RSS
sobota, 29 sierpnia 2015
TAKA GMINA

My, lud który wziął się znikąd, bijemy pokłony ludziom, którzy znikąd się nie wzięli, tylko zostali namaszczeni przez gminną Świętą Trójcę i święte klany rodzinne, niczym królowie przez Stwórcę, na te odpowiedzialne stanowiska, które tam piastują!

Od paru lat interesuje się przebiegiem sprawy o ustanowienie drogi koniecznej w Przyłubsku. Ktoś powie, a po jasna cholerę wsadzasz nos w nie swoje sprawy. Miałby rację, gdyby nie fakt iż od samego początku stroną i moim zdaniem sprawcą jest UG Kroczyce, na czele z jej wysokimi urzędnikami. Pisałem o tej sprawie wielokrotnie, ale gwoli przypomnienia wyjaśnię o co chodzi. Gmina Kroczyce nie zadbała, aby dostęp do drogi miała jedna, powtarzam jedna, posesja. Poprzez różne machinacje, dokonywane podczas zamiany i sprzedaży, między innymi majątku gminy, dwoje właścicieli stało się posiadaczami gruntów po obu stronach drogi 83, na całej jej długości. Jeden z tych właścicieli zagrodził drogę, powiększając sobie podwórko, drugi wymyślił aby ustanowić drogę konieczną przez działkę sąsiada. Przeglądając dokumenty mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że UG Kroczyce stoi po jednej stronie sporu. Moje przypuszczenia są tym bardziej pewne, że właściciele gruntów przy drodze 83 to pociotki przewodniczącej Rady Gminy Kroczyce.

Nie raz wspominałem również o niechęci władz gminnych na czele z Pantakiem do przyznawania się do błędów, zaniedbań, czy wręcz porażek. Na sesyjnych sprawozdaniach z działalności wójta, same pozytywy typu uczestniczyłem, podpisałem, załatwiłem, takie gminne veni, vidi, vici. Pantak uznaje, że Rada Gminy Kroczyce nie zasługuje na powiedzenie całej prawdy, nie pierwszy raz zresztą, takie zachowanie w gminie Kroczyce to norma. W protokole z sesji Rady gminy Kroczyce http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/3123 , można wyczytać, że odbyła się rozprawa przed WSA i sprawę wygrała gmina.

Taaak, ale już to ze właśnie gmina została ukarana 300 zł. grzywny i 100 zł zwrotu kosztów, to już nie trzeba podać, mogłoby to zasiać wątpliwość w tzw. nieomylność wójta, a zresztą po co mówić radzie i tak zdecydowana większość jej członków nie wie po co tam jest, wiedzą że pincet złoty diety szarpią na miesiąc, ot co!

Poniżej podaję wniosek o informację publiczną i odpowiedź z UG Kroczyce. Czy jest to odpowiedź, niech każdy zdecyduje sam. Kiedy czytałem pisma, doszedłem do wniosku, że albo urzędnik, czy urzędnicy zajmujący się ta sprawą nie maja bladego pojęcia w jakim trybie i terminie powinna wyglądać odpowiedź na udostępnienie informacji publicznej, albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Istniej jeszcze jedna możliwość, specjalnie kluczą, kręcą i manipulują, aby nie wyszła na jaw ich niekompetencja, albo co gorsza machloje.

 

Ceterum censeo PZD esse delendam

08:18, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 sierpnia 2015
Projekty potrzebne dla Polski

G.D. Od pewnego czasu, niektóre wątki naszych rozmów przedstawiam na moim blogu w formie wywiadu. Ostatni raz było to rok temu. Nie ukrywam, że przyczynkiem do zamieszczenia kolejnej naszej rozmowy jest niedawne zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy i zbliżające się wybory parlamentarne. Jakie nadzieje wiąże Pani z prezydenturą Andrzeja Dudy?

Ewa Malik. Olbrzymie! Mam nadzieję na wprowadzenie w życie obietnic wyborczych, wśród których sztandarowymi punktami to powrót do poprzedniego progu wieku emerytalnego oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Powiem więcej, te nadzieje graniczą z pewnością, gdyż znam Andrzeja Dudę i jestem pod wrażeniem jego konsekwencji. Ważne jest nie tylko przywrócenie poprzednich zasad wiekowych przy przechodzeniu na emeryturę, czy wprowadzenie większej kwoty wolnej od podatku, wspomożenie rodzin wychowujących dzieci jako walka z wyludnianiem się Kraju jest równie ważne. Aby móc wprowadzić w życie wszystkie te założenia należy wygrać wybory parlamentarne i to właśnie na nich powinniśmy obecnie się koncentrować.

G.D. Oczywiście. Jakie działania powinno podjąć Prawo i Sprawiedliwość, aby zapewnić sobie sukces w nadchodzących wyborach.

Ewa Malik. Przede wszystkim powinniśmy dotrzeć z naszym programem do jak najszerszego grona Polaków, powinniśmy zadbać o obiektywny przekaz. Z uwagi na, nazwę to łagodnie, nieprzychylność większości mediów, nie da się tego zrobić inaczej niż przez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, zarówno kandydatów, jak i naszych członków i sympatyków. Tylko razem możemy osiągnąć sukces, dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich. Na przykład ważne są takie inicjatywy jak Pańska, wiem że na tym blogu moje słowa nie zostaną wypaczone, czy przekręcone, dlatego tu akurat mogę wypowiadać się swobodnie.

G.D. Dziękuję! Pani Poseł, muszę zapytać o obwodnice Zawiercia, co z nią?

Ewa Malik. Ostatnio żywo interesowałam się tym tematem. W lutym br Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przedstawiło projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, a w nim na liście podstawowej zaplanowanych inwestycji jest właśnie budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. To krok w dobrym kierunku. Ze swej strony mogę zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby ten projekt wszedł w fazę realizacji i to jak najszybciej. Panie Gabrielu wiem, że Panu leżą na sercu problemy powiatu zawierciańskiego, zapewniam Pana że ja również je znam i na pewno nie przejdę obok nich obojętnie. Obecnie musimy skoncentrować się na pracy pozwalającej wygrać nadchodzące wybory, potem trzeba wytężyć wszystkie siły, abyśmy mogli wprowadzić w życie projekty, które są konieczne nie tylko dla powiatu zawierciańskiego, ale dla całej Polski.

G.D. Dziękuję za rozmowę i zakasuję rękawy :)

Ewa Malik. (śmiech) Nie będę Pana powstrzymywać, ale poważnie, wszystkich chętnych zapraszam do współpracy i życzę wszystkiego najlepszego czytelnikom Pańskiego bloga.

Poniżej zdjęcie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą


17:39, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 sierpnia 2015
Wszystko na sprzedaż?

Czasami zadaje sobie pytanie, czym kierują się nasi samorządowcy podejmując niektóre decyzje. Przykładem mało rozsądnego postępowania (nazwa bardzo łagodna) jest inwestycja w Kroczycach, gdzie już kolejne przetargi przynoszą klapę, a moim zdaniem inwestycja wymaga uwagi odpowiednich instytucji, ale dziś nie o gminie Kroczyce. Parą miesięcy temu, Burmistrz Szczekocin wylizingował pałac, to jest tak zwany lizing odwrotny, czyli kredyt. Wziął 4 bańki, a spłaci 7, cóś takiego, biznes po byku. Udało się również burmistrzowi zlikwidować szkoły w Rokitnie i Goleniowach. Teraz kolejny hit, Burmistrz sprzedaje działkę gdzie jest pogotowie i uwaga UMiG Szczekociny. Tak wynika z wiadomości na stronie UMiG Szczekociny http://www.szczekociny.pl/news,155,zawiadomienie-o-sesji.html proszę zwrócić uwagę uchwała Nr 81/XI/2015 i Nr 82/XI/2015 . No jak wół stoi sprzedaż działek 2465/1 i 2574/8. Skorzystałem z geoportalu i odnalazłem te działki i zacząłem przecierać oczy.

Działka nr 2574/8 to działka z budynkiem pogotowia

 

Natomiast na działce 2465/1 znajduje się Urząd Miasta i Gminy Szczekociny.

 

Co jest do cholery, może to pomyła. Jeżeli jednak to prawda to jakie są motywy takiego postępowania? I co dalej, burmistrz sprzeda UMiG, a później go wynajmie od nowego właściciela, czy jak?

Wiatraki w Tęgoborzu, Szkoły w Rokitnie i Goleniowach, Pałac w Szczekocinach, teraz pogotowie oraz Urząd Miasta i Gminy. Co dalej? Wydzierżawienie dróg gminnych? Lizing mostów i pobieranie myta? Podatek od chodników? Co dalej?

Ceterum censeo PZD esse delendam

17:14, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 sierpnia 2015
"ALE PI......SZ"

Po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym, Prezydent Andrzej Duda wspomniał o 400 tys. niedożywionych dzieci w Polsce. Po słowach Prezydenta, który opierał się na danych firmy państwowej jaką jest GUS, rozległo się buczenie w ławach PO. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-mowi-o-glodnych-dzieciach-buczenie-w-lawach-po/wlhfj7 Wieczorem ex ministra Mucha, obecnie rzecznikiem będąca, mówiła że to nie było buczenie, a raczej mruczenie i że ona nie mruczała http://wpolityce.pl/polityka/261587-po-zaklamuje-skandal-z-buczeniem-podczas-oredzia-mucha-to-nie-bylo-buczenie-to-byl-pomruk-dezaprobaty-wisniewska-moze-klimatyzacja-przytepila-pani-sluch

Pies z nimi tańcował niech i mruczą, nie w tym rzecz. "Chwilę" później peeselowki minrol Sawicki, poprzez media zaapelował do Putina, aby ten nie niszczył żywności (chodzi o tę z embarga) i jeszcze coś o głodzie ukraińskim wspomniał. Na reakcje Rosji nie trza było długo czekać, odszczeknęli się że niszczą, bo nielegalna, a jeżeli chodzi o kwestię głodu, to żeby Polska zainteresowała się tymi czterystoma tysiącami niedożywionych dzieci o których Prezydent Duda wspominał. No to Kopacz od razu, że mówienie o głodujących dzieciach jest nie na miejscu i jest  wykorzystane przez "naszych niekoniecznie przyjaciół, którzy w rosyjskiej propagandzie wykorzystują to przeciw Polsce" . Ktoś wyciągnął urywek Alternatywy 4, przedni kawałek :) http://niezalezna.pl/69933-ewa-w-serialu-alternatywy-4-wystapienie-premier-hitem-internetu-obejrzyj-film No urwał nać! Nie mówić o niczym! Nie mówić o głodujących dzieciach, o wałkach, lodach, o zegarkach Nowaka i i Miśka, nie mówić o ośmiorniczkach u sowy i gdzie kto ma Polskę. NIE MÓWIĆ!!! Od nie mówienia, nakarmimy dzieci, zlikwidujemy bezrobocie, zatrzymamy emigrację a ministrowie PO będą jeść kaszankę.

Pamiętam, jak kilkanaście lat temu zareagowała moja żona na sensacyjne opowieści jednego z okolicznych mieszkańców. Pewien mieszkaniec zaczął opowiadać o zdarzeniu z tzw. wczorajszego dnia. Początkowo żona słuchała z zainteresowaniem, potem ze zdziwieniem, a na koniec z wyraźną irytacją podsumowała, „ale pi......sz!”. Mina opowiadacza bezcenna, ktoś zupełnie trzeźwo zareagował na jego brednie.

Teraz też kubeł zimnej wody na ten zacietrzewiony, peowski łeb i tylko jedno wyrażenie „ale pi......sz!”!!!

P.S. Przepraszam za zbyt ostry koniec, ale nie wytrzymałem.

17:57, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
piątek, 14 sierpnia 2015
śmieciowy problem

Jakieś 2 tyg. temu znajoma z Marianki pytała mnie, o zamieszanie z odbiorem śmieć i dlaczego nikt od początku czerwca i przez cały lipiec nie zebrał śmieci.

Dziś na profilu fb mojej znajomej pojawiło się pytanie

Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego mam płacić do gminy Kroczyce za śmieci za miesiąc lipiec skoro nie były odebrane przez żadną firmę.... ?

Odpowiadam wg mojej wiedzy:

Od wejścia w życie tej pieprzonej ustawy śmieciowej, odpady w gminie Kroczyce wywoził ZGK Zawiercie. Niestety, Pantak nie płacił za wszystkie faktury wystawiane przez ZGK, a właściwie to płacił, ale nie cała kwotę z faktury. np. za miesiąc wrzesień faktura wynosiła, złóżmy 30 tys. to Pantak przelewał 27 tys. i tak co miesiąc. A to dwa, a to trzy tysiączki się urwało. W końcu Pani Prezes ZGK, nie wytrzymała i podała UG do sądu i... przed sądem postępowanie „naszego” wójta zostało ukarane, wyrok: UG ma zapłacić zaległości wraz z odsetkami. Ha i co teraz? Ano nic, rozpisany nowy przetarg na wywóz odpadów, wygrała inna firma i przecież nie odbierze śmieci za które nie otrzyma kasy, tylko my mieszkańcy musieliśmy składować śmieci przez dwa miesiące, bo od początku czerwca do początku sierpnia, a w zasadzie nie tylko, bo trza jeszcze zapłacić za śmieci, które nikt nie odebrał.

 15:58, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
czwartek, 06 sierpnia 2015
Prezydent Andrzej Duda

Dziś prezydent elekt, został Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ktoś może powiedzieć i co z tego, przecież mnie się nie zmieni! No może tak powiedzieć, tylko że Prezydent Duda daje nadzieję. Daje nadzieję, że tzw. szary obywatel odzyska podmiotowość. Daje nadzieję, że skończy się marazm podlewany ciepłą woda w kranie. Daje nadzieję na rychły koniec rządów obecnej koalicji. Daje nadzieję!!!

Czyż nie piękny widok, Prezydent Polski wśród Polaków :)

W maju wygraliśmy bardzo ważną bitwę, teraz przygotowujemy się do ostatecznej batalii.

25-10-2015

21:25, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
sobota, 25 lipca 2015
Prawo do zasiłku

W ubiegłotygodniowym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego pojawił się artykuł o chorobie ex starosty zawierciańskiego Rafała Krupy, a właściwie nie tyle o chorobie ile o chorobowym. Okazuje się że były starosta od opuszczenia stołka starosty, czyli od końca listopada przebywa na zwolnieniu lekarskim i ZUS wypłaca mu 80% pensji starosty. No cóż, choroba nie wybiera i żadne stanowisko, czy ex stanowisko nie ustrzeże przed nią, tylko co to za choroba, która nie pozwala pracować, a jednocześnie umożliwia aktywne pełnienie funkcji radnego powiatowego? Rafał Krupa nie może pracować i jednocześnie jest bardzo aktywnym radnym, zabiera głos na, chyba każdej sesji, stawia pytania, krytykuje, prosi o wyjaśnienia. http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2500 Oglądałem wideo z ostatniej sesji, Rafał jest przygotowany, swoje interpelacje czyta z tabletu.


I dalej urwał nać nie wiem co za choroba nie pozwala pracować, a jednocześnie umożliwia czynne pełnienie funkcji radnego. Na pewno nie jest to brak kończyny dolnej, gdyż wtedy ZUS natychmiast odebrałby mu zasiłek chorobowy, jak w przypadku matki małej dziewczynki. Kobieta z powodu choroby nowotworowej straciła nogę, ZUS przyznał jej rentę czasową i …. po powtórnej komisji lekarskiej kobieta straciła rentę, bo lekarz,tfu, orzecznik stwierdził, że ma przecież dwie zdrowe ręce. http://www.fakt.pl/polityka/zus-odbiera-ludziom-renty,artykuly,561015.htm


Nie wiem jakie prawo i procedury obowiązują w ZUS. Nie wiem, czy ex starosta powinien otrzymywać zasiłek chorobowy czy nie. Nie wiem również jaka to choroba uniemożliwia pracę i jednocześnie pozwala na aktywne uczestnictwo w sesjach i komisjach Rady Powiatu. Wiem jedno, Rafał Krupa jest osobą publiczną, byłym starostą i dlatego jemu można mniej.

O chorobowym Rafała słyszałem już wcześniej, ale na jego profilu fb pojawiła się informacja że zaczął pracę jako wykładowca, trener na Uczelni Łazarskiego - Zarządzanie w Placówkach Ochrony Zdrowia . Na profilu Rafała Krupy https://www.facebook.com/kr.rafal/about taka informacja istnieje do dziś. Teraz nie wiem, może to był kamuflaż?

Jeszcze parę słów o ZUS w świetle obu przypadków. Z jednej strony kobieta z widocznym kalectwem z drugiej żwawy i aktywny młody mężczyzna, który aktywnie uczestniczy w sesjach i komisjach rady powiatu. No już nie wiem co o tym sądzić!!! :(

P.S. Żadna choroba nie jest przyjemna, żadna! Żadna choroba nie jest powodem do kpin, niezależnie kogo dotyka. Każdy ma prawo bronić się przed nią w każdy możliwy sposób i każdemu którego dotyka szczerze życzę zdrowia, dlatego również zdrowia życzę Rafałowi Krupie. Jednocześnie wyrażam obawę, czy aby aktywność sesyjno-komisyjna radnego nie wpłynie negatywnie na jego stan chorobowy.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

08:22, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lipca 2015
Co jeszcze?

To już drugi raz gdzie Pani Premier Ewa Kopacz (PEK) reklamuje sieć sklepów, nie wiem, liczy na datki czy co? http://parezja.pl/byla-biedronka-czas-na-alme-premier-kopacz-znow-sie-kompromituje/  Kiedy jakiś wynajęty specjalista komentował projekt PiS opodatkowania hipermarketów, użył „argumentu”, że jeżeli zostaną te sklepy opodatkowane, to wzrosną ceny, a więc uderza to w najuboższych. Odpowiem krótko, chce być zwolniony z podatku, a deklaruję że obniżę ceny co najmniej 5 % :) Innym pseudo argumentem, jest utrata miejsc pracy. Kpina, ludzie nie będą kupowali w hipermarketach, to będą kupowali gdzie indziej, jeżeli tam spadnie, to gdzie indziej musi wzrosnąć. Szacuje się że 1 pracownik w sklepie wielkopowierzchniowym zatrudniany jest na 100 tys zł obrotu, a w tzw. sklepach osiedlowych co najmniej dwóch, to gdzie ten wzrost bezrobocia?

W ostatni weekend , dała popis narzucania się, przede wszystkim wyborcom. Oglądałem wstawkę z meczu koszykówki i twierdzę że PEK była równie nienaturalna jak podczas wizyty w Berlinie, gdzie była naprowadzana przez Merkel.


Co by nie mówić o Tusku, to ten jednak wyglądał naturalnie. Zostaliśmy uraczeni fotkami ze spływu Dunajcem, a jak, teraz to w celu poprawy wizerunku PEK, manifestując swoje zaangażowanie w obronę zwierząt pociągnie wóz z turystami na Gubałówkę. Niech specjaliści od wizerunku założą jej chociaż jakieś pepegi, bo będzie wyglądała równie ciekawie jak na plaży, gdzie zaprezentowała się w pantoflach.


To nachalne narzucanie się wyborcom staje się żenujące, zaglądanie do kotleta http://pikio.pl/ewa-kopacz-agituje-w-pociagach-zachwyt-nad-kotletem-hitem-video/, stawianie loda http://pikio.pl/kopacz-stawia-loda-ministrowi-internauci-znowu-sie-smieja-video/

czy udawany żal z powodu braku kaszanki http://wpolityce.pl/polityka/258414-nie-ma-lekko-kolejne-problemy-w-podrozy-pani-premier-ewa-kopacz-chcialam-zjesc-tu-kaszanke-ale-nie-bylo. Do wyborów mamy jeszcze 3 miesiące, tak się zastanawiam co jeszcze jest wstanie zrobić PEK

Ceterum censeo PZD esse delendam

18:10, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2015
Wjazdowy Rząd

Myślałem że przypadek posiedzenia rządu w Katowicach z programem dla Śląska, będzie wyjątkiem, bo chodziło o pijarowską zagrywkę mająca na celu przykrycie konwencji programowej PiS. No ale gdzie tam! Tera „obradowali” w Łodzi i od razu srututu obietnica obwodnicy. O tak sobie myślę, może by zjechali do Zawiercia, też może byłaby obietnica obwodnicy, no pewnie żeby ja nie wybudowali, ale obietnice by dali :)

O cholera! Tera to już do wyborów będą jeździć i obiecywać, co tylko ślina język przyniesie. Co mogą obiecać? Wszystko i wszędzie, oczywiście będą to projekty, bo koalicja PO-PSL po ośmiu latach rządzenia, może przedstawić tylko projekty.

W Krakowie, w celu poprawy atrakcyjności turystycznej, przedstawią projekt budowy wielu nowych zabytków.

W Poznaniu (nie)rząd przedstawi projekt zmiany konstytucji, aby w herbie Polski znalazły się poznańskie koziołki.

W Gdańsku zostaniemy poczęstowani projektem ratowania stoczni i zostanie przedstawiony projekt umowy, jaką we śnie, zawarła Pani premier z kapitanem Nemo na remont Nautilusa.

(Nie)rząd odwiedzi wiele miast i złoży wiele obietnic, a objazd zakończy uroczystą kolacją w Warszawie, która odbędzie się u Sowy ...

Tak będą wycieczkować PO Kraju, a efekt? Efektem tego będą tylko dodatkowe wydatki i wysiłek organizacyjny BOR. Tych ministrów trzeba jakoś dowieź, trza im zapewnić ochronę, trzeba zabezpieczyć budynki, które na co dzień nie posiadają takich zabezpieczeń. Tylko nikogo to ie interesuje, to są drobiazgi, a stawką jest być, albo nie być. Moim zdaniem nic im nie pomoże, są na równi...

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:53, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 13 lipca 2015
Prognoza

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich popełniłem taki oto wpis:http://gabrieldors.blox.pl/2015/05/Druga-tura-za-progiem.html poniżej prezentuję jego fragment.

Przed pierwsza turą, kolega zadał mi pytanie : jak sądzisz, kto wygra”, wtedy odpowiedziałem, że II tura jest pewna, a w niej zwycięstwo Dudy nie niemożliwe, kiedy rozmawialiśmy dzisiaj (poniedziałek), przypomniałem mu te rozmowę i dodałem, że teraz to zwycięstwo jest prawdopodobne. Nic nie jest pewne, dlatego mówię że jest prawdopodobne, ba, nawet bardzo prawdopodobne.

Za 3 miesiące idziemy na wybory parlamentarne, tu też pokuszę się o prognozę widzianą moimi subiektywnymi oczyma. Uważam że zwycięstwo PiS jest bardzo prawdopodobne, a zwycięstwo dające możliwość samodzielnych rządów nie niemożliwe.

Nic nie jest pewne i dane raz na zawsze, a o każda wygraną trzeba walczyć!

W sosnowieckim okręgu wyborczym wybieramy 9-ciu posłów. Moim zdaniem podział mandatów będzie następujący

PiS – 4, PO – 2 lub 3, Kukiz(owcy) – 2 lub 1, Lewica, jeżeli przekroczy w Kraju 5%-1

Ceterum censeo PZD esse delendam

18:45, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46
Skopiuj CSS