RSS
czwartek, 11 lutego 2016
Ty jesteś taki głupi, czy tylko udajesz?

http://www.miastokobiet.pl/500-zl-na-dziecko-zasady-i-warunki/

Na studiach miałem kolegę, który zawsze gdy ktoś zaliczał odlot logiczny, zupełnie spokojnie zadawał pytanie „Ty jesteś taki głupi, czy tylko takiego udajesz?”

Po co to przytaczam? Chodzi o tzw. program 500+ . Od początku, w programie Prawa i Sprawiedliwości, była mowa o 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko. Świadczenie nie ma wspierać poszczególnych dzieci, a wspierać rodziny które ponoszą trud ich wychowania. Tera PO mówi o dzieciach gorszych, chodzi o tzw jedynaki. PO krzyczy, że one są gorsze, bo nie dostają pieniędzy. Odpowiadam spokojnie, jest to tzw. trzecia prawda góralska, czyli g... prawda. Jeszcze raz, tylko rodziny o modelu 2+2 i więcej, są w stanie zapewnić wzrost demograficzny, rodziny 2+1, niestety nie. Nie wnikam, dlaczego nie mają więcej niż jedno dziecko, czasem nie mogą i dziękują Bogu za to jedno, a czasem nie chcą, bo tak wygodnie, ale są też i tacy, którzy chętnie podjęli by trud wychowania drugiego i kolejnego dziecka, tylko że ich na to nie stać. Program ma wspierać rodziny, te 500 zł. zostanie spożytkowane przez cała rodzinę, a im więcej dzieci, tym wspomożenie na członka rodziny większe. Np. rodzina 2+2 to pomoc 125 zł na osobę, a 2+3 już 200 zł. Jeżeliby, tak jak proponuje PO, pomoc dotyczyła rodzin 2+1, nie stymulowałoby to rodziców do decyzji o drugim dziecku i nie miałoby żadnego dodatniego wpływu na demografię. Burza w sejmie powstała w głowach opozycji, nie dlatego że uważa te 500 zła na pierwsze dziecko za dobry pomysł, czy dlatego że nie wie iż PiS mówił w kampanii „na każde drugie i kolejne dziecko”, burza jest dlatego, bo ten program popiera 84% społeczeństwa i chodzi o zamącenie ludziom w głowach. Cała opozycja wie, że 2+1 nie stymuluje demografii, wie również iż PiS od początku mówił „na każde drugie i kolejne dziecko”, twierdze tak, gdyż zakładam, że opozycja ma również w swoich szeregach ludzi mądrych, zdolnych do logicznego myślenia, a skoro tak, to właśnie musi to wiedzieć. Jeżeli jednak myliłbym się, no to cholera oni faktycznie muszą wierzyć w to co mówią, a w takim razie zasadnym jest pytanie „Jesteście tacy głupi, czy tylko takich udajecie”?

11:05, gabrieldors
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 08 lutego 2016
Remont przed zakończeniem?

Szczekociny mają budżet. Na ostatniej sesji Rady Gminy Szczekociny, radni zagłosowali za jego uchwaleniem. Dlaczego to takie ważne? Proste, na przedostatniej sesji, radni odrzucili projekt budżetu, przedłożony przez burmistrza http://gabrieldors.blox.pl/2016/01/DOBRZY-BUDZET.html

Cieszę się, że można było znaleźć konsensus. Pstryczek dla burmistrza podziałał. O uchwaleniu budżetu w Szczekocinach pisała lokalna prasa http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/budzet-gminy-szczekociny-na-2016-rok-uchwalony,3642626,art,t,id,tm.html Mnie zainteresowała wypowiedź burmistrza. „Czekamy również na pieniądze w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina Szczekociny ma przyznane z Urzędu Marszałkowskiego około 7 mln złotych - mówi Krzysztof Dobrzyniewicz. - Większość tej kwoty pójdzie na realizację takich celów jak budowa wodociągów i kanalizacji. Sporo pieniędzy przeznaczymy również na termomodernizację budynków. Myślę, że pieniadze z ZIT otrzymamy jeszcze w tym półroczu. Dodatkowo, w czwartek jestem umówiony na spotkanie w sprawie remontu amfiteatru w Szczekocinach. Architekt ma mi przedstawić trzy możliwości zakończenia tego projektu. Wybierzemy najbardziej korzystną opcję. Następnie przygotujemy kosztorys, w którym dowiemy się ile pieniędzy jeszcze potrzebujemy. A dokładnie 30 kwietnia na targowisku odbędzie się festiwal disco polo - podkreśla Krzysztof Dobrzyniewicz.”

Tak sobie myślę, że abo cós nie tak z głową burmistrza, albo uważa ludzi za kompletnych idiotów, nie rozumiejących co mówi się do nich i nie maja pojęcia o sposobie finansowania ZIT. Te 7 milionów, to kasa na konkretny cel i to oczywiście tylko część kosztów. Gmina nie może sobie dowolnie tymi pieniędzmi dysponować, mogą być one wykorzystane do współfinansowania konkretnych, wcześniej określonych inwestycji.

No i perełka w wypowiedzi burmistrza. Dodatkowo, w czwartek jestem umówiony na spotkanie w sprawie remontu amfiteatru w Szczekocinach. Architekt ma mi przedstawić trzy możliwości zakończenia tego projektu. Proszę zwrócić uwagę, że burmistrz jest umówiony z architektem w sprawie remontu amfiteatru, a następnie mówi o trzech możliwościach zakończenia tego projektu. Tara, tara, bum, cyk, cyk. Hmm... Jeżeli budowa amficyrku została zakończona, to słusznie należy mu się remont, bo nie minął nawet rok od zakończenia. A skoro zakończona, to to po co trzy możliwości zakończenia? Śmierdzi mi coś ta sprawa na kilometr. Od mieszkańców Szczekocin wiem, że raczej nie mogła być zakończona, bo brak tam mediów i nie mówię tu o prasie, a skoro brak mediów, to nie można tam organizować imprez, a przecież amficyrk do imprez był tworzony. Jednak dysponuję decyzja PINB udzielającą pozwolenia na użytkowanie obiektu położonego w Szczekocinach ul. Senatorska 2 i szumnie nazwanego amfiteatrem. Tylko jakie użytkowanie? Prąd w wiadrach, woda w workach i kibelek w krzakach15:48, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 lutego 2016
Psychoza endogenna

 

Najpierw, tak bardzo skrótowo wyjaśnię, na czym ma polegać program wspierający rodziny 500+. Program ten ma wspierac rodziny z modelem 2+2 i więcej. Chodzi o zatrzymanie niekorzystnego trendu dot. demografii. Model rodziny 2+1, czyli dwoje rodziców i jedno dziecko, nie przyczyni się do wzrostu demograficznego, wzrost gwarantują dopiero 2+2 i więcej. Dlatego program 500+ ma docierać do rodzin powyżej jednego dziecka i wspiera rodziny, a nie poszczególne dzieci, wyjątkiem są rodziny o najmniejszych dochodach, tam możliwa jest pomoc już od pierwszego dziecka.

Doczekałem się! Tak właśnie działa PO, ugrupowanie które wspólnie z PSL rządziło przez ostatnie 8 lat. Najpierw wrzaski, piski i totalna krytyka programu 500+, wycie i plucie, a to że nas na to nie stać, a to że rozdawnictwo jest nieskuteczne, a to że są inne działania wspierające rodziny. I nagle ni z tego, ni z owego, tera PO zgłasza postulat: pińcet na każde dziecko, nawet dla rodzin jednodzietnych. http://wpolityce.pl/polityka/280826-przez-8-lat-platforma-sekowala-rodzine-raport-nik-jest-twardym-dowodem-teraz-urzadza-cyrk-z-poprawa-programu-500-co-za-tym-stoi?strona=2 Pogrzebałem w Wikipedii, idę o zakład, że to ten sam egzemplarz, z którego Bronek do bulu korzystał i trafiłem na definicję schizofrenii: Schizofrenia (stgr.σχίζειν, schizein, „rozszczepić” i stgr.φρήν, φρεν-, phrēn, phren-, "umysł”) – zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy psychoz endogennych, czyli stanów charakteryzujących się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. Twierdzę, iż całe kierownictwo PO, to albo ludzie krańcowo bezczelni, za nic mając obywateli i ich zdolności do postrzegania świata, albo osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne.

Ja skomentuję to słowami Kaczmarskiego Jesteście wierszem idioty odbitym na powielaczu

08:20, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 lutego 2016
Kwartał

Wczoraj zostałem, że tak powiem, zrugany, za lenistwo wpisowe. Wyjaśniam, nie było to lenistwo, ale lekkie zawirowanie w życiu zawodowym. A wpis będzie króciutki.

Oglądnąłem obrady Rady Miasta Zawiercie. Budżet klepnięty. Ten z hippo-cośtam w Bzowie. Mój były włefista nawet o tym był gadał. Starzeję się, nie dawno zgodziłem się z decyzją wójta gminy Kroczyce, a teraz zgadzam się z wypowiedzią zkomuszałego belfra, albo zbelfrzałego komucha. Jak zwał, tak zwał, ale racje Gębarski ma i kropka. Tyle że nikt nie silił się wyjaśniać radnemu, już nie mówię o uzasadnieniu budowy hippodrom-adera.

Zainteresowała mnie sytuacja z radnym Kwietniem. Ten członek...SLD i to nawet nie szeregowy, jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zawiercie, przewodniczącym osiedla Stawki, a tera został przewodniczącym komisji, zdaje się się ładu i składu, albo cóś podobnie. Omnibus! Człowiek renesansu i tytan pracy. Z jednego miesiąca zrobił się kwartał. Nawet kwartał z dobrym kawałkiem, bo słyszałem że ma zostać zastępca dyrektora szpitala techniczno-ekonomicznym, albo ekonomiczno-technicznym.

Ceterum censeo PZD esse delendam

19:22, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 stycznia 2016
Druga Targowica

Obraz Norblina "Wieszanie zdrajców" - In effigie (łac. w obrazie) – obecna w prawie europejskim od czasów średniowiecza norma, pozwalająca na wykonanie kary śmierci na wizerunku skazanego, który nie doczekał egzekucji, lub zbiegł.

Niedemokratycznie wybrany rząd Polski, nakazał rozgonić demonstracje w obronie demokracji. Prawda, że brzmi??!! Zapewne o takich tytułach w prasie zachodniej (czytaj niemieckiej), marzą organizatorzy, koordynatorzy, czy też sterujący Komitetem Ochrony Dochodów. Jakaś prowokacja, coś zainscenizowanego, incydencik by wystarczył i już można by, demokratycznie wybrany rząd oskarżyć o wszystko co złe, z opadem szarańczy włącznie. Współczesna Targowica, poskarżyła się już carycy Merkel, już w PE odbyła się dyskusja nad zagrożoną demokracją w Polsce, czerscy bankierzy, oderwani od koryta, czy tracący wpływy, już zacierali rączki. Ha! Miała być jazda, PiS miał być zmiażdżony! Tymczasem debata w PE miała zupełnie inny przebieg, Beata Szydło, spokojnie i rzeczowo wyłuszczyła wszystkie nasze racje, wystąpienie jej było tak dobre, że nawet w pierwszej chwili, niektórzy zrezygnowani targowiczanie przyznali się do porażki. Po tych krótkich chwilach opamiętania, dochodowa sitwa otrząsnęła się i dalej na manifestacje, bardzo dobrze przygotowane manifestacje. Proszę zobaczyć jako to jest organizowane http://www.blizejprawdy.pl/kto-finansuje-kod/ „...działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Na filmie widzimy flagi Polski, UE, i z logo KODu. Najbardziej dziwi nas ich ilość. To scena dość niespotykana jak na ruch, który spontanicznie formuje się za pomocą profilu na Facebooku jak opisuje go niezawodna Gazeta Wyborcza. To wszystko wygląda na profesjonalnie prowadzoną akcję marketingową. Pytanie tylko kto ją sponsoruje? Rzymianie mawiali: is fecit cui protest – zrobił ten kto skorzystał

Ja pamiętam manifestacje podczas studiów w Krakowie w latach 80-tych, nie można było zbierać się w większe grupy, pamiętam nawet jak ZOMO zaatakowało studentów wracających z mszy inaugurującej rok akademicki i pogonie z psami na plantach. To było w obronie demokracji, której nie było!

Teraz każdy ma prawo zgłosić manifestacje i spokojnie ja odbyć, a policja jest tylko po to, aby przebiegał spokojnie. Media transmitowały te marsze na żywo, o co chodzi cholera! … O kasę! Komitet Obrony Dochodów broni tego, co traci, a traci wpływy, stanowiska, ciepłe posadki i … dochody z nich płynące. W imię ochrony odpływających dochodów, powołano Druga Targowicę i taki jest faktyczny w Polsce dzieje się powtórka z historii … ponad 200 lat później mamy Drugą Targowicę!

Ceterum censeo PZD esse delendam 06:58, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 stycznia 2016
Gdzie się nie obrócisz tam... śmieci

 

Pod koniec ubiegłego roku wystąpiłem do UG Kroczyce z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, dot. odbioru śmieci w naszej gminie.Poniżej odpowiedź.

Z odpowiedzi wynika, że przychody i koszty były w miarę zbilansowane, zabrakło ok 14. tys. zł, co zapewne było wynikiem braku ściągalności pełnej ściągalności, ale nie można zakładać że taka będzie osiągnięta, gdyż zawsze znajdą się tacy, którzy nie płacą i to z różnych przyczyn, ale w wypadku gminy Kroczyce ściągalność wynosiła zaledwie 78%

Moje czwarte pytanie dotyczyło procesu sądowego, jaki ZGK Zawiercie, wytoczył UG Kroczyce. Przypomnę iż parę m-cy temu opisywałem tę sprawę http://gabrieldors.blox.pl/2015/08/smieciowy-problem.html oto fragment „Niestety, Pantak nie płacił za wszystkie faktury wystawiane przez ZGK, a właściwie to płacił, ale nie cała kwotę z faktury. np. za miesiąc wrzesień faktura wynosiła, złóżmy 30 tys. to Pantak przelewał 27 tys. i tak co miesiąc. A to dwa, a to trzy tysiączki się urwało. W końcu Pani Prezes ZGK, nie wytrzymała i podała UG do sądu i... przed sądem postępowanie „naszego” wójta zostało ukarane, wyrok: UG ma zapłacić zaległości wraz z odsetkami. Ha i co teraz? Ano nic, rozpisany nowy przetarg na wywóz odpadów, wygrała inna firma i przecież nie odbierze śmieci za które nie otrzyma kasy, tylko my mieszkańcy musieliśmy składować śmieci przez dwa miesiące, bo od początku czerwca do początku sierpnia, a w zasadzie nie tylko, bo trza jeszcze zapłacić za śmieci, które nikt nie odebrał.”

Koszty sądowe to 4715,00 zł, odsetki 4144,16 zł suma to 8859,16 zł. Tyle musieliśmy zapłacić my, mieszkańcy gminy Kroczyce. Podkreślam MY, nie wójt, tylko MY, zapewniam Was moi drodzy ziomkowie, wójt Stefan Pantak ze swojej kieszeni nie wyciągnął ani grosza. Uważam również, że skutki działania wójta Stefana Pantaka, ponosimy inne, mianowicie już od stycznia tego roku płacimy o 2 zł miesięcznie więcej za śmieci, do tej pory było to 7 zł, chodzi tu o śmieci segregowane. Nie znam dokładnych danych, ale zakładam, że niewielka część mieszkańców nie segreguje śmieci, dlatego przyjąłem, że średnia opłata za jednego mieszkańca wynosiła 7,50 zł/m-c, pomnożenie przez 12 m-cy i ilość mieszkańców, daje nam kwotę 567000 zł.

Stosując podobną zasadę po nowych kwotach z śmieci daje nam kwotę 718200 zł. Zakładając, że musieliśmy wziąć nowego odbiorcę, śmiało mogę powiedzieć, że działania wójta Stefana Pantaka kosztują nas ponad 150 tys. na rok i podkreślam, NAS, mieszkańców, bo wójt Stefan Pantak straci tylko 24 zł na rok, no może 48 zł. Znamiennym jest postrzeganie pieniędzy publicznych. czyli naszych przez pryzmat „wójt da”, czy „wójt nie ma”. Szanowni Państwo, wójt z własnej kieszeni nic nie da, choć ma, bo dobrze zarabia, ponad 12 tys na -m-c. Opowiem taką mała anegdotkę, na zebraniu OSP, przedstawiciel Zarządu Gminnego OSP, raczył był wygłosić słowa klucz „ … ale wójt nie ma pieniędzy”, jeden z uczestników komentował później, „ wójt to pieniądze ma i to sporo, to Gmina niema”

Na koniec taka mała niespodzianka :). Nie sądziłem, że tego dożyję, ale stało się, zgadzam się z decyzją wydaną przez Wójta Gminy Kroczyce, chociaż pozytywna dla mnie jest tylko w części. Decyzja dotyczy mojego wniosku o umorzenie podatku i został mi umorzony podatek gruntowy, natomiast od nieruchomości muszę zapłacić. Jak wspomniałem, pozytywna dla mnie jest tyko w części, natomiast muszę przyznać, że dalsze ubieganie się o umorzenie podatku od nieruchomości nie byłoby w porządku, gdyż w budynkach należących do mnie prowadzona jest działalność gospodarcza i faktycznie z suszą nie ma nic wspólnego.

P.S. Zapewne wystąpię jeszcze o dane dot. śmieci z 2015 roku. Wszystkim zainteresowanym podpowiadam, że nie należy w inny sposób ubiegać się o informację nieudostępnioną w BIP, najlepiej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Gotowe wnioski można ściągnąć z różnych urzędów, ale można również samemu napisać, na komputerze, lub odręcznie i najlepiej z powołaniem się na art. 2 ust.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Podaję link do gotowego wniosku na stronie BIP Kroczyce, można go wykorzystywać, kierując wnioski do różnych instytucji publicznych. http://www.kroczyce.bip.jur.pl/dokumenty/wn_udost_inf_publ.pdf 

 Ceterum censeo PZD esse delendam 

08:09, gabrieldors
Link Komentarze (2) »
wtorek, 19 stycznia 2016
Naczelny Likwidator

 

Jedenastego stycznia roku bieżącego, naczelny likwidator gminny w Szczekocinach przedłożył Radzie Gminy Szczekociny, uchwały likwidujące placówki oświatowe w Goleniowach i Rokitnie.

- Uchwała Nr 119/XIX/2016 w sprawie likwidacji Gimnazjum w Goleniowach, z siedzibą Goleniowy, ul. Tadeusza Kościuszki 20, 42-445 Szczekociny

- Uchwała Nr 120/XIX/2016 w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Goleniowach, z siedzibą Goleniowy, ul. Tadeusza Kościuszki 20, 42-445 Szczekociny

- Uchwała Nr 121/XIX/2016 w sprawie likwidacji Przedszkola w Goleniowach, z siedzibą Goleniowy, ul. Tadeusza Kościuszki 20, 42-445 Szczekociny

- Uchwała Nr 122/XIX/2016 w sprawie likwidacji Gimnazjum w Rokitnie, z siedzibą Rokitno 34, 42-445 Szczekociny

- Uchwała Nr 123/XIX/2016 w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Rokitnie, z siedzibą Rokitno 34, 42-445 Szczekociny

-Uchwała Nr 124/XIX/2016 w sprawie likwidacji Przedszkola w Rokitnie, z siedzibą Rokitno 34, 42-445 Szczekociny

Oto relacja z głosowania, jaką otrzymałem od jednego z radnych

Uchwały likwidujące szkoły w Goleniowach przegłosowano 8 radnych za likwidacją 6 radnych przeciw i 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Grabarze - likwidatorzy radni to:

Drej Andrzej

Drej Michał

Jędrychowski Jan

Franas Alfreda

Mazanek Jacek

Niechciał Teresa

Rutkowski Czesław

Zasada Marek

Przeciw likwidacja byli radni:

Adamus Krzysztof

Orliński Jerzy

Orliński Marian

Seweryn Anna

Szlęk Andrzej

Wyrwał Grzegorz

Wstrzymał się od głosu radny Czyż Dariusz. Głos wstrzymujący w tym przypadku był głosem za likwidacją szkół

Przy głosowaniu nad likwidacją szkół w Rokitnie dodatkowo wstrzymał się od głosu radny Drej Michał.”

Poniżej prezentuję kopię jednej z uchwał.

 

Z załączonego wykazu uczniów nie widać tendencji malejącej, a nawet można dostrzec niewielki wzrost, co prawda w granicach błędu statystycznego, ale zawsze wzrost z 70 do 72

Wystąpiono o opinie 4 -ech związków zawodowych, dwie opinie są negatywne, czyli są przeciwne likwidacji, a jeżeli chodzi o dwie pozostałe, to jest informacja, że „w wyznaczonym terminie nie przedłożono odpowiedniej opinii” Zaraz rodzi się pytanie, czy po terminie wyznaczonym przedłożono opinię i ewentualnie jaka była? Oczywiście po co radnych informować!

Przyjmijmy, że tych dwóch opinii nie było, ale dwie które dotarły, są przeciw likwidacji!

Z uzasadnień poszczególnych uchwał, nie można dowiedzieć się w jaki sposób rozwiązany będzie dowóz dzieci do nowych placówek położonych w Szczekocinach, a dotyczy to ponad dwustu dzieci i aby zapewnić ich dowóz do szkół, czy przedszkoli należy zakupić lub wynająć odpowiedni tabor samochodowy. Koszt dodatkowego dowozu dzieci z likwidowanych placówek nie został przedstawiony. Sprawa jest o tyle ważna, gdyż jak można wyczytać w uzasadnieniach do przedmiotowych uchwał „Powodem likwidacji … jest konieczność racjonalizacji sieci szkół, zapewnienie uczniom optymalnych warunków kształcenia i dostosowanie obecnej sieci szkół do możliwości finansowych Gminy Szczekociny” chodzi o sytuację finansową gminy, tak więc kalkulacja dodatkowych kosztów dojazdu dzieci winna znaleźć się w uzasadnieniu uchwał. Ważnym aspektem jest również rozwiązanie logistyczne, istnieje niebezpieczeństwo wykonywania zbyt wielu kursów przez jeden środek transportu, a to przyczyni się do bardzo wczesnego dowozu części uczniów do placówek oświatowych. Te dzieci muszą bardzo wcześnie wstawać, aby wyszykować się do szkoły i wcześnie dojechać.

Mam tylko dwa pytania do burmistrza:

  1. O ile wzrosło zatrudnienie w UMG oraz w jednostkach organizacyjnych, licząc od dnia wyborów w 2010 roku do końca roku 2015?

  2. O ile wzrosło suma wynagrodzeń w UMG oraz w jednostkach organizacyjnych, licząc od dnia wyborów w 2010 roku do końca roku 2015?

 Ceterum censeo PZD esse delendam 

15:55, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 stycznia 2016
Co Piszczy w...

Piszczało i piszczało, jak ucichło to zaś piszczało, a piszczało o "zasłużonym" odpoczynku tzw. czerwonego emeryta. Jak wynika z kół zbliżonych do Zarządu Powiatu, PZD w Zawierciu ma nowego z-cę dyrektora, jest nim znany z zamiłowania do koni, inicjator budowy hippodromu w Bzowie, przewodniczący Rady Miasta Zawiercie, Pan Kaziród Paweł. O! Tak zastanawiam się, czy funkcja przewodniczącego Rady Miasta Zawiercie nie jest w jakiś magiczny sposób połączona z funkcją z-cy dyrektora PZD. W poprzedniej kadencji, ówczesny przewodniczący rady miasta, emeryt Kłósek Edmund, również był z-cą dyrektora PZD. Dobrze, że wreszcie może cieszyć się zasłużona emeryturą . Być może nowy, a długo zapowiadany, bądź też szeptany zastępca,  wyda książkę pt. „Konno po asfalcie” lub "Kopytem w drogi", której tematem będzie nowy sposób sprawdzania stanu dróg powiatowych z finałem w bzowskim hippodromie.

W Starostwie szykuje się jeszcze inna zmiana, a to tym razem z Zarządzie Powiatu. Funkcję wicestarosty ma stracić Knop Konrad. Tu mam dylemat, bo słyszałem o trzech różnych powodach, są to niepotwierdzone informacje, więc nie będę wdawał się w szczegóły, ale wszystkie opierają się na przekroczeniu granic prawa, przed pełnieniem funkcji obecnej.

Za Knopa Konrada, miała być radna miejska, niejaka Mićka Ewa. Niestety, albo jak kto woli, stety, nie dostała, nazwijmy to, pozytywnej rekomendacji. Według moich informacji stanowisko wicestarosty, przypadnie członkowi nieetatowemu zarządu, czyli Pani Wnuk Dorocie.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

15:46, gabrieldors
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 11 stycznia 2016
GWARANCJA!

Dziś, w SP w Pradłach, dzieci miały "przegląd" uzębienia i każdy z uczniów dostał mała tubkę pasty. Córka zwróciła mi uwagę, że odcięta jest końcówka tubki. Sprawdziłem, no faktycznie coś krzywo patrzy i nieregularne brzegi ma. Hmm, nigdzie nie mogłem znaleźć napisu, czy też wytłoczenia z datą przydatności do użycia. Sprawdziłem w necie, tubki pasty tej firmy, mają taką datę wytłoczoną na tej części tubki, której brakuje. Czyżby doszło do rozdawania pozagwarancyjnych past do zębów? 

Poniżej prezentuję zdjęcie tej pasty skopiowane z internetu.


A tu zdjęcie tubek, które przyniosły dzieci


Sprawę wyjaśnię i to nie długo. Jutro będę u Pani Dyrektor i poproszę o wyjaśnienia, zresztą, chyba powiadomię sanepid.

16:30, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 stycznia 2016
DOBR(Z)Y BUDŻET?

Stało się! Nie jestem pewien ale to chyba pierwszy przypadek w powiecie, że rada gminy nie uchwaliła budżetu, konkretnie zagłosowała przeciw uchwale budżetowej. Miejsce miało w słynnej z wyczynów burmistrza gminie Szczekociny. Lizingi, parkingi, amficyrki i likwidacje, Dobrzyniewicz pracował na ten sprzeciw radnych, w pocie czoła. Szła bzdura za bzdurą, aż się doczekało chłopisko. Radni zagłosowali przeciw budżetowi.

Burmistrz się łobraził i choć sesja była 30 grudnia, to wg relacji radnych, nawet nie stać go było na zdawkowe „Szczęśliwego Nowego Roku”. Łobrócił się na pięcie i wyszedł z sali obrad. Hej! Mili Państwo, to właśnie w takich sytuacjach poznajemy ludzi, burmistrz powinien zostać, rzucić coś o współpracy w nowym roku, chęci porozumienia i wysilić się na ten jeden frazes „Szczęśliwego Nowego Roku” Zachowanie w przeddzień sylwestra dowodzi, że nigdy burmistrzem zostać nie powinien.

Co teraz będzie? No jest czas do 31-go stycznia, jeżeli do tego czasu Rada nie uchwali budżetu nic się nie dzieje. Gmina pracuje na projekcie uchwały, do czasu przedłożenia uchwały przez RIO, która musi to zrobić do końca lutego, czyli wg mnie sankcji nie ma żadnych.

Co innego nieuzyskanie absolutorium z wykonania budżetu. Nieudzielenie absolutorium wójtowi, czy burmistrzowi oznacza wystąpienie z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy uchwała została podjęta przed upływem 9 miesięcy od dnia wyboru wójta lub później niż na 9 miesięcy przed zakończeniem kadencji (art. 28a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, w tym wypadku nie zachodzi żadna z przesłanek opisanych w art 28 a.
Zgodnie z art. 28a ust. 3 wspomnianej ustawy, w przypadku nieudzielenia wójtowi absolutorium rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z powodu nieudzielenia absolutorium. Reasumując, udzielenie absolutorium ma większe znaczenie niż uchwalenie budżetu.

Ceterum censeo PZD esse delendam 

17:06, gabrieldors
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 53
Skopiuj CSS