RSS
niedziela, 21 grudnia 2014
RZEŹMY ZŁOTE GRONA

Nie dawno dowiedziałem się, że na odchodnym Krupa podesłał dyrektorce szpitala prezencik na Mikołaja, prezencik jest wielokrotny, gdyż będzie cieszył kieszeń przez kolejne sześć mikołajek. Zawiercie aż huczy, że kontrakt marzeń, otrzymała Pani Dyrektorka szpitala. Kontrakt został zawarty na 6 lat i obwarowany klauzulą, że jeżeli zostanie rozwiązany przed czasem, to Pani dyrektorce należy się kasa za okres do końca kontraktu. Mam zamiar wystąpić do starostwa z wnioskiem BIP o podanie odpisu kontraktu, bo jeżeli to prawda to mamy do czynienia ze sku...syństwem pierwszej wody. Oglądnąłem oświadczenie majątkowe dyrektorki za 2013 r. http://pzzawiercie.peup.pl/eurzad.seam?cid=8170 to ponad 155 tys. za rok jeżeli będzie to tylko tyle samo, razy sześć lat to mało braknie do miliona. To kukułcze jajo jakie podrzucił odchodzący starosta obecnemu, nie znam Wrony, może gadałem z nim 3-4 razy, ale to nie przeszkadza mi najzwyczajniej w świecie współczuć chłopu. Zasadnym jest również pytanie, czy o tym kontrakcie wiedzieli pozostali ówcześni członkowie zarządu, bo jeden z nich jest również w składzie nowego zarządu, chociaż jak znam życie to był to autorski pomysł Krupy z możliwym podszeptem z boku. Nie mam zamiaru suflować sposobów załatwienia tej sprawy, ale na pewno zwróciłbym się o zbadanie, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez ówczesnego starostę, a sprawę kontraktu można rozwiązać zgodnie z odpowiednim art. w Kodeksie Pracy, a którym to proszę się domyślić. Możliwe jest również inne pozbycie się kukułczego jaja, związane z reorganizacją jednostek organizacyjnych starostwa, ale to już problem Wrony.

Na koniec wierszyk który już kiedyś publikowałem.

I dziś między chciwemi są takowe głosy,
Żnijmy złotą pszenicę, żnijmy złote kłosy:
Dójmy Rzeczpospolitą, rzeźmy złote grona,
Wszak bogata winnica, nabrzmiałe wymiona

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:37, gabrieldors
Link Komentarze (5) »
środa, 17 grudnia 2014
Drugi wicek

Zawiercie ma drugiego wicka, Łukasz Konarski został drugim Wiceprezydentem Zawiercia do spraw społecznych. Nazwisko Konarskiego przewijało się już od paru dni, ale kiedy dostał powołanie byłem lekko zaskoczony, nie do końca wierzyłem że zostanie tym wiceprezydentem. Z reguły zawsze wybierano BMW, a tera zdziwko, no cóż nie jedna Ewa zapłacze :)

Na stronie BIPu w UG Kroczycach ogłoszono listy kandydatów na stanowiska urzędnicze http://www.kroczyce.bip.jur.pl/ , nawet nie muszę wysilać się specjalnie żeby powiedzieć kto wygra. Dla lubiących zabawy, proponuję konkursik kto zostanie zwycięzcą, jako że trafić nietrudno nagrodą będzie kapsel od piwa :)

Jak wieści powiatowe niosą, szykują się zmiany w jednostkach organizacyjnych powiatu. Na pierwszy ogień idzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Urząd Pracy. Ciekawe kiedy szpital? No i co z moim "oczkiem w głowie" czyli PZD?

P.S. Gratuluję Łukaszowi Konarskiemu objęcia stanowiska Wiceprezydenta Zawiercia i życzę samych sukcesów :)

Ceterum censeo PZD esse delendam

16:51, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
piątek, 12 grudnia 2014
ROZDANIA

Zawiercie ma już jednego wicka, wszyscy z zapartym tchem patrzyli jak Grim namaścił na swojego zastępcę Marka Borowika. Borowik został wiceprezydentem od spraw gospodarczych, czerwoni towarzysze mogą spać spokojnie, Marek jest gwarantem nienaruszalności ich interesów w miejskich spółkach, a wierzcie mi są to poważne interesy. Co jeszcze oznacza powołanie Borowika? Jako pierwszy ogłaszam, Marek Borowik szykowany jest jako kandydat na prezydenta w 2018 roku, kandydat środowiska NAW. Nie kuszę się o typowanie drugiego wiceprezydenta, pojawiające się nazwiska są dość egzotyczne.

W Pilicy ustanowili wynagrodzenie burmistrza, zostało na poprzednim poziomie, nominalnie jest nawet mniejsze, ze względu na dodatek za wysługę lat http://www.pilica.bip.jur.pl/artykuly/3438

poprzednia uchwała http://www.pilica.bip.jur.pl/artykuly/1469 . Diety radnych tez zostały na poprzednim poziomie. W Kroczycach Pantak rządzi już 24 lata, zasiedział gminę i doi ziomków podnosząc wynagrodzenie o ponad 1200 zł, w Pilicy nowy burmistrz, pozostał przy pensji poprzednika, wniosek nasuwa się sam, dłużej rządzący kosztują więcej.

Kiedyś ktoś mi zarzucił że zbyt krytykuję Zarząd Powiatu, no to dla odmiany skrytykuje teraz członków opozycji. Na sesji Rady Powiatu exstarosta protestował przeciwko powołaniu drugiego etatowego członka zarządu, a następnie zagłosował „za”, czyżby objawy schizofrenii? Ponadto radny Rok celnie przypomniał Krupie doradztwo Imielskiego.

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:27, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
niedziela, 07 grudnia 2014
UKŁADANKI CIĄG DALSZY

Tylko jeden! Co tylko jeden? Tylko jeden członek Zarządu Powiatu, bez umowy o prace ze starostwem. Do 2006 roku było ich 3, w 2006 utworzono etat dla Greli, a teraz wychodzi że dla Milejskiej. Aby dalej szefować wydziałowi zdrowia i mieć mandat, co jest naturalne, aby nie dopuścić Rozlacha, członek zarządu będzie pełnił jednocześnie funkcje naczelnika wydziału. Dla mnie do przyjęcia, pod warunkiem że nie będzie generować kosztów i pod tym kątem będę przyglądał się temu.

W Zawierciu oczekiwanie, kto zostanie zastępcą Witka. Przewinęły się coś ze 4 nazwiska, łącznie z żoną pewnego Łazowianina, który już raz miał startować na prezydenta Zawiercia, ale ubiegł go mieszkaniec Kroczyc :) - śmiszne to. Dawno nie miałem tyle dziwnych informacji, dotyczących sytuacji w Zawierciu, takich jak powstanie klubu radnych PSL w Radzie Miasta Zawiercie. O to może i wiceprezydent będzie z PSL :)

Klub NAW chwieje się zarówno w mieście jak i w powiecie. Organizacja żywiona stanowiskami nie przetrwa czterech lat w opozycji. Nie zdziwię się, kiedy poszczególni radni zasilą szeregi PSL, czy PO. W nieoficjalnym obiegu już pojawiły się nazwiska i stanowiska. Życzę powodzenia.

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:41, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 grudnia 2014
Skok na kasę

Nowe – Stare władze na czele z wójtem przyznały sobie podwyżki. Na pierwszej sesji poukładano radę i zaliczono skok na kasę.

Karoń Wanda – Przewodnicząca Rady

Kowalik Andrzej – Z-ca Przewodniczącego Rady

Biały Zbigniew - Z-ca Przewodniczącego Rady

Komisje Stałe Rady Gminy Kroczyce:

I. Komisja Budżetu, Samorządu i Przestrzegania Prawa:

1. Łągiewka Robert - Przewodniczący

2. Kampa Beata - Z-ca Przewodniczącego

3. Grabowski Karol - Członek

4. Karoń Wanda - Członek

II. Komisja Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Naturalnego:

1. Łysek Sławomir - Przewodniczący

2. Stolarski Andrzej - Z-ca Przewodniczącego

3. Masłowski Czesław - Członek

4. Szwaja Zdzisław - Członek

III. Komisja Zdrowia, Oświaty i Porządku Publicznego

1. Bednarz Aneta - Przewodniczący

2. Janikowski Krzysztof - Z-ca Przewodniczącego

3. Biały Zbigniew - Członek

4. Kowalik Andrzej - Członek

Komisja Rewizyjna:

1. Cupiał Ryszard - Przewodniczący

2. Banaś Zbigniew - Członek

3. Pacan Henryk - Członek

Jako że radni przyznali sobie diety, oczywiście o stówę wyższe niż w poprzedniej kadencji, przedstawiam listę dietetyków.

Karoń Wanda – Przewodnicząca Rady – 1200 zł

Kowalik Andrzej – Z-ca Przewodniczącego Rady – 650 zł

Biały Zbigniew - Z-ca Przewodniczącego Rady – 650 zł

Łągiewka Robert - Przewodniczący Komisji – 650 zł

Kampa Beata - Z-ca Przewodniczącego Komisji– 600 zł

Łysek Sławomir - Przewodniczący Komisji – 650 zł

Stolarski Andrzej - Z-ca Przewodniczącego Komisji– 600 zł

Bednarz Aneta - Przewodniczący Komisji – 650 zł

Janikowski Krzysztof - Z-ca Przewodniczącego Komisji– 600 zł

Cupiał Ryszard - Przewodniczący Komisji – 650 zł

Banaś Zbigniew - Członek -550 zł

Pacan Henryk - Członek -550 zł

Szwaja Zdzisław - Członek -550 zł

Masłowski Czesław - Członek -550 zł

Grabowski Karol - Członek -550 zł

Największa podwyżkę przyznano Pantakowi, bo aż o 1260 zł. tera zarabiał będzie 10920 zł na miesiąc. Uchwała sprzed 4 lat http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/1364 i uchwała tegoroczna http://www.kroczyce.bip.jur.pl/artykuly/2934

W programie dla Gminy Kroczyce zamieściłem utworzenie Gminnego Funduszu Stypendialnego. Taki fundusz Finansowany byłby z części diet radnych, oraz ułamka uposażeń osób powołanych w UG, tj wójt, skarbnik, sekretarz, z-ca wójta. Fundusz przeznaczony byłby dla zdolnych uczniów, których rodzice znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Radni podnosząc sobie diety narazili nas na dodatkowa stratę w wysokości 18 tys. na rok a wójt – ponad 15 tys. Nie jestem zaskoczony, nie chodzi o dobro gminy, im chodzi o kasę.

Ceterum censeo PZD esse delendam

07:32, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 02 grudnia 2014
Poukładane?

Wczoraj w Zawierciu miejsce miała sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Przewodniczącym rady został Paweł Kaziród z PO, wiceprzewodniczący to Grzegorz Kwiecień z SLD i Leopold Stawarz z Ziemi Zawierciańskiej (ZZ). Miało być odcięcie się od NAW, a tymczasem wiceprzewodniczącym został jej nadworny śpiewak, tylko przebarwiony. Wynikałoby że jest koalicja PO+SLD+ZZ i wiceprezydenci będą z SLD i ZZ. Moim zdaniem nie, wiceprezydentem będzie Kozieł z SLD i ktoś z PO, ZZ dostanie cósik i będą zadowoleni, np. jakieś rady nadzorcze :). Platforma trzyma miejsce dla Nemś, kiedy przegra wybory do parlamentu, trafi na wicka do magistratu.

O powiecie już pisałem wcześniej, karty rozdane i koalicja PSL+PO+SLD stała się faktem. SLD nie ma swojego przedstawiciela w Zarządzie, ale ich ludzie załapią się na intratne stanowiska.

W Porębie, tak jak przewidywałem wygrał Spyra, gratuluję! Sadzę, że Poręba weźmie zbawienny dla niej oddech.

W Ogrodzieńcu wygrał Mikulski, a myślałem że Sprycha. No cóż 120 głosów zdecydowało o zamrożeniu układu. Moim skromnym zdaniem Mikulski przegra za 4 lata i nawet wiem z kim :)

Niebawem informacje z innych gmin w tym również z mojej :)

Ceterum censeo PZD esse delendam

08:12, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
sobota, 29 listopada 2014
Koalicja

Pod ostatnim wpisem pojawił się taki oto komentarz „Co do powiatu, to chyba Pana zawiódł polityczny węch. Jednak szeroka koalicja PSL+PO+SLD+PiS i NAW za burtą. Taka sytuacja, takie wyniki głosowania.” Koalicja jest taka jak pisałem PSL+PO+SLD, pomyliłem się tylko co do członka zarządu, myślałem że zostanie nim Goncerz, został Barczyk z PSL, ale Goncerz też będzie wyhuśtany. Zostanie zastępcą dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, Kłósek w odstawkę, NAW na aucie. PiS nie jest w koalicji z powodów, których nie mam zamiaru tu przedstawiać.

Czy będzie to jakaś kontynuacja, bo przecież PSL był w koalicji z NAW? Nie sadzę, widząc skład Zarządu oraz mając na względzie planowane ruchy, kontynuacji nie będzie. Teraz wystarczy poczekać na wyniki II tury w Zawierciu i wszystko będzie jasne. Cztery lata bez rządów, synekur i wpływów, doprowadzi do upadku NAW.

Jedno jest pewne, na 100% przyglądał się będę poczynaniom nowych i starych samorządowców i możecie być pewni, że będę dzielił się z Wami swoimi wiadomościami i przemyśleniami.

Ceterum censeo PZD esse delendam

08:15, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2014
CO TO BĘDZIE

Koalicja w powiecie jest, PSL+PO+SLD. Przewodniczący rady – Kleszczewski, starosta – Wrona, wicestarosta- Knop, etatowy członek zarządu- Goncerz, niektórzy wymieniają Porca.

Postanowieniem z dnia 25 listopada 2014 roku Komisarz Wyborczy w Częstochowie zwołał I sesję Rady Powiatu Zawierciańskiego w kadencji 2014-2018 na dzień 28 listopada 2014 roku (piątek). Sesja odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Zawierciu ul. Sienkiewicza 34, sala nr 317 (III piętro. Początek obrad – godz.9.00. Jednak w starostwie, a co z zakazem dla Ryśka? Już słyszałem głosy, a co będzie jak przyjdzie? No fakt, co będzie?

Druga tura w niedzielę, niektórym puszczają nerwy i nie dziwi mnie że tym którzy ubiegają się o reelekcję. W Porębie podobno nawet nauczyciele zaprzęgnięci do kampanii. W Ogrodzieńcu szał oskarżeń pod adresem pretendentki. W pierwszej turze Ryczów poparł zdecydowanie Panią Pilarczyk-Sprychę, słyszałem że ustawiono znak „zakaz wjazdu” na ulicę przy której jest sklep, a jego właściciel głośno opowiadał się za pretendentką. Jeżeliby to była prawda, to już skur...syństwo.

W Zawierciu nie widać emocji, wszyscy obstawiają Witka. Na Zawierciu huczy od sobotniego spotkania Witka, Marka i Ryśka w znanym zawierciańskim hotelu. Czyżby wszystko już poukładane?

Co to będzie!

Ceterum censeo PZD esse delendam

04:54, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
sobota, 22 listopada 2014
Układanki

Układanki w powiecie trwają. Główny rozgrywający to PSL. W obiegu pojawiły się różne konstelacje, niektóre tak nieprawdopodobne, jak wyniki wyborów :). Na razie trwa przeciąganie radnych, Największy ruch jest między PSL i NAW, wiem o co najmniej dwóch „transferach”. Z PSL do NAW miał przejść Szczygłowski, czemu mnie to nie dziwi, a z NAW do PSL Milejska, jeżeli prawdą jest, że na Milejską naciskał NAW, aby zrezygnowała z mandatu na rzecz Rozlacha, to ja usprawiedliwiam, jeżeli mieszkańcy chcieli by Rozlacha, to by na niego zagłosowali. „Urabianie” radnych elektów trwa.

Ciekawe gdzie odbędzie się sesja rady powiatu? Dlaczego to takie ważne? Lider NAW ma zakaz przebywania na terenie budynku starostwa. Jeżeli by sesja została zwołana gdzie indziej niż w starostwie, była by to farsa, ale do tego powinniśmy się już w Zawierciu przyzwyczaić :) Obserwował będę, czy w zawiadomieniu o sesji będzie klauzula „w Starostwie Powiatowym w Zawierciu, ul. Sienkiewicza 34, sala nr 317 (III piętro)”

W mieście przygotowania do II tury, ale takie jakieś ospałe. Wygląda na to, że kandydaci są już dogadani na zasadzie „jak ty, to ja wice, a jak ja, to wice ty”. Chociaż myślę, że Kozieł pogodził się już z przegraną i zadowolony jest, że wickiem będzie.

W Ogrodzieńcu tez II tura, tu obstawiam Pilarczyk-Sprychę, a w Porębie Spyrę

Ceterum censeo PZD esse delendam 

07:06, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 18 listopada 2014
Na gorąco III

Poszła wieść, że koalicja w powiecie to PSL+PO+SLD. Wszyscy patrzą i podziwiają :)

A z boku podchody do PSL+NAW+SLD, podobno czekają tylko na wyniki do sejmiku, jeżeli będzie po myśli PSL, druga wersja zostanie sfinalizowana.

W Ogrodzieńcu II tura, sądzę że dojdzie tam do zmiany burmistrza, podobnie zresztą jak w Porębie. Będzie to miało ożywczy efekt dla funkcjonowania tych samorządów.

W Zawierciu na pewno zmiana, ale to widzieliśmy przed wyborami, potrzebna jest nie tyle zmiana prezydenta ile zmiana polityki prezydenta. Jeden z kandydatów zapowiedział kontynuację.

O nazwiskach później.16:37, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 39
Skopiuj CSS