RSS
czwartek, 27 kwietnia 2017
Ekspres w powiecie

Ekspres w powiecie. Mowa o sesji, dzisiejsza sesja trwała krócej niż lekcja w szkole. Jak podaje portal www.zawiecianskie.pl sesja trwała 33 minuty. http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/rekordowa-sesja-rady-powiatu-trwala-33-minuty-zdjecia/ Ja ekspresowo zajmę się odpowiedzią na interpelację Beaty Chawuły, która pytała o powody braku wyłonienia dyrektora ZLA w Zawierciu. Na interpelację radnej odpowiedziała Maria Milejska, oto odpowiedź: Na stronie starostwa umieszczona jest informacja o wynikach. Z niej jasno wynika dlaczego nie został powołany kandydat, jednak odczytam: „ze względu na brak kandydata, który otrzymałby wymaganą liczbę głosów”. Wobec tego będzie ogłoszony kolejny konkurs

Pani Mario Szanowna! Na stronie starostwa umieszczona jest informacja, ale dopiero od wczoraj od godz. 12:36 . http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/res/serwisy/pliki/15198924?version=1.0 Informacja podpisana przez starostę 21 kwietnia, a zamieszczona na BIP 26 kwietnia. Jeżeli została podpisana w piątek, to dlaczego nie została opublikowana w poniedziałek?

Informacja sucho podaje „ze względu na brak kandydata, który otrzymałby wymaganą liczbę głosów określoną w § 14. pkt 1. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą. No i zastanawiam się, gdyż słyszałem, ze komisja głosowała 2 razy, a § 14 wspomnianego rozporządzenia, ma jeszcze punkty, 2,3 i 4 gdzie mowa o trzech głosowaniach. Zasadnym byłoby zapoznać się z protokołem.

Jeżeli chodzi o działania starostwa, to należy podchodzić do nich z dużą doza ostrożności. Co do strony BIP w starostwie, to pozostawia wiele do życzenia, Sauron chroni swoje tajemnice :)

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:50, gabrieldors
Link
środa, 26 kwietnia 2017
Będą inwestycje?

Po raz kolejny odwołuje się do www.zawiercianskie.pl na którym znalazłem artykuł http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/tajwan-zainwestuje-zawierciu-wczoraj-odbylo-sie-spotkanie-zagranicznymi-inwestorami-zdjecia/ a w nim: Przedstawiciel Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce Henry M. J. Chen oraz prof. Yeh – Shin Chu wraz z posłem Waldemarem Andzelem i senatorem Arkadiuszem Grabowskim spotkali się z prezydentem Witoldem Grimem w Agencji Rozwoju Zawiercia. Przedstawiciele Tajwanu zapoznali się z ofertą inwestycyjną Zawiercia. Kolejnym krokiem rozpoczętej właśnie współpracy będzie próba bezpośredniego zainteresowania potencjalnych inwestorów z Tajpej ofertą SAG. W tym celu wymienione zostały kontakty między uczestnikami spotkania.

Pytanie jakie stawia autor jest proste: Czy Tajwan zainwestuje w Zawierciu? Dzięki posłowi Waldemarowi Andzelowi, przed Zawierciem pojawiła się szansa na inwestycje. Nie pewność inwestycji, a szansa na nie. Zachowanie Prezydenta Grima jest co najmniej dziwne. Gościom z Tajwanu, z dumą prezentował kontakty z Chinami, a konkretnie z drużyną sportowa z Chin. Już pal sześć, że to brak szacunku dla obywateli z Tajwanu i wrzucania wszystkich Azjatów do jednego worka. Chiny i Tajwan, to wrogowie, Chiny nie uznały powstania Tajwanu i uważają go za integralna część Chin, a na linii Tajwan Chiny ciągle iskrzy. Panu Prezydentowi Grimowi sugeruję wugooglować np. „stosunki tajwan chiny”

Czy prezentacja na temat kontaktów z Chinami, przedstawiona Tajwańczykom zaszkodzi inwestycjom? Nie wiem, na pewno nie pomoże. Poseł Andzel i Senator Grabowski, odwalili robotę, a jak wykorzysta to Grim, zobaczymy.

Fotki z www.zawiercianskie.pl07:00, gabrieldors
Link
piątek, 21 kwietnia 2017
W niedzielę o 10

W każdym z nas tkwi chęć pomocy, może w niektórych drzemie, ale na pewno tkwi. Spotkajmy się w niedzielę, nie pozwólmy wyprzedzić się w pomaganiu, chociaż przecież to nie konkurencja sportowa. Zwyczajnie idźmy na stadion OSiRu, idźmy z rodzinami i przyjaciółmi, bądźmy tam razem!

16:19, gabrieldors
Link
czwartek, 20 kwietnia 2017
Uzasadnieniowy chłam!

Przeglądając lokalne portale, natrafiłem na taką informację http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zarzad-powiatu-zawiercianskiego-kontra-dyrektor-poradni-ciag-dalszy-sporu/ Pozwolę sobie przytoczyć część wypowiedzi dyrektora PPP Bożeny Gwizdek „Refleksje różne, ale jedna z najważniejszych, która mi towarzyszy: na pewno stanowimy Zespół, w którym ludziom zależy na sobie nawzajem, zależy nam na dobru Poradni – zarówno tych ludzi, którzy tu pracują jak i tych wszystkich, którzy do nas przychodzą. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogły być normalnie pomocne – bo na tym polega nasza praca i na tym chcemy się skupić przede wszystkim” Cieszę się niezmiernie, bo istnieje nadzieja, że do PPP wróci normalność, a słowa Pani Dyrektor, jakże prawdziwe.

O powierzeniu stanowiska dyrektora PPP Pani Bożenie Gwizdek pisałem w Wielkim Tygodniu http://gabrieldors.blox.pl/2017/04/Jest-dyrektor-PPP.html Wtedy pisałem „Chcę wierzyć w dobre chęci Zarządu Powiatu, Bóg mi świadkiem, że naprawdę chcę wierzyć, lecz patrząc na postępowanie niektórych członków Zarządu Powiatu, jestem pełen obaw. Moje obawy maja solidne podstawy po w myśl art. 36a ust. 13 ustawy o systemie oświaty Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na 5 lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny. Ciekawe jakie to uzasadnione przypadki nie pozwoliły Zarządowi Powiatu powierzyć stanowiska dyrektora na 5 lat? Mam uzasadnienie i powiem, że nie podejrzewałem Zarządu Powiatu o taki chłam. Proszę mi wierzyć, nie mam dobrego zdania o tym Zarządzie Powiatu, ale żeby sprokurować takie badziewie?....

Pisane na kolanie, pełne błędów i fajerwerków logicznych rodem ze starej, dobrej szkoły moskiewskiej.

Dziś odniosę się tylko do paru kwestii.

 

Proszę zauważyć, że organ prowadzący, czyli starostwo nie wie jak nazywa się placówka, raz pisze Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, a innym razem Powiatowa Przychodnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

 

W innym miejscu pada stwierdzenie „załoga”, jakby poradnia była czołgiem, czy może statkiem, albo samolotem... w każdym razie tzw. starostwo odlot zaliczyło

No i wreszcie fajerwerki logiczne.

 

Dobra moskiewska szkoła, dawała przykład jak można udowodnić wszystko, teza jest, to i dowody zepniemy. Wspaniale przedstawił to Waldemar Łysiak w swojej książce „Lepszy”, gdzie opisał modelowy materiał dowodowy na dworze Katarzyny II

Lekarza oskarżono, że zorganizował zamach bombowy na carycę i udowodniono mu z żelazną logiką jego czyn. Udowodniono:„… że lekarz ten skonstruował «machinę piekielną», by wysadzić w powietrze pałac Michajłowski. Okazało się wprawdzie, że oskarżony nie zbudował «machiny piekielnej», ale mógł ją zbudować, ponieważ posiadał wszystkie potrzebne ku temu materiały. Wprawdzie żadnych takich materiałów u niego nie znaleziono, ale mógł je zdobyć, gdyż miał szwagra rusznikarza. Co prawda nie posiadał szwagra, albowiem siostra jego była starą panną, ale w każdej chwili mógł ją wydać za mąż. Lekarza słusznie zesłano na Sybir”.

Tyle w temacie, tak wygląda żelazna logika wg Zarządu Powiatu.

P.S.  Pani Bożena Gwizdek, złożyła wczoraj do Zarządu Powiatu, wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, poprzez zmianę treści wydanej Uchwały Nr130/940/17 Zarządu Powiatu Zawierciańskiego z dnia 11 kwietnia 2017 roku, w części dotyczącej okresu powierzenia stanowiska dyrektora.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

14:14, gabrieldors
Link
sobota, 15 kwietnia 2017
Dopóki Ziemia kręci się...

07:04, gabrieldors
Link
piątek, 14 kwietnia 2017
Palmowa promocja.

Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątke wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W Polsce tradycja święcenia palm znana jest od średniowiecza. Tradycja wyplatania dużych palm, znana jest od wielu lat na Kurpiach, czy w górach.

W naszym regionie, okolicy, tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby, używamy borowin, suchych traw itp. Od paru lat w parafii Kroczyce, powstał zwyczaj wytwarzania okazałych palm wielkanocnych i swego rodzaju swoisty konkurs miedzy sołectwami, na największą, najpiękniejszą palmę. BRAWO!!! Pomysł świetny, takie działania, najlepiej promują naszą gminę.06:45, gabrieldors
Link
środa, 12 kwietnia 2017
Jest dyrektor PPP!

Słyszę wciąż i uszom nie wierzę, lecz potwierdza to wzrok wszystko mi... :) Dziś, rzekłbym w trybie nadzwyczajnym, na dyrektora Poradni Psychologiczno–Pedagogocznej (PPP) w Zawierciu powołano Panią Bożenę Gwizdek, co prawda na rok tylko, ale dobrze że przynajmniej na razie, jest dyrektor PPP. Jeszcze wczoraj, na posiedzeniu Zarządu Powiatu, nie dokonano tego aktu, o czym jeszcze napiszę, i takie własnie zachowanie doprowadziło do ekstremalnie absurdalnej sytuacji. Kto sprawował obowiązki dyrektora w PPP? Powinna Pani Śrubarczyk, która do 15 kwietnia jest p.o. dyrektora PPP, ale jest nieobecna, dlatego obowiązki dyrektora wykonuje w zastępstwie kto inny, mimo że dyrektorem formalnym i konkursowym była Bożena Gwizdek. Hmmm, jak mawiali Rosjanie, bez pał litra nie razbieriosz. Czyli był dyrektor bezprawnie odwołany i w tej samej osobie nowo wybrany, jednocześnie był p.o. dyrektora, którego nie było i zastępstwo o ograniczonych uprawnieniach, czyli takie p.o. p.o.

Spór w Poradni Psychologiczno–Pedagogocznej trwa już prawie 2 lata, a od roku opowiedziałem się po jednej ze stron konfliktu. Być może nie mam wystarczających informacji i że tak powiem mogę je źle przetwarzać, ale na tym etapie twierdzę, że wina leży po stronie Zarządu Powiatu, a łamanie prawa przez ZP stwierdził WSA w Gliwicach. Nie rozumiem, nie pojmuję, nie łapię, nie obejmuję tego i co tam jeszcze do głowy przyjdzie, dlaczego w tak głupi sposób Zarząd Powiatu rozpoczął i prowadził tę wojenkę. Dobrze, że chociaż na rok istnieje nadzieja na normalna pracę z poszanowaniem przepisów prawa i z pożytkiem dla dzieci.

Zastanawia mnie, co takiego wydarzyło się od wczoraj, że dziś, niejako naprędce powołano Panią Gwizdek, tak z dnia na dzień, a przez półtora miesiąca jakoś się nie dało. Wydaje mi się, że nie bez znaczenia był dzisiejszy ranny incydent, gdzie dyrektorzy placówek oświatowych, nie mogli dostać się do PPP... Dlaczego? Bo nikt nie otworzył!!! Zrobił się skandal, a odpowiedzialni za niego, urzędują przy Sienkiewicza.

Chcę wierzyć w dobre chęci Zarządu Powiatu, Bóg mi światkiem, że naprawdę chcę wierzyć, lecz patrząc na postępowanie niektórych członków Zarządu Powiatu, jestem pełen obaw. Moje obawy maja solidne podstawy po w myśl art. 36a ust. 13 ustawy o systemie oświaty Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na 5 lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny. Ciekawe jakie to uzasadnione przypadki nie pozwoliły Zarządowi Powiatu powierzyć stanowiska dyrektora na 5 lat? Nie zostawię tej Poradni i będę Zarządowi Powiatu patrzył na ręce!

Podsycanie tej bezsensownej wojenki nikomu nie służy. Bardzo ładna ta wojenka, tylko głupia taka…

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM17:31, gabrieldors
Link
wtorek, 11 kwietnia 2017
Tajwańska SAG?

Pojawia się nadzieja dla zawierciańskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Tak się pięknie składa, że Poseł Waldemar Andzel jest wiceprzewodniczącym Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego, który doprowadził w ubiegłym roku do podpisania ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania, między Polską, a Tajwanem. Pod koniec kwietnia, delegacja z Tajwanu, gościć będzie w Zagłębiu, a konkretnie delegację gościł będzie Starosta Będziński Pan Arkadiusz Watoła. Ktoś mógłby zapytać, a co ma wspólnego z tym zawierciańska SAG? I słusznie, ale ja odpowiadam, otóż Pan Poseł Waldemar Andzel oraz Pan Senator Arkadiusz Grabowski, zaproponowali delegacji owej, aby zapoznała się z warunkami proponowanymi przez SAG w Zawierciu właśnie. Ludziska kochane! Toż to by było cudeńko, nie zawierciańskie zakłady przenoszone do SAG, czyli z Zawiercia do Zawiercia, ale inwestor zewnętrzny z grubym portfelem i to spoza Zawiercia. Nie oszukujmy się, obecny Prezydent Zawiercia Witold Grim, nie miał pomysłu na tę strefę, czy potrafi wykorzystać ten prezent w postaci tajwańskich inwestorów? To już nie do mnie pytanie. No i dla Posła Andzela, wielki szacun!

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

20:48, gabrieldors
Link
sobota, 08 kwietnia 2017
Sam tego chciłeś...

W konstruktywnym wotum nieufności, Prezydent RP przyjmuje dymisję rządu tylko wtedy, gdy część parlamentu, która wystąpiła o wotum nieufności, jednocześnie zgłosiła i uzyskała poparcie większości parlamentu dla kandydata na nowego premiera. Od początku wiadomo było, że nic z tego, więc dlaczego PO pchało się w ten wniosek? Według mnie, na bazie dziwnych sondaży (kopiuj/wklej), które dawały PO szansę na zbliżenie się do poziomu poparcia dla PiS, PO chciała mocnym akcentem zdetronizować PiS w sondażowniach. Partia, która przez 8 lat wspólnie z PSL rządziła Krajem, powinna przygotować się starannie do tego działania. Tymczasem uzasadnienie wniosku, jak określiła to Premier Beata Szydło, było „kopiuj/wklej”. Przewodnicząc PO, liczył na to że Polacy maja krótka pamięć i zapomnieli już rządy PO-PSL, no to się przeliczył Grześ. W swoim wstąpieniu, Jarosław Kaczyński przypomniał to wszystko, czym były te rządy, co reprezentowały i kto był ich beneficjentem, a Sienkiewiczowskie „Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni”, wspaniale podsumowuje wstąpienie Grzegorza Dynd... przepraszam Schetyny. Premier Beata Szydło, również skorzystała z okazji i przypomniała ten „miód” rządów PO-PSL, dlatego podpisuję się w pełni pod słowami Pani Premier „Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!”

 

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

07:47, gabrieldors
Link
czwartek, 06 kwietnia 2017
Bez odpowiedzi...do czasu!

Nie daje mi spokoju kwota 444 578,49 zł. jaką Powiat Zawierciański musiał zwrócić, czy tez musi zwrócić w w wynik stwierdzenia nieprawidłowości podczas realizacji projektu „Infrastruktura Informacji Przestrzennych Powiatu Zawierciańskiego jako narzędzie wzrostu efektywności funkcjonowania samorządu powiatowego” Pytał o to radny Rok, ale najzwyczajniej w świecie, przepraszam za kolokwializm, Zarząd Powiatu „olał” jego interpelację. Poniżej podaję treść interpelacji i odpowiedź.

 

Jak Państwo widzą, odpowiedź w ogóle nie uwzględnia pytania nr 4. Jednak chciałbym poznać odpowiedź, dlatego dziś pokuszę się o pytania publiczne i noszę się z zamiarem wystąpienia wnioskiem BIP.

W związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi podczas realizacji projektu „Infrastruktura Informacji Przestrzennych Powiatu Zawierciańskiego jako narzędzie wzrostu efektywności funkcjonowania samorządu powiatowego” zasadne są poniższe pytania:

  1. Czy i kiedy została zwrócona korekta finansowa, nałożona na beneficjenta – Powiat Zawierciański i jaka była całkowita kwota tej korekty oraz jaka była jej procentowa wartość w stosunku do wydatków kwalifikowanych

  2. Kto z ramienia Zarządu Powiatu sprawował nadzór nad w/w projektem

  3. Kto był koordynatorem projektu

  4. Kto odpowiada za nieprawidłowości stwierdzone w w/w projekcie, które skutkowały nałożeniem korekty finansowej na beneficjenta – Powiat Zawierciański

  5. Jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec osoby/osób, które odpowiadały za powstanie nieprawidłowości w w/w projekcie

  6. Czy zgodnie z obietnicą wyrażoną w piśmie z dnia 14-04-2015 r. nr BR.0003.005.2015.AB ORP.IV.ZD-133/15, podpisanym przez Cezarego Barczyka, zostały podjęte kroki, zmierzające do tego, aby osoba czy firma odpowiedzialna za uchybienia skutkujące koniecznością zwrotu środków poniosła z tego tytułu konsekwencje. Jeżeli takie kroki zostały podjęte, to jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec osoby czy firmy odpowiedzialnej za uchybienia skutkujące koniecznością zwrotu środków.

P.S. W sprawie dotyczącej usuwania tzw. śniegołamów w miejscowości Kroczyce, będę musiał wystąpić o skany dokumentów do starostwa, wiem już czego mam żądać.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

17:35, gabrieldors
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 69