RSS
niedziela, 04 października 2015
Biznes i Polityka

Od paru tygodni, nurtuje mnie sprawa, nazwę to, próby likwidacji sklepu w Zawierciu. Sklep ów zlokalizowany jest przy ulicy Blanowskiej, a mieści się w budynku należącym do SM Zawiercie. Przed sklepem znajduje się parking należący do miasta Zawiercie, który służy, między innymi klientom tegoż sklepu. W styczniu 2014 r. były Prezydent Zawiercia Ryszard Mach, zawarł z przedsiębiorcą umowę dzierżawy obejmująca okres 3 lat a dotyczącą parkingu bezpośrednio przylegającego do sklepu Kmicic i będącego w zasobach miasta. Po 20 miesiącach od zawarcia tejże umowy tj. na początku września 2015,teren ten został ogrodzony bez możliwości korzystania z niego. Bez dostępu do parkingu sklep padnie! Nie pisałem o tym wcześniej, bo dostałem informację, iż Prezydent Grim szukał rozwiązania i miał powstać parking, przy tym budynku, tylko z innej strony. Niestety, nie powstał i chyba nie powstanie, podobno przeszkoda są tzw. tereny zielone, na których nie można budować parkingów. W zasadzie to kłopoty zaczęły się już wcześniej, a moim zdaniem główną przyczyną było polityczne zaangażowanie męża współwłaścicielki tegoż sklepu, który znany był i jest z krytycznego zdania o poprzedniej ekipie rządzącej, zarówno w Zawierciu, jak i w powiecie i był jednym z organizatorów referendum dot. odwołania ówczesnego prezydenta Ryszarda Macha.

Po przeanalizowaniu sprawy, doszedłem do wniosku, oczywiście subiektywnego, że zaistniała sytuacja jest wynikiem zmowy, prezesa SM, ex prezydenta Zawiercia, a także pewnego przedsiębiorcy. Przedsiębiorca ów słynie z wydzierżawiania nieruchomości w których zlokalizowane są sklepy, reklamowane niedawno przez premier Kopacz. Zresztą nie znajduje winy przedsiębiorcy, pojawiła się okazja do zarobku, to czemu ma nie skorzystać, a za głównego rozgrywającego uważam byłego prezydenta z wkładem własny prezesa SM.

Poniżej przedstawię, jak według mojego i podkreślam, subiektywnego rozumowania doszło do zaistniałej sytuacji.

Jak wspomniałem, mężem współwłaścicielki rzeczonego sklepu jest Jan Zamora, znany z bardzo krytycznego stanowiska do byłych władz w mieście i w powiecie. Jan Zamora był radnym rady powiatu poprzedniej kadencji i swoje krytyczne stanowisko potrafił wyrażać bardzo dosadnie. Jego zaangażowanie w referendum z odwołaniem Macha, przepełniło czarę goryczy i wręcz nienawiści jaką hojnie obdarzały go ówczesne władze. Powstał pomysł zemsty na politycznym przeciwniku. Najpierw dogadali się dwaj panowie z tytułami na „P” i do pomysłu zaprosili przedsiębiorcę, o przedsiębiorca tyż na „P”, to takie 3 razy P :) Pomysł miał polegać na wywaleniu sklepu z lokalu należącego do SM. W tym celu, miasto wydzierżawiło parking na trzy lata wspomnianemu przedsiębiorcy, w celu bodajże budowy parkingu strzeżonego. Umowa na 3 lata, parking strzeżony, czy to dobry biznes? No nie wiem, moim zdaniem trzeba było czym innym zainteresować przedsiębiorcę i tu jest rola prezesa SM, który prawdopodobnie złożył obietnicę, że kiedy tamtejszy sklep pod nazwa Kmicic padnie, to lokal zostanie wydzierżawiony przedsiębiorcy, który już ma parking. Wiążąc wszystkie końce poplątanych nici w miejsce sklepu z polskim kapitałem ma powstać sklep z kapitałem portugalskim. Z punktu widzenia interesów miasta to działania bezsensowne, gdyż nie stworzy to dodatkowej powierzchni handlowej, czyli wzrost wpływów dla miasta będzie zerowy, a nawet powiem więcej, będzie ujemny. Dlaczego? To proste, padną inne sklepy zlokalizowane w pobliżu, a jak padną nie będą płacić podatku od pow. handlowej i moim zdaniem zmniejszy się zatrudnienie. Obecnie Kmicic zatrudnia ok 30 osób, powstający sklep zatrudni 15, góra 20 osób, to 7% z podatków od dochodów tych 10-ciu osób też nie zasili kasy miasta, nie licząc już strat wynikających z upadłości sklepów w pobliżu.

Reasumując, cała sprawa ma wymiar politycznej zemsty, bez uwzględnienia interesów miasta i jego mieszkańców. Osobiście widzę jeszcze możliwość rozwiązania tej sytuacji, tylko że potrzebna jest dobra wola Prezydenta Grima. Pytanie, czy będzie ta dobra wola, gdyż to PO umożliwiła mu wybór na prezydenta miasta, a wszak premier Ewa Kopacz wpisała się w kampanie promocyjną sieci sklepów, z których jeden ma właśnie tam powstać.

 

08:34, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
piątek, 02 października 2015
Niech żyje bal!

SOR w Zawierciu doczekał się uroczystego otwarcia, faktyczne otwarcie odbędzie się 7-ego października. Ktoś zapyta, czym różni się uroczyste otwarcie, od faktycznego otwarcia? No właśnie, czym? No na pewno terminem i to o 5 dni, czemu nie można zrobić otwarcia 6-ego, a nazajutrz przyjmować pacjentów? No nie wiem, bo po uroczystym otwarciu nazajutrz głowa boli? Hmm, a może trzeba pompy, oficjele, decydenci, vipy, przecinanie wstęgi, pstrykanie fotek.... no słowem sielaneczka. Przed wyborami to nie lada gratka dla kandydatów. Pokażemy się, a jak! Nawet zarząd przypomniał sobie o posłach z PiSu i już wczoraj dzwoniono, aby ich zaprosić, czyli tak zaprosić, żeby nie byli. Czy nikt z zarządu nie zauważył, że to najzwyczajniej w świecie jest niegrzeczne? Słyszałem również o jeszcze jednym „super grzecznym” zachowaniu, otóż niektórzy zostali zaproszeni, nie telefonicznie i nie wczoraj, bo pisemnie i z odpowiednim wyprzedzeniem, ale telefon też majaczył w tle. Zaproszeni goście mieli być informowani telefonicznie, że zaproszenie nie obejmuje wyjazdowego „obiadu” w jednym z powiatowych ośrodków, o dość znacznej powierzchni eventowej :) Najpierw igrzyska dla wszystkich, a wyżerka dla wybranych. Niech żyje bal!

No kto potrafi bawić się lepiej niż nasza powiatowa władza obywatelsko-ludowa?

Czy ktoś słyszał o wyjeździe powiatowej delegacji do zaprzyjaźnionego regionu na Węgrzech pod nazwą Tiszaújvárosi Kistérség? No, nikt nie słyszał? Była taka, w drugiej połowie sierpnia tegoż roku, przewodniczył jej wicestarosta Knop. Zastanawia mnie brak jakiejkolwiek relacji, czy choćby wzmianki z tego wyjazdu na stronie starostwa www.zawiercie.powiat.pl , ja nie znalazłem. Nie ma też żadnej informacji w sprawozdaniu starosty, obejmujący okres pobytu delegacji http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/bipkod/003/009/005/012 Nie znalazłem nic, ale nie wiem dlaczego nic nie ma, czyżby było się czego wstydzić? Zastanawiający jest również fakt iż jeden z członków zarządu powiatu w tym czasie przebywał na urlopie wypoczynkowym, nie gdzie indziej tylko na Węgrzech i to los chciał iż akurat w tymże regionie. Pozostaje mi mieć nadzieję iż wypoczynek ów był udany i nie miał nic wspólnego z wizytą powiatowej delegacji.

 

17:04, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
czwartek, 01 października 2015
Ave Cezar(y)

W ostatnim n-rze Kuriera zawierciańskiego, mogliśmy wyczytać o gospodarności władz powiatu http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2598 W szpitalu trwa wymian okien, nowe wymieniają na nowsze. Ja pierd... no kogoś totalnie poje....gięło. Co za debil to zarządził? Wypowiedź radnego Roka świadczy jeszcze o jednej, zasadniczej kwestii, mianowicie o wiarygodności członka zarządu powiatu Cezarego Barczyka:

Na marcowej sesji pytałem członka zarządu Cezarego Barczyka o dwie sprawy: pierwsza to termomodernizacja szpitala, a druga to jeden z projektów unijnych, którego Barczyk był koordynatorem. Na pierwsze odpowiedział, cytuję: „w projekcie nie zostało uwzględnionych 90 okien, które były wymieniane w ostatnich 3-4 latach. Pozostałe okna, które były wymienione w latach 2005-2007 kwalifikują się do wymiany, gdyż nie spełniają swoich wymogów. Okna z demontażu należy zagospodarować np. sprzedać w drodze przetargu lub w inny sposób zabezpieczyć, w zależności od stanu technicznego okien, który będzie można ocenić w czasie ich demontażu.

Co do projektu unijnego moje obawy dotyczyły grożącej starostwu karze zwrotu dofinansowania w wysokości 444.578,49 i tu uzyskałem następującą odpowiedź : „Na dzień dzisiejszy nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie. Jeśli będzie decyzja o utrzymaniu wysokości korekty na pewno podjęte zostaną kroki zmierzające do tego, aby osoba czy firma odpowiedzialna za uchybienia skutkujące koniecznością zwrotu środków poniosła z tego tytułu konsekwencje”.

Z tego co widać gołym okiem w szpitalu wszystkie, nawet te niedawno wymieniane okna i grzejniki są demontowane i wyrzucane na śmietnik. Natomiast co do projektu unijnego razem z radnym Włodzimierzem Styczyńskim zwróciłem się z pismem do Urzędu Marszałkowskiego i tam uzyskaliśmy odpowiedź, że powiat zawierciański z powodu zaniedbań już zwrócił całą kwotę dofinansowania tj. 444.578,49 zł.”

Poprzedni zarząd prowadził jakieś cząstkowe remonty, w perspektywie nadchodzącej termomodernizacji, to faktycznie działanie bezsensowne, ale w marcu Barczyk zapewniał „w projekcie nie zostało uwzględnionych 90 okien, które były wymieniane w ostatnich 3-4 latach” ponadto twierdził, że okna wymieniane będą wykorzystane „Okna z demontażu należy zagospodarować np. sprzedać w drodze przetargu lub w inny sposób zabezpieczyć, w zależności od stanu technicznego okien, który będzie można ocenić w czasie ich demontażu” tymczasem, wg relacji świadków wszystkie okna są wymieniane, nawet te „wymieniane w ostatnich 3-4 latach” i są traktowane, że się tak wyrażę niezwykle brutalnie. O jakimkolwiek odzysku można zapomnieć. Powiat ma zwrócić te prawie pół miliona złotych, dokładnie 444.578,49 bo jak zwykle „ktoś” zaje....winił.

Nie znam dokładnie sprawy, ale jeżeli są radni, którzy maja podejrzenia co do wystąpienia niegospodarności, czy też zaniedbania, to powinni zastanowić się nad powiadomieniem organów ścigania. Powiem więcej, jeżeli są tacy radni to muszą zgłosić sprawę do prokuratury.

Z drugiej strony, powinno weryfikować się słowa członków zarządu powiatu, ze starostą na czele. Wychodzi na to, że na każde pytanie można odpowiedzieć co się chce, można wcisnąć najgorsze kłamstwo, byleby zbyt dociekliwy radny odczepił się. Potem to już można wrócić do ulubionego zajęcia, jakim jest palenie papierosów w swoim gabinecie.

Jakieś fatum? Najpierw informacja o zwrocie środków przez miasto Zawiercie, teraz zaś środki ma zwrócić powiat zawierciański. Nie, to nie fatum, to nieudolność ludzi u władzy, to rażąca niekompetencja i nieposzanowanie publicznych pieniędzy!
Ceterum censeo PZD esse delendam

05:05, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
środa, 30 września 2015
Lider listy

Poprzedni wpis przedstawiał listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sosnowieckim ten dotyczył będzie lidera tej listy. Kiedy odbierałem dokumenty dot. nadchodzących wyborów, zagadnąłem Panią Poseł Ewę Malik, aby przekazała mi materiały wyborcze i jakiś tekst o sobie. Witaj dwudziesty pierwszy wieku, w ciągu niecałej godziny mam materiał na skrzynce i publikuję:


O MNIE: Jestem rodowitą Zagłębianką, tu zdobyłam ogromne doświadczenie w pracy społeczno-politycznej, tu pozyskałam wiedzę o regionie Śląska i Zagłębia. Także tutaj wychowuję i kształcę troje dzieci, z których żadne – na szczęście – nie opuściło Polski. Zdobyłam tytuł mgr inż. metalurga na Politechnice Śląskiej, a pracując w hucie Cedler w Sosnowcu ukończyłam 2-letnie podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim.

Od roku 2005 jestem posłem na Sejm RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. W Sosnowcu, współpracując z Jarosławem Kaczyńskim od 24 lat (najpierw w Porozumieniu Centrum, potem w PiS) zakładałam struktury partii. Przez ostatnich osiem lat pełniłam funkcję prezesa Zarządu Okręgowego PiS w Zagłębiu, Jaworznie i w powiecie zawierciańskim, a od roku jestem Pełnomocnikiem Okręgowym PiS.

Aktywnie wypełniam mandat posła na Sejm RP V, VI i VII kadencji. Od 10 lat działam na rzecz obrony miejsc pracy w prywatyzowanych spółkach Skarbu Państwa, współdziałam ze związkowcami w walce o przestrzeganie praw pracowniczych. Będąc członkiem Komisji Skarbu Państwa i Gospodarki bronię polskiego przemysłu, polską gospodarkę przed szkodliwymi decyzjami rządu PO-PSL, przed upadkiem. W biurze poselskim służę pokrzywdzonym obywatelom pomocą interweniując do władz państwowych, samorządowych w ich sprawach.

 

MÓJ PROGRAM: Kandyduje w wyborach do Sejmu RP, ponieważ jako doświadczony polityk znam problemy Polaków: to głównie brak pracy, kłopoty materialne i mieszkaniowe. Zamierzam, tak jak dotąd, mocno wspierać program zaspokojenia żywotnych potrzeb mieszkańców naszego regionu i całej Ojczyzny, ich cele, marzenia, przede wszystkim potrzebę życia w normalnych warunkach, na miarę europejskich standardów.

W Sejmie RP będę - w pierwszej kolejności - zabiegać o bezpieczeństwo materialne i zdrowotne polskiej rodziny. Zamierzam też aktywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki, poprzez uproszczenie przepisów prawa gospodarczego i wyrównanie szans w obrocie gospodarczym dla wszystkich, a szczególnie dla polskich przedsiębiorców. Będę chronić miejsca pracy w przemyśle, wspierać reindustrializację Polski, zabiegać o rewizję tak niekorzystnego dla Polski Paktu Klimatyczno-Energetycznego.

Skutecznie zamierzam walczyć o godną pozycję w świecie dla Polski i o jej bezpieczeństwo energetyczne, o ochronę polskiej ziemi, polskich lasów i naturalnych jej bogactw przed wyprzedażą i rabunkową gospodarką.

Problemy Polaków chcę rozwiązywać zgodnie z moim przywiązaniem do rodzimej tradycji, kultury i chrześcijańskich wartości.

Jako poseł na Sejm RP będę szczególnie zabiegać o promocję w Europie polskiego modelu życia i obyczajów, chronić życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci, szanować prawo każdego Polaka do wolności i przekonań, promować instytucję małżeństwa i napiętnować lewackie zapędy do wprowadzania do Polski ideologii sprzecznych z przyjętym na polskiej ziemi porządkiem moralnym, na przykład ideologię gender.

W sejmie zagłosuję za obniżeniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn (do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn),

za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do co najmniej 8 tys. zł,

za przyznaniem wszystkim rodzinom z dziećmi świadczenia rodzinnego 500 + (na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie dodatek 500 zł), a w przypadku rodzin uboższych nawet na pierwsze dziecko

oraz wszystkie ustawy z Pakietu Ustaw Beaty Szydło, która ma receptę na rozwój Polski, na rozkręcenie w Polsce wzrostu gospodarczego, zatrzymanie niegospodarności i procederu marnowania przez obecną koalicję PO-PSL środków z budżetu państwa.

 

Poprę projekt: Uczciwego i Bezpiecznego Państwa, państwa dbającego o dobro swoich obywateli, o godne życie i bezpieczeństwo Polaków! Państwa szanującego swoją historię, pielęgnującego pamięć o swych bohaterskich Przodkach i chroniącą dobre imię OJCZYZNY.

 

Serdecznie Państwa proszę o oddanie na mnie swojego głosu w wyborach 25 października 2015r.13:06, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2015
Lista

Przypominam listę kandydatów do parlamentu, naszego czyli sosnowieckiego okręgu wyborczego

 

Miejsce Nazwisko Imię Miejscowość
1 Malik Ewa Sosnowiec
2 Andzel Waldemar Rogoźnik
3 Starzycki Dariusz Jaworzno
4 Warwas Robert Dąbrowa Górnicza
5 Nowicka Danuta Zawiercie
6 Zarychta-Surówka Małgorzata Dąbrowa Górnicza
7 Kubik Jan Wojkowice
8 Dubiel Andrzej Czeladź
9 Kosmala Teresa Czeladź
10 Szczepańska Joanna Sosnowiec
11 Furman Krzysztof Niegowonice
12 Sroka Andrzej Jaworzno
13 Reszke Jerzy Dąbrowa Górnicza
14 Wanic Robert Sosnowiec
15 Gacek Renata Jaworzno
16 Baczyńska Jadwiga Sosnowiec
17 Szopa Paweł Sosnowiec
18 Sokół Paweł KoryczanyNaszym Kandydatem na Senatora jest Arkadiusz Grabowski.

Parę słów o kandydatach, ale tylko tych których znam osobiście, dlatego proszę o wybaczenie pominiętych.

Pani Ewa Malik od lat niekwestionowana liderka Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu. Przez te kilkanaście lat znajomości dała się poznać jako osoba o wielkim sercu i wyważonych działaniach. Powiem krótko, zawsze można na Nią liczyć.

Waldemar Andzel, poznaliśmy się 11-12 lat temu. Jestem pod wrażeniem jego pracowitości, jest jednym z tych posłów, który odwiedził, wszystkie gminy swojego okręgu, co tam odwiedził, zna również ich problemy. Dobry poseł i dobry kandydat.

Darek Starzycki, poznałem go kiedy był sekretarzem miasta Jaworzno, obecnie pełni w nim funkcję wiceprezydenta. Zna problemy samorządów, jego wiedza będzie przydatna.

Przyszedł czas na kandydatów z powiatu zawierciańskiego.

Danuta Nowicka, wieloletnia przewodnicząca NSZZ Solidarność w Hucie Zawiercie, obecnie pełnomocnik zawierciańskich struktur PiS. Godna poparcia.

Krzysztof Furman, znamy się chyba najkrócej ze wszystkich prezentowanych kandydatów, bo dopiero od roku. Kandydował do rady powiatu z list PiS. Dynamiczny, przedsiębiorczy, nie mam zastrzeżeń.

Paweł Sokół, znamy i przyjaźnimy się wiele lat, jesteśmy jednymi z pierwszych członków PiS w powiecie zawierciańskim. Paweł obecnie jest radnym powiatowym. Razem działamy od lat, nie tylko w PiS, wspólnie zakładaliśmy związek zawodowy rolników NSZZRI Solidarność w powiecie zawierciańskim, Paweł jest również pełnomocnikiem wojewódzkim tego Związku. Byłby z niego pożytek w sejmie.

A, bym pominął, Małgorzata Zarychta-Surówka, prawnik wiele lat związana z Prawem i Sprawiedliwością. Ostatnio kandydowała na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

No i nasz kandydat do Senatu RP, Arkadiusz Grabowski. Arka znam nie tylko z tytułu wspólnej przynależności do PiS, ale również z pracy zawodowej, był pracownikiem ARiMR. Obecnie jest radnym wojewódzkim. Należy mu się poparcie.

O wyborach, pewnie jeszcze nie raz napiszę.

 19:59, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 września 2015
Co jest grane?

Oto uchwała jaka została przyjęta na ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego

UCHWAŁA NR XIII / 118 / 15

RADY POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO

z dnia 24 września 2015 roku

 

w sprawie uchylenia uchwały nr XLIX/482/10 z dnia 26 sierpnia 2010 roku w sprawie przyjęcia do prowadzenia przez powiat zawierciański zadań w zakresie kształcenia uczniów klas wielozawodowych Zasadniczej Szkoły Zawodowej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie, w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Zawierciu.

 

Na podstawie art.12pkt.11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym

( tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz.595 z późn. zm. ) oraz art. 5a ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty ( tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r., nr 256, poz.2572 z późn. zm. )

- RADA POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO uchwala co następuje:

 

§ 1

 

Uchyla się uchwałę nr XLIX/482/10 Rady Powiatu Zawierciańskiego z dnia 26 sierpnia 2010 roku w sprawie przyjęcia do prowadzenia przez powiat zawierciański zadań w zakresie kształcenia uczniów klas wielozawodowych Zasadniczej Szkoły Zawodowej, wchodzącej

w skład Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie, w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Zawierciu.

 

§ 2

 

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

 

§ 3

 

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

UZASADNIENIE DO UCHWAŁY O UCHYLENIU UCHWAŁY NR XLIX/482/10 RADY POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO Z DNIA 26 SIERPNIA 2010 ROKU

 

Projekt uchwał Wydział Edukacji składa w związku ze zmianę przepisów dotyczących ilości godzin kursu I, II, III stopnia z teoretycznych przedmiotów zawodowych dla uczniów klas wielozawodowych zasadniczych szkół zawodowych.

Dotychczas powyższe kursy realizowane były w formie konsultacji w wymiarze 28 godzin. Koszt kursu wynosił około 1400 zł, średnio na jednego ucznia około 380 zł. Po zmianie przepisów liczba godzin kursu wynosi 34 tygodniowo, miesięcznie 136 godzin. Koszt kursu to około 6.800 zł. Średnia liczebność grup w poszczególnych zawodach wynosi od 3 do 8 uczniów. Koszt kursu w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi od 800 do 2.000 zł. W związku z powyższym kursy te realizowane będą w ośrodkach zewnętrznych, które specjalizują się w ich realizacji a koszt w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi około 500 zł. Koszty związane z pobytem ucznia w ośrodku ( wyżywienie, zakwaterowanie ) ponoszą rodzice uczniów. W związku z powyższym Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego nie będzie prowadziło tego typu kursów zarówno dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych z powiatu zawierciańskiego jak i myszkowskiego. Proponuje się więc uchylenie uchwały nr XLIX/482/10 z dnia 26 sierpnia 2010 roku.

O co do jasnej cholery chodzi z tym uzasadnieniem, średnio rozgarnięty człowiek dostrzeże, że to uzasadnienie nie pasuje do treści uchwały. Rozumiem, że trzeba wyzbyć się zobowiązań wynikających z uchwały nr XLIX/482/10 z dnia 26 sierpnia 2010, akt prawny można znieść aktem co najmniej równorzędnym, no i jest uchwała, ale co wynika z uzasadnienia?Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego nie będzie prowadziło tego typu kursów zarówno dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych z powiatu zawierciańskiego jak i myszkowskiego. Ha, skoro nie będzie prowadziło takich kursów to co będzie robiło? Mam pomysł, niech wyspecjalizują się w zawodzie „Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu”

Drugim i wg mnie skandalicznym aspektem jest to, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gdzie organem założycielskim jest Starostwo Powiatowe w Zawierciu, będą musieli dopłacać do kursów, które przedtem robione były w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego. Starostwo buliło będzie „jakiejś firmie” 500 zła za ucznia, to mam pytanko, a jakiej firmie? Jak znam życie, to będzie należała do rodziny, znajomych, czy innych pociotków kogoś z kręgów władzy powiatowej i proszę mi nie mówić, że nie wiecie co to za firma skoro wiecie że bierze 500 zł od ucznia. Wiecie również że zlokalizowana jest po za Zawierciem, gdyż już przerzucacie na rodziców dzieci takie koszty jak wyżywienie i zakwaterowanie.

Ta uchwała jest kolejnym przykładem spychania kosztów na rodziców uczniów, tak urwał nać, zobaczcie na swoje pensje zarządowe, nie wstydźcie się, spojrzycie w lustro, tak właśnie wygląda najedzona władza z dala od problemów większości społeczeństwa. Czy pomyśleliście Panowie i Panie decydenci z ugrupowań mających w nazwie obywatelska i ludowe,  że rodzice tych dzieci najzwyczajniej w świecie może być nie stać na te noclegi i wyżywienie? Wiem, wy to wiecie, ale macie to w d... !

 18:29, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
czwartek, 24 września 2015
Kanalizacja, czy kanał?

Czy Zawiercie zwróci ponad 20 milionów? Piszę ponad dwadzieścia, gdyż słyszałem o różnych kwotach. Czy to zadłużenie? O nie! To amatorszczyzna! To karygodny błąd i rażąca nieznajomość przepisów. Już wyjaśniam o co chodzi. Sprawa zaczęła się w 2006 roku, kiedy prezydentem Zawiercia był Ryszard Mach, wtedy ukazały się pierwsze ogłoszenia o zamówieniu publicznym i miała dalszy ciąg podczas rządów prezydenta z PO, niejakiego Mirosława Mazura. Zawiercie rozpisywało przetargi na budowę kanalizacji w mieście i problem leży w tym, że były to przetargi, a nie przetarg. Inwestycja dofinansowana była z funduszy UE, i aby skorzystać z dofinansowania, należało rozpisać jeden przetarg, a nie więcej. Niestety, zarządzająca miastem PO, na czele z Mirosławem Mazurem nie wiedzieli tego, przetargów było więcej i nie chodzi o ich unieważnianie, chodzi o to, że przetargi były cząstkowe. Drugim składnikiem kwoty podanej na wstępie, jest złe rozliczenie podatku VAT. Pewien mój znajomy, komentując to co już dobrze huczy na mieście, powiedział „ PO zaj...ła wtedy, to teraz też PO u władzy w mieście, niech odda” spokojnie mu odparłem. PO zaj...ła wtedy, to teraz nie PO będzie oddawać, ale wszyscy Zawiercianie, widzisz problem jaki dotyka nas wszystkich, PO zaj..ła, a zapłacą zwykli ludzie” .

Nikt oficjalnie nie przyznał o możliwości zwrotu tych środków, jeżeli okaże się to prawdą to klops papciu.

O kurde, czy za rządów Macha w latach 2002-2006 wickiem nie był Grimm? Aaa, kurcze, a za Mazura w latach 2006-2010 wickiem nie była Nemś? Jak na razie wygląda na to, że wszyscy którzy rządzili w tych latach są umoczeni w sprawę. Nie pierwszy to raz, kiedy niekompetencja urzędników, zagraża realizacji budżetu i odbija się na inwestycjach.

Szykuje się nowy Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Zawierciu, tak, tak, było ogłoszenie. Już zgłosili się chętni, już są nawet po wstępnej selekcji. Cholera! Że tez ja się nie zgłosiłem, byłbym idealnym kandydatem! Dlaczego? Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, a jedyna styczność z placówkami lecznictwa mam podczas wizyt w gabinetach lekarskich, ale to zdaje się jest walorem :)15:58, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 września 2015
Uchodźcy?

Uchodźcy, imigranci, czy jak zwał te kilkaset tysięcy ludzi przybywających do Europy z krajów głównie arabskich. Co ich wygnało z rodzinnych stron? Dla mnie nie istotne, wojna, czy bieda, szukają lepszego życia i maja do tego prawo. Czy im współczuję, jak najbardziej, czy trzeba im pomóc, jak najbardziej, czy Polska powinna im pomóc, po raz trzeci, jak najbardziej.

Trzeba pomóc, ale ci uchodźcy, czy tez imigranci, nie chcą pomocy na naszych warunkach, oni już stawiają warunki. Parę dni temu, może tydzień, w jednym z programów telewizyjnych podano informację, że uchodźcy nie chcą dać sobie pobrać odcisków palców. No właśnie, a dlaczego? Jeżeli uciekam od wojny, czy biedy, chcę spokoju i godnego życia, dla siebie, rodziny, dzieci. Takie osoby nie powinny mieć problemów z pobraniem odcisków palców, a w tym przypadku jest opór. Dlatego istnieje uzasadnione podejrzenie, że mają coś do ukrycia, może to notowani kryminaliści, albo co gorsza forpoczta państwa islamskiego? Tego nie wiemy, ale zachowanie uchodźców musi budzić podejrzenia.

Na stronach Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców pojawiła się analiza dotycząca uchodźców, którzy z państw arabskich próbują dostać się do krajów zachodniej Europy. http://www.wykop.pl/link/2750295/raport-onz-mowi-ze-75-uchodzcow-to-mezczyzni-w-sile-wieku/ Z raportu wynika, że aż 75 proc. ludzi, którzy forsują granice państw europejskich to mężczyźni. Wśród imigrantów tylko 12 proc. to kobiety, a 13 proc. stanowią dzieci. Dlaczego? Przecież od wojny uciekają wszyscy, nie sądzę aby kobiety i dzieci stanowiły tylko 25% tamtego społeczeństwa. Ta struktura wśród uchodźców jest bardzo niepokojąca, zwłaszcza w powiązaniu z niechęcią poddawania się weryfikacji.


Skandaliczną jest próba narzucenia nam, nawet groźbą ilości przyjmowanych uchodźców. Grożą nam obcięciem środków wspólnotowych, czy też straszą karami pieniężnymi. To kilka tygodni temu, kanclerz Niemiec Angela Merkel „zaprosiła” uchodźców do Europy, podając, że Niemcy chętnie ich przyjmą, zachodzę w głowę, jak tak wytrawny polityk, jaką jest Merkel, mógł tak lekceważąco rzucać słowa. Teraz Niemcy maja problem na własne życzenie, Merkel tupnęła nóżką, a Kopacz uszy po sobie i że przyjmiemy 12 tys. „uchodźców” Co prawda teraz mówi, że Polska przyjmie tyle uchodźców na ile ja będzie stać. A jak będzie stać na 100 tys, bo tak wyliczy nam Unia albo li też Merkel?

Problemem jest również kultura, a niech będzie oraz religia tych przybyszów. Przykład z krajów zachodnich dowodzi, że ta grupa ludzi nie asymiluje się z rodzimym społeczeństwem, tworzą swoiste enklawy, które mają własny system wartości, kulturę, a nawet prawo. Chętnie korzystają z pomocy państwa w którym przebywają, ale nie utożsamiają się z nim i w większości nic temu państwu nie dają.

Hańbą dla Państwa wobec swoich obywateli, którzy żyją w niedostatku są darmowe mieszkania i 2,5 tys. zł dla jednego uchodźcy. W kraju, gdzie zasiłek na osobę to 500 zł, imigrant, czy tez uchodźca ma dostać pięć razy tyle. To jakaś piramidalna bzdura, wlazłeś tu, to masz jak wszyscy i kropka.

Najbardziej trafia do mnie propozycja Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński zaapelował o udzielenie pomocy państwom, w których znajdują się obozy dla uchodźców (na Bliskim Wschodzie), miałaby ona polegać na przydzieleniu funduszy według klucza PKB. Moim skromnym zdaniem, jeżeli to są uchodźcy, to rozwiązaniem jest stabilizacja na Bliskim Wschodzie, tam trzeba przeznaczyć fundusze na pomoc i doprowadzić do zaprzestania działań wojennych, wszystkimi dostępnymi metodami.05:53, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2015
Kandydaci

Wczoraj o północy minął termin rejestracji list kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Mam przyjemność zaprezentować osiemnastoosobowa drużynę Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu sosnowieckiego oraz naszego kandydata do Senatu.

 

Miejsce Nazwisko Imię Miejscowość
1 Malik Ewa Sosnowiec
2 Andzel Waldemar Rogoźnik
3 Starzycki Dariusz Jaworzno
4 Warwas Robert Dąbrowa Górnicza
5 Nowicka Danuta Zawiercie
6 Zarychta-Surówka Małgorzata Dąbrowa Górnicza
7 Kubik Jan Wojkowice
8 Dubiel Andrzej Czeladź
9 Kosmala Teresa Czeladź
10 Szczepańska Joanna Sosnowiec
11 Furman Krzysztof Niegowonice
12 Sroka Andrzej Jaworzno
13 Reszke Jerzy Dąbrowa Górnicza
14 Wanic Robert Sosnowiec
15 Gacek Renata Jaworzno
16 Baczyńska Jadwiga Sosnowiec
17 Szopa Paweł Sosnowiec
18 Sokół Paweł Koryczany

Naszym Kandydatem na Senatora jest Arkadiusz Grabowski zamieszkały w Będzinie.

Jak chodzi o pierwsze miejsca do sejmu, niespodzianki nie ma, na dalszych miejscach również ludzie od lat związani z Prawem i Sprawiedliwością. Z powiatu zawierciańskiego startują 3 osoby, z 5-tego miejsca Danuta Nowicka, z 11-tego Krzysztof Furman i z ostatniego czyli 18-tego Paweł Sokół.

W dalszych wpisach pokuszę się o stronnicze prognozy, zarówno na liście Prawa i Sprawiedliwości, jak i na pozostałych listach.

 

16:45, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
niedziela, 13 września 2015
Konwencje

Wczoraj były 3 konwencje wyborcze, PiS, PO i PSL. Konwencje transmitowane były przez wszystkie przekaziory.


Z konwencji PSL, zapamiętałem tylko że tzw. jedynką na Podkarpaciu jest poseł Bury, dla którego prokuratura chce zniesienia immunitetu w sprawie ustawiania konkursu, na dyrektora NIK.

 

Na konwencji PO, Ewa Kopacz wystrzeliła pomysłami, likwidacji składki na ZUS i NFZ, ale nie dla wszystkich, wprowadzeniem podatku PIT 10% i 12 zł na godzinę jako stawka minimalna.Prawda że pięknie?


Tylko dlaczego urwał dopiero teraz? Dlaczego PO nie wprowadziła tych pomysłów 8, 7, czy 6 lat temu, czy choćby rok temu, przecież rządzi razem z PSL już 8 lat? Mnie przychodzą na myśl dwie odpowiedzi. Po pierwsze, jeżeli uznać że te pomysły uzdrowią nasza gospodarkę, to nasuwa się wniosek, iż PO dysponuje marnym zapleczem intelektualnym tzw. think tankiem i nie potrafiła przez 8 lat wymyślić, opracować i wdrożyć tych rewelacji. Po drugie PO ma w … drugim słowie opisu Naszego Kraju wg Bartłomieja Sienkiewicza całą gospodarkę i zależy jej tylko na uratowaniu topniejącego poparcia, bo wybory już za 6 tygodni. Obieca wszystkim i wszystko. Ewa na kolei nic nie dała, to trzeba cósik wymyślić, no i mamy pomysły. Pomysły, nie jak poprawić gospodarkę i ulżyć społeczeństwu, ale jak poprawić wizerunek PO, bo przecież ludzie jeszcze raz mogą się nabrać na obietnice. Ja nie kupuję tych pomysłów, a ogłoszenie ich po ośmiu latach rządzenia i na 6 tyg. przed wyborami, uważam za dyskwalifikujące, zarówno te „rewelacyjne” pomysły, jak i całą PO.

Na konwencji PiS, Jarosław Kaczyński w krótkim wystąpieniu zaznaczył priorytety.


W dalszej części, można było usłyszeć to, co ta formacja zapowiadała już od paru miesięcy. Beata Szydło w swoim wystąpieniu skupiła się głównie na gospodarce, podczas warszawskiej konwencji zapowiedziała, 15 proc. stawkę CIT dla małych firm, minimalną godzinową stawkę za pracę 12 zł brutto oraz wprowadzenie podatku bankowego i opodatkowanie sieci wielkopowierzchniowych. Beata Szydło mówiła również o zmianie ustawy o zamówieniach publicznych, wyrównaniu dopłat dla rolników, ochronie polskiej ziemi, a także zaproponowała wprowadzenie leków dla seniorów za darmo. Dodając do tego omawiane wcześniej przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego i wspomożenie polskich rodzin wychowujących dzieci, ukształtował się ogólny zarys programu, który Prawo i Sprawiedliwość proponuje Polakom.

 08:02, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 48
Skopiuj CSS