RSS
piątek, 24 kwietnia 2015
W jedności siła.

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S


Decyzja o przesunięciu rozwiązania szkół w Goleniowach i Rokitnie została odroczona. Protestujący mieszkańcy dopięli swego? Nie! Oto wypowiedź burmistrza Szczekocin:

Moja decyzja jest podyktowana koniecznością przekazania rodzicom uczniów oraz mieszkańcom szczegółowych, prawdziwych informacji dotyczących funkcjonowania tych szkół po restrukturyzacji. Jednocześnie chcę poinformować, że nie wycofuję się z planów rozwiązania Zespołów Szkół w Goleniowach i Rokitnie. Chcę przesunąć tę procedurę na późniejszy czas. Ta sprawa wymaga dodatkowych konsultacji i uspokojenia nastrojów, ale ekonomia na pewno podpowiada, że tak musimy uczynić - przekazał burmistrz Szczekocin Krzysztof Dobrzyniewicz, dodając, że nie bał się zapowiadanego protestu rodziców i była to jego suwerenna decyzja. (źródło:http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/protest-rodzicow-w-szczekocinach-zobacz-zdjecia,3359934,artgal,t,id,tm.html )
Dlaczego twierdzę, że protestujący mieszkańcy nie zwyciężyli? To proste, burmistrz teraz ma czas, na „wytłumaczenie” co poniektórym jak się sprawy mają. Ten dostanie etacik, temu się etacik obieca, a tamtemu pogrozi palcem, albo i czym innym. Niestety doszły mnie słuchy o, nazwijmy to, ponadstandardowych perswazjach, jakich doznał jeden z inicjatorów protestu.

Divide et impera, jakże trafna maksyma i stosowana od tysięcy lat. Teraz burmistrz rozbije jedność mieszkańców, skłóci ze sobą powstałe grupy i … po szkołach. Na spotkaniu we wtorek w Rokitnie, radny powiatowy Paweł Sokół apelował o jedność, w jedności siła! Jeżeli mieszkańcy będą mówić jednym głosem zwyciężą, jeżeli dadzą się rozegrać będzie...po szkołach.

To o czym piszę nie dotyczy tylko gm. Szczekociny, dotyczy wszystkich gmin. Po to wybieramy, wójtów i burmistrzów oraz radnych, aby służyli mieszkańcom. To samorządowcy są dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla samorządowców. Działania wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, mają być ukierunkowane na zaspokajanie potrzeb mieszkańców, a nie potrzeb wójtów, czy burmistrzów, albo li też ich rodzin i znajomych. Cwaniaczki, którzy obsiedli fotele powinni odejść do lamusa.

P.S. Przeglądając oficjalne strony powiatu i miasta, nie natrafiłem na relację z wyjazdu do Niemiec. Ciekawe czemu? Może wyjazd się nie udał? Może nikt nie robił zdjęć? Może nikt nie notował, a pamięć odeszła? O! A może tego wyjazdu nie było? Bardzo ciekawi mnie ten wyjazd, którego nie było!

Ceterum censeo PZD esse delendam 

05:40, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 kwietnia 2015
ROZWIĄZANIE LIKWIDACYJNE

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S


Na stronie Szczekocin natrafiłem na informację o sesji Rady Miasta i Gminy Szczekociny http://www.szczekociny.pl/news,82,sesja-rady-miasta-i-gminy-szczekociny.html Sesja ma odbyć się 23 kwietnia 2015r. o godz. 10:30 w sali sesyjnej UMiG. Ktoś powie, i co z tego jest gmina, ma radę, to i sesje są zwoływane. To prawda, ale przeczytałem całość zawiadomienia i uderzyły mnie dwie kwestie. Pierwsza to podział sesji na część ogólną i merytoryczną, innymi słowy to podział na pierdoły i rzeczy ważne. To śmieszne że np. Informację Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny z działalności międzysesyjnej, zapisano jako pierdoły.

W tzw. części merytorycznej zauważyłem uchwały dotyczące rozwiązania i likwidacji.

Uchwała Nr 51/VIII/2015 w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach, z siedzibą Goleniowy, ul. Tadeusza Kościuszki 20, 42-445 Szczekociny

Uchwała Nr 52/VIII/2015 w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

w Rokitnie, z siedzibą Rokitno 34, 42-445 Szczekociny

Uchwała Nr 53/VIII/2015 w sprawie zamiaru likwidacji Filii Nr 4 Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach oraz dokonania zmian w statucie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach

Uchwała Nr 54/VIII/2015 w sprawie zamiaru likwidacji Filii Nr 1 Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach oraz dokonania zmian w statucie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach

Od kilku lat obserwuję likwidację szkół w naszych gminach. Przed wyborami, żaden z wójtów, czy burmistrzów nie mówi o likwidacji szkół, mówi co będzie budował i jak to gmina pod jego rządami będzie się rozwijać. Nawet nie tylko obiecuje, ale zaczyna już robić, tak jak w przypadku Szczekocin, gdzie przed wyborami burmistrz rozpoczął budowę muszli koncertowej, a nie, to ma być amfiteatr. W małych miejscowościach, jak Rokitno, czy Goleniowy szkoły to jedyny ośrodek kulturalny. To wokół szkoły toczy się życie, bez szkoły będzie tylko codzienność. Dlaczego zamyka się szkoły? EKONOMIA! Tak to z przyczyn ekonomicznych zamyka się jedyne ośrodki kulturalne w małych miejscowościach. Tak się zastanawiam, dlaczego burmistrz który nie może poradzić sobie z zadaniem nałożonym na gminy, jakim jest edukacja publiczna (Art. 7 ustawy o samorządzie gminnym Dz.U. 2013 nr 0 poz. 594 ) znajduje kasę na amfiteatr? Prosta odpowiedź, WYBORY! Przed wyborami, wbito pierwszą łopatę, aby wyborcy zobaczyli, jaki dobry gospodarz rządzi, nie ważne czy ta muszla, o przepraszam amfiteatr potrzebny czy nie, nie ważne, że będzie wykorzystany 2-3 razy do roku. Ważne jest że wyborcy widzą, jak to się buduje. Gmina to nie przedsiębiorstwo rozrywkowe, to nie przedsiębiorstwo budowlane, to instytucja służąca zaspokajaniu potrzeb mieszkańców, a nie jakiegoś burmistrza, czy wójta. Nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Co? O trudnej sytuacji gminy burmistrz dowiedział się po wyborach? NIE!!! Wiedział przed wyborami! Martwi mnie, że najbardziej poszkodowane w tym wszystkim są dzieci. Aby zapewnić transport, bez znacznego zwiększania kosztów, niektóre dzieci muszą wyjeżdżać do szkół w Szczekocinach już ok. godz. 6.30, tak jest np. w gminie Kroczyce. Pieprzyć że dzieci muszą wstawać po godz. 5.00, pieprzyć że zagonieni rodzice, będą musieli przeorganizować swój czas, liczy się ekonomia określona na działania mające zagwarantować sukces wyborczy.

P.S. We wtorek o godz. 19.00 w remizie w Rokitnie, odbędzie się zebranie, na temat rozwiązania szkoły. Mam zamiar wybrać się tam. Na sesji w Szczekocinach ma być telewizja.

Ceterum censeo PZD esse delendam

05:43, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 kwietnia 2015
wyjazdy i odjazdy

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S
Od początku kwietnia, brak nowych artykułów na pewnym lokalnym portalu, który mienił się być niezależnym. Dlaczegóż to padł? Przyczyny mogą być różne, ja obstawiam utratę reklamodawców. Od kilku lat ów niezależny portal wspierał, pewną niezależną organizację o olbrzymich wpływach w Zawierciu i powiecie. Portal niezależny, być może żywił się reklamami, inspirowanymi z UM. Po wyborach samorządowych w 2014 r. owa alternatywna organizacja straciła władzę i skończyły się inspiracje.

Szpital się modernizuje! Zaraz, nie modernizuje, tylko termomodernizuje. To dobrze, ba nawet bardzo dobrze, ostatniej zimy pacjenci marzli. Nasze władze samorządowe dokładają wszelakiej staranności, aby ta modernizacja przebiegała sprawnie. Politycy z Zarządu Powiatu i jak wieść zawierciańska niesie, także z UM Zawiercie, pojechali oglądać taka termomodernizację do sąsiedniego miasta w...... Niemczech. Tak urwał w Niemczech! Ciekawe kto za to płacił? Nie sadzę żeby z własnych kieszeni. Chyba będzie wniosek o informację publiczną.

Słyszałem że wójt Gminy Kroczyce otrzymał propozycję z UM Zawiercie dotyczącą lokalnego transportu zbiorowego. Pantak wystąpił z propozycją, aby „czerwone” z Zawiercia dojeżdżały do Lgoty Murowanej, dostał odpowiedź, że OK, ale do Kroczyc, do dziś brak reakcji.

Ceterum censeo PZD esse delendam15:38, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
Zadania Gminy

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S
Czym zajmują się gminy? No właśnie, czym!? Rozdział drugi ustawy o samorządzie gminnym Dz.U. 2013 nr 0 poz. 594 dokładnie określa zakres działania gminy. Nie znajdziecie w nim działalności leasingowej, jak w Łazach, gdzie wyleasingowano basen prywatnej firmie, czy w Szczekocinach, gdzie podobny leasing, burmistrz chce zastosować z pałacem. Nie ma tam działalności developerskiej, jak w Kroczycach, gdzie wybudowano pawilony handlowe na które nie ma chętnych.

Te leasingi to wynik zadłużenia gmin, utrata zdolności kredytowej i chęć utrzymania się na stołku, pieniądze z leasingu to pożyczka, robiona wtedy gdy gmina nie ma zdolności kredytowej. Brak pomysłu jak spłacić efekty swojej niegospodarności, a robić coś trzeba, bo ludziska rozlicza w wyborach, w rzeczywistości jest to dalsze zadłużanie gminy.

Budowa lokali handlowych w Kroczycach, cholera wie czemu miała służyć, nie ma tam ani rozkwitu handlu, ani atrakcyjności wypoczynkowej, a od strony drogi krajowej budowla wygląda jak więzienie. Strata ok. dwóch milionów złotych bardzo mi uwiera, bo gmina wydaje, między innymi moje pieniądze, na inwestycje które zarezerwowane są dla przedsiębiorców.

Moim skromnym zdaniem, największy nacisk gminy powinny kłaść na to, co najważniejsze i najpotrzebniejsze.

Poniżej podaję zapis z w/w ustawy o samorządzie gminnym

Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:

1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;

2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;

3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz;

3a) działalności w zakresie telekomunikacji;

4) lokalnego transportu zbiorowego;

5) ochrony zdrowia;

6) pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych;

6a) wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;

7) gminnego budownictwa mieszkaniowego;

8) edukacji publicznej;

9) kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;

10) kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych;

11) targowisk i hal targowych;

12) zieleni gminnej i zadrzewień;

13) cmentarzy gminnych;

14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego;

15) utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;

16) polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;

17) wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;

18) promocji gminy;

19) współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.4));

20) współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw.

Ceterum censeo PZD esse delendam

06:50, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 kwietnia 2015
STAŁO SIĘ!

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S


Stało się! Dyrektorka szpitala w Zawierciu została zwolniona. Nie jestem zaskoczony. Nie jestem zaskoczony również jej zapowiedzią, że złoży pozew do sądu pracy. Po co? Czyżby o wyegzekwowanie pensji do końca kontraktu? Może. Zarzutów znalazłoby się sporo, np. doprowadzenie do wjazdu śmieci na teren szpitala, segregacja tych śmieci przez pielęgniarki, za krótka winda, nieogrzany szpital, ale niech rozstrzyga to sąd. Tak na 99% jestem przekonany, że pani dyrektorka dostanie nomen omen guzik.

Na miejsce pani dyrektorki, do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu, powołany został Piotr Grazda, który już wcześniej dwukrotnie wygrywał konkursy, ale zawsze ów konkurs unieważniany był przez ówczesny zarząd. Pani Guzik została dyrektorką, dopiero wtedy kiedy zmieniono skład komisji konkursowej. Nie wiem, czy w szpitalu dojdzie do poprawy, chociaż wśród personelu zawierciańskiego szpitala słychać westchnienie ulgi. Ciekawy jestem dalszych losów szpitala, bo opinię ma fatalną, bez odbudowania zaufania wśród pacjentów, a w zasadzie wśród potencjalnych pacjentów, szpital padnie.

Z moich informacji wynik, że nie jest to jedyne tzw. wielkie odejście. W najbliższym czasie, szykują się jeszcze 3 zmiany w jednostkach zależnych od powiatu, w tym w mojej ulubionej :). Dokonywanie zmian dla samych zmian jest bezcelowe, to też obserwował będę ew. zmiany i na pewno nie będę stronił od subiektywnego komentarza.

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:23, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 06 kwietnia 2015
ŚLISKI BIZNES

Poniższy tekst napisałem w Wielki Piątek, zaraz po przyjeździe z pracy, dodaję go dopiero dziś, gdyż ważniejsze były dla mnie życzenia świąteczne.

W Wielki Piątek, po godz. siódmej jechałem z Pilicy do Zawiercia, na zakręcie za Biskupicami rzuciło lekko autem, jako ze jechałem ok 30 km/h. Szybko wyrównałem, ale tuż przede mną, auto na dachu. Zatrzymałem się, wyszliśmy z auta z pytaniem czy potrzeba pomocy, okazało się że nikomu nic się nie stało, a kierowca dzwonił już po pomoc drogową. Kiedy ruszyłem, specjalnie przyhamowałem, aby sprawdzić przyczepność na prostej drodze.... i d..a blada, jak na łyżwach. Po dwóch, może trzech kilometrach, wypadek! Karetki, policja, auto rozbite. Po drodze, mijaliśmy się ze strażą i jeszcze jedna karetką. Po co to opisuję? Bo urwał nać jakiś debil nie posypał drogi piachem. Za utrzymanie tej drogi ktoś chapnął kasę, ale szkoda mu było wydać parę stów na posypanie, choć ta zima go akurat dużo nie kosztowała. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg obowiązuje do 15-go kwietnia, jest również firma, która go wygrała http://bip.pzd.zawiercie.powiat.finn.pl/index.jsp?bipkod=/007/003/006 Straty spowodowane brakiem reakcji idą w dziesiątki tysięcy złotych, zaangażowane służby, które też kosztują. Czy ktoś za to odpowie? Ha, ha, ha, może tylko ja, że to opisałem, ten cwaniaczek, który odpowiada za ten odcinek drogi, poda mnie do sądu za utratę dobrego imienia, albo jakoś tak i sąd dopieprzy mi ze trzy lata.

Zadanie pt „Zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu w sezonie zimowym 2014/2015” jak sama nazwa wskazuje był zawierciański PZD, ciekawi mnie, czy zrobią coś z tym cwaniaczkiem, który „nie zdążył” posypać drogi piaskiem, czy solą? To pytanie retoryczne.

Firmy biorą drogi w zimowe utrzymanie, ale nie słyszałem żeby za to utrzymanie odpowiadały. Zimy nie było to szarpnęli kasę, ale jak zima sroga, to aneksy do umów, bo za dużo kasy tracą. Płotki przeciwśniegowe na prywatnych polach stawiają, tak na prywatnym gruncie, nie w pasie drogowym, właścicielom niszczą zasiew i nawet o zgodę nie pytają. W piątek widziałem traktor z piaskarką, jechałem za nim i nie widziałem żeby sypał cokolwiek. Przyszedł na siódma do pracy, poszwędał się trochę, odpalił traktor z piaskarką i pojeździł po drogach. Po cholerę sypać, kiedy samo się stopi, tylko że później, a pełna piaskarka wróci na bazę. Był taki kawał: Tawariszcz komiendat, tanki idut! Sasza, bieri granat. Sasza wziął granat i na czołgi, po powrocie komendant pyta. Razbił? Sasza- razbił. To dawaj granat! :)

Ponadto uważam, że należy rozwiązać PZD!!!08:06, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 kwietnia 2015
WESOŁYCH ŚWIĄT

Nie pozwól by twoją wiarę w Boga zawładnęły mechanicznie wykonywane czynności! Takie słowa usłyszałem od spowiednika w czasie spowiedzi przed Świętami Wielkiej Nocy. Bardzo poruszyły mnie te słowa, widzę w nich duży sens. Wiele czynności związanych z Naszą Wiarą wykonujemy mechanicznie, w niedzielę do kościółka, dwa, trzy razy w roku do spowiedzi, jak się przypomni, to wyklepać paciorek wieczorem.

Parafrazując słowa spowiednika, można powiedzieć: Nie pozwól, aby Twoimi Świętami Wielkanocnymi zawładnęły mechanicznie wykonywane czynności! W sobotę ze święconką do Kościoła, rano w niedzielę Rezurekcja, potem śniadanie z jajeczkiem malowanym, obiadek, telewizor, znajomi, kawka i flaszeczka, a w poniedziałek litry perfum na łeb.

Wszystkim życzę, błogosławieństwa Bożego, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych i choćby tylko z odrobiną refleksji.

WESOŁYCH ŚWIĄT!06:59, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 marca 2015
Gęba na kłódkę!

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

W ubiegłym tygodniu, na posiedzeniu komisji rewizyjnej Rady Powiatu Zawierciańskiego, rozpatrywana była skarga pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu na dyrektorkę Guzik. http://www.zawiercie.powiat.pl/aktualnosc,przed-placowkami-sluzby-zdrowia-wazny-czas,1591.html W posiedzeniu uczestniczyła dyrektorka i reprezentacja pielęgniarek, z ich relacji wynika że obrady były dosyć emocjonujące. Kiedy doszło do głosowania wyproszono gości. I tu mam wątpliwości, nie wiem na jakiej podstawie to zrobiono. Ustawa o samorządzie powiatowym gwarantuje jawność obrad, zarówno sesji rady, jak i jej komisji.

Prezentuję dwa punkty Art. 8a. Ustawy o samorządzie powiatowym z dn. 5 czerwca 1998 roku (Dz.U. 2013 poz. 595 ):

  1. Działalność organów powiatu jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw.

  1. Jawność działania organów powiatu obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady powiatu i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów powiatu i komisji rady powiatu.

Tak się zastanawiam, zapisy jakiej to ustawy pozwoliły na wyproszenie pielęgniarek z komisji? Może już niedługo znajdę wyjaśnienie, bo jak na razie za cholerę nie wiem! Skarga na dyrektorkę Guzik i tak będzie musiała rozpatrzyć rada powiatu, czy też wszyscy oprócz radnych zostaną wyproszeni?

Najbardziej jednak „rozwaliły” mnie niektóre teksty, tej części obrad wyłączonej z jawności. Były starosta, coś tam wspominał o dobrym zwyczaju, aby milczeć na temat obrad komisji. Dobre! Na drugi dzień cały szpital i pół starostwa, huczało o tejże komisji, wszyscy znali wynik głosowania, a nawet słowa żeby gębę na kłódkę. Zrobiła się tzw. tajemnica poliszynela. Śmieszy mnie również to, że Krupa kiedy był starostą nie potrafił zahamować rzeki tzw. przecieków, a wnioskuje o ich brak, kiedy stołka już nie ma.

Wszystkim radnym, nie tylko z komisji rewizyjnej przypominam, a ogół mieszkańców informuję, że skoro obrady są jawne, to można o nich mówić, pisać, przekazywać i oceniać. Można oceniać nie tylko obrady, ale również samych radnych i osoby zajmujące stanowiska publiczne. Sam często korzystam z takiego prawa. Nie raz krytykowałem sposób wyboru dyrektorki szpitala, powołana w tym celu komisja dwukrotnie wybierała innego kandydata niż Guzik, Krupa dwukrotnie unieważniał konkurs. Za trzecim razem zmieniono skład komisji, innymi słowy wybrano taką komisję, która wreszcie wybrała Guzik. Decyzja dyrektorki, o segregowaniu śmieci przez pielęgniarki, była skandaliczna, a sama dyrektorka nadaje się na to stanowisko, jak ja na biskupa.

Ceterum censeo PZD esse delendam09:04, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
czwartek, 26 marca 2015
Po co dieta?

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

Parę miesięcy temu pisałem na temat podniesienia wysokości diet radnych Rady Gminy Kroczyce oraz wzrostu pensji wójta. http://gabrieldors.blox.pl/2014/12/Skok-na-kase.html

Nie dawno spotkałem się z uwagą, że większość radnych traktuję tę dietę jako dodatkowe źródło zarobkowania, w dodatku nieopodatkowanego. Zgadzam się z opinią mojej znajomej, tak właśnie traktują te diety.

Zadałem sobie pytanie co to jest dieta i czemu ma służyć? Wg mnie dieta radnego, jest to rekompensata za utratę wynagrodzenia, gdyż pracodawca musi udzielić urlopu bezpłatnego radnemu, w czasie wykonywania przez niego obowiązków radnego np. na sesje, komisje. Na stronie internetowej, gdzie można znaleźć interpretacje prawa samorządowego, znalazłem podobne wyjaśnienie. http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/prawo-do-diety-rekompensuje-radnemu-brak-wynagrodzenia Już we wstępie dokładne wyjaśnienie „Radny nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę, lecz ma prawo do diety, która jest rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrotem kosztów związanych z pełnieniem mandatu”

Po co podaję tę interpretację? To proste w Radzie Gminy Kroczyce, znajdują się emeryci i renciści, są to:

Wanda Karoń, która kasuje miesięcznie 1200 zł

Beata Kampa – 600 zł na miesiąc

Andrzej Stolarski – 600 zł na miesiąc

Czesław Masłowski – 550 zł na miesiąc

Stawiam pytanie, jakie dochody tracą radni kiedy są rencistami? Bo na 100% nie jest tak, że ZUS, czy KRUS, za dzień sesyjny, czy za komisje potrąca z emerytury.Nie widzę najmniejszego sensu aby tym osobą płacić tyle za bycie radnym. Mniejszym kosztem byłoby wykupienie wszystkim radnym tel służbowych za złotówkę z abonamentem bez limitu za 30 zł na miesiąc + stówka na paliwo i szlus.

Radni wchodzą w skład organu gminy, jaką jest Rada Gminy, a t z kolei jest odpowiedzialna za tworzenie prawa miejscowego i pełni funkcje kontrolną ( Art. 15. 1 ustawy o samorządzie gminnym). Do tego powinni być przygotowani, a wychodzi na to,że jedyne do czego są przygotowani to do podwyższenia sobie diet i szarpania kasy

Ceterum censeo PZD esse delendam

06:20, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2015
Rzeczpospolita Cwaniaczków.

POMÓżMY MIKOŁAJOWI

NR. KRS 0000186434 Cel szczegółowy „MIKOŁAJ SPERA”.

Darowizny można przekazywać również na konto Fundacji SŁONECZKO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Numer subkonta 590/S

 

Pamiętam jak mój śp. Tata w latach 80- tych, po imieninach u znajomych, nie mógł pogodzić się z postępowaniem jednego z gości i nie chodziło o to co robił na tych imieninach, ale co opowiadał na nich. Z jego relacji wynikało, iż Tata narzekał że w gorące dni, ciężko jest utrzymać parametry skupywanego mleka, a obecny na imieninach cwaniaczek wyśmiał go (sic!) Rzekł do niego „Ty Jasiu głupi jesteś, do mleka sypie się proszek do prania i już test nie wykaże kwaśności”. Pamiętam to zdarzenie bo Tata je wspominał jeszcze przez długie lata i nie mógł zrozumieć jak można tak bezczelnie oszukiwać i zatruwać produkt spożywczy.

Ktoś zapyta, po co właśnie takie zdarzenie wspominam? No właśnie wspominam to zdarzenie pod wpływem wyznania prezentera stacji TeFałEn, nijakiego Jarosława K. Ten jegomość chwalił się swoim sprytem, a wg mnie raczej swoim cwaniactwem, buraczkowym cwaniactwem. Mianowicie ów pan przyznał, że w podróżach zagranicznych kupuje potrzebne mu rzeczy, a przed wyjazdem z odwiedzanego kraju oddaje je z powrotem, mówiąc że mu nie pasowały, kasując w całości wydaną wcześniej kwotę. Oczywiście temu buraczkowi nie przyszło do tego tępego TeFałEnowskiego łba, że powinien te rzeczy wypożyczyć i za wypożyczenie uczciwie zapłacić. Żeby było jeszcze ciekawiej to nie widzi nic zdrożnego w tym że oszukuje, a ludzi którzy go krytykują nazywa analfabetami.

Na naszym lokalnym, powiatowym grajdołku tez można znaleźć przykłady cwaniaczków buraczków.

Były starosta nie widzi nic zdrożnego w tym, że kupuje działkę od starostwa po zaniżonej cenie i żeby jeszcze rozmydlić sprawę, to nabywcą jest jego ciotka, a on sam włącza kupioną działkę do swojego podwórka.

W gminie Kroczyce, podczas uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego, dopuszczono do złamania prawa. Przedsiębiorcy nanieśli poprawki i już nie wystawili plan z tymi poprawkami do wglądu publicznego, tylko przedstawiono Radzie Gminy do zatwierdzenia. Wójt tłumaczy się że to niedopatrzenie, takie niby przypadkowe cwaniactwo. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił plan i teraz mamy ponowne uchwalanie planu w całej gminie, aby sprawę rozmyć. Przykład cwaniactwa pierwszej wody, tylko ktoś zapyta jaki w tym Pantak miał interes? A nie wiem! Rok temu słyszałem pogłoskę, że wójt i zainteresowany przedsiębiorca senior wypoczywali razem w Egipcie.

Sypią te cwaniaczki ten nieszczęsny proszek do wszystkiego co się da, nie chodzi przecież o przestrzeganie prawa i czystych zasad, tam zasada jest jedna - "byleby mnie było dobrze". O cwaniaczkach powiatowych i gminnych, pewnie jeszcze nie raz napiszę, bo u nas ci ich dostatek.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

06:19, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42
Skopiuj CSS