RSS
sobota, 25 lipca 2015
Prawo do zasiłku

W ubiegłotygodniowym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego pojawił się artykuł o chorobie ex starosty zawierciańskiego Rafała Krupy, a właściwie nie tyle o chorobie ile o chorobowym. Okazuje się że były starosta od opuszczenia stołka starosty, czyli od końca listopada przebywa na zwolnieniu lekarskim i ZUS wypłaca mu 80% pensji starosty. No cóż, choroba nie wybiera i żadne stanowisko, czy ex stanowisko nie ustrzeże przed nią, tylko co to za choroba, która nie pozwala pracować, a jednocześnie umożliwia aktywne pełnienie funkcji radnego powiatowego? Rafał Krupa nie może pracować i jednocześnie jest bardzo aktywnym radnym, zabiera głos na, chyba każdej sesji, stawia pytania, krytykuje, prosi o wyjaśnienia. http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2500 Oglądałem wideo z ostatniej sesji, Rafał jest przygotowany, swoje interpelacje czyta z tabletu.


I dalej urwał nać nie wiem co za choroba nie pozwala pracować, a jednocześnie umożliwia czynne pełnienie funkcji radnego. Na pewno nie jest to brak kończyny dolnej, gdyż wtedy ZUS natychmiast odebrałby mu zasiłek chorobowy, jak w przypadku matki małej dziewczynki. Kobieta z powodu choroby nowotworowej straciła nogę, ZUS przyznał jej rentę czasową i …. po powtórnej komisji lekarskiej kobieta straciła rentę, bo lekarz,tfu, orzecznik stwierdził, że ma przecież dwie zdrowe ręce. http://www.fakt.pl/polityka/zus-odbiera-ludziom-renty,artykuly,561015.htm


Nie wiem jakie prawo i procedury obowiązują w ZUS. Nie wiem, czy ex starosta powinien otrzymywać zasiłek chorobowy czy nie. Nie wiem również jaka to choroba uniemożliwia pracę i jednocześnie pozwala na aktywne uczestnictwo w sesjach i komisjach Rady Powiatu. Wiem jedno, Rafał Krupa jest osobą publiczną, byłym starostą i dlatego jemu można mniej.

O chorobowym Rafała słyszałem już wcześniej, ale na jego profilu fb pojawiła się informacja że zaczął pracę jako wykładowca, trener na Uczelni Łazarskiego - Zarządzanie w Placówkach Ochrony Zdrowia . Na profilu Rafała Krupy https://www.facebook.com/kr.rafal/about taka informacja istnieje do dziś. Teraz nie wiem, może to był kamuflaż?

Jeszcze parę słów o ZUS w świetle obu przypadków. Z jednej strony kobieta z widocznym kalectwem z drugiej żwawy i aktywny młody mężczyzna, który aktywnie uczestniczy w sesjach i komisjach rady powiatu. No już nie wiem co o tym sądzić!!! :(

P.S. Żadna choroba nie jest przyjemna, żadna! Żadna choroba nie jest powodem do kpin, niezależnie kogo dotyka. Każdy ma prawo bronić się przed nią w każdy możliwy sposób i każdemu którego dotyka szczerze życzę zdrowia, dlatego również zdrowia życzę Rafałowi Krupie. Jednocześnie wyrażam obawę, czy aby aktywność sesyjno-komisyjna radnego nie wpłynie negatywnie na jego stan chorobowy.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

08:22, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lipca 2015
Co jeszcze?

To już drugi raz gdzie Pani Premier Ewa Kopacz (PEK) reklamuje sieć sklepów, nie wiem, liczy na datki czy co? http://parezja.pl/byla-biedronka-czas-na-alme-premier-kopacz-znow-sie-kompromituje/  Kiedy jakiś wynajęty specjalista komentował projekt PiS opodatkowania hipermarketów, użył „argumentu”, że jeżeli zostaną te sklepy opodatkowane, to wzrosną ceny, a więc uderza to w najuboższych. Odpowiem krótko, chce być zwolniony z podatku, a deklaruję że obniżę ceny co najmniej 5 % :) Innym pseudo argumentem, jest utrata miejsc pracy. Kpina, ludzie nie będą kupowali w hipermarketach, to będą kupowali gdzie indziej, jeżeli tam spadnie, to gdzie indziej musi wzrosnąć. Szacuje się że 1 pracownik w sklepie wielkopowierzchniowym zatrudniany jest na 100 tys zł obrotu, a w tzw. sklepach osiedlowych co najmniej dwóch, to gdzie ten wzrost bezrobocia?

W ostatni weekend , dała popis narzucania się, przede wszystkim wyborcom. Oglądałem wstawkę z meczu koszykówki i twierdzę że PEK była równie nienaturalna jak podczas wizyty w Berlinie, gdzie była naprowadzana przez Merkel.


Co by nie mówić o Tusku, to ten jednak wyglądał naturalnie. Zostaliśmy uraczeni fotkami ze spływu Dunajcem, a jak, teraz to w celu poprawy wizerunku PEK, manifestując swoje zaangażowanie w obronę zwierząt pociągnie wóz z turystami na Gubałówkę. Niech specjaliści od wizerunku założą jej chociaż jakieś pepegi, bo będzie wyglądała równie ciekawie jak na plaży, gdzie zaprezentowała się w pantoflach.


To nachalne narzucanie się wyborcom staje się żenujące, zaglądanie do kotleta http://pikio.pl/ewa-kopacz-agituje-w-pociagach-zachwyt-nad-kotletem-hitem-video/, stawianie loda http://pikio.pl/kopacz-stawia-loda-ministrowi-internauci-znowu-sie-smieja-video/

czy udawany żal z powodu braku kaszanki http://wpolityce.pl/polityka/258414-nie-ma-lekko-kolejne-problemy-w-podrozy-pani-premier-ewa-kopacz-chcialam-zjesc-tu-kaszanke-ale-nie-bylo. Do wyborów mamy jeszcze 3 miesiące, tak się zastanawiam co jeszcze jest wstanie zrobić PEK

Ceterum censeo PZD esse delendam

18:10, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2015
Wjazdowy Rząd

Myślałem że przypadek posiedzenia rządu w Katowicach z programem dla Śląska, będzie wyjątkiem, bo chodziło o pijarowską zagrywkę mająca na celu przykrycie konwencji programowej PiS. No ale gdzie tam! Tera „obradowali” w Łodzi i od razu srututu obietnica obwodnicy. O tak sobie myślę, może by zjechali do Zawiercia, też może byłaby obietnica obwodnicy, no pewnie żeby ja nie wybudowali, ale obietnice by dali :)

O cholera! Tera to już do wyborów będą jeździć i obiecywać, co tylko ślina język przyniesie. Co mogą obiecać? Wszystko i wszędzie, oczywiście będą to projekty, bo koalicja PO-PSL po ośmiu latach rządzenia, może przedstawić tylko projekty.

W Krakowie, w celu poprawy atrakcyjności turystycznej, przedstawią projekt budowy wielu nowych zabytków.

W Poznaniu (nie)rząd przedstawi projekt zmiany konstytucji, aby w herbie Polski znalazły się poznańskie koziołki.

W Gdańsku zostaniemy poczęstowani projektem ratowania stoczni i zostanie przedstawiony projekt umowy, jaką we śnie, zawarła Pani premier z kapitanem Nemo na remont Nautilusa.

(Nie)rząd odwiedzi wiele miast i złoży wiele obietnic, a objazd zakończy uroczystą kolacją w Warszawie, która odbędzie się u Sowy ...

Tak będą wycieczkować PO Kraju, a efekt? Efektem tego będą tylko dodatkowe wydatki i wysiłek organizacyjny BOR. Tych ministrów trzeba jakoś dowieź, trza im zapewnić ochronę, trzeba zabezpieczyć budynki, które na co dzień nie posiadają takich zabezpieczeń. Tylko nikogo to ie interesuje, to są drobiazgi, a stawką jest być, albo nie być. Moim zdaniem nic im nie pomoże, są na równi...

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:53, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 13 lipca 2015
Prognoza

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich popełniłem taki oto wpis:http://gabrieldors.blox.pl/2015/05/Druga-tura-za-progiem.html poniżej prezentuję jego fragment.

Przed pierwsza turą, kolega zadał mi pytanie : jak sądzisz, kto wygra”, wtedy odpowiedziałem, że II tura jest pewna, a w niej zwycięstwo Dudy nie niemożliwe, kiedy rozmawialiśmy dzisiaj (poniedziałek), przypomniałem mu te rozmowę i dodałem, że teraz to zwycięstwo jest prawdopodobne. Nic nie jest pewne, dlatego mówię że jest prawdopodobne, ba, nawet bardzo prawdopodobne.

Za 3 miesiące idziemy na wybory parlamentarne, tu też pokuszę się o prognozę widzianą moimi subiektywnymi oczyma. Uważam że zwycięstwo PiS jest bardzo prawdopodobne, a zwycięstwo dające możliwość samodzielnych rządów nie niemożliwe.

Nic nie jest pewne i dane raz na zawsze, a o każda wygraną trzeba walczyć!

W sosnowieckim okręgu wyborczym wybieramy 9-ciu posłów. Moim zdaniem podział mandatów będzie następujący

PiS – 4, PO – 2 lub 3, Kukiz(owcy) – 2 lub 1, Lewica, jeżeli przekroczy w Kraju 5%-1

Ceterum censeo PZD esse delendam

18:45, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lipca 2015
OBROŃCZYNI

No nie rozumiem do jasnej cholery, dlaczego szefowa rządu Mojego Kraju, z taką determinacją, broni właścicieli hipermarketów, przed płaceniem podatków nie rozumiem i już! Co powoduje, że premier Mojego Kraju, jest taką żarliwą obrończynią tych firm? http://niezalezna.pl/68746-kopacz-broni-hipermarketow-i-reklamuje-biedronke-nawet-krasko-nie-wytrzymal Te placówki handlowe chcą u nas tylko jednego, klienta! Nic nie produkują, nie inwestują w nasz rozwój, one tylko pośredniczą w sprzedaży, a zyski transferują za granicę i tam płacą podatki. Ktoś powie, skoro wysyłają zyski za granice, to przecież u nas muszą zapłacić podatek Nic bardziej mylnego! Wyobraźcie sobie firmę posiadająca sieć hiper i supermarketów np. w Niemczech, tzw. spółka-matka. Firma taka powołuje spółkę-córkę w Polsce, ta zarabia na sprzedaży towaru i wypracowuje zysk, powiedzmy 5 mld zł i powinna zapłacić 19% podatku CIT, który wyniósłby prawie 1 mld zł (0,95 mld). Tymczasem spółka-matka, opracowuje np. nowy znak graficzny, którego przygotowanie i wdrożenie kosztuje kilka tys. zł. i następnie sprzedaje ten znak spółce-córce za, uwaga, 5 mld zł. Zysku nie ma, a kasa wędruje do kraju w którym zarejestrowana jest spółka córka.

Ewa Kopacz straszy również przedsiębiorców, że zwiększenie ściągalności podatków, spowoduje czterokrotny wzrost liczby kontroli. Zastanawiam się jak to obliczyła? Obecnie aparat skarbowy państwa ściga emerytów za abonament RTV, ten sam do którego niepłacenia namawiał Tusk. Znam przypadki, gdzie skarbówka ukarała drobnych przedsiębiorców za zapłacenie podatku po terminie. TAK, mój znajomy zapłacił podatek 6 dni po terminie, dodał ustawowe odsetki, czyli zrobił wszystko co mógł, ale gdzie tam dostał wezwanie z US i pierdul mu 350 zł kary. Znam małego przedsiębiorcę, który zmieniał konto w banku, poprzednie było płatne. Po zmianie konta zgłosił ten fakt do US, tylko nie w ciągu 7 dni, a po 11 dniach. Od założenia konta do zgłoszenia nie wykonywał żadnych operacji na tym koncie i co? I pierdul mu 250 zł kary. W obu przypadkach rodzi się pytanie, ZA CO? Oni nic złego nie zrobili, nie chcieli ukrywać dochodów i oszukać Państwa. Ich grzech polegał na niedotrzymaniu terminu, ale głównie na tym że są mali, że nie kombinują i są łatwi do ukarania. Miliardy złotych przechodzą koło nosa, ściągalność z podatku VAT jest na poziomie 75%, a w 2008 było to 86%. Państwo pod rządami PO-PSL jest mocne, jeżeli ma do czynienia z tzw. bieda przedsiębiorcami, tam gdzie wchodzą miliardowe wyłudzenia jest bezsilne, albo co gorsza, chce być bezsilne.08:05, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
wtorek, 07 lipca 2015
Dyletantka czy kłamczucha?

Jak kłamać w mediach, pokazała Pani Joanna Mucha z PO. Zarzuciła Beacie Szydło, że źle wyliczyła dodatek rodzinny w wys. 500 zł na na każde drugie i kolejne dziecko. Cóż wymyśliła? W Polsce jest osiem milionów dzieci. Odejmujemy 3 miliony tych bogatszych, pierwszych dzieci. Pięć milionów dzieci, razy pięćset złotych, razy dwanaście miesięcy, wychodzi trzydzieści miliardów. To rachunek prosty jak konstrukcja cepa - argumentowała. A skąd to ministra wzięła te dane? Wynika z tego, że w Polsce standardowy model rodziny to 2 + 3, jakby tak było to nie mielibyśmy problemu z przyrostem naturalnym.

Dotarłem do danych UNICEF, w Polsce jest 7,1 miliona dzieci. Przyjmując że na na małżeństwo przypada 1,7 dziecka, dodając do tego rodziców samotnie wychowujących dzieci, wychodzi na to że wydatek rodzinny wyniósłby ok. 20 miliardów zł, bo to jest dodatek na każde drugie i kolejne dziecko! Ministra Mucha policzyła, jakby każdej rodzinie mającej dwoje lub więcej dzieci przysługiwał dodatek na każde dziecko. Albo nic nie rozumie, a wtedy ten doktorat z ekonomii jest wątpliwy, albo najzwyczajniej w świecie bezczelnie kłamie.07:48, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 lipca 2015
Chwasty ze wschodu

Wszelkie media, nie wyłączając społecznościowych informują o groźnej roślinie przywleczonej w latach 70-tych ze wschodu, konkretnie z Kaukazu. Nie była to ekspansja gatunku z powodu np. zmian klimatycznych, czy też przypadkowa introdukcja gatunku inwazyjnego. Było to świadome działanie władz komunistycznych, które ściągnęły roślinę ze względu na szybki przyrost i dużą ilość masy zielonej. Niestety, nikt nie zadał sobie trudu zbadania jego właściwości toksycznych, uwydatnianych zwłaszcza pod wpływem promieni słonecznych. Kiedy zauważono poparzenia u osób zadających paszę na bazie Barszczu Sosnowskiego oraz stwierdzono paskudny smak mleka od krów karmionych tym świństwem, zrezygnowano z wykorzystania rolniczego i tym sposobem mamy nowy, niebezpieczny

Przeglądnąłem strony gminy Kroczyce http://www.kroczyce.bip.jur.pl/ i http://www.kroczyce.pl/ eee, gdzie tam, brak jakiejkolwiek informacji. Ten chwast jest przy krajówce, między Pradłami a Gołuchowicami. Ostrzegam wszystkich mieszkańców gminy Kroczyce i nie tylko jeżeli zobaczycie taką roślinę jak na zdjęciu, nie zbliżajcie się, ostatnio zmarła kobieta w wyniku poparzenia przez ten chwast. Pantak pokonuję trasę gzie rośnie to świństwo codziennie i musiał do cholery zauważyć to zielsko... cisza!


Bardzo dużo tego chwastu jest na żerkowskiej górze, terenie należącym administracyjnie do Zawiercia i też nie znalazłem informacji na stronie http://www.zawiercie.eu/ Wczoraj, w setną rocznicę Zawiercia, miasto uhonorowało, odznaczyło ludzi, którzy niestety również mieli coś przywleczone ze wschodu. Nie że się czepiam, ale przy wręczaniu odznaczenia, wspominanie że był/a członkiem PZPR jest co najmniej dziwne. Nie wiem, czy nawet nie ma zakazu używania symbolów minionej epoki i ich propagowania, ale muszę to sprawdzić.

P.S. Jeżeli zdążę, to jutro spryskam to świństwo w Gołuchowicach,19:27, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 czerwca 2015
coli

Siedliszowice bez wody. Mieszkańcy Siedliszowic zauważyli, że coś dzieje się z ich wodą w kranach. Na ich interwencję przeprowadzono badania i stwierdzono bakterię coli. Nie śladowe ilości, ale aż 100 krotne przekroczenie normy, która dla tej bakterii wynosi 0, słownie zero. Sprawą zainteresowało się Radio Katowice,poniżej link do materiału.

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,12276,Jura-bez-wody.html#.VY76p0Yvu1k

Woda pitna jest dystrybuowana z lokalnej rozlewni, a dla zwierząt gospodarskich dowożona jest przez OSP. Zastanawia mnie przyczyna wystąpienia bakterii kałowej. Istnieje podejrzenie nielegalnego opróżnienia szamba, co spowodowało dostanie się bakterii do studni głębinowej. Nie wiem, czy jest to możliwe. Bardziej optowałbym za jakąś mikronieszczelnością sieci wodociągowej, co w połączeniu właśnie z nielegalnym opróżnianiem szamba, lub rozszczelnieniem zbiornika na szambo, mogło doprowadzić do skażenia wody.

Od paru lat propaguję ideę budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Koszt takiej oczyszczalni to 6-8 tys. zł, niektóre gminy skorzystały z programów budowy przydomowych oczyszczalni, to też koszt faktyczny od domostwa to 1,5 – 2 tys. zł, są to podobnie działające programy, jak w wypadku naszych solarów. Dziwnym uporem wójta, Gmina Kroczyce nawet nie rozważa możliwości pozyskania środków na taką inwestycję, a już prawie 15 lat lansowana jest budowa dużej oczyszczalni, wraz z kanalizacją. Jak pragnę zdrowia, nie rozumiem tego uporu.

Zastanawia mnie również fakt, czy Siedliszowice są przypadkiem odosobnionym, czy nie mamy do czynienia z błogim stanem nieświadomości mieszkańców innych miejscowości. Zbyt duży zrzut biogenów, może doprowadzić do skażenia, w zasadzie wszędzie.

Zbiorowe zaopatrzenie w wodę jest zadaniem własnym gminy. Wójtowi powinno zależeć na bezpieczeństwie mieszkańców i dlatego moim skromnym zdaniem, powinno rozważyć się jednak budowę przydomowych oczyszczalni, przynajmniej tam gdzie istnieje zabudowa rozproszona. Mieszkańcom Siedliszowic współczuję niedogodności, a do wójta kieruję kolejny apel o zainteresowanie się przydomowymi oczyszczalniami.22:28, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
czwartek, 25 czerwca 2015
Zasiedziałe draństwo

Poniżej prezentuję link do artykułu w Kurierze Zawierciańskim pt. ŻARNOWIECKA PAJĘCZYNA POWIĄZAŃ I INTERESÓW

http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2555

Moja znajoma z Żarnowca powiedziała, że całe jej życie to jeden wójt, urodziła się był Kapuśniak, szła do komunii, był Kapuśniak, 18-stę skończyła był Kapuśniak, a i jej wesele i chrzciny jej dziecka, też były pod Kapuśniakiem. Kapuśniak szefuje gminie Żarnowiec już 34 lata, Chrystus krócej chodził po tym świecie. Co w tym czasie zrobił? Dużo! Dużo by o tym pisać, i mówić i mówić i pisać.

Gminami rządzi układ towarzysko rodzinny. Do jesieni ubiegłego roku, w powiecie zawierciańskim były 3 gminy, które miały szefów powyżej 20 lat. Żarnowiec, Kroczyce i Pilica, ta ostatnia dostała ożywczego oddechu, wieloletni burmistrz został zdetronizowany. Zostały jeszcze gminy, gdzie burmistrzowie są dłużej niż 3 kadencje, to Ogrodzieniec Mikulskim na czele od 2002 roku i Łazy, gdzie Kaczyński jest burmistrzem trzecią kadencję.

W przytoczonym powyżej artykule, jak w zwierciadle odbija się układ gminny. Zastąpcie nazwę gminy np. Kroczyce, dodajcie inne nazwiska i leci... . Dziedziczenie stanowisk, córka za matkę, ten kolega, ten kuzyn, ten jeszcze inny Bednarz. Tak to działa. Jeżeli coś ktoś przeskrobie, zaraz parasol ochronny i pod dywan. Pamiętam, jak gimbus rozwalił płot przy gimnazjum, bo kierowca Bednarz, nie dopilnował. CISZA! Moim skromnym zdaniem, ten facio powinien naprawić szkody z własnej kasy, a nie, przepraszam zapomniałem, że to Bednarz i dlatego słusznie naprawa była z kasy gminnej czyli z każdego z nas.

Proszę Państwa! W każdej gminie jest firma, która wygrywa 80% przetargów gminnych. W każdej gminie pracują całe klany rodzinne. W każdej gminie, po głoszeniu konkursu na stanowisko, można z dużą dozą prawdopodobieństwa obstawiać, kto go wygra.

W małych gminach, największym pracodawcą na terenie gminy, jest sama gmina z jej jednostkami organizacyjnymi. W szkołach, przedszkolach i w samych urzędach pracuje wiele osób, co w połączeniu z ich rodzinami stanowi nie lada betonowy układ, trudny do rozerwania, jak trudny, to sam się przekonałem :)

Tak być nie musi, może być normalnie, tylko trzeba w to uwierzyć!

Ceterum censeo PZD esse delendam

18:30, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
niedziela, 21 czerwca 2015
My name is Szydło!

Wczoraj uczestniczyłem w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Hala na Torwarze wypełniona po brzegi, z 7 8 tys. ludzi. Konwencja miała trzech bohaterów, Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudę i najważniejszą Beatę, Beatę Szydło. Hylę czoła przed decyzjami Jarosława Kaczyńskiego, celnie postawił na Dudę i mam nadzieję że Wybór Beaty Szydło będzie również strzałem w dziesiątkę. W Prawie i Sprawiedliwości następuje zmiana pokoleniowa.

Bohaterka konwencji zaczęła żartem Można powiedzieć, że wyszło Szydło z worka

Beata Szydło dziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, czego ją nauczył w polityce i za pokorną postawę, którą propaguje dołożę wszystkich starań, żeby twoja zjednoczona biało-czerwona drużyna zwyciężyła, żebyś był z nas dumny, żebyś był dumny z Polski, takiej jak sobie wymarzyłeś ty i świętej pamięci pan prezydent Lech Kaczyński.

Obudziliśmy tę ogromną nadzieję wśród Polaków, że może być inaczej, że może być normalnie, że może być w Polsce szacunek do drugiego człowieka bez względu na to, jakie ma poglądy, że może być nadzieja na to, że polskie rodziny będą czuły się bezpiecznie - mówiła Beata Szydło i podkreślała: Ta nadzieja jest ogromna i nie wolno nam jej zmarnować.

Tonąca PO nie ma już nic do zaoferowania, to wydmuszka. Po ośmiu latach rządzenia, robią odnowę. Teraz Kopacz, przeprosiła za rządy PO i słusznie, ale nie ma wybaczenia bez wyznania grzechów i pokuty, a pokuty nie widać. Widać butę i bezczelność. Dwie kadencje nieudolności i zawłaszczania stanowisk, dla krewnych, kolegów, kolegów kolegów i znajomych tychże. Teraz to łoni obiecują, że zajmą się Polakami. Nie nie zajmą się sprawami Polaków. Dalej beda zajmować się sobą. Nie maja programu, tylko obietnice i ataki. Platforma boi się Beaty Szydło jak diabeł wody święconej no to dalej na nią, że nie jest samodzielna, że będzie sterowana z tylnego fotela. Beata Szydło, pięknie odpowiedziała na nie, pojechała Bondem i słusznie - Wiem, że będą mówić - bo już mówią, że będę sterowana z drugiego rzędu. Ale moi drodzy, szkoda czasu na takie bzdury. Powiem krótko: nazywam się Szydło. Beata Szydło. Dalej mogliśmy usłyszeć Mam swoje zdanie, mam swoje opinie, potrafię być uparta, o czym wie najlepiej mąż i nie dam sobą na pewno sterować, co nie znaczy, że nie będę słuchać ludzi, słuchać ekspertów, ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Mam w pamięci przedwyborcze ataki na prezydenta elekta Pana Andrzeja Dudę i słynne peowskie kto stoi za Dudą. PO niczego się nie nauczyła, za Dudą stanęło 8,5 miliona Polaków, za Betą, daj Boże stanie równie dużo.07:33, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46
Skopiuj CSS