RSS
piątek, 22 maja 2015
Masz prawo wyboru

Właśnie wróciliśmy z żoną z ostatniej akcji plakatowej w gm. Kroczyce. Spieszę się, z wpisem żeby nie złamać ciszy wyborczej.

 

Ktoś powie, dlaczego to robię? No właśnie, wiem że Mój Kraj potrzebuje zmiany, a skoro to wiem, to trzeba coś robić. Od samej świadomości i gadania o zmianach, nie stanie się nic. Potrzeba zmian wymaga działania. Są nas tysiące, a zagłosują miliony.

Spotykam wielu ludzi, o różnych sympatiach politycznych. Cieszę się słuchając zwolenników Andrzeja Dudy, ale i szanuję zdanie jego oponentów, jeżeli wyrażane jest w sposób uznawany za poprawny pod ta szerokością geograficzną. Każdy ma wybór i każdy ma również prawo wybrać źle. Jeżeliby jednak ktoś chciałby ustrzec się złego wyboru, zapraszam do głosowania na Andrzeja Dudę, mam nadzieję, że kolejnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

23:12, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015
Bo przyszłość ma na imię Polska

Ale jaja :) jak wyczytałem Klub Generałów, nawet nie wiedziałem że takowy jest, poparł Bronisława Komorowskiego http://wiadomosci.onet.pl/kraj/klub-generalow-poparl-bronislawa-komorowskiego/d7yd4v To jest bardzo mocne poparcie, bo Klub Pułkowników poparł Klub Generałów, Klub Pułkowników z kolei otrzymał poparcie od Klubu Majorów, a tego zaś zdecydowanie poparł Klub Kapitanów, który może liczyć na poparcie Klubu Poruczników. Zabiegajcie dalej, może uda się otrzymać poparcie od Klubu Sierżantów, tylko trza uważać żeby zamiast otrzymać poparcie, nie wyszło otrzymać po mordzie.

Śmiejmy się dalej! Szef jednej ze służb tłumaczy się ze swoich słów http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/490990,wojtunik-sienkiewicz-nie-zlecil-podpalenia-budki-pod-ambasada.html szczególnie fajne zakończenie W opinii Wojtunika, interpretacja tego fragmentu rozmowy przedstawiona przez "Do Rzeczy" jest nieuczciwa i niegodna. Wojtunik dodał, że czuje się ofiarą przestępstwa - nielegalnego podsłuchiwania rozmów. NOOOO! Oczywiście! To winni są kelnerzy, że Wojtunik gadał i gadał i gadał … c oś on za bardzo gadatliwy, jak na szefa służb. A tak w ogóle to kelnerzy powinni go przeprosić za to co powiedział. A jak!

Tylko 40 lat http://www.fakt.pl/polityka/prezydent-zapowiada-emeryture-po-40-latach- pracy-,artykuly,546437.html O urwał nać! Wiek 67 sejm przegłosował 11 maja 2012 roku. Przez trzy lata Komorowski nie zrobił NIC, ZERO, NULL i co tam jeszcze. Teraz możliwa jakaś modyfikacja cudu POlskiego ustawodawstwa, no chyba tylko zacietrzewiałe lemingi w to uwierzą.

Było wiadomo od początku! http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pawel-Kukiz-nie-wciskajcie-ludziom-kitu-ze-cos-kombinuje,wid,17554953,wiadomosc.html Co było wiadome? Otuż to,że Komorowski nie wyrazi zgody na Kukizową debatę. Dlaczego! Proste w TeFałPe, TeFałEn, czy innym Pośladzie, tzw. obiektywni dziennikarze nie dopuszcza do blamażu, tam pytania byłyby przypadkowe... Oto co mówi Kukiz „Na pewno nie interesują nas ustawki w takim stylu, że przekażemy przed debatą pytania sztabom i kandydaci będą mogli się wcześniej przygotować do odpowiedzi. Ja sam i ludzie z ruchu obywatelskiego również będą chcieli dopytać kandydatów w kwestiach ustrojowych” Duda zgodził się na debatę, Komorowski nie, to mówi samo za siebie... nie było by przekazywania pytań przed debatą!

JA WYBRAŁEM JUŻ DAWNO, A TY?19:27, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 maja 2015
Dyzmowe cwaniaczki

Bardzo proszę zapoznać się z malutkim urywkiem książki Tadeusza Dołęgi Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy:

Po pierwszej wódce przystąpił do rzeczy. - Widzisz, Wacuś... Ty znasz tego Hela? - Znam. Wesoły gość.
- Wesoły, nie wesoły, pies z nim tańcował! Ale widzisz; on mi nawala w parafię.
- Niby w czym?
- Włazi mi w paradę u mojej narzeczonej.
- No to zdziel draba po gębie i jak będzie się stawiał, para pistoletów i koniec.
- Pojedynek? - skrzywił się Dyzma.
- No, pewno. Ja ci, Nikuś, powiadam: w takich wypadkach najlepiej szast prast bez gadania.
- Kiedy widzisz... Mnie nie o to chodzi. Chodzi o babę. A baba to jeszcze gotowa więcej na niego lecieć, jak go przetrącę albo co. - A więc jak myślisz postąpić?
Dyzma podrapał się w podbródek.
- Żeby może takiego aresztować?... Czort jego wie, co za ptaszek, obieżyświat, włóczęga...
- Hm... między nami mówiąc, nie ma żadnego powodu. - A może szpieg? - niepewnie powiedział Dyzma.
- A jeżeli nie? Niby dlaczego ma być zaraz szpiegiem?
- Może nie być, a .może i być. Nikt go nie zna. Skąd ma forsę? Co? Z czego żyje?
- Hm...
- Przybłęda. Obcy obywatel...
- No tak - zastanowił się Wareda - możliwe. Można by sprawdzić jego dokumenty. Ewentualnie nawet zrobić rewizję w jego hotelu, ale jak okaże się, że jest w porządku, będzie fiasko. To nie jest sposób...
Wypił kieliszek wódki i nagle uderzył dłonią w stół. - Będzie sposób! A wiesz, że to będzie sposób...
- No?
- Tobie przecie nie chodzi o to, żeby go wsadzić, tylko o to, żeby go... odsadzić?
- Jak to odsadzić?
- No, odsadzić od pani Niny. - Ano tak.
- No więc to jest sposób. Aresztuje się go, zrobi się rewizję, puści się o tym wzmiankę do gazet, a później faceta się przeprosi i wypuści.
- No, co to pomoże?
- Jak to co? Nie kapujesz?
- Nie.
- No przecie to proste. Cóż ty myślisz, że pani Nina zechce przestawać z takim, co jest podejrzany o szpiegostwo?
Dyzma zastanowił się i odparł po pauzie: - Chyba nie.
- Że w ogóle takiego będą przyjmować w towarzystwie?... Nie, bracie, po takim szpasie będzie musiał zapakować manatki i wyjechać.
- Hm... Ale może przecie wytłumaczyć, że to była pomyłka zauważył Nikodem.
- A my - powiedział Wareda - możemy dać do zrozumienia, że go wypuszczono, bo był za sprytny i umiał ukryć w porę dowody winy.
Dyzma przyznał pułkownikowi rację. Plan był gotów i nie zwlekając z jego wykonaniem Wareda zadzwonił do swego kolegi, szefa drugiego oddziału Sztabu, pułkownika Jarca.

PO co to cytuję? Proste, w poniedziałek u Lisa, Lis dziennikarzem zwany i zaproszony przez niego Tomasz Karolak ośmieszali córkę Andrzeja Dudy powołując się na jej rzekomy wpis z - jak się okazało - fikcyjnego konta na Twitterze. Kiedy okazało się ze konto fikcyjne, oczywiście przeprosili, tylko jakoś tak po cichutku. Nie chodziło tu o faktyczna winę, a o napiętnowanie, to fałszywe konto pozwoliło tzw. kulturalnym ludziom na parę minut pastwienia się nad Bogu ducha winną córka kandydata na prezydenta. Najpierw na ciebie naplujemy w salonie, a potem przeprosimy w przedsionku. Mam nadzieję, że ta, moim zdaniem, ustawka medialna nie przyniesie korzyści Dyzmowym cwaniaczkom. Nie zdziwię się jeżeli to twittterowe konto zostało utworzone na potrzebę tej jednej akcji medialnej.

Taki SMS-sik dostałem :)

I choćby przyszło stu Karolaków

I każdy zjadłby trzy miski flaków

I choćby nie wiem jak się wytężał

Nie popchną Bronka – taki to ciężar

I choć popychać będzie Majchrowski

Ciągnąc Saleta i Korzeniowski

Nie dadzą rady podsadzić Bronka

Puści on tylko głośnego bąka, bonkaI choćby Holland to filmowała

Z Wajdą i Kutzem ekipa cała.

Choćby Olbrychski machał szabelką,

gorzały pijąc butelkę wielką,

a Penderecki wspólnie z Rubikiem

by napisali piękną muzykę.

I choćby film ten zdobył Oscara

- Bronek to kicha, obciach i siara17:41, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 maja 2015
Druga tura za progiem

Dopiero dziś dodaję wpis, trochę zagoniony jestem :) Parę słów o niedzielnej debacie, Komorowski jak skrzyżowanie Schejnfelda z Niesiołowskim, przerywał był napastliwy, Duda niepotrzebnie zbyt grzeczny. Ta debata po raz kolejny wykazała, że z PO nie można czynić żadnych ustaleń. Przed debatą sztaby ustaliły, że kandydaci nie przerywają sobie odpowiedzi, ani nie poruszają się po studiu, jak to wyglądało w praktyce zobaczyło ponoć 10 milionów widzów. Albo Komorowski i jego sztab maja w dupie ustalenia, albo jeszczeprezydent jest niezrównoważony. Początek był Komorowskiego, końcówka zdecydowanie Dudy. Zobaczymy co będzie w czwartek.

Przed pierwsza turą, kolega zadał mi pytanie : jak sądzisz, kto wygra”, wtedy odpowiedziałem, że II tura jest pewna, a w niej zwycięstwo Dudy nie niemożliwe, kiedy rozmawialiśmy dzisiaj (poniedziałek), przypomniałem mu te rozmowę i dodałem, że teraz to zwycięstwo jest prawdopodobne. Nic nie jest pewne, dlatego mówię że jest prawdopodobne, ba, nawet bardzo prawdopodobne.

Dalej twierdzę, że zwycięstwo w tych wyborach zależy od elektoratu kukizowców. Myślę że ci co pójdą w większości zagłosują na Dudę, problem w tym, aby iść zechcieli. Wygrana Dudy, to szansa, szansa na zmianę. Od tej wygranej, ta zmiana ma szansę zaistnieć. Jesienne wybory będą dopełnieniem.

Od polemiki z Jaskiniowym odstępuję, gdyż nie ma sensu, a zarzut o o próbę ośmieszenia osoby anonimowej jest kolejnym absurdem.

Po drugiej turze pokuszę się o jak zwykle stronnicze dywagacje na temat wyborów parlamentarnych, przedstawię kto się ubiega, kto zabiega, a kto liczy,oj będzie ciekawie.

 05:53, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 maja 2015
ZAPROSZENIE

W sobotę tj. 16 maja 2015r. o godz. 17.15 delegacja parlamentarna posłów Prawa i Sprawiedliwości, złoży kwiaty pod pomnikiem nieznanego żołnierza w Zawierciu. Następnie delegacja uda się do Szczekocin, gdzie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w domu strażaka o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu, zwłaszcza że delegacja będzie dość liczna.

15:58, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
Jednak polemiki ciut!

Mam problem! Jaskiniowy odpowiedział na mój wpis, tak jak liczyłem,http://gabrieldors.blox.pl/2015/05/Przed-II-tura.html#ListaKomentarzy niestety nie chce podać przykładów na potwierdzenie oskarżenia „reprezentanci PiS byli PRZECIWKO ruchom obywatelskim i referendum” ani że „PiS drwił lub lekceważył tych ludzi” Nie, Nie Nie! Po cholerę lepiej dać takie oto tłumaczenie „Jako że pamięć u mnie już nie ta co 20 lat temu, to nie przytoczę Ci toczka w toczkę dokładnych cytatów reprezentantów PiS odnośnie inicjatyw i ruchów obywatelskich. Wiele tych wypowiedzi było w studiach telewizyjnych, gdzie trudno o wyszukanie konkretnego materiału, a i nie wszystkie są dostępne”

No i wszystko jasne! To proszę wyobrazić sobie taki przykład: Oskarżam Iksińskiego że jest złodziejem, biedny Iksiński broni się, ja nic nie ukradłem, masz jakieś dowody że coś ukradłem. A wtedy ja spokojnie Jako że pamięć u mnie już nie ta co 20 lat temu, to nie przytoczę Ci toczka w toczkę dokładnych danych o kradzieżach. Wiele z tych kradzieży omawianych było w studiach telewizyjnych, gdzie trudno o wyszukanie konkretnego materiału, a i nie wszystkie są dostępne” Jakie to „miłe” , a Iksiński złodziejem już jest.

W komentarzu zauważyłem zdanie, które już całkiem mnie rozwaliło.

Gdzie był PiS, gdy mielono setki tysięcy/miliony zebranych podpisów ws. jakiś projektów obywatelskich? Może Ty mi wskażesz konkrety, zamiast ciągle ich się domagać? :)O urwał nać! Co to jest! Wrócę do nieszczęsnego Iksińskiego. No już zrobiłem z niego złodzieja, a ten dalej się broni i mówi, skoro nie masz dowodów, dlaczego nazywasz mnie złodziejem, a wtedy ja do niego z szyderczym uśmiechem, skoro jesteś niewinny, to udowodni to!

Jeżeli rzuca się oskarżenie to trzeba je udowodnić, to nie na oskarżonym ciąży obowiązek udowodnienia niewinności. Obowiązek ciąży na oskarżycielu, jest to obowiązek przedstawienia dowodów, świadczących o winie oskarżonego. PROSTE!!! Inaczej ciągle ktoś musiałby się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem.

Jeszcze końcóweczka : "Co do głosów "kukizowców", to nie byłbym taki pewien, że pójdą za Dudą. Spójrz w sondaże. To wyborcy, w przeciwieństwie do głosujących na PiS, świadomi, wykształceni..." Rozumiem że ja wraz z rodziną i znajomymi, którzy głosowali na Dudę, nie jesteśmy świadomi czynów swoich, a o jakimkolwiek wykształceniu możemy tylko pomarzyć :) !!!

Zdziwił mnie również poziom agresji tego komentarza, no cóż nie zawsze jest dobry dzień, ale życzę dużo zdrowia, a zdrowia życzę zawsze szczerze! :)

07:58, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
czwartek, 14 maja 2015
Przed II turą

Oto co napisał jaskiniowy, secured-by.zenmate.com http://gabrieldors.blox.pl/2015/05/PO-pierwszej-turze.html#ListaKomentarzy jako komentarz do wpisu: PO pierwszej turze!

Parę wyjaśnień odnośnie komentarza, takie przykłady:

  • A już na pewno reprezentanci PiS byli PRZECIWKO ruchom obywatelskim i referendum.” Na szybko drogi jaskiniowy, nigdy nie słyszałem aby PiS byłby przeciwko ruchom obywatelskim i referendum, ale jeżeli masz przykłady to podaj.

  • Analizujesz tylko ostatnie wydarzenia nie zadając sobie trudu żeby sięgnąć pamięcią gdy PiS drwił lub lekceważył tych ludzi” Oświeć mnie ociemniałego i może sięgnij pamięcią, podając przykłady tego lekceważenia i drwin

  • Przeciwnicy JOW wmawiają też wszystkim, że JOW to zniknięcie małych partii. Wręcz przeciwnie - taki PSL czy SLD wciąż istniałyby w Sejmie. Wystarczy popatrzeć na wybory lokalne do powiatów... Czy w starostwach zasiadają tylko ludzie z PO i PiS?? Ale do powiatów nie ma JOWów!

Nie chodzi mi o polemikę, ale o poważną dyskusję. JOWy nie są lekarstwem na całe zło Rzeczypospolitej, ale dyskusja „za” i „przeciw” powinna się odbyć, bo nikt nie ma monopolu na rację.

Czy JOWy są reprezentatywne? Mam taki o to przykład, w jednomandatowym okręgu wyborczym startuje 10 kandydatów, ośmiu zdobywa po 10% głosów, jeden 9% i jeden 11% … i mamy reprezentanta okręgu, gdzie nie chciało go 89% biorących w głosowaniu.

Wyobraźmy sobie zorganizowaną grupę przestępczą, gdzie indziej zwaną mafią. Taka grupa wybiera człowieka, inwestuję swoją kasę i w ciągu paru tygodni jest on najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem w okręgu... no i jest przedstawiciel w sejmie.

Dla jasności, powyższe przykłady nie traktuję jako prawdę objawioną, nad którą nie można dyskutować, przecież mogę się mylić.

Z Kukizem zgadzam się w jednym, otóż podobnie jak on, uważam że trzeba zreorganizować system sądowniczy w Polsce. Porobiły się takie sitwy, że za cholerę nie da się tego rozbić. Może rozwiązanie prokuratur i sądów rejonowych, a utworzenie powiatowych mogłoby przyczynić się do poprawy. Może cykliczność pracy prokuratorów, sędziów, komorników itp. No nie wiem np. co 5 lat praca w odległości 100 km od poprzedniej. Te przykłady podaję oczywiście z punktu widzenia laika, mogą być nie możliwe do wprowadzenia, ale może trzeba spróbować, albo choć wywołać dyskusję.

Śmieszy mnie jeszcze dziwny ”dylemat” w telewizorniach, na kogo Kukiz przekaże swoje głosy, już sam zainteresowany, odpowiada że nie jest dysponentem tych głosów. Ma rację, Kukiz może co najwyżej poprzeć któregoś z kandydatów. Według mnie, nie poprze żadnego, bo interesują go wybory parlamentarne na jesień, a jakiekolwiek poparcie mogłoby podkopać jego wiarygodność. Dalej uważam, że rozstrzygnięcie II tury tych wyborów odbędzie się głosami wyborców Kukiza. Myślę również że zdecydowana większość, jeżeli pójdzie na wybory, to zagłosuje na Dudę.

14:19, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 12 maja 2015
PO pierwszej turze!

Znamy już oficjalne wyniki pierwszej tury, podium to pierwszy Duda 34,76%, drugi Komorowski 33,77% oraz Kukiz 20,8%. Jeszcze parę tygodni temu, Duda miał kilkanaście procent, Kukiz kilka, a Komorowski prawie 70. Była buta i lekceważenie. Kiedy z czasem wyniki sondaży zaczęły się spłaszczać, rodziło się zdenerwowanie, a potem strach. W ostatnim tygodniu, ukazały się spoty Komorowskiego atakujące Dudę, a „zaprzyjaźniona” TeFałEn wyemitowała program na Kukiza.

Pamiętam, jak na parę dni przed pierwsza turą, doradca jeszcze prezydenta Tomasz Nałęcz, przekonywał, że Bronisław Komorowski jest kandydatem obywatelskim, gdyż jego sondażowe poparcie to prawie 50% czyli o wiele więcej niż sondażowe poparcie samej PO. Argumentował, że Duda to kandydat żelaznego elektoratu PiS, gdyż jego sondaże są poniżej poziomu sondażowego poparcia PiS. Swoja tezę popierał krzywiąc główkę i przymrużając, oczka. Powyższe wydarzenie, umocniło mnie w przekonaniu, ze sondażownie służą jednemu ugrupowaniu jako oręż. Skąd ponad 10% różnicy? Z zamówienia! Teraz, kiedy Duda wygrywa z Komorowskim, nie usłyszymy już takich złotych myśli.

Czeka nas II tura, jej rozstrzygnięcie zależeć będzie od wyborców Kukiza. Moim skromnym zdaniem, nie zagłosują na Bronka, jeżeli nie poprą Dudę, to zostaną w domu. Myślę że wybory wygra Duda!

Liczę na to, że wyborcy Kukiza zagłosują jednak na Dudę, chociaż tzw. media będą próbowali skłócić elektoraty Dudy i Kukiza.

Jak można być głęboko zindoktrynowany przez usłużnych świadczy moja wymiana zdań na fb z moim znajomym, którego lubię i szanuję. Poniżej fragment:

Ja - Otóż wyborcy Kukiza stanowią klucz do wygranej

Znajomy - hehehehe tylko że nie zapomnę, jak jeszcze nie tak dawno, zarówno ze strony PiS jak i PO wylewano takie pomyje na Kukiza, że głowa mała

Ja - Masz jakiś przykład?

Znajomy - Do dziś pamiętam, jak Niesioł wyzywał od idiotów Kukiza... Duda i Kaczyński też coś tam mamrotali o Kukizie, chociaż nie tak ostro jak PO

Ja - ….. nie pieprz "coś tam", przykład

Znajomy - Popatrz jaka grupa wiekowa wybrała Kukiza... W większości to ludzie młodzi.. Oni nie są uzależnieni od TVP.Info i TVN24

Ja – daj przykład

Znajomy - Dzisiaj nie znajdę, ale coś mi świta,że i PiS o Kukizie nie wypowiadał się dobrze...

Mój znajomy, to człowiek niegłupi i uczciwy, jest przeciwnikiem PiS, ale nie można odmówić mu zdolności postrzegania naszej sceny politycznej. Jest człowiekiem zdecydowanym, dlatego tym bardziej zdumiał mnie ten dialog i teza ze przecież „coś mi świta,że i PiS o Kukizie nie wypowiadał się dobrze”. Ten „nieuzależniony od TVP.Info i TVN24” prowadzi ich narracje.

Sadzę, że teraz to wielu będzie się starało udowodnić, że ktoś z PiSu coś tam na Kukiza mówił.

Ja osobiście nie jestem entuzjastą JOWów, zmniejsza szansę mniejszych ugrupowań na reprezentację w parlamencie. Może ordynacja mieszana? Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym. Teraz ważniejsze jest co innego!

 

 

 06:15, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 11 maja 2015
Wyniki lokalnie

Poniżej prezentuję wyniki wyborów z procentowym podziałem głosów w gminie Kroczyce i Irządze

Imię i nazwisko Gm. Kroczyce Gm. Irządze
Andrzej Duda 38,63 46,42
Bronisław Komorowski 28,01 18,53
Paweł Kukiz 22,26 20,4
Janusz Korwin-Mikke 3,12 1,98
Adam Jarubas 2,46 5,18
Magdalena Ogórek 2,06 3,64
Janusz Palikot 1,58 1,98
Grzegorz Braun 0,83 0,77
Marian Kowalski 0,83 0,44
Jacek Wilk 0,13 0,44
Paweł Tanajno 0,09 0,1106:13, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
niedziela, 10 maja 2015
Wyniki lokalnie

Podaję wyniki wyborów w gm Kroczyce

Imię i nazwisko % głosów
Andrzej Duda 38,63
Bronisław Komorowski 28,01
Paweł Kukiz 22,26
Janusz Korwin-Mikke 3,12
Adam Jarubas 2,46
Magdalena Ogórek 2,06
Janusz Palikot 1,58
Grzegorz Braun 0,83
Marian Kowalski 0,83
Jacek Wilk 0,13
Paweł Tanajno 0,09
23:47, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 44
Skopiuj CSS