RSS
sobota, 21 stycznia 2017
POLICZONO, ZWAŻONO, PODZIELONO.

Podobno w starostwie już jest rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody dotyczące uchwały nr 103/ 738 /16 zarządu powiatu zawierciańskiego z dnia 14 listopada 2016 roku w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu i wyznaczenia przewodniczącego komisji. Rozstrzygnięcie owo, stwierdza nieważność przedmiotowej uchwały, czyli powołanie komisji i jej przewodniczącego jest bezprawne, a co za tym idzie, konkurs na dyrektora PPP również. Teraz prawdopodobnie ZP odwoła się do WSA. Stało się to, czego obawiałem się już od dawna, chociaż w sumie to i tak mnie to nie dziwi. Nie dziwi mnie dlatego, że ta ekipa ma cudowny dar spieprzenia wszystkiego, czego dotknie.

W PPP źle się dzieje, konflikt zamiast wygasnąć ciągle się pali, a paliwa dostarcza strona starostwa, która ramieniem p.o. dyrektorki, chce, przepraszam za wyrażenie, zgnoić prawomocną dyrektorkę Panią Bożenę Gwizdek. Żąda się przedstawienia dokumentów, lub ich potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii potwierdzających posiadanie kwalifikacji. O! A nie ma ich w teczce pracownika, gdzie powinny znajdować się wszystkie dokumenty? A może, o zgrozo, takie dokumenty zostały usunięte, wykradzione, albo jak to jest w zwyczaju tego ZP, zostały zabezpieczone i potem „gdzieś” zdeponowane, bo istniało podejrzenie, że ktoś je może nagrać :)

Nie mam zamiaru długo rozpisywać się nad tym sku...syństwem, ale powiem krótko, MANE, TEKEL FARES, czyli POLICZONO, ZWAŻONO, PODZIELONO. To biblijne proroctwo upadku władcy babilońskiego Baltazara. Gdy na ścianie pałacu pojawił sie napis, matka Baltazara wezwała proroka Daniela. Ten przypomniał dzieje panowania Nabuchodonozora, zwrócił uwagę, że jego błędy nie nauczyły nic Baltazara i dlatego został skazany przez Boga za swoją butę. Napis na ścianie jest obwieszczeniem wyroku i wyjaśnił jego znaczenie: Mane - Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres, Tekel - zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki, Fares - twoje królestwo uległo podziałowi. Pamiętajcie o tym „Babilończycy”.

P.S. Już niedługo, bo w marcu minie rok, odkąd szpitalem kieruje obecna Pani Dyrektor. Na taki jubileusz należy się odpowiednio przygotować :)07:57, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 stycznia 2017
Na 102

Już PO okupacji... Sejmu oczywiście. Petru, nowocześnie dał, że użyję eufemizmu, ciała, chociaż nie wiadomo w końcu kto dawał :) Ciamajdan zaś pokazał na co go stać. Ja pozwoliłem sobie na żart, na bazie zdjęć polityków i piosenki Stanisława Staszewskiego, z którą po raz pierwszy spotkałem się w latach 80-tych w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego. W latach 90-tych można było słuchać tej ballady w wykonaniu KULTU na płycie „Tata Kazika” Podaję te szczegóły, żeby niedouczone Czarusie, Zbysie, Krzysie i Marysie, nie wygłupiały się sugerując jakieś ludowe przyśpiewki, jak w przypadku zacytowania utworu Jacka Kleyffa - Telewizja17:28, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 stycznia 2017
Lepieni na kolanie


Na ostatniej sesji, radny Paweł Sokół zwrócił uwagą na ogłoszenie o wydzierżawieniu gruntów rolnych w Udorzu, gdzie w treści ogłoszenia raz jest mowa o dzierżawie, a raz o sprzedaży. No i co sądzić o ludziach, którzy nawet zwykłe ogłoszenie potrafią spieprzyć, a co dopiero mówić o konkursie. Przeglądnąłem zapis z sesji https://www.youtube.com/watch?v=vdTKIxPsWy4&feature=youtu.be . Barczyk zarzucił Sokołowi, że ten sugeruje, jakoby starostwo kombinuje. Przesłuchałem interpelację Pawła Sokoła i nic nie mówi o kombinowaniu, może Barczykowi wszystko kojarzy się z kombinowaniem, bo inaczej nie umie. http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2320 Szanowny Panie Barczyk, czemu to Pan się oburza, Paweł nic nie mówił o kombinowaniu, ale uderz w stół a nożyce się odezwą. Paweł nic nie mówił, ale ja publicznie stawiam hipotezę, że albo jesteście kombinatorami, którzy specjalnie wprowadzają zamęt, albo jesteście nieudacznikami, którzy w proste ogłoszenie spieprzyć potrafią, do wyboru.

Na stronie starostwa jest uchwała ZP uchylająca uchwały o konkursie na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/bipkod/012/002/004

  • Nr 104/746/16 z dnia 23 listopada 2016 roku w sprawie ogłoszenia konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu,

  • Nr 108/758/16 z dnia 6 grudnia 2016 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu.

Jednocześnie na tejże stronie jest ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu, http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/res/serwisy/pliki/14644463?version=1.0 ale powołujące się nie na uchwałę ZP, tylko na zarządzenie starosty nr 1/17 z dnia 04 stycznia 2017r. No powiedźcie sami, ZP podejmuje dwie uchwały, następnie ci nie kombinatorzy, ale majsterkowicze, unieważniają podjęte przez siebie uchwały na ten sam temat, a wszystko to odbywa się w ciągu 30 dni, następnie, już w nowym roku Starosta wydaje zarządzenie. Dwie uchwały „BE”, z to zarządzenie „CACY”, chociaż nigdy nic nie wiadomo przy tych specjalistach.

Jak możemy wyczytać w Kurierze Zawierciańskim http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2812 w sprawie uchwały Zarządu Powiatu Zawierciańskiego z dnia 14 listopada 2016 r. w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Zawierciu aktualnie toczy się postępowanie nadzorcze. Czyli konkursik zawalony, bo powołanie komisji konkursowej ktoś zmaścił. Pomimo iż od konkursu na dyrektora PPP minął już grubo ponad miesiąc, dalej jego „zwyciężczyni” nie może cieszyć się wytęsknionym stanowiskiem. Jak wynika z artykułu w KZ, nadzór prawny, czyli wojewoda ma wątpliwości i jak możemy wyczytać są to wątpliwości samego konkursu i komisji konkursowej. Ło! A czemuż to tak? Najlepsi z najlepszych konkurs ów przygotowali, najlepsi z najlepszych konkurs ów przeprowadzali i najlepsi z najlepszych, wskazani przez starostwo w owej komisji konkursowej uczestniczyli. Odpowiedź jest prosta, jeżeli ktoś jeszcze tego nie zauważył, to w powiecie rządzą ludziki lepieni na kolanie, bez przygotowania, bez wyobraźni i z kompleksami, gdzie króluje „jakoś to będzie”, przewidywania starcza na połowę dniówki, a każdą krytykę, nawet słuszną, traktuje się jak najgorszą kalumnie.

Król Midas, wszystko czego dotknął zamieniał w złoto, a ZP w Zawierciu w … co innego. Pomimo tego należy pracować dla dobra powiatu, co wszystkim radnym sugeruję. Wszystkim dedykuję zwrotkę wiersza,  Wincentego Pola, wiersz ten uznawany był za hymn pozytywistów.

Musimy siać, choć grunta nasze marne,

Choć nam do orki pługów brak i bron...

Musimy siać, choć wiatr porywa ziarno,

Choć w ślad za siewcą kroczą stada wron!

 

17:07, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 stycznia 2017
Wypoczynkowy protest

Nie wiem co dzieje się ludźmi, że na liderów wybierają takich tłumoków. Abstrahując od przejęzyczeń, które zdarzają się każdemu z nas, Rysiek Petru, pobił chyba wszystkie szczyty nieuctwa, bufonady i hipokryzji. Brak elementarnego przygotowania z zakresu wiedzy ogólnej i rozbujałe ego to nic w porównaniu Himalajami hipokryzji jakie Rysiu zaprezentował w Sylwestra. Najpierw ogłasza, że Polska nierządem stoi i on będzie ją ratował „Osobiście chciałbym zapewnić, że w 2017 roku nie zabraknie nam odwagi i determinacji, by zamiast „dobrej zmiany” budować lepszą Polskę”, i prysnął na Maderę. Wynika z tego, że Rysio okupował będzie Sejm do ostatniego posła/nki z PO :). Kiedy sprawa wyszła na jaw, rozpoczął się festiwal kłamstw: że służbowo, że interes partii, że ważne sprawy itp. dopiero na koniec, że jednak pognał tam prywatnie. Portal 300Polityka podał listę posłów opozycji, którzy będą dyżurowali w Wigilię w Sejmie. Z Nowoczesnej są to: Michał Stasiński, Monika Rosa, Piotr Misiło, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Lieder, Joanna-Scheruing Wielgus, Marta Golbik i Joanna Schmidt. Z Platformy Obywatelskiej (podzielili się dyżurami): Michał Szczerba, Marcin Święcicki, Jan Grabiec, Cezary Tomczyk, Krystyna Szumilas, Tomasz Siemoniak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki, Józef Lassota, Sławomir Nitras, Joanna Mucha, Marcin Kierwiński i Norbert Obrycki. Nie zauważyłem tu posła Nowoczesnej o charakterystycznym nazwisku Petru, a przecież przesłał SMS-a dziennikarzowi RMF „Były ustalone dyżury. Ja byłem w wigilię”. Kolejne kłamstwo Ryszarda? Poniżej fotka z „Nowoczesnej Wigilii”, kto znajdzie Ryska, temu kupię czekoladkę.

Jedyne co usprawiedliwia Ryśka, to tylko to, że wybrał Schmidt, a nie np. Lubnauer. :)

Proszę Państwa, taka jest obecna opozycja, usta pełne frazesów, przed kamerą pełna determinacja, a później, na luziku, wypoczynek, dobre wino i niczym nie skrępowana konsumpcja. Chciało by się rzec, jaka opozycja, taka determinacja.

Na koniec proponuję Państwu ciut zabawy tematycznej.

 

06:28, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016
Szopka Noworoczna 2016/2017

17:19, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
środa, 28 grudnia 2016
O roku odchodzący!

W sobotę pożegnamy rok 2016, albo jak kto woli, powitamy rok 2017. Jaki był ten odchodzący rok, co było ważne, albo co zostało uznane za ważne? Jaki ten rok był dla powiatu zawierciańskiego i jego gmin? Albo bardzo prosto, kto zyskał, kto stracił.

W polityce Krajowej chyba najbardziej nośnym tematem, to 500+ , ale to 500+ to sztandar, a było jeszcze ograniczenie zarobków prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, doprowadzenie do wzrostu najniższego wynagrodzenia do 2 tys. zł brutto i minimalnej stawki godzinowej do 12 zł, wprowadzenie darmowych leków dla seniorów od 75. roku życia, przygotowany jest program "Mieszkanie plus". Sejm przyjął ustawę w sprawie obniżenia emerytur funkcjonariuszom SB. Obniżka emerytur i rent, według projektu, będzie dotyczyła funkcjonariuszy określonych stanowisk, formacji i instytucji (np. Służby Bezpieczeństwa), którzy pełnili służbę na rzecz totalitarnego państwa od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 roku. Uchwalono również wyższą kwotę wolną od podatku dla najmniej zarabiających. Wreszcie chcę zaznaczyć, że głosami PiS Sejm przegłosował przyjęcie prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

Opozycja spod znaków maści różnej, marsze, protesty, manifestacje, a w ostatnich dniach nawet okupacje.

Wyglądało to tak:

Rząd – 500+, opozycja - protest

Rząd – obniżenie wieku emerytalnego, opozycja – marsz

Rząd – wzrost najniższego wynagrodzenia, opozycja – manifestacja

Rząd – ustawa dezubekizacyjna, opozycja – okupacja sejmu

W powiecie zawierciańskim, tematem nr 1, niestety była sprawa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej(PPP). Niepotrzebne nerwy i upór ze strony niektórych członków Zarządu Powiatu(ZP). Konflikt, który był tylko małym konfliktem wewnętrznym, między pracownikami PPP, rozrósł się do rozmiarów, o którym się starostom nie śniło. Sprawa wielokrotnie opisywana w mediach, znalazła się w sądzie i w organach ścigania. Dziś pisząc ten tekst, wiem że końca nie widać, bo niby konkurs rozstrzygnięty, ale opinia ŚKO negatywna i brak rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody. Największym przegranym są niestety dzieci i rodzice korzystające z tej poradni, dlatego napisałem, że sprawa PPP, niestety była nr 1. Zawirowań i niepotrzebnych nerwów było więcej, jak choćby przekazanie szkoły w Żarnowcu pod ministerstwo, czy likwidacja przychodni POZ w Szpitalu Powiatowym. Rok kończymy konkursami w PUP i zapowiedź konkursu w ZLA.

Jak zapewne większości Państwu wiadomo, opowiedziałem się po jednej stronie, zarówno w Kraju, jak i w powiecie. Uczestnicząc w tym konflikcie, często nie wahałem się używać mocnych stwierdzeń, czy niedwuznacznych porównań. Zapewniam, że nie było w tym nic osobistego i moje teksty zdecydowanie opowiadały się po jednej ze stron, a używanie ostrych sformułowań miało podkreślić wyrazistość przekazu.

P.S. Tegoroczna Szopka Noworoczna, będzie miała trochę inny charakter i wygląd też :)

 

17:36, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
piątek, 23 grudnia 2016
Na te Święta

20:25, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2016
Konkursów Szał

Konkurs na dyrektora PPP trwa, nawet rzekłbym, wciąż trwa... Na stronie starostwa pojawiła się informacja http://www.zawiercie.powiat.pl/page/122,Komunikaty-i-Ogloszenia.html?id=36 Jak wynika z informacji, ZP wystąpił do Śląskiego Kuratora Oświaty o zaopiniowanie powołania na stanowisko dyrektora kandydatki wyłonionej w drodze konkursu, czyli Pani Koczur, jako menadżera oświaty.


Aaa.. to menadżer, nie dyrektor, a czemu menadżer? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty: Szkołą lub placówką może również kierować osoba niebędąca nauczycielem powołana na stanowisko dyrektora przez organ prowadzący, po zasięgnięciu opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny. No i jest odpowiedź, Pani Koczur nie może być dyrektorem, tylko menadżerem. Aaa... no to ja nie wiem co sądzić o części komisji rekrutacyjnej, bo jeżeli najpierw odrzucono dwóch kandydatów z powodu braku czegoś tam, to dlaczego dopuszczono do konkursu Panią Koczur. Dlaczego komisja zdecydowała się na wybór Pani Koczur, skoro kontrkandydatka miała wszystkie uprawnienia. Nawet boję się pomyśleć, że członkowie komisji byli niekompetentni z tendencyjnym nastawieniem, a konkurs ustawiony. Wybór menadżera wiąże się z kolejnym stanowiskiem w PPP, zgodnie z art. 36 ust. 2a ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty: Osoba, o której mowa w ust. 2, nie może sprawować nadzoru pedagogicznego. W przypadku powołania takiej osoby na stanowisko dyrektora nadzór pedagogiczny sprawuje nauczyciel zajmujący inne stanowisko kierownicze w szkole lub placówce. Bogaty powiat, to stworzy nie jedno, ale zaraz ze dwa stanowiska, a co! Jak Państwo myślą, kto zajmie to inne stanowisko kierownicze? Nietrudno zgadnąć, moim zdaniem będzie to osoba skonfliktowana z ciągle jeszcze prawomocną Panią Dyrektor Bożeną Gwizdek i pewno będzie związana z Ogrodzieńcem :) Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby wojewoda unieważnił konkurs i „zabawa” rozpoczęłaby się na nowo.

Szybkimi krokami zbliża się konkurs na dyrektora ZLA, podobno już przebąkiwano coś na Radzie Społecznej ZLA, że był telefon ze starostwa (czytaj od Marysi), żeby Rada wyłoniła przedstawiciela do komisji konkursowej, albo coś na ten kształt.

W starostwie mamy jeszcze jeden konkurs „na tapecie”, jest to konkurs na dyrektora PUP. Zauważyłem, ze w tej sprawie podjęto dwie uchwały, pierwszą 23 listopada, a drugą 6 grudnia. Uchwały różnią się załącznikami, które zawierają wymagania. Między uchwałami, konkretnie 4 grudnia, dodałem wpis o tym konkursie, wytykając dość specyficzne wymagania, w dodatku niezgodne z ustawą. http://gabrieldors.blox.pl/2016/12/Kolejny-Konkurs.html Dodaję od razu, że nie oczekuję podziękowań, gdyż bez nich też dobrze sypiam, a wystarczy mi że będę chodził w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku :) Jako że zbliżają się Święta, proponuję Państwu konkurs bożonarodzeniowy z jednym pytaniem: Kto zostanie dyrektorem PUP w Zawierciu? Ja obstawiam członka rodziny działacza kółek rolniczych, o nazwisku zbieżnym z nazwiskiem popularnego ongiś piosenkarza o imieniu Krzysztof.

16:15, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 grudnia 2016
Po co to by(d)ło!

ciAMAJDAN

Zadaje sobie pytanie, co to było? A może, po co to było? Tzw. opozycja manifestowała poparcie dla mediów, a przeciw regulaminowi, którego nie ma. Jak słyszałem, jest projekt Kancelarii Sejmu dot. uregulowania statusu mediów w parlamencie. Podkreślam PROJEKT. Za przykrywką obrony mediów, PO, Nowoczesna, PSL i niestety KUKIZ15 zorganizowały, jak to nazwać, chciałbym to nazwać happening, czy awantura nawet, ale muszę użyć mocniejszego określenia, zorganizowały zamach stanu. Według mnie scenariusz był taki, doprowadźmy do obstrukcji, sparaliżujmy pracę Sejmu i uniemożliwmy uchwalenie ustawy budżetowej. Gdy ustawa budżetowa nie zostanie przedstawiona prezydentowi w okresie czterech miesięcy od przedłożenia sejmowi projektu, prezydent może skrócić jego kadencję.

kalandarium budżetowe

Jednocześnie przed sejmem mieli pojawić się kodoraści i sprowokować zamieszki. O planach tzw. opozycji wypowiedział się rano poseł Kłopotek, do władz Warszawy kilka dni wcześniej została zgłoszona manifestacja przed sejmem, a do sejmu został zamówiony odpowiednio wcześniej katering w postaci 1000 kanapek. Jeżeliby, wydarzenia z piątku były spontaniczne, to wszystkich tych spraw by nie było, a tak to są dowody, że opozycja spodziewała się nieoczekiwanego puczu. O tym, że cała opozycja nie chciała głosować ustawy dezubekizacyjnej, nie chce mi się nawet wspominać.

Do jakich rozstrzygnięć nawołują puczyści? http://wmeritum.pl/majdan-warszawie-sieci-pojawila-sie-instrukcja-tego-doprowadzic-screen/164616 Chcą aby w Polsce doszło do zamieszek, abyśmy się pobili, aby polała się nasza krew. Oto kilka punktów z instrukcji:

4. Namioty należy stawiać jak OBÓZ WAROWNY. Plus przenośne toalety i zapas drewna.
5. Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień MILION ludzi demonstruje na placu i w okolicach.
6. RADA MAJDANU czyli przedstawiciele demonstrantów i LIDERZY ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI, którzy muszą jeszcze zorganizować FUNDUSZE na żywność, opał, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego i zbudowanie trybuny, itp.
Co trzeba mieć we łbie ( nie mylić z głową), żeby na poważnie rozważać zamieszki i przelew krwi. Teraz trzeba wyładować swoją wściekłość na władzę, że nie wpisała się w ten scenariusz, że nikt nie został pobity, nie było krwi, a kodomici sami się kładli, udając rannych. No to teraz tzw. opozycja dalej okupuje sejm, łamiąc przy tym zarządzenie marszałka Komorowskiego którego wynika, że poza posiedzeniami posłowie nie mogą przebywać na sali plenarnej.

zarządzenie

Myślę, że oni czują iż to są ostatnie podrygi, ostatnia szansa, żeby doprowadzić do obalenia legalnie wybranej władzy, zrobić awanturę, zrobić chryję, zrobić jatkę, jak teraz się nie uda, to mają kaplicę na lata.

A tak swoją drogą, to jestem pełen podziwu dla tej opozycji, od piątku w sejmie, bez ośmiorniczek, wina i cygar, jak oni wytrzymują w tych cierpieniach. Myślę, że takie poświęcenie wymaga nagrody. Proponuję aby wszystkim ichniejszym posłankom ufundować sylwestra w Kolonii, natomiast dla mężczyzn, świąteczne zwiedzanie kamienic w Aleppo,z europosłem Lewandowskim, jako przewodnikiem

17:05, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 grudnia 2016
Czego bronicie GNOJE

Jutro PiS miał się przestraszyć. Zablokowanie mównicy i uniemożliwienie obrad, mogliśmy oglądać wczoraj. Tak zastanawiam się, skąd ten skowyt. O co idzie? Analizując wydarzenia dnia wczorajszego, pokuszę się stwierdzenie, że byliśmy świadkami zaplanowanej akcji, mającej na celu zdestabilizowanie parlamentu. Już rano poseł Kłopotek z PSL zapowiadał akcję w sejmie „Co będzie? Pan zobaczy, co będzie. Znowu będzie wielka hucpa, walka, buczenie, krzyczenie i wyzywanie się. Obawiam się, że jeszcze w tej kadencji Sejmu może dojść do rękoczynów – mówił Adrianowi Klarenbachowi polityk PSL. No a po południu opozycja wdrożyła to, co zaplanowała, zaczęła okupować mównicę, paraliżując obrady. Co miało być głosowane? Budżet i ustawa dezubekuzacyjna. No i mamy rozwiązanie. Doprowadzenie do nieuchwalenia budżetu, przez blokadę sejmu i mamy wcześniejsze wybory. Do tej pory nie pogodzili się z przegraną sprzed roku i kwik straszny jest. O ile mogę zrozumieć tzw. opozycję, że chce odsunąć rządzących od władzy, o tyle nie mogę już zrozumieć wcale, dlaczego nie chce uchwalenia ustawy deuzubekizacyjnej. Parą dni temu, w sieci pojawił się filmik z wiecu pro ubeckiego, czy też esbeckiego. Proponuję go obejrzeć i posłuchać.

Co mówią ci starsi panowie? Grozi nam pozbawienie podstaw do życia. Naprawdę. Ja skończyłem 80 lat. Za 2 tysiące złotych ja nie jestem w stanie wyżyć – żali się jeden. Nie chcę tu podburzać, ale mam gorącą prośbę. Chciałem, żebyście państwo tą krzywdą zarazili swoje dzieci, wnuki – nawołuje drugi. Natchniony tymi przemówieniami, porozmawiałem z moją Mamą, która w listopadzie skończyła 77 lat, to samo pokolenie, niemalże rówieśniczka tych dwóch panów. Kiedy pokazałam Mamie film z tego wiecu, moja Mama popłakała się, wyciągnęła z portfela odcinek emerytury i pokazała mi go, po czterdziestu dwóch latach pracy, ma emeryturę z dodatkiem pielęgnacyjnym nieco ponad tysiąc złotych. Za chwilę wyjęła dwa paragony z aptek na leki, jakie kupuje co miesiąc.

 

Moja Mama, przeszła dwie amputacje piersi, a dwa lata temu operację serca. Zastanówcie się czego bronicie, GNOJE!

15:25, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63
Skopiuj CSS