RSS
środa, 28 czerwca 2017
Stronniczy zarząd?

Dziś na stronie BIP starostwa, ukazała się uchwała zarządu powiatu w sprawie przekazania skargi Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu do WSA. http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/bipkod/012/002/004 Pani Dyrektor Bożena Gwizdek wezwała zarząd do usunięcia naruszenia prawa, jakim było powołanie na okres jednego roku, zamiast na 5. Jako że zarząd podtrzymał swoje, moim zdaniem bezprawne stanowisko, Pani Bożena Gwizdek złożyła skargę do WSA. Zarząd przesłał dokumentację do WSA. Urwał nać, co tam jest? Wychodzi na to, że odkąd Panią Bożena Gwizdek ponownie powołano na stanowisko dyrektora PPP, które i tak prawnie piastowała, to w PPP były już 3 kontrole.

 

Od ponownego powołania na dyrektora Pani Bożeny Gwizdek, minęło deczko ponad 2 m-ce, a już były 3 kontrole i to jedna po drugiej. Pierwsza 24-go kwietnia, druga drugiego maja, a trzecia, parodniowa, która trwała od 3-ciego do 7-mego maja. Mając na uwadze, że Pani Bożena Gwizdek, wezwanie do usunięcia naruszenia prawa złożyła 18-go kwietnia, zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kontrole w PPP to swego rodzaju rewanż.

Zarząd Powiatu nie traktuje Pani Bożeny Gwizdek w sposób obiektywny, od ponad roku, prowadzi wobec niej wojnę podjazdową i to wszystkimi metodami. Wiem co mówię i to udowodnię w prosty sposób, na podstawie dwóch konkursów. Pani Bożena Gwizdek wygrała konkurs 6-go marca, zarząd zatwierdził konkurs 29-go marca, a powołał Panią Gwizdek uchwałą z dn. 11-go kwietnia. Między szóstym, a 29-tym marca był jeszcze zarząd 15-go marca, a między 29-tym marca, a 11-tym kwietnia, był zarząd 30-go marca. Wynika z tego, że zarząd powiatu unikał powołania Pani Gwizdek. Inaczej miała się sprawa z powołaniem na dyrektora ZLA Pana Dyrki. Konkurs odbył się 23- maja, a 24-go maja rozszerzono prządek obrad zarządu powiatu o uchwałę powołująca Pana Dyrkę na dyrektora ZLA, podejmując równocześnie uchwałę o wynagrodzeniu dla niego i odwołaniu dyrektora Szczuraka. Można? Można!

Na koniec o innym konkursie, dyrektorem szkoły w Żarnowcu została Pani Ewa Śrubarczyk. Gratuluję!

Kiedyś, dyrektorem tej szkoły był obecny starosta, a ja całkiem niedawno otrzymałem ciekawe dokumenty dotyczące zbiorów płodów rolnych, zakupów środków ochrony roślin, czy średniego spalania kombajnu zbożowego w gospodarstwie szkolnym. Bardzo ciekawe dane! :)

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:50, gabrieldors
Link
niedziela, 25 czerwca 2017
Gminny barszcz.

Temat barszczu sosnowskiego wraca jak bumerang, zawsze w okresie letnim. Z prostej przyczyny, bo właśnie na ten okres przypada kwitnienie tej rośliny, której potężne łodygi wśród rabarbarowatych (chodzi o wielkość) liści przyozdabiają w białe baldachy, wielkości dużego talerza i widoczne są z daleka. O barszczu już pisałem http://gabrieldors.blox.pl/2015/07/Chwasty-ze-wschodu.html Przywleczone ze wschodu rozprzestrzenia się na nieużytkach i zdobywa nowe tereny. Wczoraj zadzwonił do mnie jeden z mieszkańców Kroczyc, żebym zobaczył skupisko tych roślin w Lgocie Murowanej. Wybrałem się na oględziny. Cholera jasna, kiedy zobaczyłem, wielkie skupisko potężnych, ok 4-ro metrowych roślin, tuż przy podwórku jednego z mieszkańców, przestraszyłem się, czy nikt nie został poparzony. W rozmowie z mieszkańcem Lgoty, okazało się że moje obawy były uzasadnione, bo właściciel tej posesji był już poparzony, walcząc z tym paskudztwem, na własną rękę. Z rozmowy wynikało również, że już w ubiegłym roku, żona mojego rozmówcy, zgłaszała to potężne skupisku barszczu w UG Kroczyce na ostatnim piętrze, czyli do... Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Ochrony Środowiska. Jak wynika z relacji, urzędniczka zbagatelizowała problem. Potwierdza to mój pogląd na poziom merytoryczny urzędników w UG Kroczyce, gdzie oprócz paru chlubnych wyjątków, większość zadowala się bylejakością. Ta bylejakość może doprowadzić w końcu do nieszczęścia. Co będzie, kiedy niczego nieświadome dziecko, dotknie tej imponującej rośliny? Co będzie kiedy przewróci się w tych parzących liściach, lub np. zechce zerwać niżej kwitnące baldachy? Podpowiem sposób postępowania: Jeżeli ktoś, zgłasza jakieś zagrożenie, nieprawidłowość, czy uszkodzenie i zgłasza to ustnie, urzędnik/czka powinien sporządzić z takiej rozmowy notatkę, zarejestrować w KW i nadać bieg sprawie. Jeżeli zgłaszający podał swój adres, należy powiadomić zgłaszającego o sposobie rozpatrzenia sprawy i ewentualnie o jej wyniku, jeżeli nie ograniczają tego przepisy szczegółowe np. zawiadamiający nie jest stroną w postępowaniu. Po rozmowie z właścicielem posesji zrobiłem trochę fotek.

 

Na odchodne, żona właściciela powiedziała mi, że rok temu urzędniczka chciała, aby podała nr działki, gdzie ten chwast występuje. Ja pierdzielę, sprawdzić taki szczegół to można w 3 minuty. Podaję lokalizację:

 

Kiedy myślałem, że już wracamy, mieszkaniec Kroczyc pokazał mi po drugiej stronie drogi z daleka widoczną samotną, jak się wydaje, roślinę. Potem zawiózł mnie do Pradeł, tak do Pradeł, do miejscowości rodzinnej wójta Pantaka. Przy drodze krajowej, może 30 m od skrętu na Lelów, takie okazy:

 

I jeszcze w Gołuchowicach przy krajówce, tak ze 100 m od drogi.

 

Pantak przejeżdża tam co najmniej 10 razy w tygodniu, co najmniej bo musi jechać tędy do pracy i tedy wracać i co, klapki na oczach.

Ja tylko przypomnę „naszej” władzy. Zwalczanie barszczu Sosnowskiego leży w kompetencjach gmin i może być finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

07:42, gabrieldors
Link
sobota, 24 czerwca 2017
OBWODNICA

Długo oczekiwana, rzekłbym wytęskniona inwestycja staje się faktem https://stooq.com/n/?f=1183994 Postulowana od lat obwodnica Zawiercia (Śląskie) oraz pobliskiej Poręby "idzie do realizacji" - poinformował w piątek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Zapowiedział też, że droga S1 od lotniska Katowice do Zwardonia w całości zyska standard ekspresowej.

Przygotowywana przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa obejścia Zawiercia (oraz pobliskiej Poręby) o długości 24,3 km ma stanowić nowy jednojezdniowy odcinek drogi krajowej nr 78, łączący się ze zbudowaną w ostatnich latach dwujezdniową obwodnicą Siewierza.

Inwestycja ta jest niezmiernie ważna dla paru gmin naszego powiatu, rzekłbym strategiczna. Po wielu latach zapowiedzi, ba kłótni nawet, bo parę lat temu opisywałem kłótnię, o to kto obwodnicę załatwił, parę lat temu! http://gabrieldors.blox.pl/2014/01/Odpowiedzi-na-Odpowiedzi.html Obecnie bez kłótni, bez krzyku obwodnica Zawiercia i Poręby idzie do realizacji. Ze swej strony, mogę tylko dodać, że wiem jak bardzo zabiegali o te inwestycję parlamentarzyści z naszego regionu z Panią Poseł Ewą Malik i Panem Posłem Waldemarem Andzelem na czele. I tak ma być. Oto przebieg wytęsknionej obwodnicy.


CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

07:10, gabrieldors
Link
czwartek, 22 czerwca 2017
Nej, nanana!

Proszę posłuchać coveru piosenki zespołu Vaya con dios - Nah neh nah w wykonaniu uczennic SP w Pradłach i zarazem mieszkanek Pradeł Amelii Kita i Gabrieli Pantak. Dziewczyny, super głosy! Dziewczynom gratuluję nie tylko głosów, ale i odwagi, a rodzicom genów. No i jeszcze dodam, że to parafianki moje :). 

19:33, gabrieldors
Link
środa, 21 czerwca 2017
g...o prowda

Kiedy ktoś zaczyna interpretację na temat...,zawsze zastanawiam się czy przedstawianie sytuacji przez interpretatora/kę wynika z ułomności umysłowej, czy powodowane jest chęcią oszukania odbiorcy. Mówiąc bardzo prosto, albo interpretator/ka jest głupi/a, albo tylko takiego/ą udaje. Co gorsze? Nie wiem, bo zarówno jedno, jak i drugie jest złe, zwłaszcza w przypadku np. władz samorządowych, bo to tak jakbym musiał wybierać między rządami głupców, a rządami cawaniaczkowatych oszustów. Po co piszę taki przydługi wstęp? Mam nieodparte wrażenie, że z taką sytuacją można było zetknąć się na majowej sesji rady powiatu. https://www.youtube.com/watch?v=OmEDvsLTghk&feature=youtu.be 

Radna Beata Chawuła odniosła się do konkursu na dyrektora ZLA, pytając, dlaczego nie mogą być udostępnione nazwiska osób, biorących udział w konkursie. ( 30 min. 50 s. do 31 min. 42 s.) Co na to członek Milejska? ( 1 godz. 13 min. 20 s. do 1 godz. 14 min. 26 s.) Pani Milejska raczyła była powiedzieć, bo nie odpowiedzieć, że nie pozwala tego jakiś regulamin. A ja odpowiadam, że to tischnerowska trzecia prawda góralska, czyli g..o prowda. Dlaczego? No faktycznie jest tak, że protokół i obrady komisji są utajnione, ale nie można utajnić nazwisk osób biorących udział w takim konkursie. Opowiadanie Pani Milejskiej było w czasie sesji, mówiła, że tak powiem na żywo, dlatego mógł wkraść się błąd. Rozumiem to w pełni, tylko że dziś tj. 21-06-2017r. Radna Beata Chawuła otrzymała pisemna odpowiedź na jej interpelację, oto ona:

Kiedy nazwiska zostały podane do publicznej wiadomości? W trakcje sesji, czyli już po zakończeniu konkursu!!! Nazwiska kandydatów powinny być opublikowane na stronie bip starostwa, po zakończeniu składania ofert, gdyż ten etap postępowania dotyczący imion i nazwisk osób aplikujących, nie objęty jest klauzulą, ani tajności, ani poufności, ani żadną inną. Podanie imion i nazwisk kandydatów, jest nie tylko zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych, ale również obligowany przez ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Jak Państwo widzą stąd mój wstęp. Albo członek Milejska nie wie co podlega publikacji, albo wie, ale specjalnie kręci aby wprowadzić w błąd. Co gorsze? Zostawiam to Państwu do oceny.

 CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

16:51, gabrieldors
Link
wtorek, 20 czerwca 2017
Straszenie nazwą

Wczoraj dopiero co, dowiedziałem się, że po Kroczycach krąży plotka, jakoby zmiana nazw ulic, wiązała się z wydatkiem po stronie mieszkańca w wys. ok. 1000 zł. Faktem jest, że w naszej gminie, znajduje się parę ulic kojarzących się komunizmem, a największą z nich jest ul. Armii Ludowej w Kroczycach, jest ona również jedną z najbardziej gęsto zamieszkanych ulic. Nie dziwie się zatem ludziom, że obawiają się zmian nazw ulic.

Mam dla Państwa informację, zmiana nazw ulic nie pociąga za sobą kosztów po stronie mieszkańców. Zgodnie z ustawą, jeśli samorząd nie zmieni w wyznaczonym czasie dawniej nadanej nazwy, czyli do 1 września 2017r, z mocy ustawy, nazwy uznanej za zakazaną, wojewoda wyda w terminie trzech miesięcy zarządzenie zastępcze, po zasięgnięciu opinii IPN. W ustawie zapisano, że zmiana nazwy dokonana na podstawie ustawy nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową. Oznacza to, że np. dowód osobisty, mimo zmiany nazwy ulicy, przy której mieszka osoba legitymująca się nimi, będzie ważny, dopóki nie upłynie jego termin ważności. Zdecydowano też, że pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących zmiany nazwy, dokonanej na mocy ustawy, w księgach wieczystych, rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych będą wolne od opłat.

Straszenie mieszkańców jest czystym skurw...em. Ze swej strony powiem więcej, jeżeli Państwo spotkają się z przypadkami podawania takich informacji przez urzędników, radnych, sołtysów, proszę bardzo o kontakt na adres gabrieldors@interia.pl , ja będę wiedział co z tym zrobić.

 CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

16:33, gabrieldors
Link
poniedziałek, 19 czerwca 2017
My rada!

My, rada powiatu informujemy, iż to co drzewiej ustalone we hetmanie, ziścić ma się w Roku Pańskim 2017. Organizacyja, którą ZLA wołano, żywot swój zakończyła, podporę dając szpitalowi, co by finansisty wyliczyć trzosa gotowizny mogły.

Takie to słowa po głowie się tłuką. Rada Powiatu zdecydowała za wykończe..., przepraszam za włączeniem ZLA do szpitala. Wyniki 14 za, 7 przeciw, 2 wstrzymujące się. Dyrektorka szpitala poleciała z prezentacją, podając przykład połączenia dwóch, uwaga! szpitali. Coś złego dzieje się z dyrektorką Pilarczyk-Sprychą, bo w wypadku Zawiercia nie łączy się dwóch szpitali, tylko dwie placówki medyczne, z których jeden to szpital.

Przeciwko sposobie i motywom włączenia wystąpiła radna Beata Chawuła:

Sprawa połączenia Szpitala Powiatowego z Zakładem Lecznictwa Ambulatoryjnego w Zawierciu budzi tak duże emocje, ponieważ Zarząd Powiatu od początku szukał różnych powodów usprawiedliwiających swoje działania. Moim zdaniem, głównym powodem jest kondycja finansowa szpitala.

Najpierw Zarząd Powiatu liczył na pozyskanie środków dzięki poręczeniu gminy Zawiercie. To się jednak nie udało. Później dochodziły na słuchy, że szpital szuka pieniędzy w różnych instytucjach finansowych. Ale pojawił się nowy pomysł – skoro mamy dobrze funkcjonujące, nie zadłużone ZLA, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Od początku pojawiała się narracja, że to wynik działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, który przeprowadza reformę służby zdrowia. Nic bardziej mylnego! Ustawa o sieci szpitali, na którą powołuje się Zarząd Powiatu, nie wymusza ani nie wskazuje takich rozwiązań. Proszę nie zrzucać zatem odpowiedzialności za pomysły Zarządu Powiatu na obecny rząd. Odpowiedzialni siedzą bowiem w tej sali.

Moim zdaniem, prawdziwym powodem forsowania pomysłu włączenia ZLA do szpitala jest szukanie źródła finansowania szpitala

Radna Beata Chawuła, przedstawiła wątpliwości dotyczące tego połączenia. Do tych przedstawionych przez radną, ja mam tylko jeszcze jedną, Nie wiem, czy w głosowaniu mogli brać udział radni powiązani ze ZLA ( 3 radnych) i ze szpitalem ( 2 radnych), są to radni, którzy pracują w tych placówkach, lub pracują ich bliscy. Art. 21 pkt 7 ustawy o samorządzie powiatowym: Radny nie może brać udziału w głosowaniu, jeżeli dotyczy to jego interesu prawnego. Czy takie połączenie dotyczy interesu prawnego zatrudnionych radnych? Nie jestem w 100% pewien.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

17:08, gabrieldors
Link
piątek, 16 czerwca 2017
Fuzja?

Przytaczam pismo Przewodniczącej Zawierciańskiej Rady Seniorów Pani Ewy Brewczyńskiej-Florczyk:

 

Jestem pełen uznania dla Pani Przewodniczącej. Pani Ewa Brewczyńska-Florczyk, podnosi takie kwestie, które innym nie przyszły do głowy, a jeżeli przyszły, to nic z tym nie zrobili. Pani Ewa śmiało stawia swoje tezy i popiera je rzeczowymi argumentami. Jeszcze raz chylę czoła, tak trzymać Pani Ewo!

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie skomentował pewnego fragmentu, gdzie dyrektorka szpitala Pani Anna Pilarczyk-Sprycha, powiedziała o sobie, że jest mało doświadczona. Zobaczcie, tak powiedziała. Wydaje mi się, że takie słowa nie mogła powiedzieć Pani dyrektor Pilarczyk-Sprycha, tak wspaniały menager nie mógł powiedzieć takich słów i kropka. Mam na ten temat teorię, oczywiście niepopartą żadnymi dowodami, myślę że ktoś łudząco podobny podszywa się pod Panią dyrektor Pilarczyk-Sprychę i tak publicznie psuje jej ugruntowaną opinię demiurga zarządzania.

Pani Ewo Szanowna idę o zakład, że nie otrzyma Pani odpowiedzi do niedzieli, jeżeli w ogóle otrzyma Pani jakąkolwiek odpowiedź. Sorry taki mamy klimat.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:13, gabrieldors
Link
czwartek, 15 czerwca 2017
ZLA R.I.P.

Wczoraj odbyły się rady społeczne ZLA i szpitala i podjęły decyzję o umożliwieniu dodania do skrótu ZLA dodatkowych literek – R.I.P. Jako, że ułożyłem porządek sesji i powiadomiłem o terminie J w poniedziałek zbiera się rada powiatu, aby zatwierdzić ostateczne zakończenie ZLA, jako jednostki organizacyjnej. Rada nie uchwali nic innego, ponad to co zostało już ustalone na wyjazdowym spotkaniu radnych PSL, PO i SLD w jednym w zajazdów w Lgocie Murowanej.  Z formalnego punktu widzenia, ciekawi mnie rodzaj takiego spotkania, chodzi o sposób zakwalifikowania oraz jak zwykle, kto płacił za tzw. poczęstunek. Jeżeli radni z własnej kieszeni, lub np. starosta, nie interesuje mnie z lewej, czy z prawej kieszeni. Jeżeli jednak, to starostwo wykonało przelew, lub zapłaciło w innej formie, jak najbardziej mnie to ciekawi.

Niedawno zostałem „zaatakowany” przez znajomego, dlaczego jestem przeciwko połączeniu szpitala i ZLA. No zupełne nieporozumienie. Nie znam się na prowadzeniu placówek medycznych, dlatego moja reakcja nie dotyczyła zasadności połączenia, a sposobu przeprowadzenia i tłumaczenia powodów tego połączenia. Od powstania pomysłu, zaraz po tym, jak dokredytowanie szpitala okazało się niemożliwe, zarząd powiatu, ustami swojego członka, jako powód podawał ustawę o utworzeniu sieci szpitali, wskazując że to rząd zafundował takie połączenie. Od razu zareagowałem na te bzdury, gdyż we wspomnianej ustawie nie ma żadnego przymusy łączenia placówek. Dalej członek ów w osobie Milejskiej zapewniał, że nie będzie tego połączenia bez zgody załogi, są na to dowody w formie zapisu zarówno dźwięku, jak i obrazu.

Rząd nie nakazał łączenia, zgody załogi nie ma, 6 tysięcy podpisów przeciw, a wcielenie ZLA do szpitala jest realizowane. Kluczenie, mącenie, kłamstwa, buta, arogancja i bezczelność, tak mogę opisać takie zachowanie. Państwo niech zapamiętają, że jedną z pierwszych decyzji dyrekcji pogrubionego szpitala, będzie KREDYT.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

10:13, gabrieldors
Link
wtorek, 13 czerwca 2017
Hien Hoor

Ale ostre te pisowskie zomole, spałowali Władka, którego w pocie czoła, narażając własne zdrowie i życie bronili byli ormowcy, esbecy, tewole i kto tam jeszcze stał. Opasłe polewaczki rzygały wodą na prawo i lewo, charakterystyczny zapach chrzanu rozrywał nozdrza, a jasny dym ścielił się gęsto, podobnie jak padający demonstranci pod ciosami szturmówek.

Urwał! gdzie ja żyję!? Oto jak naprawdę wyglądało zatrzymanie biznesmena Frasyniuka

Debilizm, zidiocenie i całkowita degrengolada, tak mogę nazwać przekazy, które kreują Frasyniuka na ofiarę rządów PiS. Władzio zaplanował to sobie, specjalnie pchnął policjanta, aby ten musiał zareagować, a co było dalej to Państwo obejrzeli. Kiedy milicjant, zomowiec, czy ormowiec, chciałby wylegitymować Władeczka, a ten nie miałby dokumentów, dostałby w ryło i Władeczek dobrze o tym wie. Policjant też wie, że Władzio obecnie nie musi mieć dokumentów, no to pyta o nazwisko, a Władeczek dowcipnie Jan Kowalski pis prawo i sprawiedliwość. Tak urwał, przecież Władeczek wie, że jakby 30 lat wstecz, powiedział Jan Kowalski z pezetpeeru to zarobiłby drugi raz dziób i do suki, a po drodze obecni koledzy Władzia daliby mu parę razy w ryło, kilka kopniaków i mógłby zaliczyć ścieżkę zdrowia. Teraz to on wita się serdeczne z tymi esbekami, śmichom i chichom końca nie ma. 

 

Cyniczna, bezczelna i chora gra, aby wrócić do politycznej pierwszej ligi. Cały ten naburmuszony i operetkowo wyglądający chór chce jednego, aby polała się krew. Tak właśnie, bo wtedy można by zaraz lecieć do Brukseli, można zaraz do jakiegoś Zeitung, czy innego Timesa i napierdzielać jak to w Polsce polic...a nie, PiS pałuje ludzi. Ten chór hien, mógłby do woli epatować swoim męczeństwem, choćby udawanym i oszukańczym. Opanujcie się wreszcie, bo scenki w przedstawionym filmie, mówią jaka jest różnica między tamtymi latami, a tymi. I pamiętajcie do jasnej cholery, że własna wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

CETERUM CENSEO PZD ESSE DELENDAM

18:13, gabrieldors
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 73