RSS
czwartek, 20 października 2016
Promocja???

Promocja po Grimowemu! Za to, żeby z Zawiercia wystartował Tour de Pologne, miasto zapłaciło 200 tys. zł. To nie żart, poważnie, świadczy o tym § 5 umowy.

 

Nie rozumiem, dlaczego miasto wydaje 200 tysięcy, tylko po to, żeby wystartował wyścig. Zawiercie, to nie miejscowość turystyczna, uzdrowisko, czy miejsce producent rowerów, toteż wydawanie tych pieniędzy wydaje mi się bez sensu. No ale zabronisz bogatemu?!

Moją uwagę zwrócił załącznik nr 3, gdzie w 15-stu punktach opisane zostało, co musi zapewnić miasto. Zamawiający to właśnie Zawiercie.

 

No w cholerę tego, ale bardzo dużo zaangażowania ludzi. Zastanawiam się ile to kosztowało? Jeżeli akurat jako osoba zabezpieczająca, udział brał pracownik UM, to jeżeli było to w godz. pracy, to czy zmienił się zakres jego obowiązków? Jeżeli brał udział w organizacji wyścigu, to kto wykonywał za niego obowiązki w UM? Jeżeli jego nieobecność w UM, nie sprawiła nikomu kłopotu, to co on robi na co dzień i po co jest zatrudniony?

Punkt 6 załącznika mówi o danych osobowych, pracowników UM.

 

No ciekawe, czy te dane przekazano godnie z ustawą o ochronie danych osobowych, oraz ile to było osób.

Moim zdaniem kasa wydana bez sensu i bez szans na spodziewany efekt reklamowy. Niestety, dziś Zawiercie najskuteczniej „rozreklamowali” dwaj panowie z Zawiercia, czyli Ryszard M. i Marek K.

20:02, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
niedziela, 16 października 2016
Tak to się odbywa

Pod moim przelinkowanym do fb wpisem http://gabrieldors.blox.pl/2016/10/Debilizm-hybrydowy.html pojawił się taki oto komentarz

PiS, jakby chciał, to by uchwalił, że w Polsce właśnie jest wiosna, a nie jesień. W Wiadomościach TVP puściliby 10 programów, że jest wiosna, tak samo napisałaby Gazeta Polska, wSieci i wPolityce. Niektórzy by się oburzali, że przecież na całej półkuli północnej jest teraz jesień, ale cały PiS i Samuel Pereira na Twitterze by napisali, że to głosy antypolskie, kodomici, kwik oderwanych od koryta i resortowe dzieci. Wtedy przyjechałaby delegacja Światowej Organizacji Meteorologicznej i stwierdziłaby, że faktycznie w Polsce jest jesień, liście spadają z drzew i dni są coraz krótsze. Na to PiS powiedziałby, że to opinia polityczna, oparta na argumentach tylko jednej strony. Na koniec zrobiliby badania sondażowe CBOS i wyszłoby, że 30-35% Polaków wierzy, że w październiku jest wiosna (a w 2015 r. wierzyło tylko 1%). Tak to się odbywa.

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na ten komentarz

Pani Izabelo! Nie znam Pani, ale komentarz podoba mi się, a to ze względu na inteligentne porównania. Napisała Pani kilka, kilkanaście zdań, które stanowią ciąg logiczny i które w całości mają wydźwięk określony. To ja wybiorę sobie część jednego zdania, zupełnie wyrwanego z kontekstu, i tak jak niektóre media zbuduje na tym materiale narrację.

Oto cytat z Pani tekstu:

... zrobiliby badania sondażowe CBOS i wyszłoby, że 30-35% Polaków wierzy, że w październiku jest wiosna”

Teraz moja treść:

Jaką pogardą trzeba się wykazać, jaką nienawiścią do Polaków, żeby twierdzić, że to nic nie rozumiejące matoły, nie potrafiące odróżnić nawet, jaka jest pora roku. Pani Wnuk przeszła samą siebie skoro twierdzi, że jakby zrobić sondaż, to aż 1/3 naszego społeczeństwa to imbecyle. Tak właśnie sądzi całe środowisko Pani Wnuk, które nienawidzi Polski i Polaków, a siebie uważa za wybraną kastę, która jest ponad tym „polskim gnojem”. Pani Izabelo, dlaczego Pani tak nienawidzi wszystkiego co polskie… i tak sobie poużywałem, wyjmując część zdania z kontekstu całej wypowiedzi. :) … bo Tak to się odbywa. Miłej niedzieli i pozdrawiam!

Sterowany obłęd, planowany szał. Po co? No właśnie!!! Można na własny sposób interpretować, słowa, czyny, czy zamiary, można, ale nie można wypaczać znaczenia całości. Jeżeli zrobię zdjęcie nawalonego chłopa na rowerze, to to co mogę powiedzieć? Nic, tyle że się nachlał, no tylko co to za news?! Co innego, jak pod zdjęciem dam napis ofiara 500+, ooo to już coś... i na fb. Niechże będzie mi wolno ponownie zacytować moją komentatorkę. Tak to się odbywa!!!12:38, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 października 2016
Debilizm hybrydowy

 

Debilizm totalny, hybrydowy, czy jak go określać wylewa się z mediów. Obojętnie co, ktoś powiedział, należy wyłowić jakiś skrawek, wypowiedzi, okrasić komentarzem i huzia na Jó..., a nie, tym razem na Jarka. Poodmieniać przez wszystko przez co można odmieniać i .. byle głośno, byle hałaśliwie, a im bardziej chamsko, tym lepiej. Chodzi mi tu o, przekręcanie, "interpretowanie", czy półcytowanie  wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego „Będziemy rozwijać te wszystkie instytucje, takie jak m.in. hospicja prenatalne, które dzisiaj są społeczne, będziemy się starać, by kobieta, która znalazła się w takiej sytuacji, otrzymała bardzo poważną pomoc. To może dotyczyć także ciąż, które są wynikiem przestępstwa, ale oczywiście i tutaj przymusu zastosować nie można, można zastosować perswazję, i to delikatną, bez presji - podkreślił lider PiS.” Czy ktoś mi tu wytłumaczy, gdzie jest tu coś przeciwko kobietom, gdzie jest o przymusie, gdzie w końcu do jasnej cholery jest o zaglądaniu do łóżek?

 

Jesteśmy - jacy jesteśmy
Byliśmy - jacyśmy byli
Tę prawdę o sobie unieśmy
W tej krótkiej, danej nam chwili.
Będziemy - jacy zechcemy
Byle wiedzieć nam - czego chcieć,
Lecz nie wiemy - czego nie wiemy,
Więc nie mamy - co chcemy mieć.
Mogliśmy, czego nie wolno,
Co wolno - nie chcemy móc.
Wolimy niewolę niż wolność,
W której nie ma o co łbem tłuc.
Więc będziemy - jacyśmy byli,
Więc jesteśmy - a jakby nas brak
W tej krótkiej danej nam chwili,
Której jutro nie będzie i tak...

 

Zobaczyłem na necie, jakieś debilizmy o widelcach. Co jest pytam siebie? Szukam... a to jakiś wicek ministra powiedział, że Francuzi nauczyli się od Polaków jeść widelcami... Nie wiem, nie do mnie to pytanie, ale jakby tak, to co? Ja wiem, że jest pewna grupa ludzi, która polskość uważa za nienormalność, a patriotyzm to rak, toczący dzisiejsze społeczeństwo. Polacy, to brudni, zawistni i ultra fanatyczni katolicy, którzy podcierają się ręką, smarkają w rękaw, a do jedzenia używają drewnianych chochli. Niewdzięcznicy, którzy nie pamiętają, że w trzydziestym dziewiątym, Francja z Anglią już trzeciego dnia wypowiedziała Niemcom wojnę, że Napoleon pozwolił im na szarżę w Somosierze, i że łaskawie mogli wziąć udział w tłumieniu powstania na Santo Domingo.


Nie mamy rąk - mamy łapy,
Nie mamy głów - mamy łby.
Dlatego dla nas ochłapy,

Dlatego po nas – łzy.

 

Nie mamy snów - lecz majaki,
Nie mamy myśli - lecz szał,
Dlatego los byle jaki,
Dlatego głos łka, jak łkał.

Nie mamy wiary, lecz złudy,
Za dzieje nasze - zbiór klechd.
Dlatego trwać będą trudy
Nasz własny płacz i z nas śmiech.17:47, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 października 2016
Cięcie w samorządach

Proszę, aby nie doszukiwać jakiegoś podtekstu w tytule. Wyraźnie jest napisane cięcie, widać ę, bo zaś mi ktoś zarzuci, że pisze o cieciach w samorządach :)... chociaż... :)

Parę dni temu zadzwonił znajomy, że podobno PiS szykuje „coś” w powiecie i że wg. jednego z portali, czy też innej strony www, zawierciański PiS dogaduje się z NAWem. A może, że dogaduje się z NAWem i razem szykują „coś” w powiecie. Nie wiem jak mam komentować takie bzdury.

Po pierwsze, nie ma żadnych negocjacji, ustaleń, rozstrzygnięć, czy jak to zwał, między PiS a NAW. PiS i NAW są opozycją w powiecie i jak każda opozycja mogą głosować razem, chociaż z niektórych głosowań, to można wywnioskować, że tylko PiS stanowi opozycję.

Po drugie, żeby szykować „coś” w powiecie należy mieć odpowiednią ilość „szabel”, a PiS i NAW są za słabi i to mocno za słabi. Wynika to z prostego rachunku, żeby odwołać starostę potrzeba 15 głosów, a PiS i NAW ma ich tylko 8, czysta matematyka.

Moim, jak zwykle skromnym zdaniem, NAW dogaduje się, ale z Grimem, zobaczcie jak obsadzono dyrektorów szkół w mieście. Według mnie Grim po cichu poparł kandydatów NAW, a przed PO, winę zwalił na kogo innego. Cel osiągnięty i z NAWu są dyrektorzy, przecież Witek, to stary, dobry znajomy Ryśka, a kto komu rękę serdecznie ściska, to wszyscy wiedzą


W radzie powiatu szykuje się z dawno zapowiadana zmiana, otóż Zbigniewa Roka ma zastąpić Janek Zamora i to bodajże jeszcze w grudniu, albo zaraz na początku następnego roku.

W radzie powiatu i radzie miasta szykują się zmiany, ale to od następnych wyborów. Według danych PKW liczba mieszkańców Zawiercia spadła poniżej 50 tys. i wynosi 49 406. Spadła również liczba mieszkańców w powiecie i obecnie wynosi 118 480. Wniosek jest prosty, liczba radnych w mieście Zawiercie spadnie o 2 i w powiecie o 2. Tak przy okazji, organem w mieście dalej zostanie Prezydent. Miasto i powiat czeka przemeblowanie okręgów wyborczych. W mieście, jeżeli dalej będą jednomandatowe, to praktycznie od nowa, zresztą jak listy, to też. Z powiatem, to już inna bajka. Według mnie, nie zostanie zmieniony okręg zawierciański, dalej będzie jeden i będzie miał 10 mandatów. Na pewno będzie okręg łazowski, ale z trzema mandatami. Jeżeli zostaną takie same okręgi jak do tej pory, to traci Pilica-Ogrodzieniec i będzie to okręg trzymandatowy, pozostałe bez zmian. Dopuszczam jeszcze wprowadzenie dwóch okręgów, zamiast trzech, mogą to być okręgi pięciomandatowe oraz możliwe, że jeden będzie miał 4 a drugi 6 mandatów, albo już całkowity odlot, jeden okręg 10-cio mandatowy.

Taki tytuł obrazka przyszedł mi do głowy "CIĘCIE ZIELONEGO"

Ktoś może rzec, dlaczego już o tym piszę, przecież wybory za 2 lata. Piszę dlatego, że od pewnego czasu liczba mieszkańców maleje, jest to pewien trend i szybko nie odwróci tego nawet 500+. Za 2 lata nie spodziewam się wzrostu liczby mieszkańców o tyle, że mogłoby to zatrzymać utratę tych mandatów. Należy wziąć pod uwagę również wcześniejszy termin wyborów, choćby wiosna 2018r. Nie należy również całkowicie wykluczyć terminu w 2017 r. maj/czerwiec, zależy to miedzy innymi od daty zatwierdzenia planowanych zmian w Kodeksie Wyborczym.

17:13, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
niedziela, 09 października 2016
Co jeszcze?

W PE kolejna pseudodebata tym razem o sytuacji kobiet w Polsce. No Urwał Nać! I o czym jeszcze! Pieprzona współczesna Targowica, zrobi wszystko, aby w Polsce najmniej do powiedzenia mieli właśnie Polacy. Upodlające debaty, mają obrzydzić Polski Rząd, który wreszcie dba o interesy Polski, a nie o interesy sąsiadów. Upodmiotowiona Polska jest niewygodna, przecież przez 8 lat , za koalicji PO-PSL, wiernie kładła uszy po sobie i merdała ogonem, a teraz coś nie idzie.

Posłuchajcie proszę wystąpienia Naszej europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej to tylko 4 minuty, tak właśnie trzeba postępować.

 

Poniżej dla opamiętania, o wydarzeniach sprzed ponad 200 lat, aby ten wątpliwy przysmak- Kapuściane polskie łby, może coś wreszcie zrozumiał!

 

Pamięć moja - ponurej natury:
Nie chce wskrzeszać soczystych rozkoszy,
Nie rozczuli jej flet,
Nie rozrusza tamburyn,
Płoche szczęście ją peszy i płoszy.

Pamięć moją ożywia żałoba,
Lecz - nie płaczka rozpaczą podniosła,
Tylko wściekły ten wstyd,
Co się szwenda po grobach,
Które lepka pleśń legend porosła.

Jeśli grzmiące obrzędy bezcześci,
Jeśli babrze się w szczątkach wstydliwych -
To nie po to, by mieć
Nośny temat do pieśni,
Lecz by wstyd - był ostrogą - dla żywych

Na śniadaniu u Carycy
Sutą dzieli się potrawę;
Pertraktują biesiadnicy
Komu jaki kęs i skrawek.

Temu galicyjski połeć,
Temu - wielkopolski gryz;
Monarchini żre nad stołem
Schab "Polonia á la russe"

Nie przystroi się garnirem
Za to krwistym sosem lśni,
Dies irae, dies irae
Idą na nią gniewu dni.


Uczta w imię Trójcy Świętej
Oświeconych autokratów
Potwierdzona dokumentem
Co posiada moc traktatu.
Nie ma to, jak pełna miska
Do dyplomatycznej gry,
Choć wątpliwy na niej przysmak:
Kapuściane polskie łby.

Zaraz się nad nimi schylą
Żeby im upuścić krwi
Dies irae, dies irae
Idą na nią gniewu dni.

Polska karczma wciąż pijana
Od swych obłąkańczych swar,
Polska pana i plebana
Zatopiona w chamski gwar.
Bizantyjski na niej przepych
Azjatycki na niej brud.
Więc się do trzech par rąk lepi
I potrójny syci głód.

Nie powlecze jej nikt kirem
Nie uroni nad nią łzy
Dies irae, dies irae
Idą na nią gniewu dni.

08:06, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 października 2016
Dies irae

Czy PiS skonstruowało ustawę zaostrzającą prawo aborcyjne?

Czy PiS wnioskowało za odrzuceniem ustawy liberalizującej aborcję?

Czy PiS popełniło błąd?

Ad 1. Nie, to Ordo Iuris

Ad 2. Nie, to PSL

Ad 3. Nie wiem

Osobiście uważam, że taka dyskusja jest niepotrzebna, budzi emocje i kłóci ludzi. Pamiętam słowa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego „...jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać" Dobrze, że Premier Beata Szydło poinformowała o powołaniu międzyresortowego zespołu, który będzie odpowiadał za opracowanie programu wsparcia dla kobiet i rodzin, wychowujących m.in. dzieci niepełnosprawne.

W Par Lamencie, kłótnie, krzyki i lamenty. O co? No nie wiem, teraz że nie będzie projektu zaostrzającego przepisy aborcyjne. Czyżby o to? Nie, chodzi o to że brak kolejnego pretekstu do ataku na Rząd i PiS, chociaż ani Rząd, ani PiS nie byli autorami „kontrowersyjnej” ustawy.

Na usta ciśnie się tylko jedno słowo. AWANTURA!!!


 

Polska karczma wciąż pijana
Od swych obłąkańczych swar,
Polska pana i plebana
Zatopiona w chamski gwar.
Bizantyjski na niej przepych
Azjatycki na niej brud.
Więc się do trzech par rąk lepi
I potrójny syci głód.

Nie powlecze jej nikt kirem
Nie uroni nad nią łzy
Dies irae, dies irae
Idą na nią gniewu dni.

 

20:32, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 03 października 2016
Czarno to widzę

W czarnej urnie moich wszystkich czarnych lat
Czarna błyskawica spala czarny kwiat
Czarne słońca gasną, wschodzi czarny nów
Spieszmy się, nim czarny dzień powróci znów 

Dziś idę do pracy, na swoje i pracodawcy żądanie :) Jedynie mogę dać się namówić na czarny udział w takim wydaniu

Żeby nie być posądzony o seksizm, to coś dla Pań

Nie chciałbym, aby dostało mi się również od miłośników sf

Hmm.. a tu coś dla miłośników filmów przygodowych - klasyka

Tu coś dla miłośników przyrody

Tyle tej czerni, to dla urozmaicenia  musi być przerywnik :)

Czarna dziura?

Czarna otchłań ... może być rozpacz

A tak w ogóle, to należy uważać, że by nie znaleźć sie w czarnej d... i to z ręką w nocniku

06:03, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
niedziela, 02 października 2016
Dość...

Czasami zdarza się tak, że ktoś chce dobrze, groźnie i poważnie, a wychodzi śmiesznie. Po prostu czasami tak bywa. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/532198,joanna-scheuring-wielgus-poslanka-nowoczesna-dosc-dyktatury-kobiet-czarny-protest-aborcja-wideo.html Coś takiego przydarzyło się posłance z ugrupowania, na czele którego stoi guru myśli polskiej, demiurg kompetencji i krynica wiedzy. To ten od sześciu królów na rubikoniu i z ciążą kobiety jak u słonia, reszty mądrości nie pamiętam, za co nieszczerze żałuję :)

Posłanka Pani Scheuring-Wielgus, zapłodniła mnie twórczo, a poniżej wynik tegoż „natchnienia”14:16, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
sobota, 01 października 2016
kongres

Był kongres http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/kongres-profilaktyki-chorob-cywilizacyjnych-dzieci-i,3869986,artgal,t,id,tm.html No! Był! Rzuciłem okiem na zaproszenie

 

Pięknie! zacząłem zastanawiać się o co chodzi. Najpierw zwróciłem uwagę, na Senatora Grabowskiego. Znam Senatora, tylko że mu na imię Arkadiusz. Dalej udział biorą:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

  • Ministerstwo Oświaty

  • Ministerstwo Zdrowia

  • Kuratorium Oświaty

  • Szpital Powiatowy

No jakaś kpina! Przecież nie całe ministerstwa, czy inne urzędy, tylko jakiś przedstawiciel, a nazwisk nie zauważyłem. To co? Nie dograli listy gości? Na początku jak byk stoi. Komisja Zdrowia - Sejm RP - Małecka Libera. A dalej ... instytucje są a nazwisk nie ma!

Kongres ogłoszony jako sukces, a nawet zaproszenie się nie spinało. Grabowski miał coś powiedzieć, a go nie było. Kto był z ministerstwa zdrowia, kto z oświaty? W artykule nie napisano. Podano tylko, że była posłanka PiS, Pani Barbara Dziuk z Tarnowskich Gór. Parlamentarzystów PiS z okręgu nie było.

Tak w sumie to klubowe spotkanie lokalnych notabli, zorganizowane pod płaszczykiem walki z chorobami. A co wynika z tego kongresu? Nic! Pogadano, spotkano i wydano. Wydano kasę, a ja mam nadzieję, że nie moją czyli podatników. Oszczekam to, jeżeli choć jedno dziecko, zacznie leczenie pod wpływem tego kongresu.

21:10, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
piątek, 23 września 2016
BIP

Jesień już jest, nie lubię jesieni, co prawda nie lubię również zimy, ale pewnie to nikogo nie obchodzi. W gminie Kroczyce ponownie wyłożono plan zagospodarowania przestrzennego, niestety na stronie BIP brak szczegółów http://www.kroczyce.bip.jur.pl/ Mieszkańcy żeby dowiedzieć się o konkretnych zapisach, muszą pofatygować się do UG Kroczyce. Współczesne możliwości techniczne pozwalają na zamieszczanie wielu informacji i to o dużej pojemności informatycznej. Nie rozumiem , dlaczego nie opublikowano całości planu! Jak już wspomniałem, jest jesień, a zima za pasem, to chyba zajmę się egzekwowaniem od samorządów naszego powiatu, ustawy o dostępie do informacji publicznej. Samorządy nie publikują informacji, które na stronie BIP powinny się znaleźć. Nie wiem dlaczego tego nie robią, może nie chcą, aby ludzie za dużo wiedzieli, a może nie wiedzą co podlega publikacji. Podam przykład, zgodnie ze wspomniana ustawą, nie wystarczy samo ogłoszenie o sesji wraz z porządkiem obrad, należy również publikować projekty uchwał jakie będą na sesji podejmowane. Nie zauważyłem, aby samorządy wywiązywały się z tego. Przypominam wszystkim samorządowcom o Art. 23. wspomnianej ustawy „Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Jesienią będę BIPował, za to ostatnią wiosnę powiatową, zdominowały dwa tematy. Konflikt w PPP oraz przekazanie szkoły w Żarnowcu, a w zasadzie gruntów będących w jej trwałym zarządzie. Sprawa poradni przeniosła się do organów ścigania i jest prowadzona przez prokuraturę częstochowską. Mnie niedawno zaskoczyła informacja w sprawie przekazania gruntów w Żarnowcu, bo podobno też jest postepowanie w tej sprawie. Zastanawiam się dlaczego wszczęto takie postępowanie, bo nie wiem w czym rzecz, zarząd nie chciał przekazać gruntów i mógł wdrożyć procedurę o ich wyłączeniu z przekazania. Chyba, że jest coś o czym nie mam pojęcia i dlatego wszczęto postepowanie. Myślę, że niedługo wszystko się wyjaśni.16:14, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 60
Skopiuj CSS