RSS
wtorek, 24 listopada 2015
Rada...Społeczna...

Dziś, o godz. 9.00 miejsce miała Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Oprócz wielu jakże ważnych punktów tzw. obrad. jak np. powołanie Wiceprzewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Zawierciu, zaopiniowanie zmian w statucie, zmian w planie finansowym, opiniowano również debet na rachunku bankowym i zaciągniecie kredytu.A, gratuluję nowemu wiceprzewodniczącemu Markowi Borowikowi!

Kwota to jakieś kuriozum od 6,5 do 8 mln zł, a oprocentowanie ok. 8 %, co to urwał jest? Kiedy ktoś bierze kredyt, to wie ile chce i jeżeli potrzebne mu jest 6,5 mln, to nie bierze 8, bo po co ma ponosić koszty. Oprocentowanie kredytu jest precyzyjne i w umowie nie może być zapisane ok 8%, a nie dowiedziałem się że będzie ok. 6,5%, tak jak mocne piwko, ale też „około”, a może 5,5, a może 7,5%. Rozbawiło mnie zabezpieczenie, weksel in blanco z cesją na rzecz kredytodawcy z tytułu kontraktów zawartych z NFZ. Tak zastanawiam się, czy władze powiatu są takie głupie, czy tylko takie udają, choć nie wiem co gorsze. Jaki kredytodawca pójdzie na takie zabezpieczenie wpisane w umowie, jeśli za rok NFZ nie będzie istniał? Prawie 5 baniek to spłata zobowiązań wymagalnych, 3 bańki debetu i 3 różnica między 8, a 5 wychodzi że szpitalowi na działalność bieżącą potrzeba 6 milionów zł.


Jeszcze członkowie Rady dowiedzieli się, że kredyt nie będzie w PKO, ale jakieś przedsiębiorstwo żyjące z kredytowania szpitali, hej!

Debet na rachunku bankowym ma wynosić nie 2, a 3 mln-y zł, a jak, jak się bawić, to się bawić, zęby wybić, później wprawić.

Szukacie kredytów, debetów, a co z kasą którą starostwo zwróciło z tytułu spieprzonego projektu unijnego, przypomnę jest to 444 tys. złociszów i tak darować? http://gabrieldors.blox.pl/2015/10/Ave-Cezary.html Może by tak „Ktosia” za du.., a nie, przepraszam, za tyłek i niech zwraca.

Słuchajcie, zawodnicy naznaczeni beztalenciem, którzy marnują każdą sytuację*, zacznijcie wreszcie traktować finanse powiatu, jak swoje własne. Wspólne, to nie znaczy niczyje. Wszyscy, w tym niestety i ja, ponosimy koszty Waszych jakże przemyślanych(przemyślnych?) decyzji!

 

*Szmaciarz – zawodnik naznaczony beztalenciem, który marnuje każda sytuację

 Ceterum censeo PZD esse delendam16:29, gabrieldors
Link Komentarze (13) »
sobota, 21 listopada 2015
Budżet

W nadchodzący czwartek sesja rady powiatu z uchwaleniem budżetu na 2016 rok. Porównałem budżety, a w zasadzie dochody z 2014, 2015 i projekt z 2016, tendencja spadkowa, a w 2016 nawet tąpnięcie w dół.

 

W 2014 dochód 142,75 mln, z czego dochód bieżący 108,37 mln.

W 2015 dochód 127,37 mln, z czego dochód bieżący 99,22 mln.

W 2016 dochód 103,86 mln, z czego dochód bieżący 93,41 mln.

Widać jak na dłoni, że dochody powiatu maleją i to sporo. Zastanawiam się nad powodem, czy też powodami. Jedyne co przychodzi mi na myśl, to wyhamowanie inwestycji w latach 2016 i 2017, po to, żeby w roku wyborczym, 2018 można było pokazać się przy przecięciu wstęgi.

Jeżeli zarząd powiatu na czele z Wroną szuka oszczędności, niech rozwiąże PZD, w którym pracu... o przepraszam, jest zatrudnionych 48 osób, w starostwie 16, a w obwodach reszta czyli 32. Mamy trzy obwody i każdy ma kierownika i sekretarkę, co daje razem 22 osoby w administracji, przy 48 ogółem, wychodzi na to iż w PZD w administracji pracuje 45,83%, tak w uproszczeniu, każdy robotnik, ma swojego nadzorce. PZD to przechowalnia zasłużonych czerwonych, dyrektorem PZD został zasłużony czerwony Goncerz, a no i ostatnio trochę zieleni, szefem obwodu na Kądzielowie został Kubiczek, ciekawe jakie ma doświadczenie, oprócz startu w wyborach.

Proponuję również przyjrzeć się nieprawidłowościom przy scalaniu gruntów i przy modernizacji szpitala.

Ktoś” spieprzył scalanie na Sławniowie i Wierzbicy, wysyłając właścicielom nieruchomości decyzje z arkuszami map, a w rzeczywistości tych arkuszy nie ma, zrobił się bałagan, rolnicy z tych miejscowości mogą mieć problem z dopłatami.

Ktoś” zawalił jeden z projektów i starostwo musi zwrócić 444 tys. zł http://gabrieldors.blox.pl/2015/10/Ave-Cezary.html Ostatnio doszły do mnie informacje, że istnieje groźba utraty o wiele większej sumy. Może żeby oszczędzić wystarczy usunąć „Ktosia”?

 Ceterum censeo PZD esse delendam07:28, gabrieldors
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 16 listopada 2015
Spotkanie

W co gra Dobrzyniewicz? Nie umiem odpowiedzieć na to jakże proste pytanie. Na stronie UMG Szczekociny http://www.szczekociny.pl/news,198,ogloszenie.html pojawiło się ogłoszenie:

Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Sali Konferencyjnej budynku Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny w środę 18 listopada 2015 r. o godz. 18.00. Tematem spotkania będą bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem Miasta i Gminy Szczekociny

Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny

Krzysztof Dobrzyniewicz

Z informacji od mieszkańców Szczekocin, wiem że Dobrzyniewicz nie jest inicjatorem takiego spotkania, inicjatorami są mieszkańcy, reprezentowani przez przewodniczących osiedli. Pisemne zaproszenie na takie spotkanie zostało doręczone burmistrzowi na sesji wrześniowej http://szczekociny.finn.pl/bipkod/006/009 .

 

Dlaczego nie doszło do spotkania? Bo nie zostało rozpatrzone pismo o udostępnienie lokalu na takie spotkanie. Dobrzyniewicz zwołuje spotkanie informacyjne, ale nie z własnej woli, tylko dlatego, że mieszkańcy podstawili go pod ścianą. Ciekawi mnie jeszcze inny fakt, mianowicie czy inicjatorzy otrzymali jakąkolwiek pisemną odpowiedź od burmistrza. No i jeszcze Dobrzyniewicz chce uczyć mieszkańców tzw. dobrego tonu, a radny Drej chce aby mieszkańcy wynajęli salę.

 

Tak na marginesie, protokolanta na szkolenie, za młot pneumatyczny, skąd mu się wziął pneułmatyczny?

Słuchajcie Wy tzw. samorządowcy, nie macie pojęcia po co Wy jesteście na tych swoich stanowiskach, to nie mieszkańcy są dla Was, ale Wy dla mieszkańców. Jeżeli wystąpili z taką inicjatywą, należało podjąć odpowiednie rozmowy w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców. I tyle, nic więcej!

Mieszkańcy wystąpili z inicjatywą, bo narosło wiele niejasności wokół działań burmistrza Dobrzyniewicza. Przypomnę tylko wylizingowanie pałacu, wprowadzenie opłat parkingowych, likwidacja szkół w Rokitnie i Goleniowach, czy próba wylizingowania budynku UMG Szczekociny. Ostatnio mieszkańców zelektryzowała wieść, iż były dzierżawca pałacu wystąpił do sądu o odszkodowanie, które wraz z odsetkami wyniesie ponad 8 milionów zł.

Pytań mnóstwo, czy mieszkańcy usłyszą odpowiedzi? Zobaczymy w środę.

17:44, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 listopada 2015
Nie!

Nie, nie zasłonie swojego zdjęcia na fb mgłą w kolorach z francuskiej flagi. Solidaryzuję się z Francuzami, współczuję ofiarom i ich bliskim, ale zamglenie zdjęć gó..o da. Podobnie jak gó..o da zorganizowanie marszu przeciwko terroryzmowi.

 

Problem jaki stanowią islamiści należy rozwiązać u źródła i kompleksowo. Chcemy spokoju, nie pozwólmy osiadać się terrorystom w naszym kraju, ktoś powie że przecież nie każdy islamista to terrorysta, odpowiem słowami prof. Woliniewicza ale obecnie każdy terrorysta to islamista.

Do tragedii i to nie tylko tej w Paryżu doprowadziło lewackie myślenie, które pomyliło tolerancję z afirmacją. Mniejszości muzułmańskie na Zachodzie Europy dostały meczety, a nawet kasę, ale nie zasymilowały się ze społecznościami krajów, w których osiadły. Powstały swoiste enklawy, nieszanujące prawa państwowego, wprowadzające własne zwyczaje i w końcu zdominowały rdzenne społeczeństwo poprzez epatowanie swoją innością. We Francji podczas muzułmańskich modłów zamykano całe ulice, mieszkający tam niemuzułmanie w tym czasie bali się wychodzić z domów, ale nikt nie reagował, bo to takie lewackie ubogacanie społeczeństwa. Grupy islamistów, wspierane przez osadzonych mułłów, wyczuły słabość państw, słabość, albo i przyzwolenie do znacznie odważniejszych ruchów, ruchów których owocem jest np. Paryż.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę takiego ubogacania mojego Kraju!!!

 06:43, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 listopada 2015
Odprawa

W chwili wolnej sprawdzałem oświadczenia majątkowe samorządowców, pomijam już fakt iż ciągle nie rozumiem dlaczego wójt pięcio, sześciotysięcznej gminy, czy burmistrz kilkunastotysięcznej gminy ma zarobki porównywalne z prezydentami kilkusettysięcznych miast. Być może jeszcze pokuszę się o głębszą analizę, ale na razie o tym co mnie najbardziej zdziwiło, czyli o oświadczeniu majątkowym wójta gminy Żarnowiec Eugeniusza Kapuśniaka. Już kiedyś pisałem o tzw wiecznych wójtach http://gabrieldors.blox.pl/2015/06/Zasiedziale-dranstwo.html każdy kto zechce może zapoznać się z moim poglądem na to wieczne wójtowanie, ale ad rem. Kapusniak podał w swoim ośiadczeniu majatkowym iż w 2014 r. osiągnął dochód z UG w wys. 217 637,13 zł w tym 65904,00 zł odprawy. No co jest, jaka odprawę dostał Kapuśniak. Wiem, Kapuśniak jest już emerytem, co pozwala mu kosić pensję wójta i pobierać emeryturę. Nie dość, że płacimy mu podwójna pensję to jeszcze chapnął 65 tys. odprawy. Tak sobie myślę, co jest nie tak? Jak mógł wziąć odprawę? Nie wiem, kurcze, bo odprawę bierze się wtedy kiedy kończy się pracę. Zgodnie z art. 921 kodeksu pracy, odprawa to jednorazowe świadczenie pieniężne przysługujące pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę. Wypłaca je pracodawca
Aby otrzymać odprawę, trzeba rozwiązać stosunek pracy. No i tu mam problem, kiedy w tym przypadku rozwiązany został stosunek pracy, dlaczego to takie ważne? Jak zwrócił uwagę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w wyroku z 11 maja 2010 r. (sygn. akt III SA/Lu 106/10), w odniesieniu do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) akt wyboru powoduje automatycznie nawiązanie stosunku pracy. Stosunek pracy z wyboru nie ma samodzielnego charakteru. Powstaje w celu wykonywania mandatu i istnieje przez okres jego trwania. W myśl art. 73 § 2 k.p. stosunek pracy w wyboru rozwiązuje się z wygaśnięciem mandatu. Kapuśniak w tym samym dniu został wybrany na wójta, w którym rozwiązał mu się stosunek pracy(dzień wyborów) i tu mam problem, bo nie wiem czy mu przysługuje odprawa, czy tez nie. Zostawmy, te prawne dywagacje, mnie interesuje czynnik moralny. No nie wiem jak można tak bezczelnie łupić społeczeństwo. Odprawa 65 tysiaków, pensyjka z 10 tysiakow i emeryturka ze 6, no comment. Poniżej przytaczam słowa przysięgi jaką złożył Kapuśniak, obejmując urząd Wójta Gminy Żarnowiec. Pamięta?


Ceterum censeo PZD esse delendam

17:01, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 listopada 2015
BIAŁO-CZERWONA

 

Moja Flaga

07:51, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2015
Droga w kratkę

Prawie półtora roku temu pisałem o drodze w Kroczycach, na której kładziono nowa nawierzchnię, a ulica miała nazwę Armii Ludowej :) Pisałem o fuszerkach na tej drodze. Przy ulicy tej mieszka członek zarządu powiatu niejaki Barczyk Cezary.http://gabrieldors.blox.pl/2014/04/ON-AND-OFF-ROAD-IN-KROCZCE.html Pamiętam jak, w komentarzach na tym blogu podał ostateczną datę usunięcia usterek, termin który sam podał minął, a usterki zostały. Co by nie powiedzieć, ja mu cholewy z gęby nie robiłem. http://gabrieldors.blox.pl/2014/05/asfatowe-ronda.html

Obecnie mieszkańcy tejże ulicy, zwracają uwagę na źle osadzone studzienki. Sprawdziłem, faktycznie niektóre osadzone kilka cm poniżej poziomu jezdni, kiedy się najedzie na nią stuka niemiłosiernie. Mieszkańcy narzekają, że największym problemem są TIRy, kiedy wjadą w tę specjalnie stworzoną dziurę szyby drżą w oknach, słyszałem nawet żart przez łzy, że herbata wylewa się ze szklanek. Kiedyś u wlotu ulicy przy aptece stał znak ograniczający dopuszczalna ładowność do 15 T, znak zniknął, a problemy mieszkańców ulicy nasiliły się

.

Ponownie wywołuję do tablicy Barczyka Cezarego, jeździ tam i pewnie widzi defekty, zresztą wiem, że mieszkańcy zgłaszali mu problem, toteż jego psim obowiązkiem zgłoszenie jest usterek do wykonawcy i to niezwłocznie. Nie ma jakiegoś tam bajdurzenia, o tym że jeszcze jest czas na naprawę gwarancyjną, może jest ale co to mieszkańców obchodzi. Zgłaszali problem,  reklamacja do wykonawcy winna być od razu, najlepiej na drugi dzień, a mieszkańcom informacja, o zgłoszeniu reklamacji i podanie terminu realizacji. Jeżeli cieknie kran, bo hydraulik spieprzył montaż, to Barczyk czeka końca gwarancji, czy zgłasza od razu, bo jak tak podchodzi, to w końcu mu dom zaleje. Na każdym kroku udowadnia, że w zarządzie powiatu jest niejako z przypadku.

Ceterum censeo PZD esse delendam

16:44, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2015
Cuchnaca sprawa

Na ostatniej sesji Rada Gminy Kroczyce podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na 2016 r http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/3360 Ta uchwała potwierdza, że ścieki będą odgrywały ważną rolę w budżetach mieszkańców gminy Kroczyce.

Średnie zużycie wody na osobę w Polsce kształtuje się na poziomie ok. 100 litrów na dobę, co przekłada się na przeciętną ilość około 35 m3 wykorzystanej wody przez jedną osobę w ciągu roku. Czteroosobowa rodzina wykorzystuje więc 140 m3 wody rocznie. Ilość ścieków obliczana zapewne będzie na podstawie poboru wody, na zasadzie ile weszło, tyle wyjść musi, więc i ścieków będzie 140 m3. Przyjmując że uchwała z dn. 30-10-2015 nr 88/XII/2015 wprowadza opłatę za 1m3 ścieków w wys. 16,86 zł. Co powoduje taka opłata? Powoduje że jedna rodzina zapłaci rocznie ok. 2360 zł. Jeżeli dodamy podatek śmieciowy 9 zł od osoby, to czteroosobowa rodzina zapłaci rocznie 430 zł. w sumie rocznie możemy zapłacić 2790 zł za usuwanie nieczystości.


Od kilkunastu już lat, Pantak chce budowy kanalizacji i jednej dużej oczyszczalni na terenie gminy. Uważam to za potężny błąd, który odbije się zarówno na środowisku, jak i kieszeni mieszkańców. Od paru lat, dostępne w Polsce są przydomowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków. Koszt utrzymania takiej oczyszczalni, to koszt poboru prądu przez silnik pompy napowietrzającej o mocy 50 W. Z informacji uzyskanych od firmy specjalizującej się w zakładaniu takich oczyszczalni http://www.eccoteam.pl/ wynika że pompa ta włącza się w miarę potrzeby i jest to ok. 12 - 15godz. na dobę. Założyłem, że będzie to 15 godz, dzienne zużycie energii to 15x50 W = 750 W czyli 0,75 kW. przy założeniu, że cena jednego KW to ok. 65 gr dzienny koszt eksploatacji wyniesie 49 gr co w roku daje 178,85 zł. Produktem tej oczyszczalni jest woda II klasy czystości, a więc nadająca się do użycia, możemy nią spokojnie podlewać trawnik, czy ogródek. Korzyści z takich oczyszczalni są ogromne, nie drenują kieszeni mieszkańców, dbają o środowisko i jego zasoby wodne.

Wspomniana uchwała określa również opłatę za przyłącze do kanalizacji.

 

Jeżeliby w Gminie Kroczyce była urzędnicza wola na skorzystanie z programu przydomowych oczyszczalni ścieków, to podwójna cena przyłącza wystarczyłaby na wkład własny dla tej inwestycji. Chwaliłem „nasze władze” za solary, bo uważałem i uważam że ta inwestycja wpłynęła zarówno na nasze środowisko, jak i kieszenie. Podobnie finansowana inwestycja przydomowych oczyszczalni przyniosłaby analogiczne korzyści

Dlaczego więc Pantak chce budowy jednej dużej oczyszczalni ścieków? Powody mogą być różne, śmiem twierdzić, że jednym z nich jest powstanie zakładu, utrzymywanego z opłat mieszkańców, w którym zatrudnienie znajdzie rodzina i przyjaciele Karońki, Wieczorkowej i Pantaka, w takiej właśnie kolejności.

Nie od dziś twierdzę, że budowa jednej dużej oczyszczalni ścieków dla całej gminy, jest błędem strategicznym, za który zapłacimy my, mieszkańcy gminy Kroczyce.

20:08, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 listopada 2015
Śmieci w górę

Ze względu na wybory parlamentarne, rzadko patrzyłem swoim subiektywnym okiem na powiatowo-gminne podwórko, teraz obiecuję poprawę. Tak jak przewidywałem Rada Gminy Kroczyce na wniosek wójta Gminy Kroczyce podniosła o 2 zł od osoby tzw. podatek śmieciowy. http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/3344 Liczba mieszkańców Gminy Kroczyce to ok 6300, od każdego po dwa złocisze i mamy 12 tys. 600 zł na miesiąc co rocznie daje 151 tys. 200 zł. Zastanawiam się ile płacimy za usługi firmie wywożącej odpady, a ile jest przeżeranych w urzędzie. O niepłaceniu przez UG za wywóz śmieci poprzedniej firmie już pisałem http://gabrieldors.blox.pl/2015/08/smieciowy-problem.html czy jesteśmy ofiarami niegospodarności wójta?

Dlaczego mamy płacić więcej za śmieci? Czy finansujemy podwyżkę dla radnych i wójta? Radni podnieśli sobie diety http://gabrieldors.blox.pl/2015/06/Czego-zazdroscic.html wójtowi pensję a nam opłatę za śmieci. Jeżeli macie choć krztę honoru, to zrezygnujcie z tych podwyżek diet sprzed roku, obniżcie pensje Pantakowi do poprzedniej, wasze diety i tak będą duże, będziecie kosić po 500 zł na miesiąc, a Pantak i tak będzie zarabiał ok 11 tys. na miesiąc. Macie choć tę krztę?

Czy finansujemy stypendium wójta? Wójt ufundował stypendium dla uzdolnionych dzieci i chwała mu za to, ale jak finansowane jest to stypendium? No przecież nie z kieszeni wójta, Pantak nie przekazuje części swojej pensji, czy też oszczędności. Stypendium wójta finansujemy my, mieszkańcy gminy Kroczyce.

Mieszkańcy gminy Kroczyce finansują różne fanaberyjne pomysły Pantaka, finansujemy tzw Centrum Kroczyc zwane .. Krupówkami :) i będziemy finansować oczyszczalnię z kanalizacją, ale o tym niebawem.16:27, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 listopada 2015
zadumy kapkę

07:29, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
Skopiuj CSS