RSS
piątek, 25 maja 2018
ZAPROSZENIE

Pani Poseł Ewa Malik oraz Zarząd KT PiS w Zawierciu

zaprasza na spotkanie

z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

MOK Zawiercie ul. Piastowska 1 sala 305

27 maja 2018r. (niedziela) godz. 16:30
 

Spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem jest otwarte dla wszystkich mieszkańców. Będziemy poruszać najważniejsze sprawy dotyczące Zawiercia i regionu. Nie czekaj, aż ktoś powie Ci jak było. Przyjdź i posłuchaj. Wstęp wolny.

Wszyscy są mile widziani 

06:40, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2018
Lekkomyslność, czy...

Już parę tygodni do tyłu wystawiłem o protokoły odbioru robót dotyczące inwestycji na Zuzance. Poniżej prezentuję część protokołu z placu zabaw, który jak pamiętacie jeszcze w marcu tego roku tonął w błocie.

 

Ja zwróciłem uwagę, między innymi, na datę odbioru tj. 29-11-2017r. Pod koniec listopada dokonany został odbiór robót, potwierdzający wykonanie robót zgodnie z umową. Hmmm... to albo ktoś zajumanił te maty, między listopadem 2017, a marcem 2018, albo protokół jest poświadczeniem nieprawdy. Powiem jeszcze coś, otóż jak wynika z protokołu zakończenie robót zostało zgłoszone 16-11-2017r, czyli te maty winny być już wtedy.

Proszę zauważyć co komisja stwierdza 29-go listopada 2017.

 

Mamy, że wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją i umową, komisja przyjmuje że obiekt odpowiada przeznaczeniu i jest gotowy do użytkowania. Co to urwał jest!! Byli ślepi, czy pod wpływem...

Mam jeszcze jeszcze kilka pytań, dlaczego uwagi do protokołu spisane są odręcznieś? Były już w dn. 29-11-2017r, czy może „KTOŚ” dopisał w marcu 2018r? Jak można nie widzieć, że na pięciuset metrach kwadratowych, brak jest tych cholernych mat?

Sprawę tego placu nie zakończę tym wpisem, będzie jeszcze jeden, chociaż może dwa. Pokaże Państwu, kiedy Grim zapłacił za nieukończony plac zabaw. Wspólnie zastanowimy się nad konsekwencjami takiego lekkomyślnego postępowania obecnego jeszcze prezydenta.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

19:50, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 maja 2018
Rok, nie wyrok, 4 lata, jak dla brata...?

Po przerwie chorobowej i komunijnej, z pewną taką nieśmiałością usiadłem do klawiatury, a w zasadzie zostałem zmuszony przez ogłoszenie wyroku w sprawie ex prezydenta Zawiercia. Pierwszy z tą wiadomością był  chyba portal zawiercianskie.pl z artykułem http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wyrok-wiezienia-w-sprawie-bylego-prezydenta-zawiercia-ryszarda-m/ w którym można wyczytać: Były włodarz naszego miasta otrzymał łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej. Sędzia w odczytywaniu wyroku podkreślał, że były prezydent uczynił z korzyści finansowych dodatkowe źródło dochodu, a korzyści te wynosiły kilkanaście tysięcy złotych lub były w formie drobnych upominków – łączna kwota osiągnięta z korzyści majątkowych wyniosła około 170 tys. zł.

Wyrok dotyczył również Marka K., byłego Zastępcy Prezydenta Zawiercia oraz obecnego Dyrektora Miejskiego Zakładu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. W jego przypadku sąd zasądził 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata,2 100 zł grzywny oraz przepadek mienia w wysokości 1000 zł.

Co to oznacza?

Po pierwsze, Ryszard .... nie będzie ubiegał się o fotel Prezydenta Miasta Zawiercie oraz według mnie nie będzie otwierał również listy NAW do powiatu, jak przebąkiwano

Po drugie, NAW ma problem bytowy, może zdarzyć się tak, że byt kryjący się pod skrótem NAW ulegnie rozpadowi

Po trzecie, ciekawi mnie zachowanie Prezydenta Grima w stosunku do Marka K. obecnego Dyrektora Miejskiego Zakładu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Jeżeli Grim myśli poważnie o wygranych wyborach, jutro Marek K, powinien stracić stanowisko. Każdy dzień trzymania go na zajmowanym stanowisku, przybliża klęskę Grima.

Jak wspominałem już we wcześniejszych wpisach, dzisiejszy wyrok będzie miał kolosalny wpływ na jesienne wybory samorządowe w naszym powiecie.

O wyroku pisało wspomniane już zawierianskie.pl, OtoZawiercie i Kurier Zawiercianski. Zastanawiam się, czy te lokalne media, portale wiedzą coś o śledztwie w sprawie bezprawnego przekazania środków przez zawierciańskie starostwo oraz w sprawie słynnych drzwi co to mają otworzyć zawiercianom oczy.

P.S. Niebawem jeden lub dwa wpisy na temat dbałości Grima o finanse miasta na przykładzie Zuzanki, sprawa też może mieć swój finał przed Temidą.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

20:17, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 maja 2018
Jeszcze o referendum

Było trochę z przymrużeniem oczka z przesadą i dla zabawy, ale tak na poważnie, apeluje o opamiętanie do radnych zawierciańskich. Robicie szopkę zarówno z sesji Rady Miejskiej, jak i z instytucji referendum! Istnieje jeszcze wyjście i nienarażanie mieszkańców na wydatek rzędu 130 tys. złotych.

Mam dwie proste sprawy, proste pociągnięcia i proste pytania:

 

1. Proste wyjście z sytuacji, w która wpędzili się sami radni

- Grupa inicjatywna referendum wycofuje wniosek o referendum

- Radni głosujący za referendum, tym razem głosują za wnioskiem o uchylenie uchwały o referendum

 

2. Proste pytania do radnych

- Do czego potrzebne Wam jest referendum w sprawie in vitro, czy darmowej komunikacji, kiedy wiążącą decyzje można podjąć w drodze uchwały rady?

- Dlaczego 28 października 2015 roku nie podjęliście uchwały o zorganizowaniu referendum, tylko w drodze uchwały wyraziliście sprzeciw w sprawie budowy kopalni – Uchwała NR XV/127/15 ?

Panie i Panowie radni, czas dorosnąć! Zwołajcie sesję zgodnie z regulaminem rady, jedna uchwała i ochronicie, choć te 130 tysiaków, bo granice śmieszności już dawno zostały przekroczone.

Na dwa postawione pytania, jest jedna odpowiedź. Tak naprawdę, żeby nie użyć innego sformułowania, w nosie macie sprawę kopalni, in vitro, czy darmowej komunikacji. Was interesują wybory samorządowe i kampania z nimi związana. Dobro miasta i jego mieszkańców jest na drugim planie, a może i dalej.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

06:38, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 maja 2018
Nadzwyczajni radni cd

Jako, że majóweczkę mamy, to proponuje z lekkim przymrużeniem subiektywnego oka, spojrzeć na stolicę powiatu wymyślonego. Proponuję Państwu odrobinę zabawy, chcę przedstawiać relacje z sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu. Od razu zaznaczam, że zarówno postaci, jak i sytuacje są wymyślone i proszę nie doszukiwać się żadnych podobieństw. Innymi słowy, wszystkie postaci, sytuacje, jak i cała rada to fikcja.

 • Witam Państwa na sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu- w te słowy odezwał się przewodniczący Paweł Hańbiród – tym samym otwierając obrady tysiąc osiemset dwudziestej trzeciej sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu. – Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji ustaliśmy, że pytanie referendalne dot. darmowej komunikacji miejskiej ma brzmieć „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się, w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych, od uzyskania emerytury lub renty, aż do śmierci, bez pominięcia osób, które nie mieszczą się w przedstawionych kryteriach”– dziś zajmiemy się pytaniem dotyczącym zapłodnienia pozaustrojowego, czyli potocznie in vitro – i dodał, że w przedstawionym projekcie pytanie brzmi „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego” Jakieś sugestie – zakończył Hańbiród

 • To ja bym proponował o doprecyzowanie pytania – zaczął radny Michał Szczota – aby pytanie brzmiało „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercie”

 • Hmm...eeee.... mądrze zagaił radny Wacław Mordziarski – dlaczego dyskryminujmy sztuczne zapłodnienie wewnątrz ustrojowe? - i dodał – według mnie pytanie winno mieć brzmienie: „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego oraz sztucznego zapłodnienia wewnątrzustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercia”

 • Obce mi są uczucia rewanżu i mściwości – ni z gruchy, ni z Pietruchy, wtrącił się prezydent Witold Brzechwa – dlatego inwestycje z osiedli tzw. referendalnych radnych zabrałem nie z mściwości, a z troski o finanse miasta

Nikt nie zareagował, na te życiowe mądrości Brzechwy, dlatego od razu do działania przeszedł radny Damian Wiertarski

 • Czemu sztuczne tylko – protestował Wiertarski – ja bym dodał naturalne też – pytanie powinno mieć następujący kształt „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego oraz zarówno sztucznego, jak i naturalnego zapłodnienia wewnątrzustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercia”

 • Dobrze, bardzo dobrze – rzekła oblizując się radna Elżbieta Kornojeszczeraz-Ranek – z tym, że mieszkańcy, którzy zdecydują się uzyskać dofinansowanie do naturalnego zapłodnienia, powinni złożyć stosowne oświadczenie, a wg mnie pytanie winno brzmieć „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego oraz zarówno sztucznego, jak i naturalnego, pod warunkiem złożenia stosownego oświadczenia, zapłodnienia wewnątrzustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercia”

 • Doprecyzujmy – wtrącił radny Michał Szczurowski- co to znaczy stosowne oświadczenie, ja bym od razu proponował „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego oraz zarówno sztucznego, jak i naturalnego zapłodnienia wewnątrzustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercia, pod warunkiem złożenia oświadczenia stwierdzającego prokreacyjne cele aktu”

 • Mam pomysła, mam pomysła – krzyczał radny Paweł Żądała - „Czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta zapłodnienia pozaustrojowego oraz zarówno sztucznego, jak i naturalnego zapłodnienia wewnątrzustrojowego dla mieszkańców miasta Przedwiercia, pod warunkiem złożenia oświadczenia stwierdzającego prokreacyjne cele, co najmniej na 24 godziny przed odpowiednim aktem”

W atmosferze ogólnego zadowolenia i swojskiego klimatu, wstał szary, zwykły mieszkaniec Przedwiercia, biernie dotąd przysłuchujący się obradom, wstał i przedstawił się grzecznie.

 • Jestem mieszkańcem Przedwiercia, nazywam się Głos Rozsądku. Bawicie się Państwo radni na koszt mieszkańców, obradujecie po raz trzeci nad referendum. Zawiłe i nie zrozumiałe pytania można zastąpić jednym. Jako że pieprzycie o pieprznej zapłacie za pieprzenie, to może przestańcie pieprzyć. Ja mam tylko jedno pytanie i to bez referendum, pytanie do radnych „Czy jesteś za obniżeniem diety radnych o 10%, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendium dla zdolnych uczniów”

Zapadła cisza, ktoś nerwowo stukał palcami o blat stołu. Nagle dał się słyszeć cichy chichot, potem drugi, trzeci, czwarty... nie minęło 5 sekund a cała rada zanosiła się ze śmiechu... tak właśnie potraktowano Głos Rozsądku, który właśnie opuszczał przedwierciańską radę, a na odchodnym rzucił za Gogolem, smutno, choć dobitnie.

Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 05:47, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 maja 2018
Nadzwyczajni radni

 

Jako, że majóweczkę mamy, to proponuje z lekkim przymrużeniem subiektywnego oka, spojrzeć na stolicę powiatu wymyślonego. Proponuję Państwu odrobinę zabawy, chcę przedstawiać relacje z sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu. Od razu zaznaczam, że zarówno postaci, jak i sytuacje są wymyślone i proszę nie doszukiwać się żadnych podobieństw. Innymi słowy, wszystkie postaci, sytuacje, jak i cała rada to fikcja.

 • Witam Państwa na sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu- w te słowy odezwał się przewodniczący Paweł Hańbiród – tym samym otwierając obrady tysiąc osiemset dwudziestej drugiej sesji Rady Miejskiej w Przedwierciu. – Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji ustaliśmy, że pytanie referendalne dot. granicy wieku ma brzmieć „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 18 oraz uczących się, w tym w szkołach dla dorosłych” dziś radna Ewa Mycka proponuje rozszerzenie tego pytania i zadanie je w brzmieniu: „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się w tym w szkołach dla dorosłych”, czy radna ma uzasadnienie rozszerzenia pytania? – zapytał przewodniczący Hańbiród

 • Oczywiście – odrzekła Ewa Mycka – gramoląc się na mównicę – zdecydowana większość organizacji młodzieżowych, jako górną granicę wieku podaje 35 lat, czyli do organizacji młodzieżowych mogą należeć wszyscy, którzy nie ukończyli 35 lat. Stąd moja poprawka – Zakończyła radna Mycka

 • Tak, to logiczne – pochwalił Przewodniczący Hańbiród – czy ktoś z Państwa radnych, ma coś do dodania? – zapytał.

 

Do mównicy zbliżył się radny Grzegorz Marzec, który łypiąc okiem, wpół pogardliwie, wpół na podłogę, rzekł.

 • Jak Pani radna Mycka przedstawiła, młodzież to wszyscy do 35 lat, ale przecież nie tylko młodzieży należy się darmowa komunikacja. Można pytanie referendalne rozszerzyć i zadać go w brzmieniu „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych”

 • Bardzo zasadne rozszerzenie – Pochwalił Przewodniczący Hańbiród, a na sali , dał się słyszeć pomruk uznania i siorbania przyniesionych napojów, spożywanych pod stołem– O widzę ze zgłasza się radny Zbyszek Witaszczyk – proszę na mównicę – dodał Przewodniczący Hańbiród

 • Tak zauważyłem – zaczął nieśmiało radny Witaszczyk – Zauważyłem, że to rozszerzenie jest nieprecyzyjne i mogą być kłopoty z odpowiedzią - zakończył radny Witaszczyk

W tej chwili zapadła cisza, kurcze, tak genialne rozszerzenie pytania zawisło na włosku. W Sali dało się wyczuć niepokojące napięcie i odór skarpet, bo jak zwykle zaś ktoś ściągnął buty.

 • Obce mi są uczucia rewanżu i mściwości – ni z gruchy, ni z Pietruchy, wtrącił się prezydent Witold Brzechwa – dlatego byłego wiceprezydenta Łukasza Gałęziowskiego, wykopałem nie z mściwości, a ze strachu.

 • Proponuję - zakrzyknęła radna Barbara Cap, ucieszona genialnym pomysłem – aby pytania brzmiało - „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych, aż do śmierci”

Po tych słowach, można było usłyszeć mlaskanie z zachwytu nad pomysłem i jedzonych właśnie przekąsek.

 • O ile granica górna jest oczywista – wtrąciła radna Ewa Kciukowska - to moim zdaniem należałoby określić granicę początkową – zakończyła radna Kciukowska

 • Co tu określać – burknął przewodniczący Hańbiród – to oczywiste że od urodzenia – dodał

 • Tak, oczywiście – odparła radna Kciukowska – ale mnie chodziło nie o młodzież, tylko o dolną granicę wieku osób starszych – zakłopotana tłumaczyła się radna Kciukowska, coraz mniej pewna swoich słów.

Konsternacja! Tak można by określić stan w jaki wpadli radni po tych słowach oraz po tym, że prezydent Brzechwa zaczął dłubać w nosie i to kciukiem, a wiadomo powszechnie, że dłubie się wskazującym.

 • To ja proponuję – chlapnął radny Jarosław Lanie – aby to pytanie brzmiało - „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się, w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych, od uzyskania emerytury, aż do śmierci”

 • Ja bym chciał – wyśpiewał radny Leopold Siadarz – aby uwzględnić rencistów i pytanie winno brzmieć: - „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się, w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych, od uzyskania emerytury lub renty, aż do śmierci”

 • Nie eliminujmy, albo lepiej, nie dyskryminujmy innych mieszkańców naszego miasta – wmieszał się radny Edmund Ździebełko – proponuję aby pytanie miało następująca treść: „Czy jesteś za darmową komunikacją dla dzieci i młodzieży do lat 35 oraz uczących się, w tym w szkołach dla dorosłych, a także dla osób starszych, od uzyskania emerytury lub renty, aż do śmierci, bez pominięcia osób, które nie mieszczą się w przedstawionych kryteriach”

Pod atakiem takiego wylewu mądrości, należało zakończyć obrady, bo już szarówka była, a nazajutrz niewykluczona kolejna sesja nadzwyczajna

Ciąg dalszy niebawem...

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 21:25, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 maja 2018
Plastusie

Kiedy w piątek zadzwonił znajomy, że w poniedziałek ma być nadzwyczajna sesja w sprawie zmiany pytania referendalnego, nie do końca wierzyłem. Co jest? Najpierw radni PO, SLD i „niezależni” wprowadzają pytania, a później poprawiają sami siebie i to za kilka dni? Śmieszne to jakieś. Wczoraj odbyła się nadzwyczajna awantu..., a przepraszam sesja i zmieniono wiek, do którego młodzież ma jeździć za darmo. Padły wzajemne oskarżenia, padła deklaracja ze strony NAW wycofania wniosku o referendum, oskarżono Grima o zemstę za referendum, Grim twierdził że on gołąbek, a na koniec Kaziród odgrażał się, że zwołają jeszcze jedną sesję. Rozumiecie coś z tego?

Po kolei, NAW stwierdziła, że nie opłaca się referendum, jeżeli nie będą robić oni, bo nie mogliby robić kampanii. Część radnych NAW, oskarżyło Grima o zemstę za referendum, bo zmiany w budżecie zmniejszając inwestycje w ich okręgach wyborczych. Grim zapewniał, że „Obce mu są uczucia rewanżu i mściwości”, ha, ha, ha. W końcu Kaziród obiecał, że jak NAW wycofa wniosek swój, to on zwoła jeszcze jedna sesję i odwołają swoje referendum. Apel Kaziroda o zaprzestanie zabawy „w kotka i myszkę” kosztem mieszkańców, jest klasycznym odwracaniem kota ogonem. Panie przewodniczący, to między innymi Pan bawi się w referendum kosztem mieszkańców. Skoro Pan Przewodniczący wywołał koszty po stronie mieszkańców, to poniżej podaję radnych, którzy winni są mieszkańcom za referendum, ci radni głosowali za wydanie z budżetu miasta ok. 130 tys. zł, co daje po ok. 10 tys na... chciałem napisać na głowę, ale byłoby to daleko idącym nieporozumieniem.

Ewa Mićka, - 10 tys. zł

Paweł Kaziród, - 10 tys. zł

Grzegorz Kwiecień, - 10 tys. zł

Michał Myszkowski, - 10 tys. zł

Leopold Stawarz, - 10 tys. zł

Paweł Domagała, - 10 tys. zł

Michał Szota, - 10 tys. zł

Ewa Paluchowska, - 10 tys. zł

Wiesław Kulawiak, - 10 tys. zł

Elżbieta Kornobis-Wieczorek, - 10 tys. zł

Edyta Grzebieluch - 10 tys. zł

Damian Świderski. - 10 tys. zł

Jeżeli kogoś pominąłem i poczułby się niedoceniony, w walce o wydawanie pieniędzy mieszkańców, to od razu biję się w piersi. Po tej tzw. sesji utwierdziłem się w przekonaniu, że część radnych miejskich, może nawet zdecydowana część, jest nie do końca poskręcana, takie plastusie lepieni na kolanie. Awanturujące się plastusie.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

07:07, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 kwietnia 2018
Spotkanie

Spotkanie otwarte z Marszałkiem Sejmu RP Ryszardem Terleckim.

Miejski Ośrodek Kultury w Łazach ul. Kościuszki 5 o godz. 14:30.

Zapraszamy!19:50, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 kwietnia 2018
Temida i urna

Dwie sprawy na pewno będą mieć wpływ na zbliżające się wybory samorządowe w Zawierciu. Pierwsza to, szybkie, nieprzemyślane, zupełnie nikomu niepotrzebne i drogie referendum. Druga sprawa to zbliżające się ogłoszenie wyroku dot. byłego prezydenta Zawiercia

O pierwszej pisałem już kilkakrotnie, druga sprawa jest powszechnie wiadoma, a niedługo obchodzić będziemy czwartą rocznicę zatrzymania. Od początku, były prezydent twierdzi, że jest niewinny.

Jak informuje portal zawiercianskie.pl http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/6-lat-wiezienia-dla-bylego-prezydenta-zawiercia/

Sześciu lat więzienia oraz kar finansowych zażądał prokurator dla oskarżonego o korupcję b. prezydenta Zawiercia Ryszarda M. Według oskarżenia, jako prezydent i starosta zawierciański miał on przyjąć ok. 170 tys. zł łapówek.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Myszkowie (Śląskie) rozpoczął wysłuchiwanie mów końcowych w procesie, który rozpoczął się w maju 2017 r.

Jak powiedział PAP Tomasz Ozimek, rzecznik prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, poza karą sześciu lat pozbawienia wolności oskarżyciel publiczny wniósł o wymierzenie Ryszardowi M. grzywny w wysokości 150 tys. zł oraz o orzeczenie przypadku korzyści z przestępstwa.

Zarówno w śledztwie, jak i na początku procesu M. nie przyznał się do korupcji. Zarzuty kwestionowali także trzej inni mężczyźni, którzy razem z b. prezydentem zasiedli na ławie oskarżonych. Dla nich prokurator domaga się kar pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz kar finansowych.

Akt oskarżenia został sporządzony w czerwcu 2016 r. i pierwotnie trafił do sądu w Zawierciu. Tamtejsi sędziowie wyłączyli się z prowadzenia tej sprawy. Częstochowski sąd okręgowy w tej sytuacji przeniósł proces do Myszkowa.

W maju ma zapaść wyrok. Obojętnie jakie rozstrzygnięcie by nie zapadło i tak będzie miało wpływ na nadchodzące wybory i to zarówno w mieście, jak i w powiecie. NAW, od wielu lat była siłą dominująca na naszej scenie politycznej. Głową, tułowiem, a nawet kończynami tej formacji był/jest właśnie dwukrotny prezydent Zawiercia i starosta w jednej osobie. Jeżeli w maju zapadnie wyrok uniewinniający, będzie dopełnieniem chęci startu i ponownej elekcji Ryszarda M. Skazujący, to chociaż nieprawomocny, wpłynie na podejmowane decyzje wyborcze, a nawet może być końcem lokalnego tworu o skrócie NAW.

Mając na uwadze powyższe, Temida i urna referendalna będą mieć wpływ na wybory samorządowe.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

20:49, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2018
Bezzasadne referendum

Referendum będzie, ale radnych. Dziś na sesji Rady Miejskiej w Zawierciu przegłosowany został wniosek o referendum z putniami o kopalnię, darmowe przejazdy i in vitro. Podobno, dziś przed posiedzeniem rady, odbyło się spotkanie inicjatorów referendum NAW z radnymi Rady Miejskiej w Zawierciu inicjatorami referendum PO+SLD. Na tym spotkaniu miano omawiać wycofanie obu wniosków. Niestety porozumienie legło z powodu braku zaufania, nikt nie chciał zrezygnować pierwszy. Wniosek o referendum został dziś przegłosowany na sesji.

Radna Małgorzata Benc stwierdziła, że kwestię in vitro oraz bezpłatnej komunikacji miejskiej można rozstrzygnąć bez referendum. Zaproponowała także, aby dołączyć do referendum pytania o możliwość utworzenia wypożyczalni rowerów miejskich oraz "becikowego".

Trochę to wszystko było rozedrgane. Radni, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum, głosowali przeciwko referendum. Wniosek o dodanie dwóch pytań nie był głosowany.

Tym sposobem, mamy w Zawierciu referendum zupełnie bezzasadne, pytania o in vitro i komunikację, można było przegłosować na radzie. W sprawie kopalni nie wiadomo, gdzie będzie zlokalizowana, bo jak w Łazach, czy Ogrodzieńcu, to wynik będzie równie waży co losowanie totka sprzed dwóch lat. Tak się złożyło, że za referendum było 12 radnych, szacowany koszt referendum to ok. 130 tys. zł., jak w pysk strzelił wychodzi po 10 tysięcy na twarz i to z okładem. Niebawem opublikuję listę radnych, którzy będą dłużni mieszkańcom po ponad 10 tys. zł.

Zamieszanie na sesji i wzajemne oskarżenia, dowodzą że nie chodzi o dobro mieszkańców, a o dobro paru radnych, którzy chcą za pieniądze mieszkańców promować się wśród mieszkańców.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

20:30, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 89