RSS
czwartek, 26 marca 2015
Po co dieta?

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

Parę miesięcy temu pisałem na temat podniesienia wysokości diet radnych Rady Gminy Kroczyce oraz wzrostu pensji wójta. http://gabrieldors.blox.pl/2014/12/Skok-na-kase.html

Nie dawno spotkałem się z uwagą, że większość radnych traktuję tę dietę jako dodatkowe źródło zarobkowania, w dodatku nieopodatkowanego. Zgadzam się z opinią mojej znajomej, tak właśnie traktują te diety.

Zadałem sobie pytanie co to jest dieta i czemu ma służyć? Wg mnie dieta radnego, jest to rekompensata za utratę wynagrodzenia, gdyż pracodawca musi udzielić urlopu bezpłatnego radnemu, w czasie wykonywania przez niego obowiązków radnego np. na sesje, komisje. Na stronie internetowej, gdzie można znaleźć interpretacje prawa samorządowego, znalazłem podobne wyjaśnienie. http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/prawo-do-diety-rekompensuje-radnemu-brak-wynagrodzenia Już we wstępie dokładne wyjaśnienie „Radny nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę, lecz ma prawo do diety, która jest rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrotem kosztów związanych z pełnieniem mandatu”

Po co podaję tę interpretację? To proste w Radzie Gminy Kroczyce, znajdują się emeryci i renciści, są to:

Wanda Karoń, która kasuje miesięcznie 1200 zł

Beata Kampa – 600 zł na miesiąc

Andrzej Stolarski – 600 zł na miesiąc

Czesław Masłowski – 550 zł na miesiąc

Stawiam pytanie, jakie dochody tracą radni kiedy są rencistami? Bo na 100% nie jest tak, że ZUS, czy KRUS, za dzień sesyjny, czy za komisje potrąca z emerytury.Nie widzę najmniejszego sensu aby tym osobą płacić tyle za bycie radnym. Mniejszym kosztem byłoby wykupienie wszystkim radnym tel służbowych za złotówkę z abonamentem bez limitu za 30 zł na miesiąc + stówka na paliwo i szlus.

Radni wchodzą w skład organu gminy, jaką jest Rada Gminy, a t z kolei jest odpowiedzialna za tworzenie prawa miejscowego i pełni funkcje kontrolną ( Art. 15. 1 ustawy o samorządzie gminnym). Do tego powinni być przygotowani, a wychodzi na to,że jedyne do czego są przygotowani to do podwyższenia sobie diet i szarpania kasy

Ceterum censeo PZD esse delendam

06:20, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2015
Rzeczpospolita Cwaniaczków.

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

 

Pamiętam jak mój śp. Tata w latach 80- tych, po imieninach u znajomych, nie mógł pogodzić się z postępowaniem jednego z gości i nie chodziło o to co robił na tych imieninach, ale co opowiadał na nich. Z jego relacji wynikało, iż Tata narzekał że w gorące dni, ciężko jest utrzymać parametry skupywanego mleka, a obecny na imieninach cwaniaczek wyśmiał go (sic!) Rzekł do niego „Ty Jasiu głupi jesteś, do mleka sypie się proszek do prania i już test nie wykaże kwaśności”. Pamiętam to zdarzenie bo Tata je wspominał jeszcze przez długie lata i nie mógł zrozumieć jak można tak bezczelnie oszukiwać i zatruwać produkt spożywczy.

Ktoś zapyta, po co właśnie takie zdarzenie wspominam? No właśnie wspominam to zdarzenie pod wpływem wyznania prezentera stacji TeFałEn, nijakiego Jarosława K. Ten jegomość chwalił się swoim sprytem, a wg mnie raczej swoim cwaniactwem, buraczkowym cwaniactwem. Mianowicie ów pan przyznał, że w podróżach zagranicznych kupuje potrzebne mu rzeczy, a przed wyjazdem z odwiedzanego kraju oddaje je z powrotem, mówiąc że mu nie pasowały, kasując w całości wydaną wcześniej kwotę. Oczywiście temu buraczkowi nie przyszło do tego tępego TeFałEnowskiego łba, że powinien te rzeczy wypożyczyć i za wypożyczenie uczciwie zapłacić. Żeby było jeszcze ciekawiej to nie widzi nic zdrożnego w tym że oszukuje, a ludzi którzy go krytykują nazywa analfabetami.

Na naszym lokalnym, powiatowym grajdołku tez można znaleźć przykłady cwaniaczków buraczków.

Były starosta nie widzi nic zdrożnego w tym, że kupuje działkę od starostwa po zaniżonej cenie i żeby jeszcze rozmydlić sprawę, to nabywcą jest jego ciotka, a on sam włącza kupioną działkę do swojego podwórka.

W gminie Kroczyce, podczas uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego, dopuszczono do złamania prawa. Przedsiębiorcy nanieśli poprawki i już nie wystawili plan z tymi poprawkami do wglądu publicznego, tylko przedstawiono Radzie Gminy do zatwierdzenia. Wójt tłumaczy się że to niedopatrzenie, takie niby przypadkowe cwaniactwo. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił plan i teraz mamy ponowne uchwalanie planu w całej gminie, aby sprawę rozmyć. Przykład cwaniactwa pierwszej wody, tylko ktoś zapyta jaki w tym Pantak miał interes? A nie wiem! Rok temu słyszałem pogłoskę, że wójt i zainteresowany przedsiębiorca senior wypoczywali razem w Egipcie.

Sypią te cwaniaczki ten nieszczęsny proszek do wszystkiego co się da, nie chodzi przecież o przestrzeganie prawa i czystych zasad, tam zasada jest jedna - "byleby mnie było dobrze". O cwaniaczkach powiatowych i gminnych, pewnie jeszcze nie raz napiszę, bo u nas ci ich dostatek.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

06:19, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
niedziela, 15 marca 2015
ZAPROSZENIE

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SMam nieskrywaną przyjemność powiadomić Państwa, że odwiedzi nas Andrzej Duda. Spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP odbędzie się w Zawierciu na placu parkingowym Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" w środę 18 marca o godzinie 17:00. W imieniu, zarówno członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Zawierciu, jak również samego kandydata na prezydenta RP, zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Dlaczego zachęcam do wzięcia udziału w tym spotkaniu? Bo to zupełnie inny styl prowadzenia kampanii, niż w przypadku kandydata PO, a o dynamizmie i energii Andrzeja Dudy będzie można przekonać się osobiście

10:01, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 marca 2015
Co to będzie!

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SNa Zawierciu aż huczy o możliwych zawirowaniach w powiecie. W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się o zainteresowaniu tzw. trzy literowych służb, wokół działalności jednego z prominentnych polityków powiatowych. W tym tygodniu, że „na dniach” zostaną mu postawione zarzuty. Jeżeli potwierdzą się te, jak na razie tylko plotki, to będzie pasztet.

Na początku bieżącego tygodnia wpłynęła skarga na Naczelnika Wydziału Architektury w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Skarga dotyczy braku działań w celu wydania decyzji administracyjnej. Z moich informacji wynika, że najpierw ów naczelnik wysyła stronom zawiadomienie o wszczęciu postępowania, a później wydaje postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania. Jeżeli wszczyna się postępowanie, które ma być zakończone decyzją, to właśnie decyzja powinna je kończyć, a nie jakieś postanowienie. Wojewoda w dniu 07-01-2014 roku, uchylił postanowienie i Pan Naczelnik nie miał czasu na wydanie decyzji przez ponad 14 m-cy. W tej sprawie są tylko dwa wytłumaczenia, albo ów naczelnik jest dyletantem, albo sprawy traktuje tendencyjnie. Kiedy dostanę kopię skargi, zamieszczę na blogu.

Tak jak obiecałem prezentuje część skargi. Dowiedziałem się że odpis skargi złożono również w Biurze Rady Powiatu


Na koniec muszę zmartwić kapusia, który albo z własnej inicjatywy, lub pod namową konkurenta/ów, myślał ze zrobi mi koło pióra, za baner wyborczy w Lgocie Murowanej. Krajowa Dyrekcja Dróg i Autostrad chciała mi wmeldować 1920 zł kary z reklamę wyborczą w pasie drogowym. Kiedy czytałem te decyzję, tarzałem się ze śmiechu, ale jednocześnie zachodziłem w głowę, kto w tym KDDiA pracuje. Po moim odwołaniu, dostałem wezwanie do usunięcia braków formalnych, które już zupełnie mnie rozwaliło, gdyż nie mogli ode mnie żądać czegoś co jest w zasobach elektronicznych innych urzędów (Art. 220 kpa). W końcu KDDiA wydało decyzję o uchyleniu decyzji wcześniejszej i umorzeniu sprawy. Kuniec, Dors nie zapłaci i nawet nie wiem komu mam kupić chusteczki na otarcie łez :). Poniżej zdjęcie wykonane przed wyborami przez KDDiA oraz decyzja o uchyleniu decyzji wcześniejszej i umorzeniu sprawy. O poziomie znajomości k.p.a przez podpisanego urzędnika, ani nie chce mi się wspominać. Ceterum censeo PZD esse delendam

15:52, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 09 marca 2015
Klęskowe szczęście

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SKilka dni temu rozmawiałem z mieszkanką gminy Kroczyce, która dała do zrozumienia, jakoby wójt brał moje sugestie pod uwagę, zacytuję „Męczysz tego wójta, marudzisz o drogi, no i w końcu robi, za 2 lata zrobił więcej dróg niż za 20”. Odparłem, dobrze że robi drogi, ale nie sądzę żebym to ja miał na to wpływ. Moim skromnym zdaniem, przyczyna tego boomu drogowego jest powódź, jaka dała się nam we znaki w 2013 roku http://gabrieldors.blox.pl/2013/07/Powod.html Gmina Kroczyce otrzymała 4,5 mln zł na remonty dróg gminnych, które ucierpiały w czasie tejże powodzi. Najwięcej inwestycji przeprowadzono w 2014 roku. Sprowadzając rzecz do absurdu, można pokusić się o stwierdzenie, że mieliśmy szczęście, że spadła na nas klęska. Jakiekolwiek były by przyczyny budowy dróg w gminie, należy nie tylko kibicować działaniom wójta, ale je z całej siły wspierać. Te działania będą procentować na przyszłość.

Jest również inicjatywa Pantaka, za którą powinien ponieść odpowiedzialność prawną. Jest to budowa Centrum Kroczyc, inwestycja znana pod bzdurna nazwą „Krupówki”. Tam wójt zabawił się w dewelopera, a zabawa ta kosztowała nas ponad 2 miliony złotych + odsetki. Na 23 lokale sprzedało się ok 30%. Sama inwestycja nie poprzedzona była konsultacjami społecznymi, architekta wójt, albo li Krywanda wybrała z wolnej ręki. Efekt? W środku, przy fontannie „Oświć Panie”, ale na zewnątrz koszmar. Szkaradna bryła, która swoim wyglądem bardziej pasuje do późnego Gierka niż do XXI-go wieku. Kiedy rozmawiałem ze znajomym, który ma tam lokal handlowy i zaznaczyłem, że faktycznie „w środku” to jeszcze jakoś się prezentuje, w tamtego jakby diabeł wstąpił. Zostałem zbesztany, że jak nie wiem co gadam, to żebym lepiej milczał. Mimo założonego monitoringu, śmierdzą obsr... o przepraszam, zanieczyszczone ludzkimi ekskrementami kąty, wydają nieprzyjemna woń. Opowiadał, że przed pierwszym przetargiem miało być trzech chętnych na jeden lokal, tak zapewniał wójt i co... no cóż d..a blada. Dał się nabrać. Przypomniało mi się jak kilka tygodni temu jeden z mieszkańców mówił mi o monitoringu na krupówkach :) Jakieś atu wjechało mimo zakazu wjazdu i urwało jakiś przewód, no to do monitoringu, a tam klops, dwa samce. Zła jakość nagrania i i nie można odczytać tablic rejestracyjnych. Jeszcze w styczniu dowiedziałem się że pustostany, a jest ich większość, dogrzewane są termowentylatorami, bo regipsy puchną. Nie dość, że mamy w plery dwa melony, że płacimy odsetki, to jeszcze muszę płacić, podobnie jak każdy mieszkaniec, za dogrzewanie chorego pomysłu i za podwyżkę dla wójta tyż!

 Ceterum censeo PZD esse delendam

17:28, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 marca 2015
Z buta

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SNa początku tygodnia otrzymałem list od mieszkańca gminy Kroczyce. List dotyczy rozgrywek sportowych.

 

Od roku 2005 do 2008 organizowałem turniej piłki nożnej dla tzw. dzikich drużyn z terenu gminy Kroczyce. Zainteresowanie olbrzymie. Zrezygnowałem z organizacji turnieju, gdyż w tym czasie właśnie, takie turnieje zaczął organizować wójt. Cieszyłem się że wreszcie coś drgnęło. Taki turniej mógł stać się tradycyjnym turniejem gminnym, niestety aby była tradycja, turniej musi być organizowany. Tak naprawdę, to nigdy obecny jeszcze wójt, nie poopierał działań zmierzających do organizacji turniejów sportowych. W 2005 roku, po sukcesie letniego turnieju, wystąpiliśmy do wójta o bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej w celu zorganizowania turnieju halowego. Dołączyliśmy regulamin turnieju, wzór karty zgłoszeniowej i informacje o stowarzyszeniu

 

Odpowiedź: NIE!!!!!

 

Pomyślcie co można by zrobić dla młodzieży, jakby zamiast podwyżek diet o 100 zł dla 15 radnych i 1300 zł podwyżki dla wójta, przeznaczyć na rozwój sportu, organizację takich właśnie turniejów i promocję zdrowego stylu życia. Suma jaką można by uzyskać to 33 600 zł na rok. Ale po cholerę młodzież ma mieć frajdę, lepiej nabić sobie kabzę, a każdą inicjatywę trza potraktować, nomen omen, z buta.

Ceterum censeo PZD esse delendam

17:22, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
czwartek, 05 marca 2015
Idzie...stare

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SPodam tylko kilka przypadków i nie będę tego komentował, komentarz niech każdy doda sobie sam.

Przedwczoraj Ryszard Mach został przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia w Zawierciu.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, Wrona wyszeptał, że godnie podziękuje emerytom ze Starostwa, a etaty obsadzi młodymi. Tak jak słyszałem, już wkrótce godnie odejdzie Gajda, a jego miejsce zajmie stary zasłużony towarzysz młodzik, o znajomo brzmiącym nazwisku – Goncerz. O kurcze! Może to chodziło, że za Kłóska... tyle tych emerytów tam siedzi...

W mieście Zawiercie, dyrektorem ZEAS-u ma zostać nie kto inny jak Marek Kozieł.

Do szefowania w Parku Przemysłowo Technologicznym przymierza się Śliwa, chociaż padało również inne nazwisko.

O! jeszcze wisienka na torcie. Jak ćwierkają zawierciańskie zające, gównym księgowym szpitala i to nie gdzie indziej, tylko w Zawierciu ma zostać niejaki Rafał Krupa.

Na koniec podam jeszcze jeden suchy fakt. W dniu 03-03-2015 roku, Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Zawierciańskiego przeprowadziła kontrolę w wydziale Architektury. Ha, ha, ha i hi, hi, hi. Komisja zagościła w wydziale, a jego ekscelencja, towarzysz naczelnik powiedział, że nie udostępni im żadnych dokumentów. A jak, gońcie się buraki! :)

Ceterum censeo PZD esse delendam

05:50, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 marca 2015
Diobelnie dobry

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SPo opublikowaniu wpisu o wyborach sołtysów, dostałem informację że również w gminie Żarnowiec zebrania wiejskie miały „ciekawy przebieg”. Zebrania prowadził Kapuśniak, zamiast wybrany spośród mieszkańców i tylko spośród mieszkańców przewodniczący zebrania. Podaję link do zarządzenia wójta w sprawie wyborów sołtysa we wsi łany Małe, gdzie można znaleźć porządek obrad. http://www.zarnowiec.bip.jur.pl/artykuly/1560 Jak byk stoi wybór przewodniczącego obrad, który takie zebranie ma prowadzić i w końcu złożyć podpis pod protokołem z zebrania. Jak informował mnie jeden z mieszkańców Żarnowca, pod protokołem z zebrania w Żarnowcu podpisana jest tylko pracownica UG Żarnowiec, ale za to aż w dwóch miejscach, jako przedstawiciel UG Żarnowiec oraz jako protokolantka. Jeżeli jest z Żarnowca to proponuję, aby się machła jeszcze jako przewodniczący zebrania.

W ubiegłym miesiącu mieliśmy kolejny nabór do pracy w UG Kroczyce, pisze kolejny bo to już trzeci etat w tej kadencji. http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/2956 http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/2955 No cóż trzeba jakoś podziękować stronnikom za wybory. Tym razem wygrała osoba z ... Pradeł i kolejne zaskoczenie, synowa radnego z Pradeł http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/3015 Nie że się czepiam i coś sugeruję, po prostu kandydatka była diobelnie dobra. Tak się zastanawiam i może pokuszę się o przekrój zatrudnienia w UG i jednostkach organizacyjnych pod kątem tzw. powiązań.

Ceterum censeo PZD esse delendam

06:37, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 lutego 2015
Wybierz wójtowi sołtysa

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/SZostałem parokrotnie zrugany za brak aktywności na blogu, cóż rzec mogę, mea culpa. Postaram się nie zaniedbywać.

W gminach zakończył się okres wyborów sołtysów, w niektórych przypadkach walka była zacięta i dobrze, tak wygląda demokracja bezpośrednia. Niestety jest kilka przypadków niezwykle podejrzanych, opisze tylko 2, ale za to w dwóch gminach.

Pierwszy przypadek to Dzibice. Zebranie wyborcze odbyło się tam już dość dawno. Z relacji mieszkańców wynika, że doszło do nieprawidłowości. Według relacjonujących z początku wszystko było jak należy, otwarcie zebrania, stwierdzenie jego prawomocności, wybór przewodniczącego, wybór komisji skrutacyjnej i zgłaszanie kandydatów – Marian Morel i Zygmunt Miśta, czyli poplecznik, aby nie powiedzieć lizod.p Pantaka i jego zdecydowany przeciwnik. Zarządzono głosowanie, a tu niespodzianka, zaczęły się telefony po poplecznikach Pantaka i … no właśnie zaczął się bałagan, dopisywanie na liście i wydawanie kart do głosowania, efekt – Morel wygrał, nie, chociaż nie, nie wygrał a został podtrzymany na stanowisku sołtysa, trzeciej co do wielkości miejscowości naszej gminy. Ośmieszanie demokracji i drwina z mieszkańców. Następnym razem proponuję wybrać sołtysa w sposób tradycyjny, czyli sturlać koło z górki, a w Dzibicach ich dostatek i w czyją chałupę trafi, ten sołtysem zostanie. I nie trza się martwić że trafi w wychodek, bo efekt trawienia już ….

Drugi przypadek był w Sadowiu, gdzie Molenda namawiał tzw. „stara sołtyskę” aby kandydowała. Po co? Nie chciał by została jego przeciwniczka. Tu tez było dzwonienie i „dojście” trzech osób. Efekt? Jednym głosem została zwolenniczka Molendy. Ile to trzeba się natrudzić, żeby wszystko po staremu zostało.

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:34, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2015
POPIERAMY

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

Ruszyła akcja zbierania podpisów poparcia dla kandydata na Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Jest oczywistą sprawą, że w powiecie zawierciańskim taka akcja przebiega również. Staramy się, aby każdy kto chce poprzeć naszego kandydata, nie miał z tym trudności, dlatego takie podpisy zbierało będzie dziesiątki ludzi w naszym powiecie.

W Zawierciu utworzono nawet punkt, gdzie można poprzeć Pana Andrzeja Dudę, punkt znajduje się przy Biedronce na Żabkach.


Wczoraj byłem tylko parę minut minut, a podpisy poparcia, w tym czasie złożyło kilkanaście osób.07:40, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41
Skopiuj CSS