RSS
wtorek, 20 marca 2018
Subiektywny wpływ

No i mamy kolejny nr biuletyna szpitalnego. http://www.szpitalzawiercie.pl/web/biuletyn/1_2018.pdf Tym razem występuje tylko Pilarczyk-Sprycha, która dopiero co została radną w Ogrodzieńcu, to jej pierwsze wygrane wybory. O tym biuletynie pisałem już parę razy, zarzucając mu kryptoreklamę, nie tylko samej dyrektorki, ale również starosty i członka zarządu. Tym razem osób z zarządu nie ma, jest sama Pani Dyrektor. Jednak na coś przydaje się ten blog.

Około dwóch lat temu, jeden z burmistrzów naszego powiatu zamieszczał na FB … grube kawały, na swoim blogu zwróciłem mu uwagę, że to niestosowne i… uwaga nie tylko zaprzestał, ale zdjął te zamieszczone.

Jesienią, w siedzibie PiS w Zawierciu, zawitał Prezydent Grim. Okazało się, że przyczyną do wizyty była nie tylko chęć sprawdzenia, czy faktycznie dyżurujemy, ale również mój wpis na temat obwodnicy i słów Grima, że to sukces tej, czyli jego, kadencji. Nawet jakieś papiery przyniósł.

Nie dalej jak w grudniu pisałem, a właściwie apelowałem do władz Gminy Kroczyce o zainteresowanie się możliwością gazyfikacji Gminy Kroczyce. Wczoraj, sołtys dostarczył mi ankietę odnośnie możliwości przyłączenia do nitki gazowej. Co prawda, dopiero za parą lat, ale zawsze. Jeżeli starania o gazyfikację gminy Kroczyce są faktyczne, a nie np. wybiegiem wyborczym, to będzie to już drugie działania obecnego wójta, które będę wspierał, pierwsze to solary.

Wystąpiłem z szeregiem wniosków o informację publiczną, zapewniam że podzielę się z uzyskanymi odpowiedziami, żeby wszyscy mogli zobaczyć jak wydaje się publiczne pieniądze.

P.S. Kolejne wnioski „pod parą”

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

17:20, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 marca 2018
CoTo!

Nie mam czasu, lub przerabiając z Vabanku, nie mam casu kruca bomba. Zaniedbałem swojego bloga, ale poprawę obiecuję. Parę dni temu dostałem anonimowy list, anonimowy, bo przecież Geniusz Głąbiasty nie może stanowić podpisu. Równie dobrze można by podpisać, Głąb Genialny. Nie wiem też z jakiej gminy/miasta może być nadany, a pieczęć tak wyraźna jak mina wypłoszonego gnu. Czy ktoś ma jakieś pomysły o co kaman?

 CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

19:29, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 marca 2018
Ha, ha, hala?

Dziś pozwoliłem sobie wysłać pismo do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zawierciu Pana Pawła Kaziroda, poniżej jego treść:

Pan Paweł Kaziród

Przewodniczący Rady Miejskiej

w Zawierciu

 

Zwracam się do Pana Przewodniczącego, mając na względzie kontrolną rolę rady gminy określoną w ustawie o samorządzie gminnym.

W dniu. 25-01-2018r. drogą mailową zwróciłem się do Prezydenta Miasta Zawiercie z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, treść poniżej.

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie następujących informacji:

1. Proszę o podanie całkowitego kosztu inwestycji pt. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych budowy hali sportowo- edukacyjnej do hipoterapii przy Szkole Podstawowej nr 14 w Zawierciu- Bzowie w ramach zadania pn.:Budowa hali sportowo- edukacyjnej do hipoterapii przy SP 14, jaką poniósł UM Zawiercie do daty odbioru technicznego.

2. Proszę o podanie daty odbioru technicznego i dopuszczenie do użytkowania w/w.

3. Proszę o podanie całkowitych wydatków po stronie UM Zawiercie, przeznaczonych na halę sportowo- edukacyjną do hipoterapii przy SP 14, od daty odbioru technicznego do 31-12-2017r.

Powyższe dane posłużą do przeprowadzenia analizy zasadności wydawania środków publicznych w jednostkach samorządowych. Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji w następujący sposób: przesłanie informacji pocztą elektroniczną na podany powyżej adres(pliki w formacie pdf)

W dniu. 31-01-2018r również drogą mailową otrzymałem odpowiedź


Zastanawiała mnie odpowiedź na pytanie trzecie, która jasno określała, że od odbioru technicznego, czyli od 22-12-2016r. „Gmina Zawiercie nie poniosła żadnych wydatków” Dlatego w dniu 25-02-2018r drogą mailową, ponownie zwróciłem się do Prezydenta Miasta Zawiercie z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, treść poniżej.

 

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie następujących informacji:

1. Kto jest właścicielem hali sportowo – edukacyjnej do hipoterapii w Bzowie

2. Kto jest administratorem hali sportowo – edukacyjnej do hipoterapii w Bzowie

3. Proszę o podanie wszystkich środków jakie zostały przekazane z UM Zawiercie w 2015 roku do fundacji prowadzącej szkołę podstawową w Bzowie z wyszczególnieniem rodzaju przekazywanych środków, oraz z

podaniem podstawy prawnej.

4. Proszę o podanie wszystkich środków jakie zostały przekazane z UM Zawiercie w 2016 roku do fundacji prowadzącej szkołę podstawową w Bzowie z wyszczególnieniem rodzaju przekazywanych środków, oraz z podaniem podstawy prawnej.

5. Proszę o podanie wszystkich środków jakie zostały przekazane z UM Zawiercie w 2017 roku do fundacji prowadzącej szkołę podstawową w Bzowie z wyszczególnieniem rodzaju przekazywanych środków, oraz z podaniem podstawy prawnej.

Powyższe dane posłużą do przeprowadzenia analizy zasadności wydawania środków publicznych w jednostkach samorządowych. Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji w następujący sposób: przesłanie informacji pocztą elektroniczną na podany powyżej adres (pliki w formacie pdf)

 

Odpowiedź uzyskałem w dniu 07-03-2018r.


Po otrzymaniu odpowiedzi na oba wnioski rodzi się wiele pytań, na które Rada Miejska w Zawierciu winna poszukać odpowiedzi, mając na względzie jej rolę kontrolna określoną w ustawie o samorządzie gminnym.

Dlaczego wykazano brak wydatkowanych środków na bieżące utrzymanie przedmiotowej hali, pomimo że Gmina Zawiercie jest jej właścicielem?

Jeżeli Gmina Zawiercie wydzierżawiła halę, to na jakich warunkach i komu?

Czy nie zachodzą przesłanki potwierdzenia nieprawdy, czy też składania fałszywych oświadczeń w odpowiedzi na wniosek z dn. 25-01-2018r., lub też 25-02-2018r?

Czy od chwili uzyskania pozwolenia na użytkowanie, hala ta była użytkowana zgodnie z jej przeznaczeniem?

Jeżeli hala była użytkowana, to kto był użytkownikiem?

Kto ponosił wydatki na bieżące utrzymanie hali, energia, woda, opłata za odpady komunalne, prace porządkowe itp. ?

Jakie są przyczyny wzrostu sumy dotacji w 2017 w stosunku do roku 2016 przekazanej podmiotowi prowadzącemu Szkołę Podstawową nr 14 o kwotę 581171,86 zł. co stanowi wzrost o 52,5%?

Mając na względzie Art. 44 ust. 3 pkt 1 a i b ustawy o finansach publicznych z dn. 29 sierpnia 2009r z póź. zm. zasadnym jest poszukanie odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Z poważaniem!

Gabriel Dors

 

Załączniki:

  1. Kopia odpowiedzi z dn. 29-01-2018r nr WIP.030.2.14.2018

  2. Kopia odpowiedzi z dn. 05-03-2018r nr WO.I.1431.31.2018

 CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

17:46, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 marca 2018
Związek przyczynowo-skutkowy.

Ciąg dalszy walki Pani Roksany o bezpieczeństwo swojej rodziny. Pani Roksana, parę dni temu udostępniła na profilu FB filmik pokazujący stan kominów budynku będącego w zasobach ZGM https://www.facebook.com/roksana.galus.3/videos/2071475339756514/?t=2 z takim oto okazem.

 

Zamieściła również protokół z okresowej kontroli przewodów kominowych

 

Można wyczytać chociaż to dość trudne: „Przewody kominowe dymowe oraz wentylacyjne nie spełniają normy eksploatacji, brak ciągu. Przewody kominowe są poprzerywane między ściankami przedziałowymi. Dalsza eksploatacja zagraża zdrowiu, a nawet życiu użytkowników.... i dalej poległem. Opinia jest jednoznaczna Dalsza eksploatacja zagraża zdrowiu, a nawet życiu użytkowników. Ta opinia została przedstawiona ZGM... nie minęło 3 dni i... Pani Roksana zamieszcza taki tekst z filmikiem interwencji straży pożarnej „Pożar kominów na ul 11 listopada 35, długo czekać nie trzeba było, ciekawe jak wytłumaczy się Z.G.M, gdyż 3dni temu było składane pismo z mojej strony oraz ocena kominiarza o złym stanie kominów oraz o stanie zagrażającym życiu ...” https://www.facebook.com/roksana.galus.3/videos/2074037102833671/?t=1

 

Jak dla mnie to powyższe zdjęcia, aż nadto opisują związek przyczynowo skutkowy. Zepsuty komin – opinia kominiarza – interwencja straży.

Czy dalej Prezydent Grim będzie chodził dumny, że udało się mu wydać 900 tys. na sport i z uśmiechem mówił będzie o tężniach w Zawierciu?

O cholera! Teraz dopiero pojąłem geniusz jeszczeprezydenta. Po co remontować kamienice w zasobie ZGM, mieszkańcy rozgrzeją się kibicując na meczach, a kiedy nawdychają się dymu, to w tężniach oczyszczą drogi oddechowe.

 CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM 

08:35, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 marca 2018
Lord Farquadd

Kiedy po „akcji” z drzwiami koło MOPSu, starano narzucić narrację niepodległościową i tłumaczyć wmeldowanie tych drzwi w przestrzeń Zawiercia obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości, uważałem cało to tłumaczenie za grubymi nićmi szytą bajkę.

Nie dalej, jak 10 dni temu, gruchnęła wiadomość, że na ścianie MOPSu będzie wizerunek Marszałka Piłsudskiego. Czyż może być lepszy symbol odzyskania niepodległości po latach zaborów? NIE! Wizerunek Marszałka jest jak najbardziej w porządku, ale moim zdaniem nie był tam nigdy planowany. Przypominam, że UM ogłosił konkurs na mural na ścianie MOPSu i to zawiercianie mieli zdecydować co tam będzie i wygrał projekt “Zawiercie – blisko rodziny”. Tak było, 10 dni temu dowiedzieliśmy się o wizerunku Marszałka, a obecnie już jest baner w kształcie prostokąta, o wydłużonym boku, określającym jego wysokość i ciągnącym się do szczytu budynku. Dziś byłem w stolicy mojego powiatu i aż mi dech zaparło i od razu rzuciło mi się skojarzenie z kultowym już Shrekiem. Pamiętacie jak w części pierwszej, Shrek i Osioł dotarli do zamku Lorda Farquadd'a i te miny kiedy już stanęli u bram. O w morde – rzekł Osioł, a Shrek do niego – myślisz, że ktoś ma jakiś kompleks, czy coś?

Widoczek z filmu Shrek

 

Monumentalny baner w Zawierciu.

 

Komentarz mój jest jeden, uważam że ten baner nie był planowany i mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że został zamówiony już po całej aferze z drzwiami. Jak wspomniałem wizerunek Marszałka na 100 lecie odzyskania niepodległości jest jak najbardziej na miejscu, ale czy na na tym konkretnie miejscu? Nie wiem czemu mam takie nieodparte wrażenie, że ktoś wyciera sobie gębę naszymi symbolami, na siłę próbując wytłumaczyć się z kontrowersyjnych drzwi. Obym się mylił?

Czekamy, co przyniesie nam wiosna i co wymyśli jeszcze nasz rodzimy, zawierciański Farquadd.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:31, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 marca 2018
Końskie Łby

Nie lubię sytuacji, w których nie wiem co dalej robić, niestety nie można ich całkowicie wyeliminować. Kilka tygodni temu, wystąpiłem z wnioskiem o informacje dot. hipodromu w Bzowie, oto treść wniosku.

1. Proszę o podanie całkowitego kosztu inwestycji pt. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych budowy hali sportowo- edukacyjnej do hipoterapii przy Szkole Podstawowej nr 14 w Zawierciu- Bzowie w ramach

zadania pn.:Budowa hali sportowo- edukacyjnej do hipoterapii przy SP 14, jaką poniósł UM Zawiercie do daty odbioru technicznego.

2. Proszę o podanie daty odbioru technicznego i dopuszczenie do użytkowania w/w.

3. Proszę o podanie całkowitych wydatków po stronie UM Zawiercie, przeznaczonych na halę sportowo- edukacyjną do hipoterapii przy SP 14, od daty odbioru technicznego do 31-12-2017r.

Odpowiedź jaką uzyskałem

 

Wydało mi się dziwne, że przez 10 m-cy hala nie generowała wydatków po stronie UM Zawiercie, związanych choćby zwykłym użytkowaniem. Wystąpiłem z drugim wnioskiem, poniżej jego część.

 

1. Kto jest właścicielem hali sportowo – edukacyjnej do hipoterapii w Bzowie

2. Kto jest administratorem hali sportowo – edukacyjnej do hipoterapii w Bzowie

Przedwczoraj uzyskałem odpowiedź:

 

Skrobię czubek głowy nieobgryzionymi jeszcze pazurkami, aby choć trochę pobudzić do działania, tę nędzną resztkę szarych komórek, ale nie pomaga, cholera. Czy ktoś może wytłumaczyć, jak właściciel hali, która nie ma administratora, nie ponosi kosztów związanych z jej bieżącym utrzymaniem? Kto płaci za prąd, wodę, sprzątanie, śmieci? Może jest jakiś sponsor. Może z dniem odbioru, właściciel wydzierżawił halę i dzierżawca ponosi wszystkie koszty? Ciekawe ile tenuta wynosi i czy miasto ją otrzymuje? Może również od chwili pozwolenia na użytkowanie, nikt z niej nie korzysta, ale wtedy jaka była zasadność wybulenia 220 tys. złotych? Żeby świeciła pustkami? Może np. taki Tauron nie upomina się o kasę za energię, a może Grim to taki elektryk, że znalazł obejście…. ? A może te konie w kieracie chodzą i prąd wytwarzają? Może szkoła za to płaci? Tyle niewiadomych, tyle pytań, a odpowiedzi brak.

Niech mi wolno będzie zakończyć cytatem z „Pana Wołodyjowskiego” Luśnia przez drogę układał sobie sposoby i fortele, jakich, wedle jego zdania, powinien się był chwycić pan Nowowiejski, jeśli chciał szczęśliwie i skutecznie nieprzyjaciela podchodzić. Myślami tymi dzielił się łaskawie z szeregowcami. — Wy końskie łby — mówił im — wy się na tym nie znacie, ale ja stary, ja się znam.

Na czym zna się Prezydent Grim i do kogo mogły by być skierowane, tak wyważone słowa?

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:40, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 marca 2018
Gdzie Pan jesteś...

Pisałem parokrotnie o „kamienicy” na Kijowskiej, gdzie pleśń, grzyb i odlatujący tynk, kaszlące dzieci i wszechobecna wilgoć. Budynek będący w zasobach UM Zawiercie, a w zasadzie ZGM. Dziurę w dachu podobno załatano i wszyscy chodzą w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, szkoda tylko że nie nastąpiła poprawa dla lokatorów. Dziś na fb, podobna sprawa https://www.facebook.com/roksana.galus.3/posts/2069872069916841

to kamienica przy ul. 11 listopada 35, gdzie woda leje się ludziom do mieszkania, kanalizacja jest zamarznięta, a pracownicy Adm przy ul. placu dąbrowskiego, każą czekać u sąsiada na wodę do czasu gdy rury odmarzną, mimo iż mieszkają tam matki z dziećmi i niektórzy lokatorzy nie mają wody, ale co ich to obchodzi. W moim mieszkaniu doszło do zamarznięcia rur, ponieważ kanalizacja jest na dworze, w nocy były 3 interwencje. Adm jednak na pierwsze dwie usłyszeliśmy odpowiedź że rura zamarzła i trzeba czekać aż się woda wyleje i oraz żeby wodę zbierać do wiaderka i wylewć oknem mimo iż mieszkanie było zalecane nie przejmował się tym dopiero 3interwencja już ze złością pracownika Adm była pomocna ponieważ rozwalił rurę na dworze. Kolejnego dnia u sąsiadki z góry zamarzła kanalizacja, więc kazali jej nie korzystać z wody bo zalewała mnie z góry nie interesowało ich, że ma małe dziecko w domu. Dziś u mojej mamy wybija dym z pieca w którym 3dni temu palił się komin jednak pracownika znowu nie interesuje i, że jest weekend i jest zimno kazał czekać do poniedziałku a mieszkanie ogrzać piecyki elektrycznym tydzień temu byli naprawiać awarię rury w łazience u mamy potrzaskali spłuczkę i zostawili bez podłączenia i jeszcze ta usługa ma być odpłatna. Tak w naszym Zawierciu, tak można liczyć na pomoc pracowników Administracji domów mieszkalnych przy ul. plac Jarosław Dąbrowskiego oraz Adm przy ulicy Westerplatte dodaje zdjęcia pięknych rur oraz zalania jakie miało trwać aż woda się nie wyleje lub aż rury nie odmarzną.

Poniżej zdjęcia:


Pani Roksana Galus, wyczerpana z czwórką dzieci, najmłodsze w szpitalu w Częstochowie, 3-tygodniowe dziecko zmarzło i zapalenia płuc dostało. Zdesperowani mieszkańcy nie wiedzą, gdzie mają się udać, boją się o siebie i własne rodziny, a pomocy znikąd.

Panie Prezydencie Grim, proszę mieć odwagę i odwiedzić tych mieszkańców, proszę mieć o odwagę i powiedzieć im, że niestety wszystko się pieprzy, a nie ma kasy na remonty, bo 900 tys. wydaje Pan na sport. Proszę mieć odwagę spojrzeć w oczy tym zdesperowanym mieszkańcom i powiedzieć, że szafa, czy też drzwi koło MOPSu są ważniejsze i musiało to kosztować 300 tys. Proszę znaleźć w sobie choć trochę odwagi by powiedzieć tej wyczerpanej Matce czworga dzieci, że podwieszane sufity w Urzędzie Miasta i gambionowa kapliczka mają pierwszeństwo. Mieszkańcy Zawiercia śmiali się z tej kapliczki koło Prezydium, podobnie zresztą jak z tych drzwi koło MOPSu. Teraz to już nie jest śmieszne, to jest groźne dla życia i zdrowia mieszkańców. Dotarło to do Pana?!! Gdzie Pan jesteś Prezydencie Grim?

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

15:10, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 marca 2018
Zawiercie w pierwszej dziesiątce!

Doczekaliśmy się! Zawiercie na ósmym miejscu w Kraju! W czym? W ilości ławek na 1000 mieszkańców. Serce rośnie, bo chociaż zawiercianinem nie jestem, ale to stolica mojego powiatu, dlatego też pękam z dumy. Wyobrażam sobie, jak dumny musi być Witek, który inwestycją koło MOPSu wmeldował do Zawiercia dwie dodatkowe ławki, które statystykę podniosły. Ciekawe czy powstanie kiedyś ranking, który by wziął pod uwagę cenę ławek, na pewno mopsowe ławki miały by znaczący udział w statystyce.

Jak już jesteśmy przy MOPSie, to następny temat, mural na ścianie http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/od-konsultacji-w-sprawie-muralu-na-budynku-mops-minal-rok-co-dalej/ „Spośród poddanych pod głosowanie (wcześniej zgłaszanych przez mieszkańców) propozycji najwięcej głosów otrzymała propozycja o nazwie “Zawiercie – blisko rodziny” (65 głosów), następny był Mural 3 D – z odtworzoną architekturę dawnego Zawiercia – np. kina „Stella” (52 głosy) oraz portret Jarosława Kaczyńskiego na tle biało-czerwonej flagi, a pod spodem napis: Dla Ciebie, Polsko (27 głosów).”

Czy będzie to propozycja “Zawiercie – blisko rodziny”? NIE! Będzie tam „wizerunek Marszałka Piłsudskiego oraz napisy upamiętniające bohaterstwo tych, którzy przelali za Polskę swoją krew”

Mam pytanko, po kiego grzyba było organizować głosowanie, jak i tak propozycje mieszkańców miały wylądować w koszu? Według mnie, początkowo faktycznie na tej ścianie miał znaleźć się mural zaproponowany przez mieszkańców, niestety zamieszanie wokół słynnych drzwi i tłumaczenie, że to inwestycja na 100 – lecie odzyskania niepodległości sprawiły, że będzie tam wizerunek Marszałka. Podkreślam jeszcze raz, moim zdaniem, wizerunek Marszałka Piłsudskiego nie był tam planowany, a został niejako wymuszony przez zamieszanie wokół słynnych drzwi.

Nie mam nic przeciwko upamiętnieniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości wizerunkiem Marszałka, ale czy podobizna Marszałka na ścianie MOPS, to dobry pomysł? No nie wiem.

Tak idę dalej myślami i wyobraźnią, bo można sobie wyobrazić jak w rocznicę odzyskania niepodległości będziemy składać kwiaty pod drzwiami... do...?

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

20:32, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lutego 2018
bambuko

Dopiero co w tygodniu minionym, chwaliłem do znajomego udostępnianie wniosków o informację publiczna na stronie Urzędu Miasta http://www.zawiercie.bip.net.pl/?c=670 , a więc i pośrednio Grima. Nie wiem, czy udostępnianie wszystkich wniosków, to wymóg ustawy, ale wiem że nie wszystkie gminy to robią, a już na pewno w powiecie zawierciańskim ze starostwem na czele. No cóż, pochwała na niewiele się zdała, bo oto natrafiłem na taką perełkę (poz. 29)

WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

Na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej ( Dz.U. z 2016 r., poz.1764) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w następującym zakresie:

Jakie wydatki zostały poniesione przez Urząd Miejski w Zawierciu oraz jednostkę samorządową, którą Urząd Miejski w Zawierciu reprezentuje w 2014 i w 2015 roku w związku z 23 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 11 stycznia 2015 roku: łącznie i w rozbiciu na pozycje.

Poniżej prezentuje odpowiedź tzw. wydziału organizacyjnego:

Pomijając nieporadność zw sformułowaniu pytania, należy stwierdzić, że prezydent gra w bambuko. Odpowiedź winna brzmieć np. „ W 2014 r i w 2015 r w związku z 23 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 11 stycznia 2015 roku UM w Zawierciu nie poniósł żadnych wydatków, lub poniósł, takie a takie wydatki” Co do „jednostki samorządowej, którą Urząd Miejski w Zawierciu reprezentuje” powinno być wystosowane wezwania do wnioskodawcy, o jaką jednostkę/jednostki chodzi, wg mnie prawdopodobnie chodzi o jednostki organizacyjne, lub konkretną jednostkę organizacyjną. Niestety cwaniaczki z organizacyjnego, udają że nie wiedzą o co chodzi. Tak zachodzę w głowę, a w posiadaniu jakich informacji jest UM Zawiercie? Jeżeli o swoich wydatkach, poniesionych, lub nie poniesionych nie ma informacji, to kto ma takie informacje? Może starosta zawierciński, lub myszkowski, może wójt Irządz, albo ksiądz prałat, czy może prezes spółdzielni mleczarskiej. Moim, jak zwykle skromnym zdaniem, już dawno granica śmieszności została przekroczona i UM z prezydentem na czele zanurza się w głąb obszaru burleski.

Obywatel ma prawo błądzić! To rzeczą urzędnika jest właściwe zrozumienie treści pisma, jeżeli to zrozumienie jest możliwe. Obywatel chcąc uzyskać określone informacje nie musi nawet występować do tej instytucji, która jest właściwa do udzielenia żądanych informacji. Mówią o tym dokładnie zapisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego, czyli swoistego pacierza urzędników, chyba że w UM Zawiercie obowiązuje jakiś inny KPA.

Witek i ekipa, chociaż jak twierdzą złośliwi twierdzą Marek i ekipa, z gry w bambuko uczynili sobie ulubiony sport. Tak dla przypomnienia, bambuko, to gra zwana ongiś chruszczówką i wyróżnia się tym, że nie ma reguł, każdy oszukuje jak może.

Jak dla mnie to ta „odpowiedź” podlega skardze do SKO na bezczynność organu.

P.S. To wiecie już ptysie, jaki będzie następny wniosek!

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

20:14, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 lutego 2018
Gra w kulki

To tylko gra! Tylko?

Na www.zawiercianskie.pl ukazał się spis wydatków UM Zawiercie, na sport. Link poniżej.

http://zawiercianskie.pl/sport/wiecej-na-sport-w-zawierciu-przyznano-dotacje-dla-klubow-sportowych-zestawienie/

W 2018 roku władze Zawiercia, na sport wydadzą z kieszeni mieszkańców 900 tys. zł. W porównaniu z rokiem 2016 to wzrost o prawie 100%. Lwia część tych pieniędzy, bo aż 715 tys. zgarną 3 kluby. Nie wiem co to za gra Witka, że na na sport aż taka dotacja? Nie miał bym nic naprzeciw, jakby kasa wydawana była na sport dla młodzieży, szkółki sportowe, a itp. ale sponsoring prywatnych klubów? Tak zastanawiam się, czy ta kasa, to tylko taka „pomoc”, czy może jest tego więcej, np.:

  • kto płaci za, salę, obsługę, prąd itp. podczas meczów

  • kto zajmuje się ochroną, sprzątaniem itp.

  • czy prywatne kluby płacą nie tylko za publiczną halę, ale również za treningi

Tak na szybo nasunęło mi się tyle pytań.

Grać można nie tylko na boisku, pamiętam jak jesienią, lub późnym latem, jeszcze urzędujący prezydent powołał pełnomocnika ds. utworzenia szkoły muzycznej. Było hucznie, flesze i pompa, po czym pełnomocnika odwołano, a sprawa przycichła. Wychodzi na to, że w Zawierciu nie będzie można uczyć się grać na instrumentach muzycznych. Nie dziwi mnie to wcale, bo od lat w Zawierciu rządzą wuefiści, a jeszcze obecny prezydent, nie odstaje od tej tradycji.

Nie umiem oprzeć się wrażeniu, że jeszcze władający miastem prezydent, gra z mieszkańcami tylko w jedną grę, grę w kulki.15:11, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 86