RSS
wtorek, 22 lipca 2014
War is started ?

Dlaczego taki tytuł i dlaczego ze znakiem zapytania? No właśnie, w tym wpisie postawię wiele pytań i pozwolę sobie zasiać wątpliwości, odpowiedzi na pytania i rozwianie wątpliwości pozostawię czytelnikom tego bloga.

Wczoraj ukazał się artykuł http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,16353596,Przychodnia_jak_z_gumy__Fundusz_sie_zainteresowal.html artykuł atakujący Jarosława Kleszczewskiego, lekarza, właściciela kilku przychodni i zarazem szefa PO w pow. zawierciańskim. I zaś pytanie, termin przypadkowy? Może tak, może nie, może to tylko porachunki biznesmenów z branży, a może coś więcej. To „coś więcej” oznacza odpowiedź na zatrzymanie i aresztowanie Ryszarda M, dlatego dałem taki tytuł i dlatego ze znakiem zapytania.

Postanowieniem sądu Ryszard M został aresztowany na 3 m-ce, jak wiadomo na postanowienie przysługuje zażalenie i jak znam życie takie zażalenie już zostało złożone. Ryszard może być wcześniej na wolności niż myślimy. W każdym razie Zawiercie nie będzie już takie jak wcześniej, a nadchodząca kampania wyborcza będzie brudna, ba, bardzo brudna. Możemy spodziewać się wyciągania różnego rodzaju haków, niekoniecznie związanych z życiem publicznym, mogą to być niestety sprawy rodzinne. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wciągania spraw rodzinnych i obyczajowych do polityki. W swoim blogu nie poruszam tych tematów, choć zapewne wzrosłaby liczba odsłon, ale pomimo posiadania dość obszernej wiedzy na temat naszych lokalnych polityków, nigdy jej nie użyję.

Jeżeli ktoś zadałby mi dziś pytanie, czy zatrzymanie RM było słuszne? nie mógłbym na niego odpowiedzieć twierdząco, ale po prawdzie nie mógłbym również udzielić odpowiedzi negatywnej. Jeżeli ktoś zadałby mi dziś pytanie, czy artykuł w GW jest nieprzypadkowy? Również nie mógłbym na niego odpowiedzieć twierdząco, ale po prawdzie nie mógłbym również udzielić odpowiedzi negatywnej. Do wyborów pozostało 4 miesiące, w tym czasie możemy spodziewać się wielu sensacyjnych artykułów, z których będziemy dowiadywać się kolejnych kfijotkóf.

Będę namawiał swoje koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości do zachowanie bezstronności i nieuczestniczenia w wojnie, która nijak nas nie dotyczy. Będę apelował również o merytoryczną kampanię wyborczą, która czeka nas niebawem. Walkę na haki i wyciąganie brudów zostawmy PO i NAW.

PS. W Zawierciu trwają protesty po śmierci młodego człowieka, jego koledzy obwiniają zawierciańską policję. Rozpoznaje temat i na razie jestem za tymi młodymi ludźmi. Nie twierdzę że to policjanci przyczynili się do śmierci ich kolegi, ale po obejrzeniu relacji z telewizji mam wiele wątpliwości, a wypowiedzi niektórych zebranych są logiczne, a stawiane przez nich pytania są zasadne.

 Ceterum censeo PZD esse delendam

17:59, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 lipca 2014
Co po Ryszardzie M

Opadł już kurz po aresztowaniu Ryszarda M. Internauci wylali swoje gorzkie żale, albo go broniąc, albo w czambuł potępiając. Nie mam najmniejszego zamiaru wpisywać się w spolaryzowane sądy. Uważam że obojętnie na rozwój wydarzeń Ryszard M jest już skończony jako prezydent i jego kandydowanie za 4 miechy byłoby klęską jego samego i NAW. Zapewne w NAWie trwają gorączkowe działania, jak ratować Ryśka i kto za niego na prezydenta. Kto wodzi prym w tych działaniach? No oczywiście że nie Krupa, w NAWie pod nieobecność Ryśka rządzi kto inny. Organ decyzyjny NAWu siedzi, teraz kto inny jest tym organem i prawdopodobnie zapadnie decyzja żeby kandydatem na prezydenta był obecny radny wojewódzki PO (hi, hi, hi) Witold Grim. O starcie Witolda Grima w tych wyborach słyszałem już wczesną jesienią, wtedy to on miał być kandydatem PO, tylko że kategorycznie zaprzeczał, no cóż miał zbyt wiele do stracenia. Teraz to już inna broszka, teraz to on może być gwarantem skostniałego układu i NAWowcy będą pewnie pchać chłopa do fotela, bo by im się synekury skończyły.

W PO też ożywienie, pojawiła się olbrzymia okazja. O ile wcześniej uważałem, że kandydatem na prezydenta będzie Nemś, o tyle obecnie już nie jestem tego taki pewien. Dlaczego? To proste, jej kandydatura mogłaby być przyjęta chłodno w Zawierciu, inny kandydat wybiłby argument NAWowców o spisku w celu obalenia Ryśka i zajęciu jego krzesełka przez Anię, co innego jest wygrać z mocnym przeciwnikiem, a co innego z przeciwnikiem na kolanach. Dla tych dwóch obozów mam propozycję, skoro Grim jest radnym z PO i wywodzący się z NAW i dobrze ustosunkowany w NAW, to wystawcie go wspólnie :)

Jaki powinien być kandydat? Pisałem już o tym w poprzednim wpisie. Uczciwość i kompetencje, brak powiązań w lokalnych układach oraz troska o rozwój miasta, to główne cechy jakie powinien posiadać nowy prezydent obejmujący stanowisko po Ryszardzie M. Prawo i Sprawiedliwość takiego kandydata ma, a jego sylwetkę przedstawię niebawem.

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:53, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
piątek, 18 lipca 2014
PO Ryszardzie M?

Ryszard M. zatrzymany! Ho, ho, ho! Ale jazda. Zarzuty poważne, nie ma co gadać ale... No właśnie, ale! Rok temu nie udało się w referendum, Tusk nie chciał na wniosek radnej to.... no nie, służby mojego Kraju tak nie działają, a zaraz, zaraz a sprawa prezesa sądu okręgowego, który chciał zrobić las... o przepraszam, łaskę Donaldowi?

Zapewne Rysio ma niejedno za paznokciami, może i to aresztowanie jest uzasadnione, ale też nie ufam zawierciańskiej PO, zresztą krajowej też. Za 4 miechy wybory, nie jest tajemnicą, że PO i NAW łypali na siebie złowrogo. Pies z nimi tańcował niech łypią dali, ale jednego konkurenta PO mniej.

Stary problem naszych samorządów, gdzie ludzie obdarzają zaufaniem ludzi o niezbyt ciężkim podejściu do gospodarowania mieniem publicznym oraz bardzo skromnej uczciwości. Niestety dotyczy to zbyt wielu gmin i powiatów. Jeżeli ktoś kazałby mi poręczyć za uczciwość któregoś z naszych wójtów, czy burmistrzów, a co mi tam i obecnego jeszcze prezydenta, moje zastanawianie trwałoby na tyle długo, że poręczenie mogłoby się zdezaktualizować.

Już za cztery miesiące wybierać będziemy wszystkich samorządowców, nie od dziś twierdzę, że wybierać trzeba z głową. Jedynym kryterium nie może być powszechna znajomość kandydatów, kryteriów winno być o wiele więcej, a na pierwszym miejscu stawiane powinny być uczciwość i kompetencje. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w naszym powiecie swoich kandydatów na wszystkie szczeble samorządowe z kandydatem na Prezydenta Zawiercia włącznie. Uczciwość i kompetencje poparte otwartością w rozwiązywania lokalnych problemów, oraz nieuwikłanie w lokalne układy i układziki będą atutami naszych kandydatów.

 Ceterum censeo PZD esse delendam18:15, gabrieldors
Link Komentarze (4) »
czwartek, 17 lipca 2014
Bzrobotny powiat

Ponad 7 tys. bezrobotnych w powiecie http://www.zawiercie.info/wiadomosci,17915.html?tyt=ponad+siedem+tysiecy+bezrobotnych+ . Fakt, że nieznacznie spadło, lecz moim zdanie to prace sezonowe zapewniły spadek Sezonowo rodziny się nie utrzymuje, nie da się pół roku jeść, a drugie pół przespać, nie jesteśmy niedźwiedziami. W artykule można wyczytać 62 bezrobotnych do 27 roku życia, które ukończyły szkołę wyższą. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta uległa wkrótce zmianie - dla młodych, wykształconych i bez doświadczenia pracy jest niewiele. Znam jednostkę w powiecie, gdzie pracy jest dużo, niestety dla bardzo doświadczonych towarzyszy emerytów, jest to Powiatowy Zarząd Dróg. O ile pamiętam będzie tam coś mniej więcej tyle etatów, ile tych młodych bezrobotnych z wyższym wykształceniem. Wypieprzyć czerwonych emerytów i już ze 30% młodych ludzi będzie miało pracę. Przy okazji podam wypowiedź emeryta z PZD Edmunda Kłóska opublikowaną w http://www.zawiercie.info/wiadomosci,17902.html?tyt=wysyp+parkingow+ Ze stanowiskiem Mirosława Mazura stanowczo nie zgadza się przewodniczący rady i jednocześnie zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Edmund Kłósek, który zaznaczył, że budowa parkingów leży w kompetencji gminy, a nie miasta. Ostatni fragment pozwoliłem sobie wytłuścić. Brzmi to tak, jakby ktoś przekonywał, że na nogi zakładamy obuwie, a nie buty.  Ujmując bardzo krótko, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym miasto to gmina. Nie wiem czy Edmundo tak powiedział, czy też redaktorka coś popieprzyła. Znając potencjał obojga, to wszystko jest możliwe :)

 Ceterum censeo PZD esse delendam07:16, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 lipca 2014
Prywatna Droga Publiczna

W poprzednim wpisie zamieściłem list mieszkańców Koryczan, szeroko opisujące historię pewnej drogi. Po rozmowie z kilkoma mieszkańcami tej miejscowości, ustaliłem że przejęcie drogi przez prywatną osobę odbyło się w wielkiej tajemnicy, a sprawa ujrzała światło dzienne bo nowy posiadacz spożył za dużo trunków i wygadał się biedaczysko do miejscowych. Zrobił się dym. Mieszkańcy zaczęli ustalać, jak w ogóle doszło do uwłaszczenia tej drogi. Szczęśliwy nabywca przedstawił świadków, którzy przed wójtem Żarnowca potwierdzili, że ten konkretny mieszkaniec przez 30 lat użytkował tę właśnie działkę. Zeznania tych świadków poświadczone przez wójta, trafiły do starosty, gdyż droga ta znajdowała się w zasobach Skarbu Państwa, a starosta klepnął zasiedzenie. Tak ta sprawa, widziana jest w oczach tych mieszkańców Koryczan, z którymi udało mi się porozmawiać. A teraz moje 3 grosze.

Chciałbym wiedzieć dlaczego wójt z doświadczeniem dłuższym niż życie Chrystusa na Ziemi, asygnuje coś, że tak powiem, na gębę? Co to byli za świadkowie, czy to sąsiedzi, czy może właściciele działek sąsiednich? Zgodnie ustawą z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym Art.1. Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza. oraz Atr 6a pkt 4a. Organem podatkowym właściwym w sprawach podatku rolnego jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). Wójt gminy ma obowiązek ściągnięcia podatku od właścicieli, czy też użytkowników gruntów rolnych leżących na terenie gminy. Zasadnym byłoby sprawdzenie, czy ten facio przez trzydzieści lat płacił podatek rolny? Jeżeli nie płacił należałoby sprawdzić, czy kto inny może płacił podatek z tej działki? Po rozmowach z mieszkańcami mam niejakie wątpliwości czy dopełniono tych obowiązków w UG Żarnowiec. Jeżeli nabywca przedstawił świadków użytkowania, to na mój nos nie ma dokumentów potwierdzających użytkowanie przez niego tej działki, czyli nie odprowadzał podatku rolnego, bo jeżeliby to robił to same poświadczenia wpłaty wystarczyłyby do potwierdzenia użytkowania. Tu rodzi się następne pytanie, jeżeli w UG Żarnowiec brak śladów wpłaty, a użytkownik nie może wykazać się dowodami takich wpłat, to ważne jest czy wójt Gminy Żarnowiec zażądał od nowego posiadacza zaległego podatku rolnego? Jeżeli nie podjął żadnych działań w kierunku ściągnięcia zaległego podatku, powinien być postawiony mu zarzut niegospodarności.

 Ceterum censeo PZD esse delendam

07:09, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
czwartek, 10 lipca 2014
Wieczne Wójtowanie

iPodaję treść listu, jaki mieszkańcy wsi Koryczany napisali do... a zresztą nie ważne do kogo, ważna jest treść. Chyba, muszę wystąpić do wiecznego wójta o wyjaśnienia. Wykreśliłem wszystkie nazwiska. Na razie treść listu o stronniczy komentarz pokuszę się później :)

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:25, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lipca 2014
Niewiniątka

Parę tygodni temu opisywałem, jak rajd of roud-owy rozjechał zachodnią część gminy Kroczyce. W sprawie ruszyło śledztwo prokuratorskie. Nikt cholera, nie chce się przyznać się do wydania pozwolenia na ten rajd. UG Kroczyce, że Starostwo, Starostwo, że UG Kroczyce. W Kurierze Zawierciańskim, chyba najbardziej wiarygodnym lokalnym medium, można wyczytać.

- Automobil Klub Galicyjski zwrócił się do Starosty Zawierciańskiego pismem z dnia 20.03.2014r. z prośbą o „udostępnienie dróg lokalnych położonych na terenie Gminy Kroczyce, będących we władaniu Skarbu Państwa w celu przeprowadzenia imprezy sportowej pod nazwą RMF MAXXX Rally”. Pismo Organizatorów zaopiniowane było pozytywnie przez Wójta Kroczyc, gospodarza terenu. W związku z powyższym Starosta Zawierciański, reprezentujący Skarb Państwa pismem z dn. 15.04.2014r., wyraził zgodę na udostępnienie działek (tzn. dróg ewidencyjnych), będących w samoistnym posiadaniu Skarbu Państwa. Powyższa zgoda nie dotyczyła więc organizacji samej imprezy, a jedynie udostępnienia dróg lokalnych, nie zwalniała też organizatora od uzyskania ewentualnych innych pozwoleń, wymaganych przez odrębne przepisy prawa – wyjaśniła nam Iwona Kuźniak z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

 - Wyznaczenie trasy rajdu przebiegało przez działki będące w samoistnym posiadaniu Skarbu Państwa za zgodą Starosty Zawierciańskiego, do którego organizatorzy rajdu wystąpili o wydanie zezwolenia na jego przeprowadzenie. Z posiadanych informacji wynika, że trasa tego rajdu przebiegała po drogach leśnych i rolno-leśnych. Gmina Kroczyce nie wydawała dodatkowego zezwolenia. Pismo Starosty Zawierciańskiego otrzymaliśmy do wiadomości. Wynika z niego, że Starosta zobowiązał wnioskodawcę do utrzymania oraz pozostawienia terenu w należytym porządku – przekazała nam zastępczyni wójta Kroczyc Krystyna Wieczorek.

Taaak. Wychodzi na to, że zgodę na rozpieprzenie pokaźnego terytorium gminy wydał Gabriel Dors. To on pozwolił na rozjeżdżenie obszarów Natura 2000. To on jest winny, a teraz ukrywa się za nieskazitelnymi urzędami samorządowymi, czyli UG Kroczyce i Starostwem Powiatowym w Zawierciu. Ani Pantak, ani Krupa nie dokładali ręki do tej dewastacji. Trwa klasyczna przepychanka” to niemy, to łoni” a druga strona „ jakby nie łoni, to my nie” . Ze względu na krótką pamięć przypominam plakat reklamujący imprezę


O!!! UG Kroczyce i Starostwo w Zawierciu jako partnerzy imprezy. Jeżeli tak uporczywie te samorządy wypierają się związku z tym rajdem, to chciałbym wiedzieć, czy Pantak albo Krupa wystąpili do organizatorów z protestem o bezprawne używanie herbów tych samorządów. Panowie! worek pokutny na grzbiet, mieszkańców prosić o wybaczenie, a przyrodę … a nie, z przyrodą nic nie róbcie, bo macie cudowny dar spieprzenia tego, czego się imacie.

Ceterum censeo PZD esse delendam

16:46, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
wtorek, 01 lipca 2014
ZGK ponad prawem?

Portal zawiercie.info opublikował był artykuł spod wiele mówiącym tytułem „TOZ ponad prawem?” http://www.zawiercie.info/wiadomosci,17832.html?tyt=toz+ponad+prawem+ Autorka, moja ulubiona autorka, każe nam dumać nad etycznym wyborem przedstawicielek TOZ, czy czytelnik dopuszcza łamanie prawa w imię dobra zwierząt. Chodzi o to że Panie z TOZ „dopuściły się naruszenia prawa - udały się do Zakładu Gospodarki Komunalnej (na spółkę nałożone są zadania związane ze zwalczaniem zjawiska bezpańskich zwierząt) i wykorzystując chwilę nieuwagi pracowników, wykradły dane osobowe osób, które adoptowały zwierzęta. "Zrobiła się afera. Przez to ludzie zaczęli się zniechęcać, zaczęli dzwonić, że nie chcą psów do adopcji, ponieważ nachodzą je panie z TOZ-u. Te dane zostały wykradzione, więc musiałam to zgłosić do kancelarii prawnej" - zaznacza Grażyna Szlęk, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu”
Kurczę! Jak ja zazdroszczę Pani Szlęk, ta przenikliwość umysłowa, ten hart ducha w obronie zwierząt i swoich pracowników, a nie tu kolejność odwrotna, te poświęcenie dla sprawy...

A teraz moje trzy grosze, Co to do jasnej cholery jest? Jak są chronione dane osobowe z ZGK? Są tam też moje dane osobowe, a ja nie chcę aby osoby postronne je uzyskały, może to co powiem może być da niektórych szokiem, ale nie wszyscy mnie lubią :). Chciałbym widzieć jak są chronione dane w ZGK? Czy są procedury w zakresie bezpieczeństwa informacji, proste sprawy, nie opuszczanie pomieszczenia jeżeli znajduje się interesant, blokada komputera, zamykanie drzwi na klucz itp. Panie z TOZ „wykorzystując chwilę nieuwagi pracowników, wykradły dane osobowe osób, które adoptowały zwierzęta”. Czy już wiadomo ile trwała ta chwila nieuwagi i którzy pracownicy jej ulegli? Pani Szlęk Grażyna raczyła stwierdzić „Te dane zostały wykradzione, więc musiałam to zgłosić do kancelarii prawnej" Ja chciałbym wiedzieć co spotkało pracowników za niezabezpieczenie danych? Nie chciałbym, żeby moje dane zabezpieczali partacze.

Zrobiła się afera”Wiem, że afera jest, tylko jaka? Czy chodzi o to że za odwiezienie psa do schroniska hycel otrzymuje 100zł, a za adopcję 1599? Sprawa wygląda tak, hyclowi opłaca się oddawać zwierzęta do adopcji, ma na tym prawie1,5 tys. od, nomen omen, łapy. Jeżeli do adopcji zostało oddane 56 zwierząt, to hycel otrzymał 83 tys. 244 zł, to już jest spora sumka. Panie z TOZ chciały sprawdzić adopcje, nie rozumiem tylko dlaczego nie wystąpiły do ZGK o udostępnienie takich informacji. Jeżeli okaże się prawdą, że umowy adopcyjne zawarto z ludźmi, którzy nie maja pojęcia że są właścicielami zwierząt, sprawa powinna trafić do organów ścigania.

Ceterum censeo PZD esse delendam

16:59, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2014
Zachachmęcony plan

Sławomir Zegarmistrz Nowak, były już ulubieniec Tuska Donalda, w nagranej rozmowie z wiceministrem finansów, użył sformułowania „zachachmęciłem trochę”. Piękne sformułowanie. Pantak Stefan też pochachmęcił plan zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Siedliszowice, albo wykazał się skandaliczną wręcz ignorancją. Jak pisałem wcześniej NSA oddalił skargę UG Kroczyce, poniżej publikuje fragmenty uzasadnienia wyroku NSA, ze stronniczym jak zwykle komentarzem.

 

 

Zła podstawa prawna, lakoniczne uzasadnienie, kto pisał tę skargę kasacyjną w imieniu UG Kroczyce? Wychodzi na to że Pantak nie miał żadnych argumentów, a kasacja miała umożliwić Kaczmarkom, budowę na przekwalifikowanych terenach.

Dla mnie wniosek jest prosty, albo poziom prawny organu Gminy Kroczyce jakim jest jej wójt, jest równy zeru, albo Pantak tak pochachmęcił w planie jak chciał Kaczmarek. Sprowadzając rzecz do prostych porównań, albo na czele naszej gminy stoi nieuk albo oszust. Jeżeli ktoś widzi trzecią ewentualność, proszę o podanie mi jej.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że stan Gminy Kroczyce jest taki jak wyraził się wnuczek noblisty Sienkiewicza Henryka, a który obrazowo można przedstawić jako męski organ służący do przedłużania gatunku, część ciała w której odbyt się znajduje i stos budulca w postaci luźnych odłamków skalnych.

Ceterum censeo PZD esse delendam09:46, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 czerwca 2014
Obrona tyłka

Wczoraj Tusk obronił tyłek, obronił na razie. Przed obroną tyłka wygłosił przemowę, bardzo dziwna przemowę. Ani słowem nie zająknął się na temat treści nagranych polityków PO, interesowało go kto to nagrał. Nieważne jest, co sądzą „jego ludzie” o Kraju, którym rządzą, nie obchodzi go pogarda dla Polaków, ważne jest kto odkrył skrywana tajemnicę. Słyszałem taki oto dowcip.

Wraca mąż do domu i zastaje w nim zapłakaną żonę, która pakuje w pośpiechu walizki.
- Co robisz?! - pyta.
- Odchodzę! Zdradziłeś mnie! - odpowiada żona i rzuca w niego plikiem zdjęć, na których widać jak uprawia on seks z kochanką.
Mąż ze spokojem przegląda zdjęcia po czym zwraca się do żony:
- Kochanie, uspokój się, nic się nie stało! Wszystko się ułoży!
Musimy tylko wyjaśnić kto te zdjęcia zrobił i dlaczego chce zniszczyć nasze idealne, oparte na zaufaniu małżeństwo...

Od ponad roku twierdzę, że organa państwa nie działają, a jak przestają działać, organizm umiera. Ministrowie dali się nagrać jak pętaki, zresztą zachowywali się jak pętaki. Pomyślcie, czy to nie śmieszne, gorzko-śmieszne, że nagrano ministra od służb, człowieka odpowiedzialnego za bezpieczeństwo Państwa, ale dziwić się za bardzo nie można, bo skoro Polska jest tylko na papierze, to jej służby także. Okazuje się że nagrań dokonali kelnerzy, jeżeliby połączyli swoje siły z szatniarzami i babciami klozetowymi, przewrót w Kraju murowany.

 

W poprzednim wpisie dotyczącym nagrań, podałem ironicznie oczywiście, że Tusk powinien zdymisjonować Sienkiewicza za ujawnienie tajemnicy państwowej. Przekaziory podały że aresztowano osoby podejrzane o dokonanie nagrań. Jeden z czołowych tyłolizów platformerskich, niejaki Giertych stwierdził, że dziennikarzy Wprost trzeba by aresztować za upublicznienie nagrań. Nooo... należy postawić im zarzut obrazy władzy lub ujawnienie tajemnicy państwowej. Jak ulał pasuje tu rysunek Andrzeja Mleczki, jeszcze z lat 80-tych i nic dziwnego, bo mamy przecież PRL-bis.Ceterum censeo PZD esse delendam

15:56, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 33
Skopiuj CSS