym powiecie ulegnie poprawie, czy nawet jakiś decydent, zastanowi się nad swoimi poczynaniami, to będę wiedział, że nie zmarnowałem czasu.

Idąc torem myślenia niektórych osób, nie powinienem pisać o tym, że zarząd powiatu, zawalił prawie pół miliona na projekcie w szpitalu, że niszczono dobre okna, że nie wypaliła umowa z CIL, że Milejska mogła przekroczyć uprawnienia podczas kontroli w PPP, że próbowano zataić grunty, będące w posiadaniu szkoły, że przewodniczący rady powiatu wielokrotnie złamał regulamin rady. Nie mogę pisać o nieprawnym zatwierdzeniu planu zagospodarowania przestrzennego, o wydaniu decyzji na budowę betoniarni bez decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, o tym że spieprzono budowę drogi, czy zawalono przetarg. Dlaczego? No nie wiem, ale być może jedną z przyczyn może być zasada, że w mętnej wodzie lepiej się ryby łowi, a każde naświetlenie problemu, powoduje złość winowajców.

Czasami niektóre sprawy udaje się „załatwić” szybko np. kiedy pisałem że puchnie świeżo położony asfalt na ul. Armii Ludowej (naprawdę w Kroczycach jest taka ulica) zareagował Barczyk, co prawda słowa nie dotrzymał, ale reakcja była. Innym przypadkiem było zwrócenie niestosowności wpisów na fb dokonywanych przez Dobrzyniewicza, który dodawał świńskie kawały o mocno seksualnym charakterze, po moim wpisie, Dobrzyniewicz wykasował te sprośności i więcej ich nie zamieszcza. Na jeden z moich wpisów zareagowała osoba Pana Prezydenta Zawiercia, czym wprowadziła w zakłopotanie moją osobę, gdyż moja osoba, nawet nie przypuszczała, że osoba Pana Prezydenta, może zainteresować się tak lichą osobą, jak moja.

19:24, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 59
Skopiuj CSS