RSS
sobota, 22 listopada 2014
Układanki

Układanki w powiecie trwają. Główny rozgrywający to PSL. W obiegu pojawiły się różne konstelacje, niektóre tak nieprawdopodobne, jak wyniki wyborów :). Na razie trwa przeciąganie radnych, Największy ruch jest między PSL i NAW, wiem o co najmniej dwóch „transferach”. Z PSL do NAW miał przejść Szczygłowski, czemu mnie to nie dziwi, a z NAW do PSL Milejska, jeżeli prawdą jest, że na Milejską naciskał NAW, aby zrezygnowała z mandatu na rzecz Rozlacha, to ja usprawiedliwiam, jeżeli mieszkańcy chcieli by Rozlacha, to by na niego zagłosowali. „Urabianie” radnych elektów trwa.

Ciekawe gdzie odbędzie się sesja rady powiatu? Dlaczego to takie ważne? Lider NAW ma zakaz przebywania na terenie budynku starostwa. Jeżeli by sesja została zwołana gdzie indziej niż w starostwie, była by to farsa, ale do tego powinniśmy się już w Zawierciu przyzwyczaić :) Obserwował będę, czy w zawiadomieniu o sesji będzie klauzula „w Starostwie Powiatowym w Zawierciu, ul. Sienkiewicza 34, sala nr 317 (III piętro)”

W mieście przygotowania do II tury, ale takie jakieś ospałe. Wygląda na to, że kandydaci są już dogadani na zasadzie „jak ty, to ja wice, a jak ja, to wice ty”. Chociaż myślę, że Kozieł pogodził się już z przegraną i zadowolony jest, że wickiem będzie.

W Ogrodzieńcu tez II tura, tu obstawiam Pilarczyk-Sprychę, a w Porębie Spyrę

Ceterum censeo PZD esse delendam 

07:06, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 18 listopada 2014
Na gorąco III

Poszła wieść, że koalicja w powiecie to PSL+PO+SLD. Wszyscy patrzą i podziwiają :)

A z boku podchody do PSL+NAW+SLD, podobno czekają tylko na wyniki do sejmiku, jeżeli będzie po myśli PSL, druga wersja zostanie sfinalizowana.

W Ogrodzieńcu II tura, sądzę że dojdzie tam do zmiany burmistrza, podobnie zresztą jak w Porębie. Będzie to miało ożywczy efekt dla funkcjonowania tych samorządów.

W Zawierciu na pewno zmiana, ale to widzieliśmy przed wyborami, potrzebna jest nie tyle zmiana prezydenta ile zmiana polityki prezydenta. Jeden z kandydatów zapowiedział kontynuację.

O nazwiskach później.16:37, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 listopada 2014
Na gorąco II

Wyniki na wójta w gm. Kroczyce:

Stefan Pantak - 2105 głosów – 69,56%

Gabriel Dors - 671 głosów – 22,18%
Aneta Głażewska - 250 głosów – 8,26%

W pierwszej turze zdecydowanie wygrał Pantak, jeszcze raz gratuluję!

 

Wyniki na burmistrza w gm. Pilica:

Artur Janosik ponad 2700 głosów.

Michał Otrębski ponad 1700 głosów.

Gratuluję Artur!
Dogrywka gm. Ogrodzieniec, Mikulski/Pilarczyk-Sprycha i Poręba Śliwa/Spyra.

Szczekociny – Dobrzyniewicz

Łazy – Kaczyński

Włodowice – Szmukier

Zawiercie Beacie brakło 190 głosów do II tury w której zmierza się Grim i Kozieł

Podział mandatów w radzie powiatu (nieoficjalne) POPRAWIONE
PSL- 7

NAW – 6

PO – 5

PiS – 3

SLD – 3

MU -1

Zaskoczenie, wynik PSL, w najlepszym dla nich wariancie dawałem im 4 mandaty

Potencjalne koalicje po wynikach oficjalnych.17:07, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
Na gorąco

Gratuluję wszystkim nowym/starym radnym, oraz tylko nowym objęcia mandatu.

Gratuluję również Stefanowi Pantakowi zwycięstwa w wyborach na wójta Gminy Kroczyce.

Reszta komentarzy tak jak w tytule "na gorąco" :)

05:52, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
piątek, 14 listopada 2014
wyborcze zaPiSki the end

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.


Beata Chawuła jest również kandydatką do Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie zajmuje miejsce 1, a do Rady Powiatu 2Jakbym miał odpowiedzieć na pytanie, kto był twarzą mojej blogowej kampanii, to bez wahania odpowiedziałbym, że Beata Chawuła. Dziwne? Nie, bardzo naturalne. Beata moją koleżanką jest i nie mówię tu o koleżeństwie partyjnym. Samo koleżeństwo nie skłoniłoby mnie jednak do promowania, trzeba mieć jeszcze to „COŚ” i Beata to ma. Jeżeli bym tylko przez moment miał wątpliwości, co do predyspozycji Beaty jako prezydenta Zawiercia, odpuściłbym! Nie mam wątpliwości, że nadaje się na prezydenta, podobnie jak nie mam wątpliwości, że ma olbrzymie szansę zostać nim. Ponadto uważam, że tylko Jej zwycięstwo gwarantuje pchnięcie Zawiercia na tory rozwoju i sprawi, że mieszkańcy nie będą oglądać swoich przedstawicieli w głównych stacjach telewizyjnych, w dość krępujących sytuacjach. Czy gwarantuje to faworyzowany przez wszystkich Grim? Czego można spodziewać się po zastępcy, jak nie kontynuacji jego polityki, zwłaszcza że nigdy nie odciął się od niej.

Jeżeli miałbym wybrać jeden symbol kampanii, wybrałbym mój baner z Beatą. Banery pojawiły się już we wrześniu i że tak powiem wisieliśmy sami :)


W tej kampanii przeprowadziłem wiele wywiadów, ale też ze mną przeprowadzono dwa. Jeżeli miałbym wybrać jedno pytanie i odpowiedź, to bez wątpienia byłoby to:

Red. Ubiega się Pan o fotel Wójta Gminy Kroczyce oraz o mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego, skąd ta konstelacja?

Gabriel Dors Jeżeli chce się coś zrobić dla gmin naszego powiatu, to albo trzeba stanąć na czele którejś z nich, albo być tam gdzie dzielone są pieniądze. Tak się składa że to właśnie w samorządzie wojewódzkim dzielone są środki wykorzystywane w gminach. Inna konstelacja nie wchodziłaby w rachubę.

Prezentowałem również moich znajomych, którzy ubiegają się o mandaty radnych, życzę im samych sukcesów!

Na koniec chcę podziękować wszystkim, którzy mi pomagali i przeprosić tych, którym pomoc nie mogłem. Dziękuję i przepraszam.

Jeszcze apel. Proszę o udział w wyborach! Zapewne większość z Was ma już swoich upatrzonych kandydatów, zapewne wie co zrobi i jak zagłosuje i dobrze, tylko należy wyjść z domu i wrzucić swój głos do urny.

Aktualne hasło:

Odejdź od telewizora,

pomyśl o wyborach.

Poproś koleżankę, zabierz przyjaciela,

razem zagłosujcie na Gabriela

 

 

Ceterum censeo PZD esse delendam 

 17:28, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2014
wyborcze zaPiSki V

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.


Beata Chawuła jest również kandydatką do Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie zajmuje miejsce 1, a do Rady Powiatu 2Na finiszu już. Rozmawiałem dziś z konkurentem, podkreślam, konkurentem, nie wrogiem. Kilka zdawkowych zdań, coś o zadłużeniu i kulturalnej kampanii, a na koniec „powodzenia” ale nie w wyborach akurat :). Od jednego z mieszkańców Pradeł słyszałem, tekst odnośnie Browarku „skoro Pantak rozdał już latarki, to niech jeszcze zadba o suchą stopę, niech wszystkim mieszkańcom kupi gumiaki” machnął ręka i dodał „patrz dwudziesty pierwszy wiek, a on sobie j.ja robi z ludzi” Nawet nie będę tego komentował, ot cała prawda.

Kandydat do rady powiatu z Pilicy, kumpel wodnika, czy też bębniarza, też wycwaniakował, że ten cały NAW może być źle postrzegany i tera to łon ma plakaty bez NAW, nawet nie ma na nich, z czego to łon startuje. No cóż, może w niedzielę zdecyduje się z czego startuje, a może nawet już w SOBOTĘ.

Wczoraj widziałem plakaty Otrębskiego, naprawdę któś domalował KWW porozumienie ludowo samorządowe, albo tak jakoś, może to bibliotekarka? Swoja drogą gratuluję, jeszcze burmistrzowi, merytorycznych doradców, wywaliłbym ich na zbity pysk!

W wyborach prezydenckich w Zawierciu będzie II tura, największe szanse wejścia ma Beata i Witek, niektórzy twierdza, że jeszcze Marek, no nie wiem.

Ciągle zachodzę w głowę, dlaczegóż to miłościwie panująca PO, nie wystawiła kandydata na prezydenta z PO, tylko z KWW coś tam? Doszedłem do wniosku, że nie mają odpowiednich ludzi. Na listach Platformy ze zdumieniem odnalazłem Łukasza Konarskiego. Myślałem, że Kleszczewski zawsze będzie go tępił – chyba to wynik desperacji PO. Konarski trudny charakter ma, ale był już radnym i na samorządzie się zna, o nawet mi się rymło, no cóż, nie mój cyrk nie moje małpy.

Z kim rozmawiam, każdy twierdzi że jego ugrupowanie zdobędzie tyle mandatów, że Rada Powiatu Zawierciańskiego w tej kadencji będzie liczyła 50-ciu radnych. No cóż mnie pozostaje życzyć wszystkim, aby szczęście uśmiechnęło się do nich i to niekoniecznie w wyborach?

Aktualne hasło:

Świątek, piątek i niedziela

Popieramy Gabriela

 

 

 

Ceterum censeo PZD esse delendam 

20:34, gabrieldors
Link Komentarze (6) »
środa, 12 listopada 2014
KANDYDACI II

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.


Beata Chawuła jest również kandydatką do Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie zajmuje miejsce 1, a do Rady Powiatu 2

Prezentuję dalszą cześć kandydatów do Rady Powiatu Zawierciańskiego, oczywiście tylko tych którzy chcieli być prezentowani na moim blogu. Tym razem to będą okręgi 3, 4 i 5. 

Okręg Nr 3 obejmujący gm. Pilica i Ogrodzieniec

Sylwia Owcarz, miejsce 7


Społeczeństwo jest zmęczone obecną sytuacją panującą w polityce, w której poszczególne osoby nie mają konkretnego planu w jaki sposób rządzić państwem, wysłuchiwać ludzi, być otwartym na ich propozycje, projekty, które mogą służyć dobru publicznemu. Jest wiele dziedzin, które wymagają zmiany, nowych pomysłów, kreatywności, mam tu na myśli środowisko, infrastrukturę oraz edukację. Mam wrażenie, że większość osób przestał interesować głos społeczeństwa, który wyznacza zakres zmian w powiecie.

Barbara Laskowska, miejsce 4


Z wykształcenia jestem filozofem w zakresie pedagogiki. Przywiązana do swojej miejscowości i okolicy i nie wyobrażam sobie zmiany miejsca zamieszkania na dłużej. Tutaj mieszkam i chciałabym coś zrobić pożytecznego dla tej wspólnoty. Od kilku lat jestem pszczelarką, a obecnie również sekretarzem Koła Pszczelarzy w Pilicy. Dbanie o infrastrukturę nie musi być powiązane z wycinką drzew. Z zazdrością przejeżdżam przez inne miejscowości wiosną i nie mogę się napatrzyć na kwitnące różnokolorowo ulice. Niektóre drzewa zakwitają dopiero po dwudziestu latach. Najwyższy czas coś zrobić, choćby dla innych pokoleń.

Adam Gielarowski, miejsce 1

 

Okręg Nr 4 obejmujący gm. Żarnowiec, Szczekociny i Irządze

Paweł Sokół, miejsce 1


Wspólnie z żoną prowadzę 18 hektarowe gospodarstwo rolne. Z wyboru zostałem rolnikiem, lecz moją pasją jest historia . Chciałbym aby nasze starostwa]o zajęło się tym, co jest naprawdę ważne dla mieszkańców. Chodzi o proste sprawy, drogi po których jeździmy, szpital w którym się leczymy, czy też szkoły w których uczą się nasze dzieci. To są proste i jednocześnie ważne sprawy.

Anna Łapaj, miejsce 2


Dla mnie liczy się systematyczna praca, bez systematyczności nie poradziłabym sobie w prowadzeniu gospodarstwa i pracy zawodowej, nie mówiąc już o działalności społecznej w KGW. W radzie powiatu, chce łączyć, a nie dzielić. Kwestia dróg, szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz lecznictwa, będzie dla mnie najwyższym priorytetem.

Radosław Stefański, miejsce 3


Pracuję w PSP oraz prowadzę działalność gospodarczą. Widzę wiele spraw dotyczących bezpieczeństwa, które należy poprawić, chcę w tym uczestniczyć. Sprawa infrastruktury drogowej, winna być priorytetem dla każdego radnego, bez przemieszczania się ni ma życia, a nie ma przemieszczania się bez dróg, to proste.

Okręg nr 5 obejmujący Kroczyce, Włodowice i Porębę

 

Bożena Szydlik, miejsce 1


Staram się rozwiązywać problemy, bez niepotrzebnych emocji. Jako że pracuję w Szpitalu Powiatowym, żywo interesuje się jego problemami i uważam że przy odrobinie dobrej woli wszystkich opcji możliwa jest jego naprawa. Do życia nastawiona jestem pozytywnie, a w obecnej sytuacji każdemu z nas przyda się zastrzyk pozytywnej energii.

Arkadiusz Spera, miejsce 2


Jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jako oficer Państwowej Straży Pożarnej, pełnię służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Zawierciu na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Moim priorytetem jest poprawienie systemu zarządzania kryzysowego, by funkcjonował w sposób zapewniający szybką i efektywną likwidację zagrożeń a mieszkańcom naszego powiatu zapewniał spokój i bezpieczeństwo.

Jolanta Janoska, miejsce 4


Zawsze wierzyłam i wierzę w możliwość kształtowania rzeczywistości wokół nas. Uważam, że każdy kto dąży do jakiegoś celu może go w znacznym stopniu zrealizować, dlatego jako radna dołożę wszelkich starań, aby zadbać o nasze wspólne sprawy. Szkoła, praca, realizacja wielu projektów, w tym finansowanych ze środków UE pozwoliły mi poznać na czym polega tak naprawdę samorząd, na czym polega pomoc potrzebującym, jak należy wywiązywać się z powierzonego zaufania. Pragnę wykorzystywać swoje doświadczenia w działaniu na rzecz naszej małej Ojczyzny.

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:57, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 listopada 2014
KANDYDACI

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.

Prezentowałem kandydatów do Rady Miasta Zawiercie, oczywiście tych, którzy zwrócili się do mnie. Teraz czas na powiat, w każdym okręgu, a jest ich 5, zaprezentuję kandydatów, którzy chcieli pojawić się na moim blogu. Kandydaci wszyscy są z listy nr 3, a jest to lista PiS, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Na początek 2 okręgi, następne 3 niebawem.

Okręg Nr 1 obejmujący Zawiercie.

Beata Chawuła na liście zajmuje miejsce 2. Specjalnie nie muszę prezentować kandydatki, jest również naszą kandydatką na Prezydenta Zawiercia.


Kazimierz Orman, miejsce 6


Mieszkam i pracuję w Zawierciu, nie tylko pracuję, ale tez daję pracę, jestem przedsiębiorcą. Chciałbym aby nasz powiat faktycznie był bramą na Jurę, aby było to miejsce, do mieszkania, do pracy, po prostu do życia

Paweł Ziora, miejsce 11, łatwo zapamiętać, bo takie jak moje do sejmiku :)


Wszystko co ważne i najlepsze w moim 41 letnim życiu łączy się z Zawierciem. Od narodzin, poprzez szkołę, pierwszą pracę, ślub z moją żoną Grażyną i narodziny już 16 letniego syna Bartłomieja. Za państwa aprobatą teraz ja pragnę zrobić coś słusznego i dobrego dla Zawiercia

Jan Oruba miejsce 16


Jestem prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomrożycach. Jako strażak ochotnik uczestniczyłem w wielu akcjach ratunkowych jak i profilaktycznych i edukacyjnych. Organizujemy corocznie szereg wydarzeń dla dzieci w ramach uroczystości miejskich i współpracy z samorządem. Wiem, że moje wykształcenie, wiedza i umiejętności pozwolą mi należycie reprezentować Państwa interesy w Radzie Powiatu ZawierciańskiegoOkręg Nr 2 obejmujący gm. Łazy

Krzysztof Furman, miejsce 1


Mam 46 lat, żonaty, ojciec dwóch synów. Z wykształcenia Inżynier z zawodu doświadczony Manager w Firmie Finansowej. Jestem osobą, która myśli poważnie myśli o przyszłości, planuje zadania i skutecznie je realizuje osiągając zamierzone cele. Zawsze otwarty na problemy drugiego człowieka. Moim atutem i siłą jest, umiejętność przekonania innych do słusznych spraw. Moje wady, zapominam o zegarku i pracuję.

Danuta Wilk, miejsce 2


Postrzegam powiat zawierciański przez pryzmat gminy Łazy. Tu mieszkam i wiem z czym borykają się nasi mieszkańcy. Nie obiecuję bzdur, chciałabym aby o naszym powiecie było głośno i to niekoniecznie w takim kontekście jak ostatnio.

Paweł Koza, miejsce 8


Jest sporo spraw w naszym regionie, którymi powinniśmy się zająć. Drogi- infrastruktura, służba zdrowia, wsparcie dla lokalnych, rodzimych przedsiębiorców, wsparcie dla szkół i promocja edukacji jako wartości. Tworzenie miejsc pracy to zadanie dla tych przedsiębiorców i także dla państwowych/zawierciańskich, które funkcjonują nadal i będą funkcjonować- taka specyfika regionu i kraju w którym żyjemy.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

20:59, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 listopada 2014
wyborcze zaPiSki IV

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.


Beata Chawuła jest również kandydatką do Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie zajmuje miejsce 1, a do Rady Powiatu 2Za tydzień będziemy znać wyniki wyborów samorządowych, ale to za tydzień, teraz codzienność. Za cholerę nie mogę pojąć o co chodzi z tym Grimem. Nie wiem, czy Grim wstydzi się PO i startuje z własnego komitetu? Raczej nie, chodzi chyba o oszukanie wyborców, taki trik ma być. Patrzcie ja nie z PO! Ale zaraz, zaraz powie ktoś, przecież Ty cwaniaczku z PO do powiatu. A tak, no tak, ale ja tylko tak troszeczkę, ale właściwie to ja z KWW coś tam na prezydenta. Platforma nie wystawiła kandydata? No nie to Grim jest kandydatem PO! Tylko że łoni tak trochę się wstydzą, nie chodzi mi że są wstydliwi, tylko że jednej stronie jest wstyd za drugą. No tak, ale kto tu stroną, jak to wszystko PO? Chyba muszę szarpnąć coś mocniejszego, bo nie rozumiem :) Sama sytuacja jest dziwna. W Zawierciu, opozycyjna do Ryśka Platforma, popiera współpracownika Ryśka i jednocześnie jego byłego zastępcę, a jaka jest różnica między nim? Złośliwi mówią że nawet jednego geriatrę mają.

Jeden z kandydatów do rady powiatu miał hasełko „po co kraść skoro można uczciwie” i dalej ani mi się pisać nie chce.

SLD robi jakąś niemrawa kampanię, tak jakby nie wierzyli, że można wygrać, albo wierzą że wszystko już dograne. Jak chwalił się jeden NAWowiec koalicja już dograna. A co będzie jak NAW, SLD i PSL przerżną wybory? Z tego co wiem to niedźwiedź jeszcze po lesie chodzi :)

Kampania NAW przyspieszyła, moim zdaniem nic nie pomoże i obserwujemy ostatnie tchnienia tego tworu

Otrębski z Rozlachem kazania w kościele głoszą, że oto ześle nam pan...Otrębski solary na gminę Pilica, i to zaraz po tym jak w nocy wszystkie plakaty przemaluje, razem z panią bibliotekarką :) No kurcze zaś ta moja polszczyzna paskudna, chodzi mi oto, że nie będzie malował bibliotekarki oczywiście, a z nią te plakaty malował będzie, no! Oj ciekawa ta gmina jest, jeszcze raz dziękuję Pani Kasiu!

Zachęcam do wejścia na stronę www.spera.com.pl 

Ceterum censeo PZD esse delendam

05:58, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 listopada 2014
wyborcze zaPiSki III

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie, stanowczo i niezmiennie popieram Beatę Chawułę.


Beata Chawuła jest również kandydatką do Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W wyborach na Prezydenta Miasta Zawiercie zajmuje miejsce 1, a do Rady Powiatu 2W dniu Wszystkich Świętych, na cmentarzu w Kroczycach jedna z kandydatek na radną, nie powiem gdzie kandyduje, rozdawała cukierki na cmentarzu zachęcając do oddania głosu na nią właśnie. Trudno muszę to powiedzieć, robieniem tego typu kampanii zasłużyła na miano HIENY CMENTARNEJ.

Pantak latarki rozdaje. Mieszkańcy Browarku odebrali to, jako naigrawanie się z nich. Brak oświetlenia ulicznego mają im zrekompensować latarki?

Otrębski startuje na burmistrza miejscowości Pilica :) Dostałem fotkę plakatu, gdzie jak byk stoi „kandydat na burmistrza Pilicy”. Plakat sprzed kilku kampanii, bez oznaczenia komitetu, pochytrzył cwaniaczek czterech stów, nie dziwi mnie to bo już wcześniej wydał gazetkę na koszt mieszkańców.

Rozlach przekwalifikował się z „Wodnika” na ,, Perkusistę” wraz z Obrębskim uczestniczą w spotkaniach podczas prób orkiestry dętej w Dzwono- Sierbowicach. Tak nawiasem mówiąc, będe musiał Pani Jurczak kupić czekoladki, bez niej nie zainteresowałbym się gminą Pilica, a tam kfjotki jak w gminie Kroczyce.

Jeden SB-k wstydu nie ma i łazi po gminie skamląc o głosy.

Widziałem dziś banery kandydatów PSL na remizach w gm. Żarnowiec, a dwie z nich są siedzibami obwodowych komisji wyborczych.

W Zawierciu banerów tak naćkane, że straciły czytelność, trza wymyślić cóś nowego.

A kandydat do sejmiku z list PiS, niejaki Gabriel Dors to..... a nie, to by było na mnie :)

Miłego weekendu!

Ceterum censeo PZD esse delendam 15:02, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
Skopiuj CSS